İphone 6 3 Sene İdare eder mi?

Bu konuyu okuyanlar

Serhatorhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ıphone 6 32 gb alırsam benı 3 sene rahat tasırmı ve androıd cıhaz ıstemıyoum yeterınce pısman oldum tavsıyerlerınızı beklıyorum butcem yetıyor 6 ya 6s e yetmıyor ama

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
ıphone 6 32 gb alırsam benı 3 sene rahat tasırmı ve androıd cıhaz ıstemıyoum yeterınce pısman oldum tavsıyerlerınızı beklıyorum butcem yetıyor 6 ya 6s e yetmıyor ama
iphone se al kardeşim boşver 6yı se nin fiyatı iyi ve performansı kamerası 6s ile aynı

Reaksiyon puanı
222
Etmez, o fiyata çok kral pişman olmayacağınız android cihazlar var bence birkez daha düşünün..

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
aga se nın ekran kucuk ama sorun o
haklısın 5s kadar boyu onun dışında hiç bi sorunu yok canavar gibi googledende bakarsan şikayetlerıne sorunlarına hiç yok ben hazıranda se alacam 64 gb hem garanti hem performans stabil kamera 4k video kaydı A9 işlemci daha ne olsun boyu ufak oldugu için şarzı 2 gun çıkartan var ve 6sden daha hızlı seri bi alet 1500ün üstune çıkınca zaten ben kendı adıma konuşuyorum kesınlıkle guvenipde iphonedan baska markaya geçmem bide mate 9 var işte adam gibi

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Etmez dostum. Se al daha iyi

okanhh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
IP 6 kullanıyorum resmen telefon kasıyor belki arama yapma , ayarlara girme de kasmıyor olabilir ama bazen özellikle uygulamalarda sinir edici kasmalar yaşatıyor almanı tavsiye etmem. (ilk çıktığı zamanlarda almıştım değiştirmeyi düşünüyorum) uygulama dediklerimde snap ve whatsapp gibi popüler uygulamalar da var.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Iphone'a bayılacağın o parayla şu an piyasadaki en iyi özellikli android telefonlardan birini alıp 5 sene bile idare ederdim ben olsam :) Iphone'un ismi dışında elle tutulur hiçbir artısı yok

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Eder güvenle alabilirsin. Android cihaz değil bu sonuçta IOS bu android cihaz olsaydı eski cihaz alınmaz ama ıos olduğu için alınır

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Iphone'a bayılacağın o parayla şu an piyasadaki en iyi özellikli android telefonlardan birini alıp 5 sene bile idare ederdim ben olsam :) Iphone'un ismi dışında elle tutulur hiçbir artısı yok
biraz komik olmamışmı? android ve 5 sene 5 ay desen anlarımda 5 sene diyorsun :D

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
biraz komik olmamışmı? android ve 5 sene 5 ay desen anlarımda 5 sene diyorsun :D
Yok dostum komik değil bence. Bende nexus var 6 senelik 7. seneye girecek telefon hala cayır cayır çalışıyor. Servise gittiğini hatırlamıyorum 7 yılda :D
Eğer android kullanmasını bilirse tüketici her türlüde gider yani :D

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Yok dostum komik değil bence. Bende nexus var 6 senelik 7. seneye girecek telefon hala cayır cayır çalışıyor. Servise gittiğini hatırlamıyorum 7 yılda :D
Eğer android kullanmasını bilirse tüketici her türlüde gider yani :D
hacı 7 yıl öncekı telefonlarla sımdıkını kıyaslayamazsın ki şimdiki androidler ile 5 sene çıkması çok zor ha çıkar ama samsunglardan biraz zor hele o gorilla glasslar LG hiç saymıyorum bile 1 sene çıkartsında yeter

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
hacı 7 yıl öncekı telefonlarla sımdıkını kıyaslayamazsın ki şimdiki androidler ile 5 sene çıkması çok zor ha çıkar ama samsunglardan biraz zor hele o gorilla glasslar LG hiç saymıyorum bile 1 sene çıkartsında yeter
Yalnız benım telefon Samsung Galaxy Nexus :D

Serhatorhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
IP 6 kullanıyorum resmen telefon kasıyor belki arama yapma , ayarlara girme de kasmıyor olabilir ama bazen özellikle uygulamalarda sinir edici kasmalar yaşatıyor almanı tavsiye etmem. (ilk çıktığı zamanlarda almıştım değiştirmeyi düşünüyorum) uygulama dediklerimde snap ve whatsapp gibi popüler uygulamalar da var.

Peki ama ben sadece sosyal medya agirlikda kullanicam hani oyun tek tuk yinede kasma vb bir sorun olurmu hiç kullanmadim bilemiyorum tavsiyelerinizi anlattiginiz icin de teşekkürler
--- Gönderi Güncellendi ---
haklısın 5s kadar boyu onun dışında hiç bi sorunu yok canavar gibi googledende bakarsan şikayetlerıne sorunlarına hiç yok ben hazıranda se alacam 64 gb hem garanti hem performans stabil kamera 4k video kaydı A9 işlemci daha ne olsun boyu ufak oldugu için şarzı 2 gun çıkartan var ve 6sden daha hızlı seri bi alet 1500ün üstune çıkınca zaten ben kendı adıma konuşuyorum kesınlıkle guvenipde iphonedan baska markaya geçmem bide mate 9 var işte adam gibi

Ekran kısmı sorun yoksa aklimfa se var di zaten 6s ozellikli olduğu icin ama iphone se deki ekran cok sorun
Birde 3 sene cikartirmi goruslerinizi yazarsaniz bu konu hakkinfa sevinirim tesekkur ederm simdiden

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Peki ama ben sadece sosyal medya agirlikda kullanicam hani oyun tek tuk yinede kasma vb bir sorun olurmu hiç kullanmadim bilemiyorum tavsiyelerinizi anlattiginiz icin de teşekkürler

Ekran kısmı sorun yoksa aklimfa se var di zaten 6s ozellikli olduğu icin ama iphone se deki ekran cok sorun
Birde 3 sene cikartirmi goruslerinizi yazarsaniz bu konu hakkinfa sevinirim tesekkur ederm simdiden
se 4 5 sene rahat çıkartır

mustafauge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ıPhone 6' da hangi ıos sürümünü kullanıyorsunuz memnun musunuz ?

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Iphone 5 ler son güncellemesini aldı bu durum da 5s ler önümüz de ki sene son güncellemesini alsa sıra iPhone 6 ya gelir. Bu mantığa göre düşünürsen eğer kullanırım dersen se al derim sonuçta A9 işlemci kullanıyor 6s gelen güncelleme se ye de gelmesi lazım apple desteklerse sanırım büyük ihtimal destekler. Büyük ekran isterim dersen de 6 alırsan dediğim gibi en fazla 2 sene güncelleme alırsın ama 3 sene hatta kullanırım dersen 4 sene yine gider tabi yazılım yapanlar desteği çekmezse

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
3 yıl için kesin olmamakla birlikte 2 rahat görür. Bunun için her önüne gelen yazılım güncellemesine aldırma. En uygun gördüğün yazılım hangisiyse onda kal üst yazılımları kamuoyu tepkisine göre ya yükselt yahut yükseltme.

Arıca 6 yerine 6s almanı öneririm çünkü 6 malzeme kalitesi olarak dayanıksız bizzat şahit olmakla birlikte çevremden de aynı tepkileri aldığım olmuştur. O yüzden 6s al 3 yıl rahat gidecektir öyle dünya boyu oyun uygulama vs yükleyip telefonu hantallaştırma.

mehmetcanaksu

Asistan
Reaksiyon puanı
17
5 yıllık ios kullanıcı olarak söylüyorum götürür.
Benim 4 yıllık 5s i annem kullanıyor telefon gayet stabil kasma felan yok 6 nasıl kasıyor anlamıyorum .