iPhone 6 detaylanmaya başlıyor.

Bu konuyu okuyanlar

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
iPhone 6 detaylanmaya başlıyor arkadaşlar. Bu seferde iPhone 6 ekran çözünürlüğü 1704 x 960 piksel olarak karşımıza çıkacak. Henüz resmi bi ağızdan onaylama gelmese bile haberler yayılmaya başladı. iPhone 6 için bu çözünürlük sızdırılan görüntüsünden kaynaklanıyor Apple iPhone 6'da da devam edeceği 16:9 oranını koruduğu görünmüştü.
Apple'ın bu çözünürlük ile geliştiricilere de kolay bir geçiş sağlamayı planladığı sanılıyor. Ayrıca Apple'ın uygulamalardaki grafikleri ölçeklendirmek için yakın zamanda gerekli yazılım araçlarını da dağıtmaya başlayacağı ifade ediliyor

A8 işlemcisi ile ilgili detaylara gelirsek, Apple'ın bu modelde biraz daha enerji tasarrufuna odaklanacağı belirtiliyor. A7 işlemcisi ile mobil pazarda 64-bit devriminin öncüsü olan ve ilklere imza atan Apple'ın performans bazlı optimizasyonlardan ziyade enerji tüketimi bazlı optimizasyonlara yöneleceği konuşuluyor. Böylece iPhone 6 büyüyen ekranı ve çözünürlüğüne rağmen hem batarya tasarrufu konusunda hem de arayüz akıcılığı konusunda önceki modellerden geri kalmayacak.

Bununla birlikte Apple'ın iPhone 6'da çizilmelere karşı Gorilla Glass 3'ten daha dayanıklı safir ekranlara yer vereceği de iddia ediliyor.
Bazı kaynaklar 4.7 inçlik modelin Ağustos'ta, 5.5 inçlik modelin Eylül ayında lanse edileceğini söylerken, bazı kaynaklar ise sadece 4.7 inçlik bir iPhone 6'nın standart döngü içerisinde yani Eylül ayında lanse edileceğini savunuyor.

Kaynak:http://9to5mac.com/2014/05/14/likel...rger-1704-x-960-resolution-screen-in-testing/

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Kaynak ingilizce, Türkçeye çeviren kaynağı belirtseydiniz daha iyidi.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Yanlış anlamayın amacım sizi itham etmek değil, Çevrinin bazı yerleri DH forum ile birebir aynı olduğu için söyledim.

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yanlış anlamayın amacı sizi itham etmek değil, Kaynağın bazı yerleri DH forum ile birebir aynı olduğu için söyledim.

dostum nasıl editleyecem? düzenle gibi bir yer yok?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yoo yanlış anlamadım. Kuzenim bu yazıyı mesaj olarak attığı için bende yayınladım. Bazı yerlerini düzenledim kaynağın dh olduğundan haberim yoktu. Valla suç kuzende usta :D