iPhone 6S deneyimlerim

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
84
Logo+Apple+iPhone.jpg

Merhabalar,
IPhone Kullanıcısı olarak birkaç bilgi ve detay vermek istediğim şeyler mevcut.

Iphone veya Iphone Serileri tamamen kullanımı kolay fakat kullanıcılarını bir sinir eden Garanti firmalarıyla ünlü bir şirket.

Iphone 6S Kullanıcısı olarak,
Telefona virüs gibi şeylerin girmediği konusunda içim hep rahat.
Fakat telefonun en ufak biryerinde sizin sorununuzla alakasız bir darbe olsun telefonunuzun fiyatını garanti firmaları istemekte.
Bunun nedenini sorup sorununuz farklı bir yerde ise benim sorunumla ne alakası var gibi sorular sorarsanız,
"Cihaz bir bütün olarak kabul edilmektedir ve bu kullanıcı hatası olarak kabul edilir" gibi cevap alabiliyorsunuz.

Bir süre sonra cihazın versiyon güncellemeleriyle birlikte çöp olabileceğini unutmayın.
Android telefonunuzda eğer oynadığınız oyunlar var ise Iphone'de hepsi olmadığınıda aklınızdan çıkarmayın.
Şarz problemi Güncellemelerle veya kabloların eskimesiyle hemen başlıyor.
Isınma sorunuda aynı şekilde mevcut.
Tabi ki bu sadece kendi deneyimim.
Bir süre sonra güncellemelerden sonra Şarz'ın Eksiye düştüğünüde farkettim.
Sorunun çözümü olarak tüm uygulamalarımı sonlandırmakta buldum.
Çok fazla şarz yediğinide aklınızdan çıkarmayın.
Kesinlikle eğer serbest piyasa çalışanıysanız "Tavsiye Etmiyorum"
Çünkü
Aramalarda bile çok fazla şarz yediğini gözlemledim.
Kendi açımdan
Iphone Sanırım Pişmanlıktır.

Hava atarım diye cebinizdeki 3-5 kuruştan olmayın.

Saygılarımla,
HK​

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Deme öyle deme öyle :) Iphone candır. Unutma Anroid'in 3GB Ram ile yapamadığını Iphone 1GB Ram ile yapıyor :) Sadece bir örnekti önüne daha onlarca örnek dökebilirim. :)

Iyı Forumlar

Reaksiyon puanı
84
Deme öyle deme öyle :) Iphone candır. Unutma Anroid'in 3GB Ram ile yapamadığını Iphone 1GB Ram ile yapıyor :) Sadece bir örnekti önüne daha onlarca örnek dökebilirim. :)

Iyı Forumlar

O konuda haklısınız moderatörüm. Sistematik olarak tüm özelliklerine diyecek hiçbir şeyim yok. Tıkır tıkır çalışan bir sistemdir İos. Fakat Garanti Hani bir durum vardır ya. Parayı ödeyene kadar müşterisindir, gerisi önemli değildir :) o mantık var gibi geldi.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İyi noktaya değinmişsin güzell :)

Sh3kiL

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
sanırım androıdcisin :) garantide apple ustune yok samsung garantisini gör bide :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Fanboyluk değil gerçekleri söylemiş arkadaş hem ederinden fazla bir miktara satmasıyla yetinmiyor bir sürü gizlilik ilkelerini ihlal ediyor bencillik ediyor ama Apple'ın öyle bir fanboyluk kitlesi varki bu kitle her ne olursa olsun yinede tam olarak Apple'ı perişan hale getiremiyor

appleali0

Asistan
Reaksiyon puanı
17
apple <3 zaten bu zamanda 6s alınmaz

Reaksiyon puanı
84
apple <3 zaten bu zamanda 6s alınmaz
6S alınmaz kesinlikle doğru, fakat yeni çıkanlarda bir süre sonra 6S değerine geçecek. O yüzden bir telefona o kadar verilmez diye düşünüyorum. Sağlamlığına söz kesinlikle etmem. Ama müşterilerine yüzyüze geldiklerine verdikleri güleryüz ve değer sadece satın alırken.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Iyı Forumlar
Ya sizin bu 1 GB ile 3GB işleri yapma safsatanız nedir ya?
Boş iş bunlar. Düz mantıkla konuşursak 3GB ile 9GB RAM'li Androidin yapamadığını yapması lazm
Şunları kenara bırakayım da fanboylar sussun
iPhonelar çöptür bu kadar BASİT.
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=TOKCZpmHwxw

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=qARozmOb9PY

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sadece bir örnekti önüne daha onlarca örnek dökebilirim. :)
Onlarca örneği bekliyorum tek tek cevap vereceğim neymiş o örnekler?

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
84
Ya sizin bu 1 GB ile 3GB işleri yapma safsatanız nedir ya?
Boş iş bunlar. Düz mantıkla konuşursak 3GB ile 9GB RAM'li Androidin yapamadığını yapması lazm
Şunları kenara bırakayım da fanboylar sussun
iPhonelar çöptür bu kadar BASİT.
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=TOKCZpmHwxw

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=qARozmOb9PY

Onlarca örneği bekliyorum tek tek cevap vereceğim neymiş o örnekler?

Sonunda Benimle aynı fikirde olan bir insan...

M

Murat Burç

SDN Okuru
@Emre Budak Yok 1GB ile dünyaları yaparmış yok uçarmış. Git bir tane iPhone 6 al yeni aç kutusunu iOS 11 yükle sonra yeni bir Note 4 al ona da 6.0.1 yükle hatta portlanmışsa 8.0 custom rom yükle kim daha hızlı çalışacak görelim.
1GBile 3GB'ın işini yaparmış peh yersen tabi yersen.
Apple'ın ve iPhone'un sizin sandıınız gibi bir üstünlüğü yok. Daha düne kadar Huawei fanboyuydun araya da bir Apple sıkıştırıyordun ne oldu da bir anda Apple'a dönüverdin? Ne gördün? Ne üstünlüğü varmış? Ben Androidlerin üstünlüklerini tek tek sayarım sen kalkıp sayar mısın? Ne sayarsın? 1GB ile 3GB yalanını atmaktan ooo çok stabil demekten başka ne söyleyebilirsin? Bir akrabamın 1-2 haftalık iPhone 6'sı vardı dedim iOS 11 yükledin mi? Yükledim dedi ben orda bir gittim aldım telefonu kullanıyorum açık konuşayım ben şuanki fiyatı ile o kadar pahalı olup o kadar yavaş olan başka bir cihaz görmedim desem yeridir. İthalatçı garnatili 900 TL yine ithalatçı garantili ama kvk garantili 1100 TL olan SD625'li Redmi Note 4 iPhone 6 iOS 11 2 aylık cihazı çatır çutur tokatlıyordu. Sen bir de SD625'li saf androidli 1500 TL'ye satılan Moto Z Play'in nasıl ağır tokatlayacığını bir düşünsene. Sen ibr de 1750 TL'ye satılan SD820'li Moto Z'nin nasıl tokatlayacağını söylesene. Sen bana ne sayabilirsin bir söylesene Allah aşkına çok merak ediyorum. 3D Touchda kasan şarjı iOS 11 başlarında dibi boylayan 7'leri mi? Kasma haberleri gelen 6S'leri mi? Apple'ın yıllardır yaptığı olanlı eskitmeyi mi yoksa yenilerde pilden doalyı yaptığı başka bir yavaşlatmayı mı? Yoksa bunu teleafi ediyormuşcasına pil satmak için milletin gözünü boyamasını mı?
Bana Apple hakkında ne anlatabilirsin Allah aşkına söyler misin hepsine tek tek cevap vereceğim.

@Hakan Enes Karatopak 'ın konusunu doğru dürüst okumadım büyük ihtimal tahmin ettiğim şeylerdir. Ve gerçekten doğru olan şeyleri inkar etmişindir eminim.

Son düzenleyen moderatör:

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
@Emre Budak Yok 1GB ile dünyaları yaparmış yok uçarmış. Git bir tane iPhone 6 al yeni aç kutusunu iOS 11 yükle sonra yeni bir Note 4 al ona da 6.0.1 yükle hatta portlanmışsa 8.0 custom rom yükle kim daha hızlı çalışacak görelim.
1GBile 3GB'ın işini yaparmış peh yersen tabi yersen.
Apple'ın ve iPhone'un sizin sandıınız gibi bir üstünlüğü yok. Daha düne kadar Huawei fanboyuydun araya da bir Apple sıkıştırıyordun ne oldu da bir anda Apple'a dönüverdin? Ne gördün? Ne üstünlüğü varmış? Ben Androidlerin üstünlüklerini tek tek sayarım sen kalkıp sayar mısın? Ne sayarsın? 1GB ile 3GB yalanını atmaktan ooo çok stabil demekten başka ne söyleyebilirsin? Bir akrabamın 1-2 haftalık iPhone 6'sı vardı dedim iOS 11 yükledin mi? Yükledim dedi ben orda bir gittim aldım telefonu kullanıyorum açık konuşayım ben şuanki fiyatı ile o kadar pahalı olup o kadar yavaş olan başka bir cihaz görmedim desem yeridir. İthalatçı garnatili 900 TL yine ithalatçı garantili ama kvk garantili 1100 TL olan SD625'li Redmi Note 4 iPhone 6 iOS 11 2 aylık cihazı çatır çutur tokatlıyordu. Sen bir de SD625'li saf androidli 1500 TL'ye satılan Moto Z Play'in nasıl ağır tokatlayacığını bir düşünsene. Sen ibr de 1750 TL'ye satılan SD820'li Moto Z'nin nasıl tokatlayacağını söylesene. Sen bana ne sayabilirsin bir söylesene Allah aşkına çok merak ediyorum. 3D Touchda kasan şarjı iOS 11 başlarında dibi boylayan 7'leri mi? Kasma haberleri gelen 6S'leri mi? Apple'ın yıllardır yaptığı olanlı eskitmeyi mi yoksa yenilerde pilden doalyı yaptığı başka bir yavaşlatmayı mı? Yoksa bunu teleafi ediyormuşcasına pil satmak için milletin gözünü boyamasını mı?
Bana Apple hakkında ne anlatabilirsin Allah aşkına söyler misin hepsine tek tek cevap vereceğim.

@Hakan Enes Karatopak 'ın konusunu doğru dürüst okumadım büyük ihtimal tahmin ettiğim şeylerdir. Ve gerçekten doğru olan şeyleri inkar etmişindir eminim.
Konuyu açan arkadaş görüşlerini yazmış güzelde yaklaşımlarda bulunmuş olumlu yada olumsuz ama siz tam bir apple düşmanısınız aynı şeyleri de yazmaktan sıkılmıyorsunuz ben şu kin dolu yorumlarınızı okumaktan bıktım hep çöp hep pişmanlık android çok sağlam ya on numara hiç donmuyor hiç yavaşlamıyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Konuyu açan arkadaş görüşlerini yazmış güzelde yaklaşımlarda bulunmuş olumlu yada olumsuz ama siz tam bir apple düşmanısınız aynı şeyleri de yazmaktan sıkılmıyorsunuz ben şu kin dolu yorumlarınızı okumaktan bıktım hep çöp hep pişmanlık android çok sağlam ya on numara hiç donmuyor hiç yavaşlamıyor
Bence fanboyluğu bende değil. Konuda 6S deneyimlerini anlatan birine karşı cevabı: Ama iPhone yaa iOS'un çok üstünlükleri var andridin yapamadığı çok şeyi yapabiliyor yhaa diye başlayan kişilerde aramalısınız. Bu konuyu 3. gören kişiyim. İlla kasıtlı bir düşmanlık yapıp baltalayacak olsaydım açardım takır takır en başta döşerdim buraya yazıyı.

onuryurduseven

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Ios 11 denen rezalet surumun bize bir hediyeside arka plandaki uygulamalarin tekrar yuklenmeden acilmasi ozelligini neredeyse bitirmesi oldu galiba.Eskiden iphone ilk acislarda geri bile kalsa donuste fark atiyordu,simdi fark yiyor.Rezaleti guncelleme olarak sunan tek sirket apple

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ios 11 denen rezalet surumun bize bir hediyeside arka plandaki uygulamalarin tekrar yuklenmeden acilmasi ozelligini neredeyse bitirmesi oldu galiba.Eskiden iphone ilk acislarda geri bile kalsa donuste fark atiyordu,simdi fark yiyor.Rezaleti guncelleme olarak sunan tek sirket apple
Beni dinlemiyorsanız alıntıdaki arkadaş gibi açık açık konuşan Apple kullanıcılarını dinleyin. Olay gayet açık

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
abi x ile one plus karşılaştırması neden sürekli paylaşılıyor anlamıyorum x ile one plus nasıl karşılaştırılır ya ülke şartlarına göre konuşalım lütfen kim aman 10 gb ram varmış uygulamada açmada 2 saniye erken açmış 20 uygulamayı arka arkaya açmış diye x i one plus a değişir ? one plus 3000 tl 3000 tl gibi vir fiyata en azından türkiye ortamında bilindik bir marka alınmalı o fiyata çok da güzel telefonlar mevcut

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
iphoneda;

1. smart view özellği yok (her gün kullanıyorum)
2. torrent kuramıyorsun (şirkette film, oyun indiriyorum, çok lazım oluyor)
3. kızıl ötesi (uzaktan kumanda) özelliği yok (her gün kullanıyorum)
3. cihaza müzik resim video atmak tam bi işkence
4. Gelen güncellemeleri almaya zorluyor, güncellemezsen market uygulamaları açılmıyor, güncellersen telefon kasmaya başlıyor, önceki sürüme de döndüremiyorsun
5. şarj kabloları çok dandik, kökünden kopuyor

android alırsan cebinde pc taşımış olursun. iphone alırsan arkasındaki elma logosuna bakar bakar kendini tatmin etmeye çalışırsın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
abi x ile one plus karşılaştırması neden sürekli paylaşılıyor anlamıyorum x ile one plus nasıl karşılaştırılır ya ülke şartlarına göre konuşalım lütfen kim aman 10 gb ram varmış uygulamada açmada 2 saniye erken açmış 20 uygulamayı arka arkaya açmış diye x i one plus a değişir ? one plus 3000 tl 3000 tl gibi vir fiyata en azından türkiye ortamında bilindik bir marka alınmalı o fiyata çok da güzel telefonlar mevcut
Ben değişirim. Kamera (belki ekranı da ekleriz) dışında OnePlus 5t üstün
Siz böyle büyük marka büyük marka dedikçe büyük firmalar bize fiyat olarak geçirir durur.
O büyük marka Amerika'da sattığı 1000 dolarlık xi trde 1600 dolara satıyor rakibi Samsung ise 950 dolarlık cihazı 1300 dolara satıyor burdan bile Apple'ın nasıl bir şirket olduğu görülebilir.

Tanınmış marka alınmalı diyorsunuz
5tnjn içindeki 835, S8in HTC u11in , XZ Premiumun kullandığı 835

8gb ram diğer çoğunluk gibi hatta Apple gibi Samsung uretimi
Amoled ekran Samsung uretimi kamera sensörleri Sony yazılım Android oxygrn os zamanında cynogen yüklüydü onepluslarda

Daha neyi tanıdık olsun bu cihazın ? Marka diye diye giydiriyorlar size
Fazla yucelttiginiz X bir balon yıllardır Apple hızlı derlerdi oneplus içinden geçiyor Apple'ın yediremiyorsunuz

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Sen ne biçim bi öne plus fan boyusun ya bu ne apple düşmanlığı arkadaş biz aman büyük dediğimiz için mi firmalar yüksek satıyor ne alakası var bu telefonda da böyledir her piyasada böyledir bir ürünü marka satar bu şuna benzer kia optima diye bir araç var full özellik soğutmalı koltuğa kadar var ama tutulmuyor Türkiye de insanlar o fiyata gidip mercedesin daha baz modeli de olsa alıyor neden acaba ? Bir gömlek başka yerde 50 lira Kığılı da atıyorum 200 tl neden o zaman kimse ordan almasın İkinci el piyasasına bi çıkın o önce öve bitiremediğiniz 5t ne kadar fiyat verecekler insanlar hala 5s alıyor neden acaba şunu kabullenin artık Türkiye de apple alırken büyük bir çoğunluk yok ram şu kadar yok işlemci böyle diye almıyor almaz da iPhone diye alır bırakın markaları övmeyi gerçekçi olun biraz marka övmek kötülemek bişey kazandırmaz

kadirkorkunc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben değişirim. Kamera (belki ekranı da ekleriz) dışında OnePlus 5t üstün
Siz böyle büyük marka büyük marka dedikçe büyük firmalar bize fiyat olarak geçirir durur.
O büyük marka Amerika'da sattığı 1000 dolarlık xi trde 1600 dolara satıyor rakibi Samsung ise 950 dolarlık cihazı 1300 dolara satıyor burdan bile Apple'ın nasıl bir şirket olduğu görülebilir.

Tanınmış marka alınmalı diyorsunuz
5tnjn içindeki 835, S8in HTC u11in , XZ Premiumun kullandığı 835

8gb ram diğer çoğunluk gibi hatta Apple gibi Samsung uretimi
Amoled ekran Samsung uretimi kamera sensörleri Sony yazılım Android oxygrn os zamanında cynogen yüklüydü onepluslarda

Daha neyi tanıdık olsun bu cihazın ? Marka diye diye giydiriyorlar size
Fazla yucelttiginiz X bir balon yıllardır Apple hızlı derlerdi oneplus içinden geçiyor Apple'ın yediremiyorsunuz

2014 Mayıs ayında Apple ile tanıştım, öncesinde telefonum Samsung Galaxy Ace idi.

İlk olarak; şunu abartısız söylüyorum, Android'den IOS'a geçen biri bir daha IOS'dan Android'e geçiş yapmaz. Geçiş yapan insandan şüphe duyarım.

Android'de donmalar mı dersin, yavaşlık zaten cabası, vs vs.

İkincisi; Cihazı alıyorsun, aradan 2 sene geçiyor. Bu 2 sene içerisinde Apple'da fiyat oynama en fazla 300-500TL oluyor. Diğerleri? Aldığın gibi 1 sene sonra yarı fiyatına, hayda zarar.

Üçüncüsü; Amerika'da 1000$'lık ürün burada 1600$ dolar evet de burada Apple mı suçlu? Komik olma, ülkede vergi oranlarını bilmiyorsan git karşılaştır da bak. ya da evde akıttığın o suyun faturasını al eline de bir bak. Kullandığın suyun parası ile üzerine alınan vergi ne kadar git bak da öğren.

Burada Apple'ı eleştireceğiniz tek nokta Pil sorunu ve güncelleştirmelerle birlikte seni bir üst modele mecbur bırakma olması. Bu da zaten Kapitalist düzenin bir sonucu...

M

Murat Burç

SDN Okuru
2014 Mayıs ayında Apple ile tanıştım, öncesinde telefonum Samsung Galaxy Ace idi.

İlk olarak; şunu abartısız söylüyorum, Android'den IOS'a geçen biri bir daha IOS'dan Android'e geçiş yapmaz. Geçiş yapan insandan şüphe duyarım.

Android'de donmalar mı dersin, yavaşlık zaten cabası, vs vs.
Galaxy Ace'den amiral donnaımlı iPhonelara geçiş yapıp ikisinin stabilliğin karşılaştırmak komik bir durum bu bir.
İkincisi; Cihazı alıyorsun, aradan 2 sene geçiyor. Bu 2 sene içerisinde Apple'da fiyat oynama en fazla 300-500TL oluyor. Diğerleri? Aldığın gibi 1 sene sonra yarı fiyatına, hayda zarar.
300-500? 2 sene içinde? :D :D :D
Üçüncüsü; Amerika'da 1000$'lık ürün burada 1600$ dolar evet de burada Apple mı suçlu? Komik olma, ülkede vergi oranlarını bilmiyorsan git karşılaştır da bak. ya da evde akıttığın o suyun faturasını al eline de bir bak. Kullandığın suyun parası ile üzerine alınan vergi ne kadar git bak da öğren.
Okumayı öğrenin okuduğunuzu anlayın öyle gelin
Amerikada X 1000 dolar TR'de 1600
Amerikada Note 8 950 dolar TR'de 1300 dolar 50 dolar fark ne şekilde katlanıyorda 300 dolar oluyor? :D Bunu vergi ile izah edemezsiniz bunun tek açıklaması markanın kar marjını yüksek tutması üstüne bir daha kar koyması

kadirkorkunc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Galaxy Ace'den amiral donnaımlı iPhonelara geçiş yapıp ikisinin stabilliğin karşılaştırmak komik bir durum bu bir.

300-500? 2 sene içinde? :D:D:D

Okumayı öğrenin okuduğunuzu anlayın öyle gelin
Amerikada X 1000 dolar TR'de 1600
Amerikada Note 8 950 dolar TR'de 1300 dolar 50 dolar fark ne şekilde katlanıyorda 300 dolar oluyor? :D Bunu vergi ile izah edemezsiniz bunun tek açıklaması markanın kar marjını yüksek tutması üstüne bir daha kar koyması

En az senin kadar komik olabilir yazdıklarım, fazlası yok. :D

Apple; Samsung gibi her ay 3-4 model telefon tanıtıyor ve çıkarıyor olsaydı sen şu anki cirosunu görseydin o zaman. Bunlara rağmen çok iyi satış rakamları var ve bu kadar insan aptal size göre ama bir siz akıllısınız öyle mi? :D

İstanbul'da yaşayan biri olarak Akasya Apple'a arıza için gidip değişim istediğimizde direk onaylayıp içeriden 0 cihaz getirip vermelerini söylemiyorum bile.

Yani kısacası; sen Apple al ve ya alma. Sen ister "ÇÖP" de ister deme. Bırak insanlar istediği tercihi yapsın, rakamlar konuşsun :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Apple; Samsung gibi her ay 3-4 model telefon tanıtıyor ve çıkarıyor olsaydı sen şu anki cirosunu görseydin o zaman. Bunlara rağmen çok iyi satış rakamları var ve bu kadar insan aptal size göre ama bir siz akıllısınız öyle mi? :D
Apple eğer daha fazla ciro yapabilecek olsaydı ortalığı iPhone'a boğardı zaten senden benden daha iyi biliyorlar o işi :D Kar etmek neredeyse Apple orada :D Apple bir model çıkardığı zaman sanki diğer tüm modelleri satıştan kaldırıyor. :D Bu adamlar hala 5S-6-6S satıyor karı burdan götürüyor.
İstanbul'da yaşayan biri olarak Akasya Apple'a arıza için gidip değişim istediğimizde direk onaylayıp içeriden 0 cihaz getirip vermelerini söylemiyorum bile.
Geçenlerde forumda konu açıldı 3 aydır garantide bekletilen 5S'ler diye :D
Yani kısacası; sen Apple al ve ya alma. Sen ister "ÇÖP" de ister deme. Bırak insanlar istediği tercihi yapsın, rakamlar konuşsun :D
Ben insanların tercihlerine karışmıyorum. Sadece iPhone'ların çöp olduklarını söylüyorum. :D İnsanların tercihine karışmakla ne alakası var bu işin? :D
Bir cihazın çok satması ve çok kar ettirmesi mi o cihazın iyi olduğunun ölçütü? :D Çöpler de çok satıyor mesela 6S mesela 6 diye gider liste :D

kadirkorkunc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Apple eğer daha fazla ciro yapabilecek olsaydı ortalığı iPhone'a boğardı zaten senden benden daha iyi biliyorlar o işi :D Kar etmek neredeyse Apple orada :D Apple bir model çıkardığı zaman sanki diğer tüm modelleri satıştan kaldırıyor. :D Bu adamlar hala 5S-6-6S satıyor karı burdan götürüyor.

Geçenlerde forumda konu açıldı 3 aydır garantide bekletilen 5S'ler diye :D

Ben insanların tercihlerine karışmıyorum. Sadece iPhone'ların çöp olduklarını söylüyorum. :D İnsanların tercihine karışmakla ne alakası var bu işin? :D
Bir cihazın çok satması ve çok kar ettirmesi mi o cihazın iyi olduğunun ölçütü? :D Çöpler de çok satıyor mesela 6S mesela 6 diye gider liste :D

Senin Apple ile ne kuyruk acın var merak ediyorum :D Ne yaptı sana bu Apple? :D

Sana göre bir cihazın iyi olmasının ölçütü ne? Hızının ve ya RAM'inin iyi olması mı? :D ya bırak Allah aşkına, yukarıda bir arkadaş en mantıklı örneği vermiş sana. İnsanlar 3000TL bütçe ile telefon alacaksa gidip de hızı ve RAM'i iyi diye o saydığın telefonların zerresini almaz. Sen alırsın en azından, şirket sana dua eder hadi yine iyisin :D

Ayla Filmi'ni izledin mi sen? İzlemediysen tavsiye ediyorum bak izle :D Film yaklaşık 3 ay vizyonda kaldı. Neden biliyor musun? Çünkü insanlar beğenip tekrar tekrar izliyorlar.

Bir de hemen gelmesi ile vizyondan kalkması bir olan filmler var. Neden? Çünkü tercih edilmiyorlar.

Yani anlayacağın; bir cihazın çok satması ve kar ettirmesi o cihazın iyi olduğunun ölçütü. Tabii senin gibi insanlar hıza ve RAM'a bakmıyorsa :D

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
testler ile bu iş yürüseydi adını sanını duymadığımız ( oneplus :D) çinli markalar testlerde bütün amiral gemilerini tokatlıyor ama iş gerçeğe geldiği zaman kim alıyor kimin elinde görüyorsunuz kesinlikle kötü demiyorum samsung s7 edge s8 ve s+ not 8 çok güzel çok beğendiğim cihazlar ancak ram kapasitesi ne kadar da yüksek olsa sokakta soralum kimse sorsak samsung bir süre sonra yavaşlıyor şişiyor diyor bunu kullandık yaşadık android ve touchwiz gerçeği ama o beğenmediğiz 6s ler daha düşük ram ile aynı işi yapıyor ben 3000 tl telefon alacak olsam bilinmedik bir marka almam sadece ben değil kaldı ki yukarıda da örneğini verdim Türkiye de eminim büyük bir çoğunluk böyle düşünüyor apple falan boşver 1000 1500 tl bamdında XİOMİ nin çok süper özellikli telefonları var 3 4 GB den aşağı RAM olmayan ama insanlar o fiyatlara samsung alıyor alıyor gidiyor hala 5s 5se alıyor telefoncularda bakın 5s ile çıkan hangi model piyasada ama 5s hala piyasada ve satılıyor daha da uzatmaya gerek yok bence yine söylüyorum başkasının yaptığı testler ile olmaz alırsın ikisini de eline 1 2 ay kullanırsın sonra karar verirsin ben o kadar şehir geziyorum daha 5t kullanan görmedim acaba sen eline alıp kullandın da sonra mı böyle yapıyorsun hiç zannetmiyorum ondan sonra kalkıp X kötü diye yerden yere vuruyorsunuz önce kullanın sonra karar verin

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
testler ile bu iş yürüseydi adını sanını duymadığımız ( oneplus :D) çinli markalar testlerde bütün amiral gemilerini tokatlıyor ama iş gerçeğe geldiği zaman kim alıyor kimin elinde görüyorsunuz kesinlikle kötü demiyorum samsung s7 edge s8 ve s+ not 8 çok güzel çok beğendiğim cihazlar ancak ram kapasitesi ne kadar da yüksek olsa sokakta soralum kimse sorsak samsung bir süre sonra yavaşlıyor şişiyor diyor bunu kullandık yaşadık android ve touchwiz gerçeği ama o beğenmediğiz 6s ler daha düşük ram ile aynı işi yapıyor ben 3000 tl telefon alacak olsam bilinmedik bir marka almam sadece ben değil kaldı ki yukarıda da örneğini verdim Türkiye de eminim büyük bir çoğunluk böyle düşünüyor apple falan boşver 1000 1500 tl bamdında XİOMİ nin çok süper özellikli telefonları var 3 4 GB den aşağı RAM olmayan ama insanlar o fiyatlara samsung alıyor alıyor gidiyor hala 5s 5se alıyor telefoncularda bakın 5s ile çıkan hangi model piyasada ama 5s hala piyasada ve satılıyor daha da uzatmaya gerek yok bence yine söylüyorum başkasının yaptığı testler ile olmaz alırsın ikisini de eline 1 2 ay kullanırsın sonra karar verirsin ben o kadar şehir geziyorum daha 5t kullanan görmedim acaba sen eline alıp kullandın da sonra mı böyle yapıyorsun hiç zannetmiyorum ondan sonra kalkıp X kötü diye yerden yere vuruyorsunuz önce kullanın sonra karar verin
Apple o testlerde geçseydi süper apple diye atmadiginiz yer kalmazdı. ;D benim ailemde iki tane xioami var ikisi de çöp 5sden daha ucuz ve birisi 6dan birisi de 6sxen çok çok daha iyi cihazlar gidip kendim de 5T veya U11 alacagim 3300e cikip ithalatci garantili Note 8 almazsam :D
Şu ios daha düşük RAM ile aynı işi yapıyor meselesi sıktı artık ios 11 ile 6,6s çöp oldu hala bu çöpleri savunma dersindesiniz
Kaynak: https://youtu.be/uL99tRQR9W0

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
iphone x dediğin fiyatta olsa koşa koşa önce sen alırsın :D yorum yapman için kullanman lazım bırak onun bunun yaptığı testle konuşma nerelerde ne hileler dönüyor çakma bi telefonun o dediğin testte kaç bin puan çıkıyordu izlediğim bir videoda senin anladığım kadarıyla telefondan anladığın testler onuda kendin yapmıyorsun kendin yaptın mı x i kullanıp sonra diğerlerini kullanıp karşılaştırdın mı önce kullan deneyimle sonra yorum yap sıkıldım valla başkasının kullandığı karşılaştırma yaptığı telefon ile polemiğe girme kendi deneyimi sende öyle yap ;) valla telefondan da çok anladığını da düşünümyorum artık u11 dediğin cihaz 3000 tl ya htc o kadar fiyat verirsen helal olsun diyeceğim htc in bir zamanlar amiral gemisi 10 modelinden illah etmiştim uçuk bir fiyata alıp yarı fiyatına takas ile zor satmıştım senin dünyan sadece testlerde bence :D ha not 8 güzel cihaz böyle gel işte sonuna kadar karşılaştır ama one plus ile deneme saçma oluyor ya :D

Son düzenleme: