iPhone 6 varken iPhone SE almaya değer mi ?

Hangisi daha iyi ?

• iPhone 6

Kullanılan: 5 35.7%
  • iPhone SE

Kullanılan: 9 64.3%

• Kullanılan toplam oy
    14
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

acteurtataroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 Yıldır iPhone 6 64 gb kullanıyorum. En son İos 9.3 güncellemesiyle birlikte telefon ilk güne nazaran ağırlaşmış durumda. Günlük kullanımı zorlaştırmayıp fazla hissedilmese de ilk güne oranla gözlemleniyor. 2.el piyasa değeri de 1950 tl civarında. iPhone SE çıkışı itibariyle telefonu satıp değiştirmeye değer mi ? Özelliklede 6'yla arasındaki fiyat farkı da ütopik. Özellikleri daha iyi olmasının yanında 6 dan daha ucuz olması düşündürücü... Yorumları bekliyorum.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
6'dan ekran boyutu hariç her türlü iyi bir cihaz ama senin için önemli olan ekran boyutu ve hafıza.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
se iyi ama iphone 6 varken almaya değmez

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
İphone 6 nı kullanmaya devam et SE ara model yakında cortlar...Değiştirmeye değmez ekranı çok ufak gelir bunu niye aldım dersin...

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
1 Yıldır iPhone 6 64 gb kullanıyorum. En son İos 9.3 güncellemesiyle birlikte telefon ilk güne nazaran ağırlaşmış durumda. Günlük kullanımı zorlaştırmayıp fazla hissedilmese de ilk güne oranla gözlemleniyor. 2.el piyasa değeri de 1950 tl civarında. iPhone SE çıkışı itibariyle telefonu satıp değiştirmeye değer mi ? Özelliklede 6'yla arasındaki fiyat farkı da ütopik. Özellikleri daha iyi olmasının yanında 6 dan daha ucuz olması düşündürücü... Yorumları bekliyorum.

Merhaba,

Eger 4 " ekran sizin icin uygunsa kesinlikle iphone 5se modeline gecilir. Cunku donanim olarak 6s ile ayni olmasi ve 6'dan daha uygun fiyata gelmesi buyuk bir avantaj. Bence bu guclu donanim avanataji icin gecin. Performans konusunda 6s ile ayni kullanim omrunu verir.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Daha yeni islemci ve grafik birimi, 2 GB Ram oldugu icin gecilir bence. 6'yi satip belki de hic para vermeden alirsin SE'yi(2. el fiyatini tam bilmiyorum)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Bence ekran sorun çıkartmaz. Se alın.

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Degmez tabiki bosuna para harcamayin bu devirde 4 inc ekran tel kullanilmaz.
Parmagini koysan ekran kalmiyor zaten

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşım senin konuna gelirsek ios cihazlarkullanırken fazla donanım gerektirmediği için boşuna paranı harcama. Şimdi param var diyeceksen se yerine 6s+ al mutlaka, ama muhtemelen öyle ahım şahım zengin değilsindir diye tahmin ediyorum. Şimdi iphone 6 donanımı ile en az 2 yıl daha kesintisiz garanti desteğin varken ve 2 yıl boyunca açamayacağın hiçbir oyun ve uygulama olmayacak. Boşuna geçiş yapma. Çünkü sadece işlemci ve ram olarak geçeceksen aynı şeyi iPhone 6 da yapacak ama oyunlar 1-2 saniye geç yüklenir en fazla o olur.

Eğer yazıyı okumaya üşenirsen şöyle özetliyeyim boşuna se modeline geçme büyük hata... :D

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Arkadaşım senin konuna gelirsek ios cihazlarkullanırken fazla donanım gerektirmediği için boşuna paranı harcama. Şimdi param var diyeceksen se yerine 6s+ al mutlaka, ama muhtemelen öyle ahım şahım zengin değilsindir diye tahmin ediyorum. Şimdi iphone 6 donanımı ile en az 2 yıl daha kesintisiz garanti desteğin varken ve 2 yıl boyunca açamayacağın hiçbir oyun ve uygulama olmayacak. Boşuna geçiş yapma. Çünkü sadece işlemci ve ram olarak geçeceksen aynı şeyi iPhone 6 da yapacak ama oyunlar 1-2 saniye geç yüklenir en fazla o olur.

Eğer yazıyı okumaya üşenirsen şöyle özetliyeyim boşuna se modeline geçme büyük hata... :D
Aynen katiliyorum 6s plus al bir seye gecmek istiyorsan:)