iphone 6S i satıp lg G7 almak

Bu konuyu okuyanlar

medler63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arakadaşlar 16 aydır vodafone dan alıp kullandığım İPHONE 6S 32 GB telefonumu satıp sıfır LG G7 almak istiyorum. Sizce mantıklı mı ? Şuan iphone a 1700 lira veren var, bu fiyat iyi mi satmak için? Beklesem 2000 liraya gider mi iphone ?

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Kaça gider bilmem de g7 6s e göre çok iyi gelir sana

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
G7 alın alın.

Sonra pilim yetmiyor dersiniz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Buradaki oyun hastalarını dinlemeyin g7 full hd çözünürlükte kullanırsanız bataryası gayet yeten bir cihaz ama dilerseniz 2k yani yüksek çözünürlükte arasıra video ve film izleyebilirsiniz. Batarya çok elzemse hatta hd çözünürlük bile var onunla 8/9 hatta 10 saat kullanım veriyor fiyatına göre efsane cihaz g7.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Nereden geliyor bu G7 düşmanlığı? Bu fiyata daha iyi ne alabilir sizce arkadaş? Öneriniz varsa buyrun söyleyin.

1700'e ver 6s'i. Al G7'ini kullan güzelce. Ben tavsiye ederim
Ben daha önce sordum buradaki "G7 almayın" diyen arkadaşlara. Hangi cihazı alsınlar bu fiyata dedim, günler geçti hala cevap yok. Bir tavsiye verseler de biz de bilsek.
Arakadaşlar 16 aydır vodafone dan alıp kullandığım İPHONE 6S 32 GB telefonumu satıp sıfır LG G7 almak istiyorum. Sizce mantıklı mı ? Şuan iphone a 1700 lira veren var, bu fiyat iyi mi satmak için? Beklesem 2000 liraya gider mi iphone ?
Dostum gün içinde saatlerce oyun oynamayacaksan LG G7 mükemmel bir cihaz. Gün içinde saatlerce oyun oynarsan ikinci şarjı isteyecektir, bataryası çok iyi sayılmaz. Günlük kullanımda yaklaşık 7,30/8 saat ekran açık süresi veriyor. İşlemcisi hala çok iyi, rami yeterli. Kamerası çok iyi. Eğer manuel ayarlardan az da olsa anlıyorsan LG kameraları şahanedir. Otomatik modda da pişman etmez ama manuel ayarlarda kullanıcının bilgisine/yeteneğine göre çok daha iyi hale geliyor. Hoparlör/kulaklık girişi kalitesi olarak üst düzey bir cihaz. Toza/suya sağlamlığı var. Ekran paneli Amoled olmasa da 550+ PPI QHD ekran olduğu için her türlü memnun eder. LG Türkiye garantisi de gayet iyidir, daha önce LG kullanmış biri olarak söylüyorum. Güncelleme sıkıntısı yaşayacağını da sanmıyorum, ben yaşamadım yıllarca. Dediğim gibi bataryadan çok iyi bir performans beklemiyorsan LG G7 fiyat/performans ürünüdür. Eğer bataryası da iyi olsun dersen 4300 liraya P30 modellerine bakabilirsin. 3000-3500 arasındaki Xiaomi modellerini neden tavsiye etmediğimi soracak olan arkadaşlar o cihazların kullanıcı forumlarını biraz dolaşırlarsa anlayacaklardır.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Yani lg g4'ün videoda rakipleri 4300/4500 civarı p30 ve s10e bu arada s10e alan adamda batarya sıkıntısı çeker ama millet patır patır alıp günüde çıkartıyor.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Yani lg g4'ün videoda rakipleri 4300/4500 civarı p30 ve s10e bu arada s10e alan adamda batarya sıkıntısı çeker ama millet patır patır alıp günüde çıkartıyor.
LG G7'nin rakipleridir dostum onlar. G4'ü kullanmış biri olarak söylüyorum, çok güzel kamerası var ama P30'a rakip değildir :D

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
LG G7'nin rakipleridir dostum onlar. G4'ü kullanmış biri olarak söylüyorum, çok güzel kamerası var ama P30'a rakip değildir :D

Yani p30 başka donanım olarak belli etmesede kullanım zevki az sorun ile o aralıktaki en iyi cihaz.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Ben de 6’dan G7’ye geçmeyi düşünüyorum. Bence mantıklı bir karar. 6s’den geçince çok mutlu edicek bir cihaz. Bi arayüz tasarımı farklı gelebilir onun için de Launcher var. İphone 7’nin bile pek tavsiye edilmediği zamanda 6S’e çok kişi bakmaz. Erkenden elden çıkarsan mantıklı olur gibi.

G7’nin rakiplerine göre tek eksisi batarya ama İphone 6s’den geçince batarya da çok iyi gelir.?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ben de 6’dan G7’ye geçmeyi düşünüyorum. Bence mantıklı bir karar. 6s’den geçince çok mutlu edicek bir cihaz. Bi arayüz tasarımı farklı gelebilir onun için de Launcher var. İphone 7’nin bile pek tavsiye edilmediği zamanda 6S’e çok kişi bakmaz. Erkenden elden çıkarsan mantıklı olur gibi.

G7’nin rakiplerine göre tek eksisi batarya ama İphone 6s’den geçince batarya da çok iyi gelir.?

İphone iyice kazık oldu sıfır i7 4000tl götür 2 ay sonra ikinci ele 2500 verseler öp başına koy :D Birde zarar ettirmiyor derler.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Nereden geliyor bu G7 düşmanlığı? Bu fiyata daha iyi ne alabilir sizce arkadaş? Öneriniz varsa buyrun söyleyin.

1700'e ver 6s'i. Al G7'ini kullan güzelce. Ben tavsiye ederim

Şu insanları anlamıyorum. Sadece tek bir kişiye demiyorum, her G7 konusuna gelip, ‘çöp!, o bataryayla her dakka priz başında beklersin’ gibi yorumlarda bulunan arkadaşlar gidip düşük donanımlı ama ‘yüksek’ bataryalı modeller öneriyorlar (A70). Ama sonra da başka konularda S10e al üzmez yorumları yapılıyor. Bunun adı Fanboy’luktur.

Hadi yine 3000 size düşük geliyorsa en azından @Kararsız23 ve diğer G7 kullanlara ekran süresi ve kullanımı sorun.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Şu insanları anlamıyorum. Sadece tek bir kişiye demiyorum, her G7 konusuna gelip, ‘çöp!, o bataryayla her dakka priz başında beklersin’ gibi yorumlarda bulunan arkadaşlar gidip düşük donanımlı ama ‘yüksek’ bataryalı modeller öneriyorlar (A70). Ama sonra da başka konularda S10e al üzmez yorumları yapılıyor. Bunun adı Fanboy’luktur.

Ortalığı sulandırmak için deniyor eğer ciddi bir yorumu olsa bunu açık açık söyler o kişiler ama bir şey bulamayınca böyle laçka kuru sıkı sallamalar filan. Git 3000tl'ye daha iyisini getir yok batarya hayati gider a70 alırım filan. Bir tane şu cihazın kullanıcısının laf etmediği bir cihaz halbuki, piyasada böyle birde iyi donanım ve çok iyi bataryalı cihaz 4500 tl'den aşağı yok.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
daha büyük ekran , daha fazla ekran gövde oranı, ios dan sıkılmam, en önemlisi oğlumun 4k 60fps videolarını çekmek istiyorum :)
Gerçekten ios sıkıyor artık bende G7 öneriyorum

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
G7'ya genel anlamda karşı olan benim.

Linç edecekseniz gelin.

Bataryası o SoC için yetersizdir.

Nokta.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
G7'ya genel anlamda karşı olan benim.

Linç edecekseniz gelin.

Bataryası o SoC için yetersizdir.

Nokta.
Her zaman söylerim pil değişir ama işlemci değişmez.Pili bir dönem kullanırsın zayıflayınca yenisini alırsın fakat işlemcinin yenisini alma şansın yok.O zaman telefon gider.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Peki 2800 liraya hangi cihazı önerirsiniz?

2800 TL'ye G7 gibi bir flagship cihaz yok.

Bunun ben de farkındayım.

Benim tek eleştirim G7 için bataryadır. Nokta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her zaman söylerim pil değişir ama işlemci değişmez.Pili bir dönem kullanırsın zayıflayınca yenisini alırsın fakat işlemcinin yenisini alma şansın yok.O zaman telefon gider.

SoC ne için önemlidir bu soruyu sormak lazım.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
2800 TL'ye G7 gibi bir flagship cihaz yok.

Bunun ben de farkındayım.

Benim tek eleştirim G7 için bataryadır. Nokta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

SoC ne için önemlidir bu soruyu sormak lazım.
Ben size LG G7'nin neyini eleştirdiğinizi sormuyorum. Siz "LG G7 almayın" diyorsunuz ya, peki LG G7 fiyatına ne tavsiye edersiniz onu merak ettim.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Bu fiyata G7 gibi bir cihaz yok dedim ya.
E o zaman neden G7 almayın diyorsunuz ki? Buradaki G7 öneren herkes pilinin çok iyi olmadığının farkında ama dediğiniz gibi bu fiyata da rakipsiz olacak kadar iyi donanımı var. İnsanlara batarya değil telefon öneriyoruz dostum

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
E o zaman neden G7 almayın diyorsunuz ki? Buradaki G7 öneren herkes pilinin çok iyi olmadığının farkında ama dediğiniz gibi bu fiyata da rakipsiz olacak kadar iyi donanımı var. İnsanlara batarya değil telefon öneriyoruz dostum

Batarya bu cihazların en önemli parçalarından. Benim eleştirim G7'nin bu soc için berbat bataryasının olduğunu söylemek.

Yoksa cihaz mis.

Bataryası bari 3300-3500 mAh olaydı.

Batarya olmadan da bu cihazlar bomboş cihaz olur güzel kardeşim. Bu devirde 2800 TL'yi sırf iyi soc'i var diye mobil tarafı Türkiye'den çekilmek üzere olan bir markaya vermem

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Batarya bu cihazların en önemli parçalarından. Benim eleştirim G7'nin bu soc için berbat bataryasının olduğunu söylemek.

Yoksa cihaz mis.

Bataryası bari 3300-3500 mAh olaydı.

Batarya olmadan da bu cihazlar bomboş cihaz olur güzel kardeşim. Bu devirde 2800 TL'yi sırf iyi soc'i var diye mobil tarafı Türkiye'den çekilmek üzere olan bir markaya vermem
Dostum berbat değil bu telefonun bataryası, sadece iyi değil. Berbat dediğin şey 3/4 saat ekran açık süresi veren cihazlar oluyor. Bu cihazın ekran açık süresi QHD ve AOD açık haldeyken 7,30/8 saat. Rakipleri S9, S10e gibi cihazlarla kafa kafaya. Bahsettiğim cihazları kullanan arkadaşların yorumlarını okursan G7'nin pek de geri kalmadığını görürsün. G7'nin gerçekten kaliteli bir yazılımı var, batarya konusunda da küçük kapasite ile iyi iş çıkarmışlar. Ben de çok iyi demiyorum batarya için, evet daha yüksek olmalıydı. Bana kalırsa en az 4000 mAh olmalıydı hatta. Ama ona göre de bir fiyatı var. Bu cihazda 4500 liralık P30'da olmayan özellikler var dostum. Sadece bataryası 1/2 saat daha az gidiyor diye önermeyelim mi? Mi 8 var neredeyse 1000 lira daha pahalı, 3400 mAh bataryası var. Ayrıca kablosuz şarj/hızlı şarj özellikleri çok iyi bana kalırsa. Günde 7 saati dolu dolu donanımla kullanmak varken günde 10 saati daha kötü bir cihazla kullanmak daha mı mantıklı? 50 liralık powerbank ile batarya sorununu çözebildiğimiz bir devirde yaşıyoruz üstelik. Ayrıca mobil tarafı Türkiye'den çekilse bile LG büyük bir marka, sadece mobil cihaz üreten bir marka değil. Şu an için LG G7 Türkiye'de satışa çıkmış son cihazları olsa da hala alınabilir. Marka olarak Türkiye'den çekilmediği sürece LG, Xiaomi gibi markalardan daha iyi servis ağına sahip konumda olacak. Evofone gibi firmalarla ülkeye gelen cihazlardansa LG çok çok daha iyi bir tercih bu konuda da.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Dostum berbat değil bu telefonun bataryası, sadece iyi değil. Berbat dediğin şey 3/4 saat ekran açık süresi veren cihazlar oluyor. Bu cihazın ekran açık süresi QHD ve AOD açık haldeyken 7,30/8 saat. Rakipleri S9, S10e gibi cihazlarla kafa kafaya. Bahsettiğim cihazları kullanan arkadaşların yorumlarını okursan G7'nin pek de geri kalmadığını görürsün. G7'nin gerçekten kaliteli bir yazılımı var, batarya konusunda da küçük kapasite ile iyi iş çıkarmışlar. Ben de çok iyi demiyorum batarya için, evet daha yüksek olmalıydı. Bana kalırsa en az 4000 mAh olmalıydı hatta. Ama ona göre de bir fiyatı var. Bu cihazda 4500 liralık P30'da olmayan özellikler var dostum. Sadece bataryası 1/2 saat daha az gidiyor diye önermeyelim mi? Mi 8 var neredeyse 1000 lira daha pahalı, 3400 mAh bataryası var. Ayrıca kablosuz şarj/hızlı şarj özellikleri çok iyi bana kalırsa. Günde 7 saati dolu dolu donanımla kullanmak varken günde 10 saati daha kötü bir cihazla kullanmak daha mı mantıklı? 50 liralık powerbank ile batarya sorununu çözebildiğimiz bir devirde yaşıyoruz üstelik. Ayrıca mobil tarafı Türkiye'den çekilse bile LG büyük bir marka, sadece mobil cihaz üreten bir marka değil. Şu an için LG G7 Türkiye'de satışa çıkmış son cihazları olsa da hala alınabilir. Marka olarak Türkiye'den çekilmediği sürece LG, Xiaomi gibi markalardan daha iyi servis ağına sahip konumda olacak. Evofone gibi firmalarla ülkeye gelen cihazlardansa LG çok çok daha iyi bir tercih bu konuda da.

Bu da benim görüşüm. :)

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Bu da benim görüşüm. :)
Birçok rakibiyle kafa kafaya batarya performansı veren cihaz için "berbat bataryası var" demeniz, insanları yanlış yönlendirmeye giriyor. Görüşünüzü destekleyecek argümanlarınız yoksa lütfen insanları yanlış yönlendirici "keskin cümleler" kullanmaktan sakınalım, ne dersiniz? :)

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Birçok rakibiyle kafa kafaya batarya performansı veren cihaz için "berbat bataryası var" demeniz, insanları yanlış yönlendirmeye giriyor. Görüşünüzü destekleyecek argümanlarınız yoksa lütfen insanları yanlış yönlendirici "keskin cümleler" kullanmaktan sakınalım, ne dersiniz? :)

Bana göre çok kötü bir bataryası var ve evet bu da benim görüşüm.

BERBAT

Kullanan 2 arkadaşım da powerbank ile geziyor eee ne diyeyim şimdi? Senin G7 de yok. Benim iki yakın arkadaşımda var. (birbirlerine bakarak aldılar)