IPhone 5s'te "reddet" neden yok :)

Bu konuyu okuyanlar

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Ya bugün fark ettim... arama geldiğinde iPhone 5s'te Reddet seçeneği yok... bu ne saçmalık :)

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Aramayı milletin yüzüne kapatmayın, nezaketsizlik olmasın diye :p

biliyosunuzdur, kilit tuşuna iki kere basınca arama reddediliyo.

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
iki kere tuş kilidi kapama tuşuna hızlı hızlı basın öyle oluyor , diğer kısayolu kaldırmışlar :D

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10

Harbi günaydın :)
Aramayı milletin yüzüne kapatmayın, nezaketsizlik olmasın diye :p

biliyosunuzdur, kilit tuşuna iki kere basınca arama reddediliyo.

belki ben karşı tarafa trip atacam alla alla :) iki kez baska olayını biliyorum da tuş kullanmak çok iyi değil ki zamanla bozuluyor etkisini yetiriyor... acaba tuşa basalım basalım çabuk kırılsın yenisini alalım diye mi yaptılar :)

iki kere tuş kilidi kapama tuşuna hızlı hızlı basın öyle oluyor , diğer kısayolu kaldırmışlar :D

Tuş uğraştırıcı yaaa :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Siz de amma aç gözlü sandınız. Eğer öyle bir şey olsaydı şimdiye görürdük. Ben home butonunun bozulduğunu biliyorum bir tek

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
earpods da nasıl basınca red eder? diyen çıkmamış...

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
iPhone 5S ile alakalı bir durum söz konusu değil iOS 7 ile gelen bir şeydir kapatma tuşuna 2 defa basınca arama iptal oluyor

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Reddet olmaması büyük hata ama apple bu kullanıcıya seçme şansı pek vermiyor.Anımsat ya da güç tuşuna iki kez basılınca reddediliyor.Belki ios 7.1 ile reddet edilebilir.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
reddet olmaması iphone ile ilgili değildir.
İos ile ilişkili bir durmdur..

Olmamasının büyük hata olduğu düşünenler ciddi şekilde yanılıyorlar.

Dokunmatik teknolojisinin dez avantajı olan yanlışlıkla reddey e basma şansını unutuyorsunuz.

Kaldıki tlfon kilitli değilse reddet şansı veriyor zaten. Reddet in çıkmaması sadece tlfon kilitliyken.

Şöyle düşünün çok önemli bi tlfon bekliyorsunuz telefon cebinizde cebten çıkarırken reddet tuşuna bastınız yanlışlıkla ?? Napıcaksın ?

Adamların reddet deki bakış açısı birisi tlfonu reddedecekse bilinçli şekilde yapmasıdır. Yani power tuşuna 1 kes bas sessize alır tekrar basarsanda reddeder bu çok basittir.

Bunu dağ meselesi yapmanın da hiç anlamı yoktur.
Biraz farklı bakış açısıyla bakalım bazı şeylere hep kendi görüşlerinizle olmaz bazı işler...

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10

Dokunmatik teknolojisinin dez avantajı olan yanlışlıkla reddey e basma şansını unutuyorsunuz.

Kaldıki tlfon kilitli değilse reddet şansı veriyor zaten. Reddet in çıkmaması sadece tlfon kilitliyken.

Şöyle düşünün çok önemli bi tlfon bekliyorsunuz telefon cebinizde cebten çıkarırken reddet tuşuna bastınız yanlışlıkla ?? Napıcaksın ?

Adamların reddet deki bakış açısı birisi tlfonu reddedecekse bilinçli şekilde yapmasıdır. Yani power tuşuna 1 kes bas sessize alır tekrar basarsanda reddeder bu çok basittir.

Biraz farklı bakış açısıyla bakalım bazı şeylere hep kendi görüşlerinizle olmaz bazı işler...

bence çok taraflı yaklaşmışsın...:) O zaman cevapla da olmasın o mantıkla... ya cevap vermek istemediğim birine yanlışla dokunmatiğe deydim diye teli açılırsa... belki adam çağrı atıyordur gitsin o zaman kontörleri... yani demem o ki... seçenekleri üretici koyar... hata yaparsam ben yaparım ona ne... senin mantıkla bakarsak cevapla için güç ya da home düğmesi kullanmak lazım...

drake565

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Doğru cevap bu

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59

Yanlışilıka reddete'e bastıysan açarsın tlf özür dilersin. Senin nasıl davranacağına da mı Apple karar veriyor? Böyle ahmakça bir tasarım olamaz. Neymiş efendim ya yanlışlıkla basarsan...

Reddetme sebebleri
Hepimiz biliyoruz ama bazıları illaki yazarsan anlıyor. Öteki türlü Apple denen bilişim faşistine toz kondurmayacaklar.
1.- Karşındaki ile konuşmak istemiyorsan.
2.- Toplantıdaysan
3.- Trafikteysen
4.- Müsait değilsen
5.- Reddetip sen arayacaksan. Karşıdakine yazmasın diye.
6.- Şarj'ın çok az kaldığı için.

Redetme işini zorlaştırmak ahmakça bir tasarım rezilliğidir. Çünkü herkesin her durumda zorlaştırılmış reddetme seçeneğini kullanma imkanı olmayabilir.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yanlışilıka reddete'e bastıysan açarsın tlf özür dilersin. Senin nasıl davranacağına da mı Apple karar veriyor? Böyle ahmakça bir tasarım olamaz. Neymiş efendim ya yanlışlıkla basarsan...

Reddetme sebebleri
Hepimiz biliyoruz ama bazıları illaki yazarsan anlıyor. Öteki türlü Apple denen bilişim faşistine toz kondurmayacaklar.
1.- Karşındaki ile konuşmak istemiyorsan.
2.- Toplantıdaysan
3.- Trafikteysen
4.- Müsait değilsen
5.- Reddetip sen arayacaksan. Karşıdakine yazmasın diye.
6.- Şarj'ın çok az kaldığı için.

Redetme işini zorlaştırmak ahmakça bir tasarım rezilliğidir. Çünkü herkesin her durumda zorlaştırılmış reddetme seçeneğini kullanma imkanı olmayabilir.

Siz gelmiş hala reddetme sebeblerini sayıyorsunuz

Reddet me zorlaşmadı,
Reddetme ios da Hep aynıydı :)

Şahsen ben çokta memnunum reddetme tarzından.
Heleki sinir olduğun birisi arıyosa bi tıklıyosun sessize alıyo ikinciyi daha bi kasvetli tıklıyosun ;)

Böyle olmasıda çok mantıklı bana göre
Size göre mantıklı değilse apple developerlarına geri bildirim yapıp talep belirtiniz olur biter yapılır yada yapılmaz bilinmez. Yada ios ürünü kullanmazsınız olur biter...
yapacak birşey yok... Herşey herkesin zevkine göre olsaydı kullanacak teknoloji kalmazdı... Kasmayın bu kadar..

İyi forumlar...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
tak kulaklığı uzun bas earpods'un push talk tuşuna reddetsin telin tuşu bozulmasın...

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
7.04 sürümünde reddet tuşu var ama her zaman çıkmıyor bazen çıkıyor bazen çıkmıyor kafasına göre :) Yada bir ayarımı var acaba

djyusuf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İos 7 nin ilk sürümlerinde bayagı açık varmış o nedenle reddet tuşu yoktur bizim arkadaşın 4s te ahmet arıyorsa mehmet yazıyor rehberde hasanı aratıyor aliyi buluyor buna benzer sıkıntılar var yeni güncellemelerde bu sıkıntılar giderilir inşallah yoksa iphone kullanılmaz :)

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419

Bence SAKARBOY kesinlikle haklı. Niye mi? Bankadan telefon bekliyorum. HTC telefonum var, "reddet" seçeneği dokunmatikte. Telefon çaldı, telefonu çıkarırken dokunmatikten dolayı cebime sürttü ve reddeti. Söyleyin şimdi. Ben bankayı arasam (444'lü hattı), beni arayan kişiye ulaşabilir miyim? Hayır. Çünkü aradım ve beni arayan kişiyi bulamadım. İlgili birimimiz sizi tekrar arayacaktır diyor. Bankanın genel merkezinde binlerce personel çalışıyor zaten kim aradı nereden bilsinler.

BENCE iPHONE'UN REDDET KOYMAMA SEBEPLERİNDEN BİRİSİ BU OLABİLİR.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
belki ben karşı tarafa trip atacam alla alla :) iki kez baska olayını biliyorum da tuş kullanmak çok iyi değil ki zamanla bozuluyor etkisini yetiriyor... acaba tuşa basalım basalım çabuk kırılsın yenisini alalım diye mi yaptılar :)

Telefon kilitliyse biri aradığında sadece açma tuşu çıkıyor oda kaydırarak açıyoruz, kapatmak için güç tuşuna 2 kez basıyoruz ama telefon aktifken yani kilitli değilken kullanırken biri ararsa hem yanıtlama hemde red etme tuşu çıkıyor kaydırma falan olmuyor.

Neden böyle yapılmış anlatıyım, telefon cebimizde kitli olduğunu düşünelim ve bizi aradılar cebimizde kapatabiliriz veya açabiliriz bu yüzden güç tuşu ile kapatabiliyoruz, açmak içinde kaydırma var böylelikle açmak istemediğimiz bir aramayı cebimizde yanlışlıkla açma şansımız çok azalıyor.

sithicus

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Telefon kilitliyse biri aradığında sadece açma tuşu çıkıyor oda kaydırarak açıyoruz, kapatmak için güç tuşuna 2 kez basıyoruz ama telefon aktifken yani kilitli değilken kullanırken biri ararsa hem yanıtlama hemde red etme tuşu çıkıyor kaydırma falan olmuyor.

Neden böyle yapılmış anlatıyım, telefon cebimizde kitli olduğunu düşünelim ve bizi aradılar cebimizde kapatabiliriz veya açabiliriz bu yüzden güç tuşu ile kapatabiliyoruz, açmak içinde kaydırma var böylelikle açmak istemediğimiz bir aramayı cebimizde yanlışlıkla açma şansımız çok azalıyor.

ben sakarboyun bakış açısını gereksiz buldum ksııtlanmayı seviyor sanırım. 1 ay önce lg g2 vardı onda da reddet cevapla sıkıntı çıkarıyor kitkattan beri kardeşime verdim. kullanıcıya seçenek olarak sunulması gereken bir şeyi bile apple kafasına göre yapıyor muhtemelen kilit ekranı kırılmasın diyedir önceki sürümlerde reddetle kırılıyordu. ios 8 beta yüklemeye üşendim düzeldi mi bilmiyorum. kilit ekranın da cevapla da çıkmasın güç tuşuna 3 ya da 4 kez olmadı home tuşuna 4 kez basalım.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59

Kimin aradığını görmeden reddetme nasıl bir mantıktır? Apple bunu bile düşünemiyormu? Kimi derki yanlışlıkla reddetme ihtimalini ortadan kaldırmak için, kimi de tam tersini söyler reddetme seçeneğini cebinde daha rahat yapmak için.
Hey Allahım ya... Bir Apple'cı da şu firmaya toz kondursun. Babalarının firması olsa bu kadar savunmazlar.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kimin aradığını görmeden reddetme nasıl bir mantıktır? Apple bunu bile düşünemiyormu? Kimi derki yanlışlıkla reddetme ihtimalini ortadan kaldırmak için, kimi de tam tersini söyler reddetme seçeneğini cebinde daha rahat yapmak için.
Hey Allahım ya... Bir Apple'cı da şu firmaya toz kondursun. Babalarının firması olsa bu kadar savunmazlar.
Telefon da tus kilitli değilken tanı sen elinde telefonu kullanırken çaldığı zaman reddett butonu çıkıyor zaten sadece tus kilitliyken tus kilit tuşuna basarak reddedrrsin ayrıca kimin aradığı görülüyor nasıl gözükmüyor dediniz anlamadım.