Iphone 6s mi galaxy s7 edge mi

Bu konuyu okuyanlar

marko_despair

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar 3 yıla yakın temiz kullanılmış bir iphone 6s var bende. Şimdi s7 edge 32gb alma imkanım var ancak yanlardan dolayı kolay kırıldığını duymuştum öyle bir şey varmı ? İnternette bakınca iphone 55 puan s7 edge 77 puan gibi bişi alıyor ama iphonun grafik işlemcisi daha iyi galiba. ancak iphonun batarya 1750 mA fişe bağlı yaşıyorum :D. Ne önerirsiniz acaba

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
6s eskidi ve batarya üzer s7edge dediğin gibi sağlam değil mantığın güzel ama malesef s7 edge bunu karşılamıyor çünkü sağlam bir şey değil alet sana tavsiyem 2500 civarı bir şey bakıyorsan ve istanbul gibi şehirlerde yaşıyor iseniz sahibindende mi8, lg g7 vs cihazları kapalı kutu olarak araştırın filtreleme seçeneklerinde sıfır yaptınmı çıkar zaten kapalı kutu diye de belirtilir dikkat edersin faturası varmı cihaz sağlam mı diye o şekil alabilirsin. Uymazsa başka şeylerde öneririz ama en iyisi bu ayrıca kapalı kutu cihaz diye gidip bakacaksan fatura & kutu & cihazda yazan imei bir birini tutmalı haydi kolay gelsin.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Hiçbirini alma. 6s ve s7 eskidi sayılır.

Onun yerine daha güncel alternatiflere yönel.

Bu arada puan derken neyin puanı bu?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Epey ne ya? Kime göre puanlandırıyor ki, ingilizceniz varsa bir sürü site var. Okuyun, inceleyin.

İki cihaz için: yıl olmuş 2019 bunlar alınmaz artık. Orta+ seviyesinde daha keyifli cihazlar var.

marko_despair

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hiçbirini alma. 6s ve s7 eskidi sayılır.

Onun yerine daha güncel alternatiflere yönel.

Bu arada puan derken neyin puanı bu?
Şuan elimde ikiside var iphonu satamam satarsam s7 edge yi satabilirim sadece. S7 daha hiç açılmamış. S7 edge de ekranda birde çizgi problemi oluyormuş. Çok kararsız kaldım

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Şuan elimde ikiside var iphonu satamam satarsam s7 edge yi satabilirim sadece. S7 daha hiç açılmamış. S7 edge de ekranda birde çizgi problemi oluyormuş. Çok kararsız kaldım

İkiside varsa ben ikisinide satardım neden dersen açılmamış kutu ise açma s7 edge'yi öyle sat para eder 6s ise iphone olduğu için para eder eline geçenle lg g7 alırsın hb 2800 den satıyor misal yada mi8 bunlar güzel cihazlar.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Amoled probleminden bahsediyorsun. O oled/amoled kullanan cihazlarda olabilir. Leandın dediği gibi ikisini sat derim. S7’yi açma. Sonra o parayla güzel bir telefon alırsın...

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Amoled probleminden bahsediyorsun. O oled/amoled kullanan cihazlarda olabilir. Leandın dediği gibi ikisini sat derim. S7’yi açma. Sonra o parayla güzel bir telefon alırsın...

yok s7 edge de ekstradan ekran problemleri vardı kırmızı çizgi pembe ekran çabuk kırılma gibi sağlam s7 edge çok az var piyasada.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Merhaba arkadaşlar 3 yıla yakın temiz kullanılmış bir iphone 6s var bende. Şimdi s7 edge 32gb alma imkanım var ancak yanlardan dolayı kolay kırıldığını duymuştum öyle bir şey varmı ? İnternette bakınca iphone 55 puan s7 edge 77 puan gibi bişi alıyor ama iphonun grafik işlemcisi daha iyi galiba. ancak iphonun batarya 1750 mA fişe bağlı yaşıyorum :D. Ne önerirsiniz acaba
S7 edge gecmen gerejsiz butce ne ona gore cihaz onerelim

marko_despair

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Teşekkürler ama hiç satma felan öyle şeylerle işim olmuyor. iki telefon arasında hangisi daha mantıklı, şuan elimde ikiside var yeni almayacağım.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Normal s7 olsaydi onu kullanıp 6s i satardım ama s7 edge olduğu için ikisinide satıp xiaomi mi8 veya lg g7 alırdım

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
yok s7 edge de ekstradan ekran problemleri vardı kırmızı çizgi pembe ekran çabuk kırılma gibi sağlam s7 edge çok az var piyasada.
Sağlamlığı tamam da o panel sorunu başka cihazlarda da oluyor. Sıklığı elbette s7’de daha fazla oluyor olabilir orasını bilmiyorum.

Teşekkürler ama hiç satma felan öyle şeylerle işim olmuyor. iki telefon arasında hangisi daha mantıklı, şuan elimde ikiside var yeni almayacağım.

Konuya gelirsek s7 genel olarak daha mantıklı olabilir. 6s’ten tek eksikliği optimizasyon ve performans ama kamera,batarya,ekran gibi kısımlarda daha iyi. Birde senin 6s 3 yıllık olduğundan bataryası eskimiştir.

Yalnız o ekran sorunu sık yaşanıyorsa s7’nin ekranı 6s’inkinden kat kat pahalı. Bundan dolayı 6s’in bataryasını değiştirip onu kullanmak ta mantıklı olabilir.

Gördüğün gibi ikisinin de mantıklı kullanımları var. Bundan dolayı kendine şu soruları sor:

1. ios mu tercih edersin yoksa android mi?
  2. Batarya mı daha önemli yoksa performans mı
  3. S7’nin cidden ekran sorunu varsa yinede kullanma riskini alır mıydın?
  4. Uzun süre mi kullanmayı düşünüyorsun?
Ben olsam riski almazdım ve s7’yi kesin satardım. Hem zaten sıfırmış...Eğer satmayacaksan ne yapacaksın onla?