İphone 6 Batarya Değişimi

Bu konuyu okuyanlar

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Arkadaşlar merhaba,

Telefonun iki yılını doldurmasına 3 ay kala iphone 6 da batarya sorunu yaşamaya başladım. Bunun yazılım ile alakalı olduğunu düşünüp dikkate almadım ancak gri ekran hatası oluşmaya başlayınca olayın yazılımsal olmadığını düşünüp İzmir de bulunan yetkili Egemek servisine telefonu bıraktım.

Ancak Apple İphone 6 için 500 pil dolum döngüsü ömrü koymuş ve bu döngü dolduğunda bataryanın ömrünü tamamladığını belirtiyorlar ve bunun kullanımdan kaynaklı olduğunu söylüyorlar.

Anlayacağınız muhtemelen pili garanti kapsamına sokmayacaklar ve ücretini benden talep edeceklerdir. Şuan liste fiyatı : 319 TL

Bu durumda garanti süresini de göz önünde tutarsak dışarıdan bir hizmet almamı mı önerirsiniz yoksa orjinal üründen şaşma 319 TL ver gitsin mi dersiniz ayrıca bu durumda olan veya bu durumu yaşamış arkadaşların tecrübelerini paylaşmasını rica ederim.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşlar merhaba,

Telefonun iki yılını doldurmasına 3 ay kala iphone 6 da batarya sorunu yaşamaya başladım. Bunun yazılım ile alakalı olduğunu düşünüp dikkate almadım ancak gri ekran hatası oluşmaya başlayınca olayın yazılımsal olmadığını düşünüp İzmir de bulunan yetkili Egemek servisine telefonu bıraktım.

Ancak Apple İphone 6 için 500 pil dolum döngüsü ömrü koymuş ve bu döngü dolduğunda bataryanın ömrünü tamamladığını belirtiyorlar ve bunun kullanımdan kaynaklı olduğunu söylüyorlar.

Anlayacağınız muhtemelen pili garanti kapsamına sokmayacaklar ve ücretini benden talep edeceklerdir. Şuan liste fiyatı : 319 TL

Bu durumda garanti süresini de göz önünde tutarsak dışarıdan bir hizmet almamı mı önerirsiniz yoksa orjinal üründen şaşma 319 TL ver gitsin mi dersiniz ayrıca bu durumda olan veya bu durumu yaşamış arkadaşların tecrübelerini paylaşmasını rica ederim.

Apple store tarzı bir yer yok mu? Bence kullanım hatası değildir. Normal servis yerine apple'ın kendi servisine görür bence..

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Apple store tarzı bir yer yok mu? Bence kullanım hatası değildir. Normal servis yerine apple'ın kendi servisine görür bence..

Hocam Egemek İzmir yetkili servisleri kendilerini arayıp durumu paylaştığımda onlar tavsiye etti. Garanti kapsamını da o zaman kendileri aktardı. Normalde en azından 2 senelik garanti kapsamı boyunca bir telefonun kendisinden kaynaklı bir sorun yaratmaması gerekli ayrıca 500 diye bir sınır koyup sonra bu böyledir demeleri de tamamen kendilerinin yazıp kendilerinin oynaması gibi bir durum. Bakalım süreç neler gösterecek. Örnek konusu olsun diye konuyu açma gereği duydum.

mstb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
500 diye bir sınır koymaları acayip olmuş. Ayrıca bir telefonun hergün şarj edilmesi gerektiği ve garantinin de 2 sene olduğu düşünüldüğünde pil dolum döngüsünün 730 (365 x 2) değilde 500 olması da daha bir acayip olmuş.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
500 diye bir sınır koymaları acayip olmuş. Ayrıca bir telefonun hergün şarj edilmesi gerektiği ve garantinin de 2 sene olduğu düşünüldüğünde pil dolum döngüsünün 730 (365 x 2) değilde 500 olması da daha bir acayip olmuş.

Evet ilk duyduğumda bende şaşırdım ve vicdanen de yasal olarak da dediğiniz gibi en azından iki seneyi kapsayacak şekilde bir düzenleme olmalı, umarım bayramdan önce hallolur da durumu buradan paylaşırım. Bakalım Apple teknik destek öyle abartıldığı gibi mi?

kornoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İnsan hayret ediyor gerçekten. Ama vardır Apple'ın da bir bildiği illaki.
500 şarj döngüsü pilin ömrü için verilen süre değil bu arada. 500 tam şarj döngüsü boyunca(ve 2 yıl boyunca) orijinal kapasitesinin %80’ine kadarını koruyacağının garantisi. Pilin ömrü daha fazladır ancak belli oranda kapasite kayıpları olacaktır.

Eğer pil kullanılamayacak derecede ise 319 TL verilebilir bence.
Muadil piller ne kadar idare eder bilinmez. Orjinali kadar uzun olmayacağı kesin.

Gri ekran sorunu demişsin. Ayrıntı vermemişsin. Kronik gri ekran sorunu olabilir.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
İnsan hayret ediyor gerçekten. Ama vardır Apple'ın da bir bildiği illaki.
500 şarj döngüsü pilin ömrü için verilen süre değil bu arada. 500 tam şarj döngüsü boyunca(ve 2 yıl boyunca) orijinal kapasitesinin %80’ine kadarını koruyacağının garantisi. Pilin ömrü daha fazladır ancak belli oranda kapasite kayıpları olacaktır.

Eğer pil kullanılamayacak derecede ise 319 TL verilebilir bence.
Muadil piller ne kadar idare eder bilinmez. Orjinali kadar uzun olmayacağı kesin.

Gri ekran sorunu demişsin. Ayrıntı vermemişsin. Kronik gri ekran sorunu olabilir.

Elbet ki pilin kullanımdan dolayı zayıflamasını anlarım ama en azından iki sene boyunca bu verimliliği koruması gerek ki askerde olduğum dönemde 6 ay kullanmadım telefonu bir yıl üç ay kadar kullanmış bulunuyorum. Teknik destek ekibi piliniz ömrünü doldurmaya yaklaşmış dedi %84 verimlilik ile çalışıyor ve göstergedeki anlık zıplamaların da bundan kaynaklanabileceğini söyledi. Konuşmadan sonra telefonum gri ekran oldu ve gelen arama titretiyor ses geliyor ama görüntü hiç bir şekilde gelmedi. Güç ve home tuşlarına bastıktan sonra geldi. Bu gri ekran olayı olmasa yine servise götürmeyi düşünmezdim.

Beyazıt07

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
öyle saçmalık mı olur ya ? Troy Yada benzeri yere götür. kvk ve ya genpaya

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Telefonsuz 8. günüm ve telefona konulan teşhis hiç bir sorunu yoktur!!! Tamir bakım süresi 1 gün kargonun teknik servisten çıkıp geri gelmesi 7 gün...

Çözüm öneren var mı? Telefon geldiğinde teslim almalı mıyım yoksa tekrar göndermeli miyim? Gri ekran olduğuna dair elimde fotoğraf var, şarj sorunu da orada denenebilir.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Post burada dursun diye yazıyorum. Telefonu tamire gönderdim 10 gün sonra teslim aldım ve hiç bir sorunu yoktur diye geri gönderdiler. Şuan şarjı %20 geldiğinde telefon kapanıyor ve 556 şarj döngüsündeyim ama batarya pert olmuş durumda... Valla almayın aldırmayın! Bir anlık gaflet ile alınmış bu iphone ne kadar hatalı bir tercih olduğunu tekrar göstermiş oldu!

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
İphone dün elimde mesaj yazarken kapandı ve hızla ısınmaya başladı ve elle tutulamayacak kadar ısındı, patlamasından endişe ettim açıkçası ve artık tamamen öldü şu an... Şarj olmuyor ve açılmıyor, bugün tekrar servise götürüp teslim edeceğim. Bakalım bu seferde bir şeyi yok diyecekler mi!!!

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
İphone dün elimde mesaj yazarken kapandı ve hızla ısınmaya başladı ve elle tutulamayacak kadar ısındı, patlamasından endişe ettim açıkçası ve artık tamamen öldü şu an... Şarj olmuyor ve açılmıyor, bugün tekrar servise götürüp teslim edeceğim. Bakalım bu seferde bir şeyi yok diyecekler mi!!!

Nereye verdiğine göre değişir. Yerinde olsam doğrudan Zorlu Center Apple ve Akasya Apple'ye götürürüm.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
İzmirdeyim hocam maalesef bahsettiğiniz gibi bir seçeneğim yok.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
İzmirdeyim hocam maalesef bahsettiğiniz gibi bir seçeneğim yok.
O halde bu tip sorunlarla karşılaşmanız çok normal. Çünkü cihazı verdiğiniz yerler genelde kendileri halletmeye çalışırlar ve en son seçenek olarak Apple'ye gönderirler, geçmiş olsun.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
O halde bu tip sorunlarla karşılaşmanız çok normal. Çünkü cihazı verdiğiniz yerler genelde kendileri halletmeye çalışırlar ve en son seçenek olarak Apple'ye gönderirler, geçmiş olsun.

Daha önce verdiğimde apple onarım merkezine gönderildi ve sorunu yoktur diyenler de onlardı bence bunun servisle ilgisi yok tamamen applenin kendi sorunu...

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Daha önce verdiğimde apple onarım merkezine gönderildi ve sorunu yoktur diyenler de onlardı bence bunun servisle ilgisi yok tamamen applenin kendi sorunu...

Zorlu Center'e sürekli giderim ve gittiğimde - kendim için olmasada - Apple'ye uğrarım, böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sizin şansınız yok demek ki :)

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Zorlu Center'e sürekli giderim ve gittiğimde - kendim için olmasada - Apple'ye uğrarım, böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sizin şansınız yok demek ki :)

Bunun şansla alakası yok bence, birileri işini düzgün yapmıyor, apple müşteri temsilcisine de aynen böyle söyledim. Ben açıkçası yine şanslı olduğumu düşünüyorum. Otobüs ile seyahat halindeydim telefon elimde yada yüzümde patlayabilirdi de çünkü o dereceye kadar ısındı. Ayrıca otobüste yangın da çıkabilirdi bu yüzden. Kızdığım nokta daha önceden sorun yaşıyorum diye servise göndermiş ama sorunu yoktur diye geri gelmesi, yani elektronik alet bozulmasını normal karşılıyorum ama insanların yada kurumları tutumu sorun oluyor maalesef...

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Batarya değişim konusu cihaz değişimi ile neticelendi... Bugün değişim cihazını teslim aldım ve şimdilik her şey iyi durumda... Umarım başınıza gelmez ama en azından bu tip bir sorunda yaşanmış bir olayın süreçlerini burada bulabilirsiniz. ;)

Son düzenleme:

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Batarya değişim konusu cihaz değişimi ile neticelendi... Bugün değişim cihazını teslim aldım ve şimdilik her şey iyi durumda... Umarım başınıza gelmez ama en azından bu tip bir sorunda yaşanmış bir olayın süreçlerini burada bulabilirsiniz. ;)

Sorunun çözüldüğüne sevindim, geçmiş olsun :)

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
hocam aynı problemi yaşıyorum iletişime geçebilir miyiz

Başından anlatayım, bataryalara 500 şarj döngüsü veriyorlar eğer bataryan bunu tamamladı ise bitik kabul ediyorlar. Ben bataryadan kaynaklı telefonun %10-20 veya 30 civarından kapanmasından şikayet ederek servise verdim ve cihaz da bir sıkıntı yok dediler gri ekran aldım bu arada bunu da belirttim ama maalesef tutumları bataryayı değiştir kurtul yönünde...

Tamam batarya değişmesi gerekiyorsa onuda yapalım ama bir batarya birden ölür mü? Onu geçtim %20 birden kapanır mı? Bu sorularıma cevap veremediler ve sonunda telefon elimde pert oldu ve bu defa gönderdiğimde komple cihazı değiştirdiler. Apple o ara planlı eskitmeyi kabul etmiyordu ama sonradan itiraf ettiler. Çözüm bu şekilde, aslında haksız bir durum vardı ve şansıma hala iki hafta garantisi vardı telefonun yoksa elimde bozuk bir telefon ile kala kalacaktım.

adigeceug1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başından anlatayım, bataryalara 500 şarj döngüsü veriyorlar eğer bataryan bunu tamamladı ise bitik kabul ediyorlar. Ben bataryadan kaynaklı telefonun %10-20 veya 30 civarından kapanmasından şikayet ederek servise verdim ve cihaz da bir sıkıntı yok dediler gri ekran aldım bu arada bunu da belirttim ama maalesef tutumları bataryayı değiştir kurtul yönünde...

Tamam batarya değişmesi gerekiyorsa onuda yapalım ama bir batarya birden ölür mü? Onu geçtim %20 birden kapanır mı? Bu sorularıma cevap veremediler ve sonunda telefon elimde pert oldu ve bu defa gönderdiğimde komple cihazı değiştirdiler. Apple o ara planlı eskitmeyi kabul etmiyordu ama sonradan itiraf ettiler. Çözüm bu şekilde, aslında haksız bir durum vardı ve şansıma hala iki hafta garantisi vardı telefonun yoksa elimde bozuk bir telefon ile kala kalacaktım.

Bugün yaşandı bütün olaylar ben cihazı geri istedim tüketici hakem heyetine başvurdum cihazın gelmesini bekliyorum geldiği gibi belgeleri de teslim edicem heyete. Bana hiç bir şekilde yardımcı olmadılar illa para istediler başka çözümü yok dediler. Telefon sorun çıkarıyor > şarjı çabuk bitiyor > şarj ediyorum > çok şarj ettin para vereceksin diyorlar. Böyle saçma salak bi yönlendirme olabilir mi yav. Haklıyken zararlı çıkan taraf olmak istemiyorum.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Bugün yaşandı bütün olaylar ben cihazı geri istedim tüketici hakem heyetine başvurdum cihazın gelmesini bekliyorum geldiği gibi belgeleri de teslim edicem heyete. Bana hiç bir şekilde yardımcı olmadılar illa para istediler başka çözümü yok dediler. Telefon sorun çıkarıyor > şarjı çabuk bitiyor > şarj ediyorum > çok şarj ettin para vereceksin diyorlar. Böyle saçma salak bi yönlendirme olabilir mi yav. Haklıyken zararlı çıkan taraf olmak istemiyorum.

Bu yüzden batarya değişimlerinde de indirime gitmişlerdi. Ancak dediğim gibi planlı eskitmeyi itiraf etmelerine rağmen halen yağ gibiler. Geçmiş olsun.

hikmet.yildiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 6 telefonum için rova batarya aldım gayette memnunum oyun oynarken felan sürekli şarja takmaktan kurtuldum

Son mesajlar