İphone 6s mi Samsung Galaxy S7 mi?

Bu konuyu okuyanlar

sarpky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iPhone 6s mi samsung galaxy s7 mi??
iphone un şarjı kısa sürede biter
iphone müzik indirilmez
iphone 2 gb ram nedir çok az
iphone batar
samsung kasar
samsung a virüs girer
samsung fakir marka
gibi şeyler diyorlar bende ne alacağımı bilemiyorum.
Samsung s3 mini kullanıyorum ve pek bilgim yok telefonlar hakkında
sizce hangisi daha iyi?? uzun süreli kullanmak istiyorum ve çokta kasmasını iistemiyorum.
iphone un kağıt üstüne batarya kapistesi cidden çok az gözüküyor.
offff :/ sizce ne almalı abi tavsiyesi verin :D

sarpky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bide iphone da neredeyse her güncelleme ekleniyormuş peki kasmaya başlamaz mı bide 32 gb yeter mi

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Bir de yeni çıkan Lg vs bazı telefonlar yüzünden bunlara kafa yoramadım özelliklerini bile unutmuşum.:(
--- Gönderi Güncellendi ---
bide iphone da neredeyse her güncelleme ekleniyormuş peki kasmaya başlamaz mı bide 32 gb yeter mi
64 alabiliyorsan al 32'yi hiç denemedim zaten 16 alsan bu sefer de yetmeyecek.
Not:4s kullandım,fakat kullanan arkadaşım gayette memnundu.;)

sarpky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir de yeni çıkan Lg vs bazı telefonlar yüzünden bunlara kafa yoramadım özelliklerini bile unutmuşum.:(

64 alabiliyorsan al 32'yi hiç denemedim zaten 16 alsan bu sefer de yetmeyecek.
Not:4s kullandım,fakat kullanan arkadaşım gayette memnundu.;)
teşekkürler

sarpky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
cidden şarj konusunda çok ağlayıp yakınanlar var öle bişi olmaz dimi :D

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
iPhone 6s mi samsung galaxy s7 mi?? = Sen hangisini kullanmak istiyorsan.
iphone un şarjı kısa sürede biter = Plus modeli değilse evet. Daha yavaş şarj olur, daha hızlı şarjı biter.
iphone müzik indirilmez = İtunes illeti gerçekten can sıkıcı. Bilgisayardan atmak sıkıntılı,zor. Telefona ayrı uygulama indirirsen (Spotify gibi.) Sıkıntısız.
iphone 2 gb ram nedir çok az = İphone'da ram açısından sıkıntı olmaz.
iphone batar = Yıllardır ısıtıp aynı telefonu sattığı halde batmıyorsa batacağını sanmam.
samsung kasar = S3-S4'te kaldı o hikayeler.
samsung a virüs girer = İnternetten bilinmedik sitelerden indirirsen girer. İphone'da zaten indiremeyeceğin için girmez. 3,5-4 yıldır Samsung kullanıyorum hiç virüs girdiğini görmedim.
samsung fakir marka = Söyleyen kimse ağır fanboymuş.

Benim zamanımda (Mayıs'ta) 6S+ hiç düşünmeden S7 Edge aldım. Şu ana kadar hiç pişman olmadım.

sarpky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iPhone 6s mi samsung galaxy s7 mi?? = Sen hangisini kullanmak istiyorsan.
iphone un şarjı kısa sürede biter = Plus modeli değilse evet. Daha yavaş şarj olur, daha hızlı şarjı biter.
iphone müzik indirilmez = İtunes illeti gerçekten can sıkıcı. Bilgisayardan atmak sıkıntılı,zor. Telefona ayrı uygulama indirirsen (Spotify gibi.) Sıkıntısız.
iphone 2 gb ram nedir çok az = İphone'da ram açısından sıkıntı olmaz.
iphone batar = Yıllardır ısıtıp aynı telefonu sattığı halde batmıyorsa batacağını sanmam.
samsung kasar = S3-S4'te kaldı o hikayeler.
samsung a virüs girer = İnternetten bilinmedik sitelerden indirirsen girer. İphone'da zaten indiremeyeceğin için girmez. 3,5-4 yıldır Samsung kullanıyorum hiç virüs girdiğini görmedim.
samsung fakir marka = Söyleyen kimse ağır fanboymuş.

Benim zamanımda (Mayıs'ta) 6S+ hiç düşünmeden S7 Edge aldım. Şu ana kadar hiç pişman olmadım.
çok güzel bir yazı olmuş.
bende hiç iphone kullanmadığımdan kullanmak istedim merak ettim ama parada havadan gelmiyo hergün şarjıyla uğraşamam :D s7 alasımda var offf çok karışık :D

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
çok güzel bir yazı olmuş.
bende hiç iphone kullanmadığımdan kullanmak istedim merak ettim ama parada havadan gelmiyo hergün şarjıyla uğraşamam :D s7 alasımda var offf çok karışık :D
iPhone F/P ürünü değil. İphone alacaksan çok zengin olman gerek. Aksini düşünen varmı bilmiyorum ama o kalitesiz 1m kablosu bile 50-60TL, yalıtımı 0 olan kulaklık 110-120 TL.

sarpky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O zaman 6+ al çünkü batarya konusunda kınamışlardı 6s'i Apple biraz daha düşürmüştü seviyesini.:(
peki bu şarj ne kadar gider ne kadara dolar tek yağacağım 20 dk müzik sosyal medya oyun falan öyle 4-5 saat başında oturmicam :D s3 miniye alıştık onada alışırız :D her saniye şarjda bataryası bozuk :DDD uçak modunda kulanıyorum kapanmasın diye kimse aranmıyo

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
peki bu şarj ne kadar gider ne kadara dolar tek yağacağım 20 dk müzik sosyal medya oyun falan öyle 4-5 saat başında oturmicam :D s3 miniye alıştık onada alışırız :D her saniye şarjda bataryası bozuk :DDD uçak modunda kulanıyorum kapanmasın diye kimse aranmıyo
Öyleyse dediğim gibi yapman daha mantıklı ama son kararı sen vereceksin.:)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Batarya kısmında İos tasarruflu ve ekran çözünürlüğü düşük olduğu için bir yere kadar idare ediyor fakat aradaki fark çok fazla ve sarji iyi gitmiyor Shift deletede Tolga cem kücukyilmazin kullanimina ve arkadaslarimin kullamina gore bataryasi bi r gunu tamamlamiyor bugün galaxy s7 bırak 6s ı 7yi rahatlıkla batarya da geçen 7 plusa 6s+a kafa tutan bir telefon
Performans konusunda:
İki telefonda niye aldım niye ettim dedirtmez kalmaz etmez amiral gemisi bunlar ama İos 2 ana güncellemeden sonra gelen ana güncellemeler cihaza darbe vuruyor ve 6s İos 11den sonra her güncellemede darbe yemeye başlayacak.
S7 nin böyle bir durumu yok 3 sene 4 sene sonra rom atarsın geçersin ki ben s7nin 4 seneyi rahat göstereceğini düşünüyorum.
Ayrıca bugün samsung galaxy s7 gelecek olan android 7.0 güncellemesi ile 7 plusdan dahi arayüzde daha performanslı Ve daha bu betasi final sürümünü sen düşün

Ön kamera kısmında iki cihazda kaliteli çekiyor fakat s7 daha geniş açılı ve gece çekimleri daha iyi
Arka kamerada kısmında
S7 bu konuda 6si herhangi bir konuda silindir gibi ezer geçer biraz daha geniş açılı bir kamera daha doğru renkler( iPhone 7 vardı bugün elimde s7 ondan bile daha gerçekçi ve detaylı çekiyor hem dış ortamda hem de iç ortamda denedim)
S7 yaptığı gece ve düşük ışık çekimleri ile bırakın iPhone 6si iPhone 7 plusu bile süründürür.
7 plusun gece çekimi örneği videodaki tolga abinin ( kalpli olup sürekli konuşan) yorumlarını dikkatli dinleyin.
S7 videoda ses kaydında da daha başarılı

Ekran kalitesi: Samsung 10 senedir dünyanın en büyük televizyon üreticisi
Ekran kısmından pek söz etmeye gerek yok S7 daha iyi amoled rengi gerçekçi verememe sorunlarını çözdü
S7 2k(1440p) ekranı ile daha iyi
6s ise 750p bir ekran bu ekran kalitesiz bir ekran mi hayır iyi bir ekran çok mutsuz eder mi etmez fakat bir s7 kesinlikle değil
Ses kısmı
Hoparlör konusunda S7 > 6s fakat kulaklık kısmı hep apple da iyi oldu samsung ise bu konuda geride olan firmalardan apple da belli bir kulaklık kalitesi standartı var s7 buna eşit veya 6s , S7 den daha iyi

İşletim sistemi yeteneği
6s sosyal medyanın dışına cikilamayacak kısıtlı bırak müzik indirmeyi zil sesi ayarlamamin bile işkence olduğu bir telefon
S7 ise bir Multi medya canavarı herşey özgür ALABİLDİĞİNCE EĞLEN

Depolama
S7 32Gb lık modeli var 6s 32/128 seçenekleri var ama bütçeniz belli kısıtlı ki s7 vs 6s diyorsunuz. Burada s7 hafıza kartı desteği ile önde

Tasarım
S7 suya dayanıklı ve IP68 1.5 metrede 30 dk dayanma garantisi var
İPhone 7 ise IP67 1 metre 30 dk dayanma garantisi var
6sde sertifika yok ama bir nebze dayanıyor ama ne kadar güvenirsin nereye kadar dayanır burası bir bilinmezlik
6s ve s7 kısmında s7 biraz daha büyük ama 6s 4.7 inç s7 5.1 inç olmasına rağmen 6s neredeyse s7 kadar büyük çünkü ekran kasa oranı 6s yüzde 65 s7 ise yüzde 71
Tasarımda zevk meselesi göreceli taraf iki cihazın da kasası kaliteli fakat biri cam biri metal burda seçim sizin
Sizin sorularına gelirsek
6sin şarjı iyi değil be s7den daha yavaş doluyor
S7 hızlı şarj 90 DK
6s şarjı 120-110dk
Güncelleme tarafı
6s hızlı ve çok güncelleme alır
Ama 2 ana güncellemeden sonra gelen ana güncellemeler cihaza darbe vurmaya başlar ilki olan İos 10u aldı

S7
Iosa göre Geç ve az güncelleme alır
Fakat tam performans ve iyileştirme güncellemesi alır. Örnek vermek gerekirse 5.0.1 Multitasking olayını doğru dürüst beceremeyen note 5 6.0.1 ile coştu
Aynı şekilde s7ye gelecek olan android 7.0 ile s7 iyi bir performans ve batarya güncellemesi alacak
Ekran çözünürlüğü düşürme opsiyonu gelecek ve düşük çözünürlükte performansı ve batarya performansı daha da iyileşecek

Sorularınıza gelirsek

İPhone müzik indirilemez
Tubidy gibi programlar olsada İos da mağaza dışı şeyler indirmek işkence bir zamana kadar safaride resim kaydetmek bile yoktu

2gb ram az değil mi ?
İos kaynakları idareli kullandığı için 2gb ram sıkıntı çıkarmaz

Samsung kasar?
Hayır kasmaz bugün note 4 ,6 plusdan daha iyi bir durumda her anlamda batarya , performans
Samsung note 4 ve üstü her amiral gemisi parasını hak edecek şekilde performanslı çalışır

Samsunga virüs girer
Samsungun knox gibi çözümleri ile.ekstra güvenlik sağlandığı için virüs girmesi anormal.yerlere görmediğiniz sürece pek mümkün değil virüs her sisteme bulaşabilir.

Samsung fakir marka
Telefonları statü belirleme aracı olarak görmek ahlak seviyesini belirtir.
Bu konuda yorum yaparsam ağzını bozabilirim o yüzden bu soruya pek cevap vermek istemiyorum.

Uzun lafın kısası yukarıda yazdıkları m ı özetlemem gerekirse
Samsung galaxy S7 sunduğu özellikler ile
Bırakın iPhone 6si iPhone 7 yi
İPhone 7 plus ile dahi rahat rahat başa çıkabilecek onu alt edebilecek ondan daha iyi bir telefon

sarpky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Batarya kısmında İos tasarruflu ve ekran çözünürlüğü düşük olduğu için bir yere kadar idare ediyor fakat aradaki fark çok fazla ve sarji iyi gitmiyor Shift deletede Tolga cem kücukyilmazin kullanimina ve arkadaslarimin kullamina gore bataryasi bi r gunu tamamlamiyor bugün galaxy s7 bırak 6s ı 7yi rahatlıkla batarya da geçen 7 plusa 6s+a kafa tutan bir telefon
Performans konusunda:
İki telefonda niye aldım niye ettim dedirtmez kalmaz etmez amiral gemisi bunlar ama İos 2 ana güncellemeden sonra gelen ana güncellemeler cihaza darbe vuruyor ve 6s İos 11den sonra her güncellemede darbe yemeye başlayacak.
S7 nin böyle bir durumu yok 3 sene 4 sene sonra rom atarsın geçersin ki ben s7nin 4 seneyi rahat göstereceğini düşünüyorum.
Ayrıca bugün samsung galaxy s7 gelecek olan android 7.0 güncellemesi ile 7 plusdan dahi arayüzde daha performanslı Ve daha bu betasi final sürümünü sen düşün

Ön kamera kısmında iki cihazda kaliteli çekiyor fakat s7 daha geniş açılı ve gece çekimleri daha iyi
Arka kamerada kısmında
S7 bu konuda 6si herhangi bir konuda silindir gibi ezer geçer biraz daha geniş açılı bir kamera daha doğru renkler( iPhone 7 vardı bugün elimde s7 ondan bile daha gerçekçi ve detaylı çekiyor hem dış ortamda hem de iç ortamda denedim)
S7 yaptığı gece ve düşük ışık çekimleri ile bırakın iPhone 6si iPhone 7 plusu bile süründürür.
7 plusun gece çekimi örneği videodaki tolga abinin ( kalpli olup sürekli konuşan) yorumlarını dikkatli dinleyin.

Ekran kısmından pek söz etmeye gerek yok S7 daha iyi amoled rengi gerçekçi verememe sorunlarını çözdü
6s ise 750p bir ekran bu ekran kalitesiz bir ekran mi hayır iyi bir ekran çok mutsuz eder mi etmez fakat bir s7 kesinlikle değil
Ses kısmı
Hoparlör konusunda S7 > 6s fakat kulaklık kısmı hep apple da iyi oldu samsung ise bu konuda geride olan firmalardan apple da belli bir kulaklık kalitesi standartı var s7 buna eşit veya 6s , S7 den daha iyi

İşletim sistemi yeteneği
6s sosyal medyanın dışına cikilamayacak kısıtlı bırak müzik indirmeyi zil sesi ayarlamamin bile işkence olduğu bir telefon

Depolama
S7 32Gb lık modeli var 6s 32/128 seçenekleri var ama bütçeniz belli kısıtlı ki s7 vs 6s diyorsunuz. Burada s7 hafıza kartı desteği ile önde

Tasarım
6sde sertifika yok ama bir nebze dayanıyor ama ne kadar güvenirsin nereye kadar dayanır burası bir bilinmezlik
6s ve s7 kısmında s7 biraz daha büyük ama 6s 4.7 inç s7 5.1 inç olmasına rağmen 6s neredeyse s7 kadar büyük çünkü ekran kasa oranı 6s yüzde 65 s7 ise yüzde 71
Tasarımda zevk meselesi göreceli taraf iki cihazın da kasası kaliteli fakat biri cam biri metal burda seçim sizin
S7 hızlı şarj 90 DK
6s şarjı 120-110dk
Güncelleme tarafı
Ama 2 ana güncellemeden sonra gelen ana güncellemeler cihaza darbe vurmaya başlar ilki olan İos 10u aldı

S7
Fakat tam performans ve iyileştirme güncellemesi alır. Örnek vermek gerekirse 5.0.1 Multitasking olayını doğru dürüst beceremeyen note 5 6.0.1 ile coştu
Aynı şekilde s7ye gelecek olan android 7.0 ile s7 iyi bir performans ve batarya güncellemesi alacak
Ekran çözünürlüğü düşürme opsiyonu gelecek ve düşük çözünürlükte performansı ve batarya performansı daha da iyileşecek

Sorularınıza gelirsek

İPhone müzik indirilemez
Tubidy gibi programlar olsada İos da mağaza dışı şeyler indirmek işkence bir zamana kadar safaride resim kaydetmek bile yoktu

2gb ram az değil mi ?

Samsung kasar?
Hayır kasmaz bugün note 4 ,6 plusdan daha iyi bir durumda her anlamda batarya , performans
Samsung note 4 ve üstü her amiral gemisi parasını hak edecek şekilde performanslı çalışır

Samsunga virüs girer
Samsungun knox gibi çözümleri ile.ekstra güvenlik sağlandığı için virüs girmesi anormal.yerlere görmediğiniz sürece pek mümkün değil virüs her sisteme bulaşabilir.

Samsung fakir marka
Bu konuda yorum yaparsam ağzını bozabilirim o yüzden bu soruya pek cevap vermek istemiyorum.

İPhone 7 plus ile dahi rahat rahat başa çıkabilecek onu alt edebilecek ondan daha iyi bir telefon
Performans konusunda:

Arka kamerada kısmında

Ses kısmı

İşletim sistemi yeteneği

Depolama

Tasarım
S7 hızlı şarj 90 DK
6s şarjı 120-110dk
Güncelleme tarafı

S7

Sorularınıza gelirsek

İPhone müzik indirilemez

2gb ram az değil mi ?

Samsung kasar?

Samsunga virüs girer

Samsung fakir marka

çok teşekürler çok güzel bir yazı olmuş
İyi araştır bence şimdiden hayırlı olsun.:)
teşekkürler

AplouseB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 6s mi samsung galaxy s7 mi??
iphone un şarjı kısa sürede biter
iphone müzik indirilmez
iphone 2 gb ram nedir çok az
iphone batar
samsung kasar
samsung a virüs girer
samsung fakir marka
gibi şeyler diyorlar bende ne alacağımı bilemiyorum.
Samsung s3 mini kullanıyorum ve pek bilgim yok telefonlar hakkında
sizce hangisi daha iyi?? uzun süreli kullanmak istiyorum ve çokta kasmasını iistemiyorum.
iphone un kağıt üstüne batarya kapistesi cidden çok az gözüküyor.
offff :/ sizce ne almalı abi tavsiyesi verin :D
Merhaba iphoneda uygulama bakimindan androide gore daha kapsamlidir ayrica sarj konusunu kafana takmamani oneririm ki gayet yetecegini dusunuyorum elimde bulunan HTC 820 telefona 2 haftada bir format atmaktayim nedeni ise applerini gereksiz veri depolamasi ve yer tutmasi birde su olay varki androiddeki appler senin konumun kameran rehberindeki kisilere bile erisebilecek sekilde kodlanir ama apple tum applerini guvenilir kodderlara yazdirir ve kapali kodludur bu da senin benim yada baskasinin gelistirici olamamasi demek bende umarim 2 hafta sonra 6s alacagim sanada oneririm.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhaba iphoneda uygulama bakimindan androide gore daha kapsamlidir ayrica sarj konusunu kafana takmamani oneririm ki gayet yetecegini dusunuyorum elimde bulunan HTC 820 telefona 2 haftada bir format atmaktayim nedeni ise applerini gereksiz veri depolamasi ve yer tutmasi birde su olay varki androiddeki appler senin konumun kameran rehberindeki kisilere bile erisebilecek sekilde kodlanir ama apple tum applerini guvenilir kodderlara yazdirir ve kapali kodludur bu da senin benim yada baskasinin gelistirici olamamasi demek bende umarim 2 hafta sonra 6s alacagim sanada oneririm.
Nasıl eminsin ulaşmadıklarına ? Veya nasıl eminsin androidin herşeye ulaştığına
Apple belkide en çok veri depolayan şirket nerden biliyorsun. Sallayacaksan destekli salla lütfen
HTC 820den de bananae amiral gemisi konuşuyoruz o kasma işleri bitti.
Şarj konusunda hiç öyle rahat olmasın 1 günü zar zor tamamlıyor.
Uygulama bakımından daha kapsamlı mı ? neresi kapsamlı geç o işleri android marketi en az ios kadar büyük

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
İkiside iyi telefon. Hangi işletim sistemini kullanmak istersiniz, buna karar verip alın.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
2 side iyidir ama S7 kamera ve batarya olarak daha üstün . Bu kesin . Apple da 2. el satarsan daha iyi fiyata satarsın sadece o kadar .

sarpky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tek derdim bataryası ne kadar sürede biter ve dolar çünkü günde en fazla 2 saat kulanıcam

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Uzun kullanayım almışken diyorsan 6s.
IOS'a virüs girme olasılığı daha az ama kullanmayı bilen birisi kolay kolay virüs bulaştırmaz androide'de.S7 ekran kamera vb. taraflarda 6s'i ezer geçer.
Androide'den sıkıldım biraz iOS kullanayım dersen 6s güzel tercih.İkiside üzmez.
Kamera,ekran,androdin özgürlüğü gibi konular için;S7
Performans,Güncelleme desteği,parmak izi okuyucu gibi konular için;6S

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
S3 mini kullanıcısı olarak, sana alayı iyi gelir :D
Bende tiryakilik yaptı bırakamıyorum, sana kolay gelsin...

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
S7 kamera olsun ekran olsun daha iyi ve güncel bir cihaz.. kesinlikle S7 diyorum.