iphone 6S i satıp lg G7 almak

Bu konuyu okuyanlar

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
G4 Exmor IMX 234, 6S ise Exmor IMX315 kullanıyor.

İkisinin arasında dağlar kadar fark yok. Nedir sizin gözler anlamadım. hemen hemen birbirine yakın sensörler. IMX 234 bir miktar daha iyi ama o bir miktar'ı bizim anlamamız mümkün değil.

@HYÇ hocam allah aşkında şu fanatizmden çıkın. G3, G4 sorunlu cihazlar, G5 ile toparladı LG, thinq felan iyice kendini geliştirdi. Takdir edilesi. Ama o G3 faciası var ya. Soğuttu insanları.

Samsung'un Note 7 faciası gibi.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573

İkisinin arasında dağlar kadar fark yok. Nedir sizin gözler anlamadım. hemen hemen birbirine yakın sensörler. IMX 234 bir miktar daha iyi ama o bir miktar'ı bizim anlamamız mümkün değil.

@HYÇ hocam allah aşkında şu fanatizmden çıkın. G3, G4 sorunlu cihazlar, G5 ile toparladı LG, thinq felan iyice kendini geliştirdi. Takdir edilesi. Ama o G3 faciası var ya. Soğuttu insanları.

Dostum kamerada önemli olan tek şey sensör değil. Mesela şöyle küçük örnekler vereyim, LG G4 modelinde ois/shutter gibi özellikler var. En önemlisi tam manuel kontrol var. Diyafram açıklığına bakınca az ışıklı ortamda LG G4'ün de büyük fark attığını görebilirsin. İki cihazı da kullanma şansım oldu. Kamerayı manuel modda çok iyi kullanabilen birisi de değilim üstelik, üç beş ayar kurcalayarak bulanlardanım. Işığın bol olduğu ortamlarda kafa kafaya gidebilir bu iki cihaz fakat detayların arttığı, ışığın azaldığı ortamlarda G4 büyük fark atar. Ben sadece kamera için söyledim bunları, G4'ün ne kadar bozuk olduğunu ben de biliyorum zaten. G5 de bozuk sayılır, çok fazla sıkıntı yaşayan var. Marka fanı olsam inan ki LG fanı olmazdım. Ama şu an piyasada en iyi manuel kontrol mekanizmasına sahip cihazlardan LG modelleri. LG G4 şu ana kadar piyasaya sürülmüş en iyi fiyat/performans cihazlarından olabilirdi ama ne yazık ki bozuk çıktı. Telefon piyasasında favori bir markam yok ama hayatta almayacağım markalar var

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

Bence Lg G6 da toparladı.