İphone 6S Kamera ve Ekrandan Gelen Çıt Sesi

Bu konuyu okuyanlar

manne1g

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese selam. son 2 haftadır telefonumun arka kısmında hafıf dokunmamla bırlıkte çıt çıt sesi geliyor. sanki böyle içinde bişey var o oynuyo gibi garip bi ses bileniniz vardır. işin kötüsü ekranın ön tarafından da geliyo hafif bi parmakla vurunca anlasılıyor. Herhangi bir şekilde vurmadım biryere veya düşürmedim. Bunun için applestore a gitmem gerekirmi veya napmam gerekir acaba?
Teşekkürler şimdiden..

Cx105hanACAR91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Vallah kardesim bende ole bi sikinti yok cok sukur tikir tikir calisiyor. O cit sesi yuzunden apple'a gotur desem abest kacar simdi. Belki baglayici vidalari gevsemis olabilir. Milimlik bir bosluk birakmistir bumyuzden catirdiyor olabilir. Bir telefoncuya goster derim.

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
6s kullanıyorum aynı çıt sesi bende de var hatta sallayınca da cihazı yine geliyor içinde birşey oynuyormuş gibi.

exumer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6s'ler de kronik bir problem
Bazı modellerde malesef böyle bir sorun var.
En yakın teknik servis ya da appstore'a götürebilirsiniz.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Genel bir sorun olabilir. Apple ile konuşmakta fayda var

manne1g

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki götürdüğümde çözüm olarak değişirlermi sizce? ona göre yedeklemeleri yapıyım yani ondan soruyorum

Reaksiyon puanı
16,118
sorun yok kameradan gelen ses oto fokus ile ilgili çıt seside kasanın esneme yeteneğinden yani değişimi gerektirecek bir sorun yok.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Lensten gelen sestir.Apple'a göstermenizi de gerektirmez.Ekranı içe gidiyor mu peki?İçe doğru gidiyorsa bastırınca bir problem olabilir.

manne1g

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lensten gelen sestir.Apple'a göstermenizi de gerektirmez.Ekranı içe gidiyor mu peki?İçe doğru gidiyorsa bastırınca bir problem olabilir.

ya işin garibi lensten gelse 1 yıldır kullanıyorum farkederdim diye düşünüyorum. yani son 2 haftadır takıntı ettim resmen ekranı içe gidiyor derken ne kastettiniz onu anlayamadım:)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
götürün götürün değiştirirler

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Benin de ekrandan çıt sesi geliyordu değişim aldım

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
ya işin garibi lensten gelse 1 yıldır kullanıyorum farkederdim diye düşünüyorum. yani son 2 haftadır takıntı ettim resmen ekranı içe gidiyor derken ne kastettiniz onu anlayamadım:)
O gerçekten de hemen her iphone'da var.Ekrandan çıt sesi gelmesi dediğim şey ise ekrana herhangi bir yerden baskı uygulandığında içe doğru gidip çıt sesi çıkartmasıdır.Ekran içe gidiyorsa garantiye yollayın değişim veriliyor.Öbür türlü lensten gelen ses normaldir.

Kkaşörççsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim telefonum iphone 7 ve bendede aynısı oluyor merak etmene gerek yok

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Ben 6s kullanıyorum hiç ses Yok bundan önce servise verdiğim telefon vardı batarya sorunu yüzüne ondada ses yoktu. Ama zamanın da 6 da vardı kasa oynama sorunu sıkıntı yapmadım ben ekrana basınca kasa hareket ediyordu sağ taraftı hatta çok az bir hareket vardı sattığım arkadaş servise verdi sıfır cihaz verdiler montaj hatası varmış ;)garantisi varsa ver servise büyük ihtimal açıp kapattıktan sonra değişim yaparlar on dada aynı şekilde bir vidayı sıkmak yerine deyişim yapmışlardı. Umarım işe yarar en iyi seçim servis