Iphone 5s sıvı temas

Bu konuyu okuyanlar

birseybilmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba,
5s kullanıcısıyım. Telefonuma sıvı temas meydana geldi ve ekranın büyük siyah lekeler meydana geldi. Fakat telefonun çalışmasında herhangi bir problem yok. Lekelerin geçmesi için ne yapmalıyım. Yardımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Reaksiyon puanı
2
Sivi telefon acik halde meydana geldi ise, telefonu kapatip bir servis yada tanidiginiz bir cep telefoncuda ekrani temizletmenizde fayda var. Basta sorun olmayabilir ( Insallah hic olmaz ) ancak daha sonra renk bulaniklasmasi ve renklerin karismasi gibi problem olabilir. Sivinin ne oldugunu bilmiyorum ancak tehlikeli birsey degil ise, kendiniz mikrofiber bir bez ile telefonu kapatip temizleyebilirsiniz.

birseybilmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çeşme tamiri yapıyordum telefonun fenerini kullanırken meğer suyun içinde kalmış :( ekranın iç kısmında lekeler var

Reaksiyon puanı
2
Ben iphone 5 kullaniyorum. Ise giderken takozum yanimda oluyor. Sizede tavsiye ederim. Telefonunuzu tanidik bir cep telefoncuda basinda beklemek kaydi ile, temzletmenizi tavsiye ederim.

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Telefonu kapatıp içi prinç dolu bir kavanoza koy 3-4 gün bekle hatta daha fazla bekle,nemini alsın pirinç,telefonuda kapasaydın keşke hemen,telefon açılıyor çalışıyor diye kullanmasaydın keşke.Prinç yöntemini bilmekte fayda var

Reaksiyon puanı
2
Sayin Proton hakli. Konu Iphone 5s gibi pahali bir telefon olunca ben direk temizletilmesini önerdim. Sizde en azindan kapali halde temizletinceye kadar pirinc yöntemini uygulayiniz.

birseybilmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
farkettiğim an kapattım hemen pirincin içine koydum. 15 gün önce arabistan dan satın almıştım. Apple ' a göndersem onarım yapmaz mı?

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
keşke su teması varsa hemen bataryasını çıkarsaydınız.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
eXen abi nasil bi fikirdir ya adam burda ne diyo sen ne diyon. Şaka misin ???

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
eXen abi nasil bi fikirdir ya adam burda ne diyo sen ne diyon. Şaka misin ???

o telefon şimdi çalışıyor gibi görünüyor ama sonra mevta olacak, çürüyecek. bir an evvel içinin açılması temizlenmesi lazım.
ha bataryayı çıkar kısmı ise sıvı teması olan her telefonda yapılması gerekli olan birşey.

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bence garantiye verin inşallah bişey olmaz

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu kısım ise en sevdiğim kısım. iphone telefonu olan herkezle dalga geçiyorum bu kısım da.

Bende bu şekilde kendini avutan fandroid ler gördükce çok eğleniyorum :)

Kaçtane batarya değiştirdin mevcut android tlfonunda ?

Yada kaç tane iphone kullanıpta batarya değiştirememe sorunu yaşadın?

Bu şekilde saçma salak konuşup teknolojiyi katletmeyin...

Reaksiyon puanı
16,118
iphone ve batarya sorunu olması olasılığı pek yok gibi gerçi kullanıcı kullanmasını bilmezse her telefonun bataryası sorun olabilir.

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bende bu şekilde kendini avutan fandroid ler gördükce çok eğleniyorum :)

Kaçtane batarya değiştirdin mevcut android tlfonunda ?

Yada kaç tane iphone kullanıpta batarya değiştirememe sorunu yaşadın?

Bu şekilde saçma salak konuşup teknolojiyi katletmeyin...

allaha şükür pil sorunum yok. note ii kullanıcısıyım. bir günde telefonun şarjını ne yaparsam yapayım bitiremiyorum.
ha olurki su teması oldu onca para verdiğim telefonun bataryasını çıkarabilmek beni mutlu ediyor. fanboylara da sadece acıyorum.
dünyanın parasını ver kurtarabilmek için markete koş pirinç derdine düş. cık cık cık. yazık kendi paranla rezil ol.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Servise gönder ön camın değişmesi lazım ha bi de 600tl hazırla:thumbup:

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
allaha şükür pil sorunum yok. note ii kullanıcısıyım. bir günde telefonun şarjını ne yaparsam yapayım bitiremiyorum.
ha olurki su teması oldu onca para verdiğim telefonun bataryasını çıkarabilmek beni mutlu ediyor. fanboylara da sadece acıyorum.
dünyanın parasını ver kurtarabilmek için markete koş pirinç derdine düş. cık cık cık. yazık kendi paranla rezil ol.

Bak ne güzel kendin söylüyosun demkki kolay kolay yeni nesil cihazlarda batarya sorunu olmuyor

O yüzden Kasma bu kadar aksi bir durumda
Sen pili kapak çıkararak takıyosun iphone kullananda 2 vida gevşeterek yapıyor.

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bak ne güzel kendin söylüyosun demkki kolay kolay yeni nesil cihazlarda batarya sorunu olmuyor

O yüzden Kasma bu kadar aksi bir durumda
Sen pili kapak çıkararak takıyosun iphone kullananda 2 vida gevşeterek yapıyor.

marketten pirinç almak daha kolay be dostum. pek öyle iki vida değiştirmeye benzemiyor bence.
sen telefonda pili çıkaracam diye bence daha beter hale getirirsin gibime geliyor.
telefonu çöpe çevirmek hoşuna gidiyorsa sen haklısın birşey demiyorum. bak bakalım o pil nasıl çıkartılıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=sQqPm3LmwV4

Reaksiyon puanı
16,118
şu videoları codelayın çok basit [ video ] video url[ /video ] boşlul olmiyacak.
[video=youtube;sQqPm3LmwV4]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=sQqPm3LmwV4[/video]

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
marketten pirinç almak daha kolay be dostum. pek öyle iki vida değiştirmeye benzemiyor bence.
sen telefonda pili çıkaracam diye bence daha beter hale getirirsin gibime geliyor.
telefonu çöpe çevirmek hoşuna gidiyorsa sen haklısın birşey demiyorum. bak bakalım o pil nasıl çıkartılıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=sQqPm3LmwV4

Apple artık sıvı temaslı cihazları da değişim kapsamına alıyor.

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
önce okuma yazmayı öğren.
http://www.apple.com/legal/warranty/products/ipod-turkish.html

türkçe yazıyor. sana özel. bebelere laf anlatmaya çalışıyorum burda. bulamadıysan sıvı teması kısmını ekran yakalayıp altını çizip sarıya boyayıp göndereyim.

Farz edelim tamam haklısın. Note 2 kullanıyorsun sözde 1 gün gidiyor diyelim. Fakat neden hala gözün bizim aletlerde ? :) Neden sana yakın konularda takılmıyorsun. Hayır lazımsa gönderelim birader ?

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Farz edelim tamam haklısın. Note 2 kullanıyorsun sözde 1 gün gidiyor diyelim. Fakat neden hala gözün bizim aletlerde ? :) Neden sana yakın konularda takılmıyorsun. Hayır lazımsa gönderelim birader ?

farz edelim derken ??? apple kendi garanti şartlarını yazmış. sıvı temasına garanti veriyor diyorsun.
ne oldu çark ettin :lol:. sıfır iq ne oldu. körü körüne tapıyorsunuz şu iphonelara.
büyüğün olarak kinayeli laf anlatmaya çalışıyorum. yoksa banane ne kullanırsanız kullanın.

Reaksiyon puanı
16,118

sakin olalım kullanmadığın iphone3gs varda onu hediye edecek birini arıyon? o zaman bana verebilirsin iphone bence daha kullanışlı .

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
merhaba,
5s kullanıcısıyım. Telefonuma sıvı temas meydana geldi ve ekranın büyük siyah lekeler meydana geldi. Fakat telefonun çalışmasında herhangi bir problem yok. Lekelerin geçmesi için ne yapmalıyım. Yardımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim
telefonu hemen kapat kurut yani buharlaşsın çıksın o sıvı sıvı suysa buharlaşır ama başka bi maddeyse buharlaşmaz yinede servise vermende yarar var... :((

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
farz edelim derken ??? apple kendi garanti şartlarını yazmış. sıvı temasına garanti veriyor diyorsun.
ne oldu çark ettin :lol:. sıfır iq ne oldu. körü körüne tapıyorsunuz şu iphonelara.
büyüğün olarak kinayeli laf anlatmaya çalışıyorum. yoksa banane ne kullanırsanız kullanın.
Değişim kapsamına alıyor derken eskisi gibi çöp olmuyor manasında dedim zekasını yüksek sanan arkadaş :) değişimin Türkçe karşılığını bir araştır öyle gel burda konuş. Belli bir ücretle alıyor senden isterse suda yüzsün telefon. Türkiye şartlarını bilmem 4s götürdüm üstüne kontratlı çatır çatır 5s aldım. Şimdi sen geçen sene aldığın note 2 güncelleme gelecekmi, rom atsam hızlanır mı gibi şeylerle meşgul olda. Biz arkadaşa yardımcı olalım. ;)

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Değişim kapsamına alıyor derken eskisi gibi çöp olmuyor manasında dedim zekasını yüksek sanan arkadaş :) değişimin Türkçe karşılığını bir araştır öyle gel burda konuş. Belli bir ücretle alıyor senden isterse suda yüzsün telefon. Türkiye şartlarını bilmem 4s götürdüm üstüne kontratlı çatır çatır 5s aldım. Şimdi sen geçen sene aldığın note 2 güncelleme gelecekmi, rom atsam hızlanır mı gibi şeylerle meşgul olda. Biz arkadaşa yardımcı olalım. ;)

yav he he.