IPhone 6s 128 gb mi iPhone 7 32 GB mi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

7/32 mi 6s/128 mi

• 32 gb lik 7 al fotigraf ve videolari her hafta yedeklersen yeter

• 128 gb lik 6s al sonucta 4 sene kullanacaksin

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Androif kullaniyorum bir suredir fakat daha once ios kullaniyordum. Acikcasi ios u aradigimdan oturu s7 vb.cok guzel telefonlar olmasina ramen iphone almaya karar verdim yalniz 32 lik 7 mi 128 lik 6s mi arada kaldim.

32 gb yeter gibi geliyor. Telefonun garantisi bitince de jailbreak yapacagim. 4 yil telefon degistirmeyi dusunmuyorum(iphone 4 u 4 sene kullandim).

On bellek vb. Gibi mudahale edemeyecegim sekilde telefonun dolmasi korkutuyor gozumu.

Fotograf ve videolari surekli bilgisayara yedeklerim zaten, oyle yapmazsam 256 gb da yetmez.

3-5 tane buyuk, 3-5 tane de kucuk boyutlu oyun oynarim. Uygulama falan yuklerim.

10 gb oyun 5 gb uygulama desek, kalan yer bana yetecek midir 32 gb da sizce? Telefonu muzik dinleme amacli nadiren kullanirim onda da spotify kullanirim diye dusunuyorum.

Simdiden cok tesekkur ederim yardim ve yorumlariniz icin.

Apocalypse_

Where there is love there is life
Onursal Üye
biraz daha ekleme yaparak 7 128 gb alma imkanınız yok mu tahminen hafızayı yoğun kullanan birisiniz bu yüzden 6s diyorum

6s+ senin için daha iyi olacaktır.:)
+ dusunmuyorum, buyuk ekran ihtiyacimi laptop ile karsiladim :) Dizi falan izledigim icin sik sik buyuk ekran dusunmekteydim ama artik laptop var o is icin ☺ 4,7 inch ideal olacak benim ici.
--- Gönderi Güncellendi ---
Zorlayıp 7/128 alman çok akıllıca olacaktır.
Zorlayamayacagimi varsayar isek peki 7 alip 90 gb civari yerden feragat etmeye deger mi?

Zorlayamayacagimi varsayar isek peki 7 alip 90 gb civari yerden feragat etmeye deger mi?
senin gibi düşünüp 32 aldım 27Gb ı falan boş çıkıyor ve ara sıra girip kontrol ediyorum şuan 14GB boş var, ama ben çok fazla fotoğraf, müzik vs dinlemediğim için arşivim olmayacağı için 32 aldım sende o arşivler olacak ve 4 sene gidecekse 128 çok daha rahatlatıcı olur ama dikkatli kullanınca 32 de yetebiliyor :) 6s kesinlikle önermem 7 çok daha iyi bir cihaz :D en basitinden günlük yıkayabiliyorsun telefonu :D :D

Hocam 6s 128 var bende ama beyaz renk beklememek icin aldım ama İnan daha 10 gb dolmadı. 32'den sonrası gereksiz. Foto video ile pek işim olmuyor dslr kullandığım icin.

Apple yeni bir cihaz çıkardı ise bir öncekini dahi olsa unut kardeşim çünkü artık onlar ''dünün teknolojisi''dir düzen böyle işler alıyorsan 32 7 al düşünme bile :)

BJKolik

Profesör
Esasen onu da dusundum de, uzun sureli kullanacagim bu telefonu. 4 yil kullanacagim bir cihaz olacak, hem performans hem depolamadan kismak istemiyorum, o yuzden 6s/128 ile 7/32 arasindayim.
Uzun süreli kullanım için 6S 128 GB olanını alın bence. 7/32 yetersiz kalabilir.

+ dusunmuyorum, buyuk ekran ihtiyacimi laptop ile karsiladim :) Dizi falan izledigim icin sik sik buyuk ekran dusunmekteydim ama artik laptop var o is icin ☺ 4,7 inch ideal olacak benim ici.
--- Gönderi Güncellendi ---

İyi çünkü en son kararı sen vereceksin.:)

6s plus almaya çalış 7 32 gb olandan iyidir. En azından hafızası daha fazla olur 7 alcaksanda 128 lik almalısın 7 nin 32 lik olanları 6s ten daha performanssız diye biliyorum

6s plus almaya çalış 7 32 gb olandan iyidir. En azından hafızası daha fazla olur 7 alcaksanda 128 lik almalısın 7 nin 32 lik olanları 6s ten daha performanssız diye biliyorum
O performans olayi bellege yazma hizi ile alakali. Telefon performansi daha dusuk degil. 32 gb lik suruculerin daha fazla hizi desteklememesi ile alakali bir durumun medyada carpitilmasindan ibaret o olay.

Plus istemiyorum ayrica malesef. Kaldiki plus 32 gb 7 nin 32 liginden pahali, 128 ligi 7 nin 128 liginden pahali.

Androif kullaniyorum bir suredir fakat daha once ios kullaniyordum. Acikcasi ios u aradigimdan oturu s7 vb.cok guzel telefonlar olmasina ramen iphone almaya karar verdim yalniz 32 lik 7 mi 128 lik 6s mi arada kaldim.

32 gb yeter gibi geliyor. Telefonun garantisi bitince de jailbreak yapacagim. 4 yil telefon degistirmeyi dusunmuyorum(iphone 4 u 4 sene kullandim).

On bellek vb. Gibi mudahale edemeyecegim sekilde telefonun dolmasi korkutuyor gozumu.

Fotograf ve videolari surekli bilgisayara yedeklerim zaten, oyle yapmazsam 256 gb da yetmez.

3-5 tane buyuk, 3-5 tane de kucuk boyutlu oyun oynarim. Uygulama falan yuklerim.

10 gb oyun 5 gb uygulama desek, kalan yer bana yetecek midir 32 gb da sizce? Telefonu muzik dinleme amacli nadiren kullanirim onda da spotify kullanirim diye dusunuyorum.

Simdiden cok tesekkur ederim yardim ve yorumlariniz icin.
Merhaba,

32gb depolama yeterli okacagi kanaatindeyim. Zaten soylediginiz bir soz dikkatimi cekti "bilgisayara yedeklemezsem 256gb'da yetmez" dediniz. Yani 128 gb'lik 6s plus alsanizda bu yedekleme islemini yapacaksaniz o zaman bu konudaki tercihinizi belirleyen kriter depolama kapasitesi degil baska birsey olmali.

Yazinizda 4 yil gibi uzun bir sure kullanacaginizi belirtmissiniz. Iki cihazda sizi 4 yil goturur. Hatta ip7 5 yilda gider.

Benim size tavsiyem daha yeni ve daha iyilestirmis kamera modulune ve islemciye onem verin. Yani tercihinizi ip7'deb yana kullanin derim.

stat counter