İphone 6s kasma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Cemil93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben iphone 6s kullanıyorum ios 12.0.1 sürümü yükledim aradan bir kaç gün geçti şarjım %30 filan olduğu zaman baya kasmaya baslıyor ios 12.1 yükledim tekrar kasmaya başlıyor şarja taktığım zamanda kasmıyor. Ve kapandığı zamanda telefonun bataryası bitmiş gözüküyor sorunu bilen kişiler varsa yardım edebilir mi acaba.

brk.a50

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Muhtemelen pil ölmüştür 6s iOS 12 yi akıcı çalıştırıyor çünkü

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Ayarlar -> Pil -> Pil Sağlığı sekmesinde durum nedir?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
2 yılda %18 kayıp olmuş, canım kurban.
6S kullanıyorum, daha 1 seneyi bulmadım. %84... Şarjdayken çok hırpaladım garibi. Şarjım %15'in altınca inince kapanıyor, geri açılıyor. Takılıyor kafasına göre.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
2 yılda %18 kayıp olmuş, canım kurban.
6S kullanıyorum, daha 1 seneyi bulmadım. %84... Şarjdayken çok hırpaladım garibi. Şarjım %15'in altınca inince kapanıyor, geri açılıyor. Takılıyor kafasına göre.
Epey hor kullanmışsınız galiba garibimi;)

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
https://forum.shiftdelete.net/threads/yanan-iphone-6.609216/
54393-d3282c8b7ca00a8627f8d30f3bcc2c25.jpg
54400-8a61e1ad965cc46dcb3241f4e13e7042.jpg
54401-a00584bfb74a99d0f653bde7b0e4be6a.jpg

alaka bu... gerçekler acıdır...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Epey hor kullanmışsınız galiba garibimi;)
nasıl kullanınca hor kullanmamış olacaktı tarif ette bataryası daha uzun dayansın...

Son düzenleme:

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Patlamış mısır yazsam da Google'de bir sürü resim bulurum, patlamış telefon yazsam da. Bunu iPhone, Samsung, Huawei gibi farklı farklı markalarda görebiliriz. Bunu iPhone'a bağlamanız ne alaka şimdi?

nasıl kullanınca hor kullanmamış olacaktı tarif ette bataryası daha uzun dayansın...

Mesela telefon şarjda iken, telefonu en çok yoran oyun ve uygulamaları kullanmayıp, telefonun alev gibi ısınmasına rağmen hem şarjda hem yüksek kullanımda tutmaya devam etmemek gibi. Bu dediğimi yapsaydım uzun dayanırdı. Başka ???

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
ama iphone kullananların lakabı duvar sürüngeni... şarjda kullanmak zorundalar ki... nasıl olacak o...

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Akşama kadar götürüyor beni standart kullanımda. Hem de eski bir iPhone sahibi olmama rağmen. Ha? Herkesin ilk önceliği şarj süresi olmak zorunda değil bu arada. Bu kadar zoruna giden almaz olur biter. 5000 TL'ye anca dayanmış Android tarafı, 14.0000 TL fiyatında iPhone'larla yarışıyor. Trajikomik değil mi? O son model Android telefonlar da 14.000 TL olsun da bak bakalım nasıl dibe vuruyor satışları.

Arada neredeyse 2 telefon fiyatı daha fark olmasına rağmen arada rekabet var :D Asla Android tarafı kötü demiyorum. Bakış açın çok yanlış.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Iphone 6S Plus kullanıyorum tam iki sene oldu alalı, pil sağlığı şu ah %82 sizce durum nasıl?
Bataryanın ömrü altındaki performans durumu nasıl? Bildiğim kadar batarya %80’lerde ise performansı düşürüyorlar.

Birde düşük güç modunun kapalı olduğundan emin ol

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Bataryanın ömrü altındaki performans durumu nasıl? Bildiğim kadar batarya %80’lerde ise performansı düşürüyorlar.

Telefon bi yerden sonra kendi kapanmaya başlıyor şarj %10 iken falan. iPhone bu durumu yaşayıp hata ile kapandığında bunu algılayıp telefonu geri açtıktan sonra kendi hızına bir sınırlama koyuyor ve bununla ilgili kullanıcıyı bilgilendiriyor.

"Pil durumuyla ilgili sorunlardan dolayı iPhone'ununuz beklenmedik şekilde kapandı. Bunu önlemek için hız sınırlaması uygulandı bla bla." gibi bir bildirim geliyor telefon geri açılınca.

Ardından tekrar Pil Sağlığı sekmesinden istersen performans kısıtlamasını etkisiz hale getirebiliyorsun, fakat yeniden aynı sorunu yaşarsan tekrar kısıtlıyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Telefon bi yerden sonra kendi kapanmaya başlıyor şarj %10 iken falan. iPhone bu durumu yaşayıp hata ile kapandığında bunu algılayıp telefonu geri açtıktan sonra kendi hızına bir sınırlama koyuyor ve bununla ilgili kullanıcıyı bilgilendiriyor.

"Pil durumuyla ilgili sorunlardan dolayı iPhone'ununuz beklenmedik şekilde kapandı. Bunu önlemek için hız sınırlaması uygulandı bla bla." gibi bir bildirim geliyor telefon geri açılınca.

Ardından tekrar Pil Sağlığı sekmesinden istersen performans kısıtlamasını etkisiz hale getirebiliyorsun, fakat yeniden aynı sorunu yaşarsan tekrar kısıtlıyor.
O da var. Acaba ondan mı kasıyor

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757

Birde düşük güç modunun kapalı olduğundan emin ol
Düşük güç modu sürekli kapalı. Bataryanın ömrü altındaki performans derken bunu anlayamadım. Pil sağlığı bölümünde maximum kapasite olarak %82 görünüyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Düşük güç modu sürekli kapalı. Bataryanın ömrü altındaki performans derken bunu anlayamadım. Pil sağlığı bölümünde maximum kapasite olarak %82 görünüyor.
Ya nasıl anlatsam. Pil ömrünün altında en yüksek performans yapabilmesi gibi birşey yazıyor. Onun durumunu oku. Eğer performans düşürülmüşse mavi ile yazılan kapat gibi bir yazıya bas

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bendeki EN YÜKSEK PERFORMANS YETERLİLİĞİ bölümünde mavi yazı ile etkisizleştir ibaresi yok, pil sağlığım %82 yazıyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bendeki EN YÜKSEK PERFORMANS YETERLİLİĞİ bölümünde mavi yazı ile etkisizleştir ibaresi yok, pil sağlığım %82 yazıyor.
Tamam o zaman. Sanırım sorun bataryanda. Ömrü kısaldığı için bazen aniden kapanabiliyor. İos ise batarya ömrüne(örneğin seninki 82%) bakarak batarya belli bir seviyeye geldiğinde ne olur ne olmaz oluşabilecek çökertmeyi önlemek için işlemciden fena bir şekilde performansını kısıyor.

Şimdi şarj azken kasmaya başladığında şarj et bak bakalım kasma geçiyor mu...Cevabını bekliyor olacağım.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Tamam o zaman. Sanırım sorun bataryanda. Ömrü kısaldığı için bazen aniden kapanabiliyor. İos ise batarya ömrüne(örneğin seninki 82%) bakarak batarya belli bir seviyeye geldiğinde ne olur ne olmaz oluşabilecek çökertmeyi önlemek için işlemciden fena bir şekilde performansını kısıyor.

Şimdi şarj azken kasmaya başladığında şarj et bak bakalım kasma geçiyor mu...Cevabını bekliyor olacağım.
12.1 son sürümdeyim, bugüne kadar bir kez bile kasmadı, donmadı veya başka bir sorun olmadı telefonumda. Tam iki sene oldu alalı cihazı.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
12.1 son sürümdeyim, bugüne kadar bir kez bile kasmadı, donmadı veya başka bir sorun olmadı telefonumda. Tam iki sene oldu alalı cihazı.
Son sürümden de olabilir ama önceki sürümlerden de birçok şikayet vardı

Edit: benim kafa gitti. Bu konuyu senin açtığını zannettim. İki saat sana yardım etmeye çalışıyorum ahahah senin de onlar gibi düşük pilde kasma gibi bir sorunun yoksa ne güzel sana :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Son sürümden de olabilir ama önceki sürümlerden de birçok şikayet vardı
Sevgili forumdaşım kasma derken kast ettiğiniz nedir? Iphone 6S Plus cihazımda en ufak bir kasma yok hiç bir şeyde kasma donma, takılma olmuyor tek sorun şarj sorunu oda zaten genel.

byblt

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Sıfır kurulum yap yeni iphone olarak ayarlamayı dene