İphone 6s %90-%95 sonrası çok yavaş şarj olma.

Bu konuyu okuyanlar

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Arkadaşlar merhaba, iphone 6s kullanıyorum ve telefon %80-%90 aralığına iyi bir sürede çıkıyor. %90 dan sonra ise şarj olması aşırı yavaşlıyor, özellikle bunu %95 den sonra biraz inceledim ve bana biraz uzun geldi yani %95 den %96 ya geçmesiyle %45 den%46 ya geçmesi arasında fark var. Acaba bunun sebebi nedir ?
Bide 2 amperlik bir powerbankla telefonu şarj etsem bataryada bir sorun olur mu bide hızlı şarj olur mu biraz daha?
Cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
90'dan sonra yavaş şarj olması normal , genel olarak bataryalar böyledir.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
90 dan sonra yavaşlama benim bildiğim her telefonda oluyor. Sıkıntı yok. Ama 2 amperle şarj etme işi biraz yollardaki hızlı şarj istasyonlarına benzer. Bu da faydalı değil.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
90'dan sonra yavaş şarj olması normal , genel olarak bataryalar böyledir.
Sebebini merak ettim işte nedensizce :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

90 dan sonra yavaşlama benim bildiğim her telefonda oluyor. Sıkıntı yok. Ama 2 amperle şarj etme işi biraz yollardaki hızlı şarj istasyonlarına benzer. Bu da faydalı değil.
O zaman 1 amperle şarja devam.

Son düzenleme:

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Arkadaşlar merhaba, iphone 6s kullanıyorum ve telefon %80-%90 aralığına iyi bir sürede çıkıyor. %90 dan sonra ise şarj olması aşırı yavaşlıyor, özellikle bunu %95 den sonra biraz inceledim ve bana biraz uzun geldi yani %95 den %96 ya geçmesiyle %45 den%46 ya geçmesi arasında fark var. Acaba bunun sebebi nedir ?
Bide 2 amperlik bir powerbankla telefonu şarj etsem bataryada bir sorun olur mu bide hızlı şarj olur mu biraz daha?
Genel olarak böyledir. Normal de %1 e gelince şarja takıp %100 e kaç saat de geliyor? Bu önemli. iPhone'un şarj aleti 1A. Powerbank de 1A lik Port var ise onunla şarz olması daha uygun olur 2A hızlı şarz olmuş olur. Ama zarar vermez.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Genel olarak böyledir. Normal de %1 e gelince şarja takıp %100 e kaç saat de geliyor? Bu önemli. iPhone'un şarj aleti 1A. Powerbank de 1A lik Port var ise onunla şarz olması daha uygun olur 2A hızlı şarz olmuş olur. Ama zarar vermez.
Yani kaç saat hiç ölçmedim 5 gün oldu alalı. Powerbank var ama 2 tane 2 amper 2 tane 1 amper yani kullanma şansım varken onları da kullanayım dicektim de kullanamıcam demekki.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Memnun musun peki telefondan ?
5 gün yorum yapmak için ne kadar doğru bir süre tartışılır ama ben baya kurcaladım ve şuanlık memnunum. Sadece aklıma takılan bi soru var home tuşuna 2 kere dokunduğumda (basma değil) alta doğru kayıyo ekran üstte boşluk var böyle siyahımsı hiç anlayamadım onu.

Reaksiyon puanı
923
5 gün yorum yapmak için ne kadar doğru bir süre tartışılır ama ben baya kurcaladım ve şuanlık memnunum. Sadece aklıma takılan bi soru var home tuşuna 2 kere dokunduğumda (basma değil) alta doğru kayıyo ekran üstte boşluk var böyle siyahımsı hiç anlayamadım onu.
O ekranın üst kısımlarına daha rahat ulaşman için, genel olarak telefonun hızı iyiyse kasma yapmıyorsa sevindim baya bir araştırma yapmıştın, bu arada hayırlı olsun.

Son düzenleme:

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
O ekranın üst kısımlarına daha rahat ulaşman için, genel olarak telefonun hızı iyiyse kasma yapmıyorsa sevindim baya bir araştırma yapmıştın, bu arada hayırlı olsun :)

Üst kısımdaki uygulamalara ulaşman için yani.
Teşekkürler, aslında benim kadar araştıran birisi iphone 6s almazdı ama işte napayım ios olmadan da olmuyo yıllarca onu kullandım androide de 2 buçuk senede bile alışamadım yani ios ayrı bir şey ya.

Reaksiyon puanı
923
Teşekkürler, aslında benim kadar araştıran birisi iphone 6s almazdı ama işte napayım ios olmadan da olmuyo yıllarca onu kullandım androide de 2 buçuk senede bile alışamadım yani ios ayrı bir şey ya.
Ben de bi ara ios kullandım sonra tekrar andriode döndüm kişiden kişiye değişiyor android'teki özelleştirme seçeneklerini seviyorum...

Son düzenleme:

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Yani kaç saat hiç ölçmedim 5 gün oldu alalı. Powerbank var ama 2 tane 2 amper 2 tane 1 amper yani kullanma şansım varken onları da kullanayım dicektim de kullanamıcam demekki.
Kullanabilirsin kullanamazsın diye birşey söylemedim. Sadece daha hızlı şarj eder 2A. 1A lik port var ise orası daha uygun olur.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
iPhoneların hepsinde(i8 ve X ten emin değilim) %80 e kadar hızlı şarj olur daha sonrası yavaş şarj olur. Batarya özelliğinden yazılımdan kaynaklı

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Sıkıntı olmaz her tel öyle

Hızlı şarjla da şarj ederken mesela %50hızlı sonrasını yavaş ediyor bataryayı koruma amaçlı korkacak bişey yok

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Her telefonun şarj döngüsü ayrıdır firmalar bunu ayarlar ama genelde 90 dan sonra bütün telefonlar yavaş doluyo

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
%80 e kadar hızlı şarj olur ondan sonrası yavaş şarj olur yazılımla alakalı bütün telefonlar öyledir

Beholder

Doçent
Reaksiyon puanı
30
Farketmiyor s9 da bile var benim fark ettiğim kadarıyla %50 den sonra yavaşlatıyor

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Hmm teşekkürler herkese.

Kullanabilirsin kullanamazsın diye birşey söylemedim. Sadece daha hızlı şarj eder 2A. 1A lik port var ise orası daha uygun olur.
Eğer iphone 6s de hızlı şarj varsa apple neden bunun iphone 8 den sonraki telefonlarında duyursun ki ? 6s de olsa apple bunu duyurup 8 ve üstündeki telefonlarında yaptığı gibi para kazanmaya çalışırdı

Son düzenleme:

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
normaldir pillerin yapısı gereği 80% seviyelerinde(genelde) sarj yavaslar çunku bu seviyelerde fizik kanunalrından dolayı pili doldurmak zorlaşır şarj hızı yavaşlar

Reaksiyon puanı
78
50% kadar hızlı sarj verir. Sonra 70% e kadar yavaş sarj verir. 100% e kadar da çok yavaş sarj verir. Tüm telefonlar böyledir. Bu yöntem pilin patlamasını önler hem de pil sağlık süresini uzatır.

Ksksksls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hala sorunun devam ediyomu bende bu yüzden 6s i değiştirdim Apple ama ellerinde 6s olmadığı için 7 verdiler 0 kutu ama ondada bu sıkıntı var 90 kata geldiği zaman yavaşlıyo

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Hala sorunun devam ediyomu bende bu yüzden 6s i değiştirdim Apple ama ellerinde 6s olmadığı için 7 verdiler 0 kutu ama ondada bu sıkıntı var 90 kata geldiği zaman yavaşlıyo
Bilmiyorum galiba herkese böyle oluyor. Bide şey sorunu var benim şarj aleti aşırı ısınıyo onu bi sorucam.

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Bütün iphone lar öyle

Ksksksls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilmiyorum galiba herkese böyle oluyor. Bide şey sorunu var benim şarj aleti aşırı ısınıyo onu bi sorucam.
O normal abicim adaptörler ısınıyo hepsinde
sarj sorunu devam ediyorum hala
O normal abicim adaptörler hepsinde ısınıyo senin sorunun devam ediyomu 90 larda yavaşlama sorunu

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Bu bi sorun değil zaten 0 ile 80 arası iPhone'lar hızlı şarj olur ve 80 ile 100 arası yavaş şarj olurlar. Böyle olmasının sebebi bataryanın çabuk eskimemesi. Aşağıda ki yazıdan da okuyabilirsiniz, resmi bir şekilde;

eVAvgUaFMzUA6-hEE9YHOwHNQJmhqOvKLSqCbdRlOOJFjBtja8AGKvznPxL-id_g_Ju_0jiqRiz5EN3tX9_aYlrWRC8tYABFuekS8mwDWCY

Apple'ın sitesinden alınmıştır.

Ksksksls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu bi sorun değil zaten 0 ile 80 arası iPhone'lar hızlı şarj olur ve 80 ile 100 arası yavaş şarj olurlar. Böyle olmasının sebebi bataryanın çabuk eskimemesi. Aşağıda ki yazıdan da okuyabilirsiniz, resmi bir şekilde;

eVAvgUaFMzUA6-hEE9YHOwHNQJmhqOvKLSqCbdRlOOJFjBtja8AGKvznPxL-id_g_Ju_0jiqRiz5EN3tX9_aYlrWRC8tYABFuekS8mwDWCY

Apple'ın sitesinden alınmıştır.
Eyvallah Başkan