iPhone 5s ram

Bu konuyu okuyanlar

frostfear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, iphone 5s için stok beklerken aklıma bir şey takıldı onu sormak istiyorum, telefonun ram'i 1gb, bu ilerde sıkıntı yapar mı ? telefon kasmaya başlar mı uygulamalarda falan , oyun oynarken mesela 1-2 yıl sonra kullanılmaz hale gelir mi bu yüzden ? ben aldığımda oyun da oynayacağım telefondan o yüzden aklım note 3'e kaymaya da başladı, size sorayım dedim bir de.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Ram miktarına takılma rahat 3 sene telefon kasmaz,stabilitesinden ödün vermez. Oyun performansıda üst düzey olur gene 3 sene. 4. senede apple'a bağlı açıkcası :D

Tam tersi note 3 1 sene sonra senin dediğin sorunları çıkartmaya başlar.

endyacle

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
iOS yapısı bakımından fazla Ram tüketmeyen bir mobil işletim sistemidir. Karşılaştırma yapmak gerekirse 1 GB Ram'e sahip olan iPhone 5s, 3 GB Ram kullanan bir Android cihazdan daha hızlıdır. Bu fark Android'in Ram'i sömürmesinden kaynaklanıyor.

2011 yılında satışa sunulan iPhone 4s'te bile (iOS7) kasma gibi bir sorun yok. iPhone 5s'te kullanılan 64 Bit mimarili A7 işlemcinin en az 3 yıl ömrü var. Telefonda oyun oynayacaksanız App Store'un nimetlerinden yararlanmalısınız. Gönül rahatlığı ile iPhone 5s satın alabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sana şöyle bir örnek vereceğim:
512mb'lik 4s çıkalı neredeyse üç yıl oldu ve ona rağmen şuan bile ios çatısı altındaki neredeyse bütün uygulamaları kusursuz bir şekilde çalıştırıyor yani şuan 1 gb lik bir iphone 5s seni rahatlıkla çok uzun zaman götürür ayrıca 5s'deki 64 bitlik a7 işlemci tam bir oyun canavarı.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
İphone 5s alın c'li olanı almayın düşürmez başına birşey getirmezseniz 3 sene sonra iphone 7 alabilirsiniz.

frostfear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
aklımdaki en büyük soru buydu, hepinize teşekkürler