iPhone 6s 'in alacağı son güncelleme?

Bu konuyu okuyanlar

RoboCat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizce ne olur? ios 12, 13 veya ilerisini görür mü?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Apple teleforlarına 5 yıl güncelleme veriyor. Buna göre daha güncelleme alır.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu yıl tanıtılan x,8,8 Plus serisi nedeniyle 5S e son güncellemesi verildi bundan daha fazla sürüm güncellemesi almayacak.Seneye tanıtılan Iphone lar ile 6 ya daha sonra ise 6S e verilecek olan güncellemeler kesilecektir.Ama bundan sonrası için artık güncelleme diyemeyeceğim Apple güncelleme politikası altında milleti kandırmaktan başka bir şey yapmıyor eski telefonları için.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
ıphone 6 ıos 11 den sonrasını almaz gibi gelıyor 6s alır ama

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
6s in son güncellemesi iOS 13 olacaktır telefon çıktıktan sonra 4 güncelleme alıyor ama güncelleme telefonu yavaşlatmaktan başka bir şey değil planlı eskitme yapılıyor

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Sizce ne olur? ios 12, 13 veya ilerisini görür mü?
Ios 13 . Ios 11 5s Ios 12 6 ıos 13 6s son
--- Gönderi Güncellendi ---
Tabi apple ezber bozup bir planda değişiklik yapmazsa ama sanmıyorum apple yapmaz öyle birşey kendi ipini çeker yoksa

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ios 12 den sonra telefon kullanılmaz hale geleceğinden dolayı ios 13 geldiği zaman kurmaya gerek yok

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Şuan dahi zaman zaman kasan telefon IOS 12, özellikle 13'te çok yavaslayacaktir. Ancak Apple'ın ortalama 5 yıl güncelleme desteği olduğunu göz ardı etmezsek 2 sene daha almaya devam edecektir.

Iyi Forumlar.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
iOS 11 iPhone 7 lerde bile kasıyorsa 6s ler nasıl son güncellemeye kadar gitmeyi planlıyor merak ediyorum gerçi apple güncellemeleri otomatik olarak indiriyor Wi-Fiye bağlıyken istesende istemesende kurmak zorunda kalıyorsun gerçi onunda çözümü var tvOS beta profilini kurunca güncelleme almıyormuş telefon

BabaSchtroumpf

Asistan
Reaksiyon puanı
28
iOS 11 iPhone 7 lerde bile kasıyorsa 6s ler nasıl son güncellemeye kadar gitmeyi planlıyor merak ediyorum gerçi apple güncellemeleri otomatik olarak indiriyor Wi-Fiye bağlıyken istesende istemesende kurmak zorunda kalıyorsun gerçi onunda çözümü var tvOS beta profilini kurunca güncelleme almıyormuş telefon
bi kac yerde bi onceki surume donmekten bahsediyorlar boyle bir sey var mi peki ?Ben anneme 2.el bi 6 siparis verdim muhtemelen carsamba gunu gelicek ama icinde hangi surum yuklu tam olarak bilmiyorum ios 11'ise bir onceki surumune dusurebilirmiyim cihazi?

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
İos 13'te destek kesilir son sene 6s kasıla kasıla gümleyecek son senesinde

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
bi kac yerde bi onceki surume donmekten bahsediyorlar boyle bir sey var mi peki ?Ben anneme 2.el bi 6 siparis verdim muhtemelen carsamba gunu gelicek ama icinde hangi surum yuklu tam olarak bilmiyorum ios 11'ise bir onceki surumune dusurebilirmiyim cihazi?

Hayırlı olsun sürüm düşürmek mümkün iTunes üzerinden fakat şuan imzalar kapandı iOS 10 dönüş mümkün değil malesef sadece iPhone 6s ler dönebiliyor diğer modellerde dönüş yapılamıyor belli bir süresi var apple tarafından imzalar kapanana kadar geçiş yapılabiliyor

BabaSchtroumpf

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Hayırlı olsun sürüm düşürmek mümkün iTunes üzerinden fakat şuan imzalar kapandı iOS 10 dönüş mümkün değil malesef sadece iPhone 6s ler dönebiliyor diğer modellerde dönüş yapılamıyor belli bir süresi var apple tarafından imzalar kapanana kadar geçiş yapılabiliyor
eyvallah hocam. Peki jailbreak falan yapsak yine donus mumkun degil mi?yani cihaz ios 11 ise orda kaldik mi?

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bence de 13 alır ama ben kasıtlı olarak eski iphone cihazların eskitildiğine inanmıyorum güncellemelerle

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Bence de 13 alır ama ben kasıtlı olarak eski iphone cihazların eskitildiğine inanmıyorum güncellemelerle
Neden inanmıyorsunuz? Eski iOS sürümüyle uygulama kullandırtmıyor. Hadi ben diyeyim her güncelleme ile biraz performans düşüşü olur diye şans vereyim herkes şarjdan yakınıyor. Kasma ısınma. Ha diyeceksiniz Samsung güncellemeler ile hiç mi performansını kaybetmiyor evet baya kaybediyor mesela s7 ile s8 i açıyorlar aralarında 5-6 sn fark var. Ama iPhone bunu bilerek yapıyor keşke dediğinz gibi olsa.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Neden inanmıyorsunuz? Eski iOS sürümüyle uygulama kullandırtmıyor. Hadi ben diyeyim her güncelleme ile biraz performans düşüşü olur diye şans vereyim herkes şarjdan yakınıyor. Kasma ısınma. Ha diyeceksiniz Samsung güncellemeler ile hiç mi performansını kaybetmiyor evet baya kaybediyor mesela s7 ile s8 i açıyorlar aralarında 5-6 sn fark var. Ama iPhone bunu bilerek yapıyor keşke dediğinz gibi olsa.
Dediğim gibi ben inanmıyorum dedim şahsi fikrim yani akside olabilir tabi ki.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Olabilir saygı duyuyorum ama baya fark oluyor ben bunu gözlemledim. Her firmanın bir politikası var işte:)
5s ve iphone 7 kullanıyorum iki cihazda da büyük sorun yaşamadım hatta hiç desem yeridir sadece bu 11.0 da iphone 7 de bi kaç donma takılma yaşadım o kadar sakın beni o iphone manyaklarıyla karıştırma yani ben ki lg v30 almayı düşünen biriyim fan man değilim :)

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
5s ve iphone 7 kullanıyorum iki cihazda da büyük sorun yaşamadım hatta hiç desem yeridir sadece bu 11.0 da iphone 7 de bi kaç donma takılma yaşadım o kadar sakın beni o iphone manyaklarıyla karıştırma yani ben ki lg v30 almayı düşünen biriyim fan man değilim :)
Fan olsanız ne olur ki herkesin fikirleri zevkleri farklı olabilir saygı duymak lazım öyle olmasa bu dünyada hepimiz aynı tipte doğardık yani. iPhone da ben de büyük sorun yaşamadım ama yazılımdaki hatalar beni deli ediyordu öyle kamerası bozulmadı vb hiç sorun çıkarmadı donanımsal olarak ama bir sürü hata vardı bende. İlla siz de olacak diye bir şey de yok ama büyük çoğunluk şikayetçi.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Fan olsanız ne olur ki herkesin fikirleri zevkleri farklı olabilir saygı duymak lazım öyle olmasa bu dünyada hepimiz aynı tipte doğardık yani. iPhone da ben de büyük sorun yaşamadım ama yazılımdaki hatalar beni deli ediyordu öyle kamerası bozulmadı vb hiç sorun çıkarmadı donanımsal olarak ama bir sürü hata vardı bende. İlla siz de olacak diye bir şey de yok ama büyük çoğunluk şikayetçi.
Olabilir ben çok fazla haşır neşirde olmadığım için karşılaşmamışta olabilirim bahsettiklerinle gün içinde yaptıklarım belli ve kısıtlı şeyler çünkü telefonda

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Bende öyle düşünüyorum bi sıkıntım yok şuana kadar iphone 8 plus veya lg v30 a geçeceğim zaten aralıkta son günleri 7 nin
Sorunu yoksa geçmeyin derim ben. V30 olabilir farklı bir deneyim sunar hem android hem de ekranı falan güzel. Ama iPhone 7 ile 8 serisi arasında pek fark yok hocam yani geçseniz öylesine olur. Yazık günah hocam para kolay kazanılmıyor sonuçta.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Sorunu yoksa geçmeyin derim ben. V30 olabilir farklı bir deneyim sunar hem android hem de ekranı falan güzel. Ama iPhone 7 ile 8 serisi arasında pek fark yok hocam yani geçseniz öylesine olur. Yazık günah hocam para kolay kazanılmıyor sonuçta.
8 plus a geçme düşüncem sırf plus modeline geçmek aslında 7 plus almadığıma pişman oldum.Lg V30 un ön kamerasını sineye çekip almayı düşünüyorum pil performansıda şuan en iyisi fakat kötü geçmişi beni düşündürüyo sıkıntı o yoksa mavi rengini çok beğendim

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
8 plus a geçme düşüncem sırf plus modeline geçmek aslında 7 plus almadığıma pişman oldum.Lg V30 un ön kamerasını sineye çekip almayı düşünüyorum pil performansıda şuan en iyisi fakat kötü geçmişi beni düşündürüyo sıkıntı o yoksa mavi rengini çok beğendim
Biraz daha düşünün araştırın bence. Evet LG nin kötü geçmişi var ben de LG almaya biraz korkarım herhalde.