Iphone 6'dan yeni telefona geçiş

Bu konuyu okuyanlar

Sonarist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar,

eylül 2015'te aldığım iphone 6 yerine farklı bir cihaz bakıyorum ve açıkcası note 7 almayı planlıyodum bu olaylardan önce. şu anda ne alabileceğim hakkında bir fikrim yok fakat arkadaşımın söylediğine göre apple ürünlerine güzel bir zam gelmiş ve şu anda farklı model bir iphone alamayacağım.

bana önerile telefonlar arasında note 5, s7 ve g5 var ama anladığım kadarıyla g5lerde ghost screen dedikleri bir durum varmış ve açıkcası modüler yapı hiç hoşuma gitmedi.

şu anda note 5, s7 yaında şimdilik idare edebilecek uygun br cihaz da alabilirim mesela g4 gibi ama g4 almak naıl olur bilemedim.

benim için kullanış, görünüm, şarj(herkes gibi tabiki :) ve ısınmama önemli. ayrıca arayüz de önemli açıkcası saf androidi sevmiyorum(daha önce kullandım)

gün içinde genelde shfitdelete'e, onedio'ya haber uygulamalarına bakıp bir de oyun oynuyorum.

şarj olayıyla ilgili iphone 6 da bile günde 2 kere şarj ettiğim için buna eşit bir cihaz olması benim açımdan sorun olmaz.

bu şartlarda yukarıdak cihazlari cihazlar hakkında fikirlerinizi ve varsa farklı cihazlarla ilgili önerilerinizi yazabilirseniz çok mutlu olurum.

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
ben şu an g4 kullanıyorum ablam 6s kullanıyor ikimiz de günde 2 defa şarj ediyoruz genelde ve benim de yaptiklarim az cok seninkilerle ayni, g4 saglam grafikli oyunlar oynarken biraz ısınıyor bence bu normal, g4ü tavsiye ederim ama 2. tercihin olsun g4 çünkü s7 g4ü ikiye katlar bence. samsungu hiç sevmem genelde hep lg taraftariyimdir ama s7yi arkadaşta gördüm denedim dedim ki adamlar bu sefer harbi yapmışlar :) note 5i pek bilmiyorum. s7nin de g4ün de arayuzu bence gayet güzel. Alacaksan ilk olarak s7 sonra g4 tavsiye ederim. dediğim gibi note 5 i pek bilmediğim için bişey diyemem ama pek tavsiye etmiyorum hiç sevemedim bi türlü note serisini

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Selamlar,

eylül 2015'te aldığım iphone 6 yerine farklı bir cihaz bakıyorum ve açıkcası note 7 almayı planlıyodum bu olaylardan önce. şu anda ne alabileceğim hakkında bir fikrim yok fakat arkadaşımın söylediğine göre apple ürünlerine güzel bir zam gelmiş ve şu anda farklı model bir iphone alamayacağım.

bana önerile telefonlar arasında note 5, s7 ve g5 var ama anladığım kadarıyla g5lerde ghost screen dedikleri bir durum varmış ve açıkcası modüler yapı hiç hoşuma gitmedi.

şu anda note 5, s7 yaında şimdilik idare edebilecek uygun br cihaz da alabilirim mesela g4 gibi ama g4 almak naıl olur bilemedim.

benim için kullanış, görünüm, şarj(herkes gibi tabiki :) ve ısınmama önemli. ayrıca arayüz de önemli açıkcası saf androidi sevmiyorum(daha önce kullandım)

gün içinde genelde shfitdelete'e, onedio'ya haber uygulamalarına bakıp bir de oyun oynuyorum.

şarj olayıyla ilgili iphone 6 da bile günde 2 kere şarj ettiğim için buna eşit bir cihaz olması benim açımdan sorun olmaz.

bu şartlarda yukarıdak cihazlari cihazlar hakkında fikirlerinizi ve varsa farklı cihazlarla ilgili önerilerinizi yazabilirseniz çok mutlu olurum.

Merhaba,

Lg g5 diger rakiplerine gore daha uygun fiyata bir ust segment urun alabilme sansini sunuyor. Yani samsung s7, htc10, sony xperia xz gibi modeller 2250-2500 tl arasi satiliyorken lg g5 1750-2000 tl bandinda bulunabiliyor.

Lg g4, g5'e gore kronik sorunlari daha fazla olan bir cihaz. 601k oncesi serilerse bootloop sorunu var, ghost screen sorunu var.. varda var. Ha yok 601k ustu bir seri alirim derseniz tabiki olur. Isinma konusunda sizi memnun etmez. Cunku oyun oynarken isiniyor. Pil konusuda iyi degil. Ama ucuza guzel bir cihaz bugun. Ama soyle birsey var g4 almaktansa g5 almak daha iyi. Hem kronik sorun yasama ihtimalin daha dusuk olur hemde isi sorunu yasatmayan sd820 islemcili bir cihaziniz olur.

Note 5 ile s7 arasinda bir tercih konusunda note 5'in fiyati ile s7'nin fiyati yakin. Bu sizi yaniltmasin. Kesinlikle tercihiniz s7'den yana olmali. Her konuda bir seviye daha ust bir cihaz s7.

Bu arada s7 fiyatina hepsiburada'da htc10 var 2250 tl'ye. En iyi on kamera en iyi ses performansi donanim olarak s7 gibi ust seviye bir ozellik listesi. Aklinizda olsun.

Ozetle g4 ve note 5'i eleyin derim. F/p orani icin g5 bakin. Fiyat onemli degilse s7 veya hb'dan htc10 tavsiye ederim.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
@Apocalypse_ 'nin dediği gibi V20 isteklerini fazlasıyla karşılar bence.:)

Black15

Asistan
Reaksiyon puanı
151
S7 kullanıyorum ve çok memnunum. Sana da tavsiye ederim.

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
S7 kullanıcısıyım , tavsiye ederim.

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Biraz beklersen S8 çıkacak, ve güzel bişey çıkacak. Yada Aynı şekilde bekle Huawei P10 çıkacak bi bak ozaman al Sonra pişmanlık yaşamazsın :)

Sonarist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hepinize çok teşekkür ederim. s7 güzel cihaz baya ama içimde de bi note serisi kullanmak vardı kısmet değilmiş. bir de note 5 daha pahalı sanırım s7 de ve daha eski bi deleona daha fazla para vermek pek içime sinmez.

Biraz beklersen S8 çıkacak, ve güzel bişey çıkacak. Yada Aynı şekilde bekle Huawei P10 çıkacak bi bak ozaman al Sonra pişmanlık yaşamazsın :)

evet s8 baya güzel olcuak gibi ama ona ayırabilecek bir bütçem malesef yok. keşke olsa yeni nte cihazı çıkmasını beklerim :)