İphone 6 Şarj Sorunu !!

Bu konuyu okuyanlar

ilkera1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
Geçenlerde 2.el iphone 6 aldım ilk gün yatınca gece şarj %80 ken sabah kalktığımda %42 idi.
Aldığım yere telefonu götürdüm adam baktı pil sağlığı kısmında %96 yazıyor bataryada bi sorun yok dedi arkaplanda cok uygulama acık bırakıyosundur felan dedi.
Ertesi gün arkaplanda çalışan herşeyi kapattım felan gene bu gece %86 da bıraktığım şlarj sabah %46 gördüm.
Sizce bunun sorunu nedir bataryadan kaynaklımı yoksa farklı bişeymi ? Eğer bataryadan ise neden batarya sağlığı kısmında %96 gözüküyor.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Merhabalar
Geçenlerde 2.el iphone 6 aldım ilk gün yatınca gece şarj %80 ken sabah kalktığımda %42 idi.
Aldığım yere telefonu götürdüm adam baktı pil sağlığı kısmında %96 yazıyor bataryada bi sorun yok dedi arkaplanda cok uygulama acık bırakıyosundur felan dedi.
Ertesi gün arkaplanda çalışan herşeyi kapattım felan gene bu gece %86 da bıraktığım şlarj sabah %46 gördüm.
Sizce bunun sorunu nedir bataryadan kaynaklımı yoksa farklı bişeymi ? Eğer bataryadan ise neden batarya sağlığı kısmında %96 gözüküyor.
Telefonunuzun pilin ve şarj soketinin değişmesi şart.

ilkera1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonunuzun pilin ve şarj soketinin değişmesi şart.
Bu işlemler için ne kadar ücret alırlar ? Aldığım yere götürsem değiştirmesini istesem gene kullanıcıdan kaynaklı problem diyip geçiştirir heralde adam.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Bu işlemler için ne kadar ücret alırlar ? Aldığım yere götürsem değiştirmesini istesem gene kullanıcıdan kaynaklı problem diyip geçiştirir heralde adam.
200TL civarı tutuyor.
Garantiniz halada devam ediyorsa daha uygun fiyata değiştirebilirler. Apple'in Teknik servisini Öneriyorum.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Arka tarafta çok uygulama açık bırakıyorsun gibi saçmalık ıos için geçerli değil. Batarya da problem olabilir. Ayrıca konum servisin açıksa gereksiz bildirimler uygulama yenileme gibi kısımlar ondan da olabilir bu kadar çok olmasada