iPhone 6plus 128 gb donuyor satıp iPhone x veya iPhone 8 Plus alacağım hangisini önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

ykaan

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar yaklaşık 2-3 yıldır iphone 6 plus 128gb kullanıyorum. Yaklaşık 3 4 ay öncede garantiden değiştim 0 cihaz geldi. Telefonumda ios 11.1.2 yüklü ve bayada bişeyler var resim video oyun uygulama vs ama şarzım falan çabuk bitiyor donmalar oluyor dıştan bakıldığında tek bir darbe çizik bile yok her tarafı koruma kaplı ama içten problem yaşıyorum pil ve kasma yönünden yeni cihaz düşnmelimiyim sizce bunlardan sebep düşünürsem hangisi olmalı X ve 8 plus arasında kaldım.Ek olarak geçen yurt dışından hediye airpods geldi ama 6 da mı kullanayım yoksa yeni cihaz alırsam onunlamı kullanayım o konuda da saçma da belki olsa biraz kararsız kaldım :D

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Sen milleti dinleyip gidip de sakın Samsung falan alayım deme. Apple-Samsung'dan önce Android-iOS seçimi yapacaksın. Geçen mağazada Note 8 inceliyordum, uygulamadan ana ekrana döndüm. Önce wallpaper sonra ikonlar geldi, şimdiden ufak takıldı. Dedim yok artık, bu telefon 7-8 ay kullandıktan sonra ne yapar...

Seninle aynı kararsızlığı yaşıyordum. Black Friday'de iPhone 8 Plus siparişi verdim, X'e o kadar para verilmez dedim. Ürünüm gelmeden önce mağazada iPhone X gördüm ve denedim. Hemen Plus siparişimi iptal ettim, X almaya karar verdim. Apple gerçekten iyi bir cihaz yapmış. Alabiliyorsan X al derim, alamıyorsan 8 Plus al derim. Note8 veya S8 bence de 8 Plus dan hem görünüş hem de özellikleri açısından daha iyi cihazlar ama işin içine Android gireceği için ve 8 Plus da iOS olduğu için ben olsam yine 8 Plus tercih ederim. Hele ki AirPods'un varken Samsung kullanmak çok saçma...

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Sen milleti dinleyip gidip de sakın Samsung falan alayım deme. Apple-Samsung'dan önce Android-iOS seçimi yapacaksın. Geçen mağazada Note 8 inceliyordum, uygulamadan ana ekrana döndüm. Önce wallpaper sonra ikonlar geldi, şimdiden ufak takıldı. Dedim yok artık, bu telefon 7-8 ay kullandıktan sonra ne yapar...

Seninle aynı kararsızlığı yaşıyordum. Black Friday'de iPhone 8 Plus siparişi verdim, X'e o kadar para verilmez dedim. Ürünüm gelmeden önce mağazada iPhone X gördüm ve denedim. Hemen Plus siparişimi iptal ettim, X almaya karar verdim. Apple gerçekten iyi bir cihaz yapmış. Alabiliyorsan X al derim, alamıyorsan 8 Plus al derim. Note8 veya S8 bence de 8 Plus dan hem görünüş hem de özellikleri açısından daha iyi cihazlar ama işin içine Android gireceği için ve 8 Plus da iOS olduğu için ben olsam yine 8 Plus tercih ederim. Hele ki AirPods'un varken Samsung kullanmak çok saçma...
Alcaksan iphone x al.Bütçeyi zorlarsa 8 alma 7 plus al bu arada j3 pro kullanıyorum o sorun yok abartmayın

canburger

Asistan
Reaksiyon puanı
94

Airpods ve manuel foto uygulamasının bu kadar pahalı olması üzmüyor mu seni :)

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
8 plus alsan her gören ooo kardeşim 6 plus almışsın diyecek:D X alman daha mantıklı ama benim favorim note 8 ille apple diyosan x al.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Arkadaşlar yaklaşık 2-3 yıldır iphone 6 plus 128gb kullanıyorum. Yaklaşık 3 4 ay öncede garantiden değiştim 0 cihaz geldi. Telefonumda ios 11.1.2 yüklü ve bayada bişeyler var resim video oyun uygulama vs ama şarzım falan çabuk bitiyor donmalar oluyor dıştan bakıldığında tek bir darbe çizik bile yok her tarafı koruma kaplı ama içten problem yaşıyorum pil ve kasma yönünden yeni cihaz düşnmelimiyim sizce bunlardan sebep düşünürsem hangisi olmalı X ve 8 plus arasında kaldım.Ek olarak geçen yurt dışından hediye airpods geldi ama 6 da mı kullanayım yoksa yeni cihaz alırsam onunlamı kullanayım o konuda da saçma da belki olsa biraz kararsız kaldım :D
Tekrar servise göndermenizi öneririm benim arkadaşım da 5s var o bile son güncellemeler den sonra toparladı kendisini biraz bataryasını da değiştirdi öyle çok büyük kasma vs yoktu

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
moruq iphone ya kasmaz.bak samsung'a 1 yıl sonra kasıyor.ben hale 4s'imi kasmadan kullanıyorum.applekalitedir.(en kötü android'den en iyi iphone'a geçen kullanıcı)

ykaan

Asistan
Reaksiyon puanı
12
ya benim niyetimde X almak ama ne bileyim sizce değişmelimiyim teledonumu yoksa gittiği yere kadar gitsin deyip kullanmalımıyım dışardan görünümü herkes 0 sanıyor ama dediğim gibi kasmalar ve batarya sorunu oluyor biraz gerçi içide baya dolu ama etkilermi bilmiyorum 128 gb ın 115 i falan dolu sanırım :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
X
--- Gönderi Güncellendi ---
ya benim niyetimde X almak ama ne bileyim sizce değişmelimiyim teledonumu yoksa gittiği yere kadar gitsin deyip kullanmalımıyım dışardan görünümü herkes 0 sanıyor ama dediğim gibi kasmalar ve batarya sorunu oluyor biraz gerçi içide baya dolu ama etkilermi bilmiyorum 128 gb ın 115 i falan dolu sanırım :D
Etkiler.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
moruq iphone ya kasmaz.bak samsung'a 1 yıl sonra kasıyor.ben hale 4s'imi kasmadan kullanıyorum.applekalitedir.(en kötü android'den en iyi iphone'a geçen kullanıcı)
Galaxy Ace'dan Note 5'e geçtim, pek de bir fark göremedim. 2 yıl öncesinin en iyi telefonlarındandı, hâlâ daha özellikleri iyi sayılır fakat onda bile kasmalar yaşanıyor. IOS'da da yaşanır elbet, fakat Android kadar olmaz, ara sıra olur en azından.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
airpods kafami karistirdi suan. valla normal bir kullaniciya benziyorsun hani cok kurcalamazsin telefonu muhtemelen oyle dosya ozgurlugune falanda ihtiyacin yok airpods unda var o yuzden sana android onermiyicem. X al tabiki

Reaksiyon puanı
892
İphone 6 plusın içini boşaltın, telefon biraz rahatlasın.Sonra 1 sene daha kullanın 6 plusı.Bu yeni modellerde çok bir fark yok.Sorun düzelmezse X derim ben de.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266

Yok artık abi demo cihazlarda ki reklamlar dolayısıyla oluyor o. Onu sen aldığın zaman cihazda görmüyorsun. Yani gerçekten cihaz alırken böyle mi seçim yapıyorsunuz ? İnsanı güldürüyorsunuz, yazık. Demo sürümlerde ki o reklamlar yüzünden oluyor o. Bu kafayla birde cihaz öneriyorsunuz, yapmayın.
Galaxy Ace'dan Note 5'e geçtim, pek de bir fark göremedim. 2 yıl öncesinin en iyi telefonlarındandı, hâlâ daha özellikleri iyi sayılır fakat onda bile kasmalar yaşanıyor. IOS'da da yaşanır elbet, fakat Android kadar olmaz, ara sıra olur en azından.
Galaxy Ace'dan Note 5'e geçip fark göremediysen tanıdık bir göz doktoru var. Yönlendireyim mi ?
Biraz ufak atın nedir bu Samsung'a düşmanlığınız ?
Bakın size tavsiyem ikisini de almayın. 6S Plus'ı satıp gidip İphone 8 Plus alacaksınız. Kendiniz bile değiştirip değiştirmediğinize inanmayacaksınız. Aynısı bir fark yok. Çevrenizde görenlerde aynı tepkileri verecek. Burada çevrenizdekilerin ne dediği önemli değil ama kendiniz doğru düzgün farkında olamayacaksınız. Şuan da yeni sürümlerle beraber İphone'ların tümünde problemler var. Bir kere İphone 8Plus'ı direk elemenizi öneririm. İphone X ise o parayı hak ediyor mu ? Bir düşünmenizi tavsiye ederim. Bence bir cihaz o parayı hak etmiyor. Sadece İphone X değil. Zaten İphone X'de hatalar olacaktır. Uzun zamandan sonra olan bu değişiklik daha Apple'ın ilk deneyimi. 10. yıla özel İphone sıfatıyla tanıtılmış olsa da zaten yapılmak zorundaydı. Çünkü: Tüm rakipleri geçti bu tasarım anlayışına. Bu cihaz Apple'ın ilk deneyimi. Ama ben illa ki İphone alacağım diyorsanız X'i alın en mantıklı seçim İphone tarafında bu olur. Geri kalan bir birinin kopyası cihazlar. Ama o parayı hak edecek bir cihaz değil. 10. özel cihaz diyorlar ama kutunun içinde bile bir değişiklik yok. Benim tavsiyem madem o paraları vereceksiniz bir Note 8 alın. Hem cebinize 1000TL gibi bir para kalır. Hem de size gerçek bir deneyim yaşatır. Emin olun çok daha başarılı bir cihaz. Gene de karar sizin.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Donanim tabanli bir atlayis yapmak istiyorsaniz iphone 8 plus alinir. Ama benim size tavsiyem iphone x almaniz yonunde olacaktir. Cunku iphone x apple'im rakibi android cihazlar tarafindan sunulupta kendisinin sunmadigi bircok ozelligi x modelinde sundugu icin uzun vadede teknolojiyi sadece donanim olarak degil diger teknolojik alanlarda da yakalamis olursunuz. Inceledigim kadariyla da gayet basarili bir urun oldugunu belirtmek isterim. He 6099 tl fazla orasi ayri ama butcesi uyan kullanicilarin tercih etmesi gereken bir model.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Airpods u satıp x alabilirsin. Ben x almazdım telefona o kadar para verilmemeli ve de her şey mükemmel olmak zorunda degil

sting1981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Benim de 3 yıllık, gözüm gibi baktığım 6 plus cihazım vardı. Arkadaşla avmde gezerken vodafona girdik. Baktık x var, inceleyelim dedik. Fiyatı falan sorunca eleman cihaz takas kampanyasından bahsetti. Normalde biraz daha fazlaya geliyor fiyat. Lakin eski cihazı alma kampanyasından bahsetti, benim cihazı kaça sayacaksınız diye sordum ve verdiği fiyat beni şok etti. Benim 3 yıllık 6 plus ımı tam 2520 tl ye saydı. X de 5200 gibi bir fiyata geliyor. 2 sene, 215 tl faturaya ek ödeme olacak. Hiç alma niyetinde değildim ama eski telefonuma bu kadar para verince bana cazip geldi. Ben ikinci el olarak satmazdım, satsam da pek fazla para etmeyecekti, ben de babama verirdim büyük ihtimal. O yüzden aldım. Gayet güzel bir telefon olmuş, plus çok büyük ebatlıymış. Bu çok kibar kalıyor, hoşuma gitti.
Yalnız gerçekten çok pahalı maalesef. Ekosistemimde çok fazla apple olduğu için ben ios tan vazgeçemem. Fakat arkadaşların da dediği gibi, apple kutu içeriğinde en azından bu telefona özel birşeyler koymalıydı. Ne de olsa 10. yıla özel dediler. Diğer cihaz kutu içeriğinden hiçbir fark yok. Hatta earpodslar eskiden güzel bir plastik kutudaydı, şimdi onu da kartona sarmışlar, yazık. Eğer apple ne üretirsem alırlar mantığında gitmeye devam ederse, müşteri kaybedecek. Şimdi, siz de almışınız işte diye düşünmeyin, bu kafada giderse apple, sonraki telefonum apple olmayabilir.
Note 8 den de bahsedeyim, arkadaşım da çıktığı zamandan beri kullandığı s5 i eskiyince note 8 düşünüyordu, o da onu aldı. Marka fanatiği değilim, eğriye eğri doğruya doğru, mükemmel bir telefon olmuş. Ben epeydir apple kullanıyorum, o yüzden iosun sadeliğine alıştım. Bana android çok karmaşık geliyor. Arkadaşın telefonu biraz kurcaladım, çok güzel bir cihaz olmuş. Bir de samsung aksesuar işinde de çok başarılı. Kapaklı bir kılıf aldı arkadaş, çok hoşuma gitti. Dış kapağında cam var ve telefon o camın arkasında görünüyor. Çok orjinal olmuş ama o da biraz pahalı, 200 tl gibi bir fiyata almış ama o, o kılıfı telefonu eskitene kadar kullanır [emoji1]
Velhasılı kelam eğer bütçe ayırabiliyorsanız ben de x diyorum. Şu ana kadar bir yamuğunu görmedim. Çok güzel telefon olmuş. Face id kapkaranlık odada denedim şıp diye açıyor kilidi. Çok başarılı olmuş. Ben çentiğe takıntılı değilim, lakin pil yüzdesini görmek için denetim merkezini aşağıya indirmek gerekiyor. Son not, eski telefonum için bu fiyat x e özel. 8 plus almak istesem o fiyatı vermiyor vodafone.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
İphone X tabiki sorman hata
İphone en pahalı 2. Telefon Bütçen varsa al tabiki çok şık ele oturan 1 telefon