iPhone 5s Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Cabarello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
ios 10.2.1 kullaniyorum. eskiden android kullanirdim. onlarda sarz 100 olunca cihazı sarzdan cekin diye uyarı verirdi. fakat bu iosta ben oyle birsey goremedim. yani 100 de 100 olunca hemen çekecek miyiz. yoksa bekleyecekmiyiz. bu ayrımı nasil yapacagiz.
%100 olunca çekeceksin beklemenin bi anlamı yok.

ibrahimyz34

Asistan
Reaksiyon puanı
49
arkadaşlar selam. az önce iphone a şu mesajı yolladım feedback ten.
sizde aynı mesajı yollarsanız sesimizi daha çabuk duyurabiliriz sanırım.
linki aşagıda verdim. girip kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

merhaba benim üç istegim olacak.ios un daha kullanışlı olması adına.
1-hücresel veri kısayolu (wifi, bluetooth, uçak modunun yanına yapılabilir)
2-çoklu görevde uygulamaların tamamını kapatabilme.
3-klavyede en üste numerik tuşların yerleştirilebilmesi (1234567890)

Feedback - iPhone - Apple

altans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar bir sorum olacak 5s en son hangi güncellemeyi alır?

erdiguler97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
merhaba arkadaşlar bir sorum olacak 5s en son hangi güncellemeyi alır?
İphone 5'in 32bitlik bi cihaz olduğunu düşünürsek ios 11 almayacağına kesin gözüyle bakabiliriz. İos 11'i 5s kesin alır. Apple'ın hep 4 sene yazılım desteği verdiğini düşünürsek ios11 son güncelleme olur 5s için. Fakat 5s 64 bitlik ilk model donanım olarak 5 ile arasında daha fazla fark var önceki modeller arasına bakacak olursak bu sebepten Apple'ın radikal bir kararıyla daha sonrakileri de alabilir. Ama bu tabiki şahsi düşüncem.

altans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 5'in 32bitlik bi cihaz olduğunu düşünürsek ios 11 almayacağına kesin gözüyle bakabiliriz. İos 11'i 5s kesin alır. Apple'ın hep 4 sene yazılım desteği verdiğini düşünürsek ios11 son güncelleme olur 5s için. Fakat 5s 64 bitlik ilk model donanım olarak 5 ile arasında daha fazla fark var önceki modeller arasına bakacak olursak bu sebepten Apple'ın radikal bir kararıyla daha sonrakileri de alabilir. Ama bu tabiki şahsi düşüncem.
Teşekkürler

Reaksiyon puanı
0
Merhhaba Ben İphone 5s Gold 16 Gb Kullanıyorum 2 Buçuk Yıl Oldu Nerdeyse Geçen Gün İos 10. .3 .1 Güncelledim Ve Şuan Telefonum Telfonum Kendiliğinden Açılıp Kapanmaya Başladı Hafızada Var Ama Neden Böyle Oldu Bilmiyorum Yardımcı Olur Musunuz ?

Son düzenleyen moderatör:

Ziipman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ustam güncelleme hakkında bir bilgim yok ama sana tavsiyem gelen güncellemeleri hemen kurmaman çünkü bazı güncellemeler tam verimli olmuyor ve ardından fix güncellemeleri geliyor o yüzden bazı güncelleştirmelerde bende sorun yaşadım. Gelen güncellemeyi yükleme bekle araştır ve sorun görmüyorsan öyle yükle. Ayrıca bu güncellemede sıkıntı varsa itunesden eski ioslara dönüş yapabilirsin.

gökhan karhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler bayanlar herkese merhaba babam çinden iphone 5s almıştı kullanıyordu sonra telefonu sıfırlamak gerekti sifırladık sonra açacakken babam apple kimliğini unuttuğu için şuan vursak da kırsak da telefonu bir türlü açamıyoruz eğer yardımcı olabilecek varsa mesaj atarsa çok minnettar kalırım ne e posta ne şifre hiçbişey hatırlamıyor lütfen mesajlarınızı bekliyorum canlar

Habib Müküs

Asistan
Reaksiyon puanı
15
beyler bayanlar herkese merhaba babam çinden iphone 5s almıştı kullanıyordu sonra telefonu sıfırlamak gerekti sifırladık sonra açacakken babam apple kimliğini unuttuğu için şuan vursak da kırsak da telefonu bir türlü açamıyoruz eğer yardımcı olabilecek varsa mesaj atarsa çok minnettar kalırım ne e posta ne şifre hiçbişey hatırlamıyor lütfen mesajlarınızı bekliyorum canlar

Şifreyi hatırlamak gerek yoksa açmak mümkün değil. Başka çare olduğunu da sanmıyorum açıkçası.

Ziipman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ben ilk yöntemle yapmıştım oldu. Telefonum İphone 5s.
Nasıl Sıfırlanır ?
Bilgisayarınıza itunes yazılımının en son sürümünü kurun

itunes yazılımının güncel sürümünü indirmek için Tıklayın

Yazılımı indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra telefonunuzu Usb kablosunu kullanarak bilgisayarınıza takın. Kabloyu taktıktan sonra telefonunuzun yedeği itunes programı aracılığıyla alınacaktır. Yedekleri aldıktan sonra aşağıdaki işleme geçebilirsiniz.

Power ( Açma – kapama tuşu) ve Home tusuna aynı anda basın. Connect to iTunes yazısını görene kadar tuşlara basılı tutun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bağlantı kurulduktan sonra telefonunuzda fabrika ayarlarına dönmeniz gerektiği Restore şeklinde uyarı alacaksınız. Restore butonuna basarak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürün.

Fabrika ayarlarına döndükten sonra ayarlarınız sıfırlanacaktır ve telefonunuz yükleme ekranına geçecektir.

Yükleme işlemi bittikten sonra telefonunuza itunes aracılığıyla yedekleriniz yüklenecektir.

Verileriniz yüklendikten sonra telefonunuzu şifresiz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Alternatif Anlatım
Şifre sıfırlamayla alakalı Apple yardım merkezinin verdiği bilgi şu şekildedir;

Daha önce aygıtınızı iTunes ile eşzamanladıysanız aygıtı geri yükleyerek parolayı sıfırlayabilirsiniz:

1. Aygıtı normalde eşzamanlama yaptığınız ve iTunes’u açtığınız bilgisayara bağlayın.
    Not: iTunes parola girmenizi isterse eşzamanlama yaptığınız başka bir bilgisayarı deneyin. Aksi durumda, aşağıdaki “Aygıtınızı iTunes’la hiç eşzamanlamadıysanız veya bir bilgisayara erişiminiz yoksa” bölümüne gidin.
  2. Aygıt hâlâ etkisizleştirilmiş durumdaysa veya iTunes, aygıtınızı otomatik olarak eşzamanlamıyorsa aygıtı iTunes ile eşzamanlayın.
  3. Yedekleme ve eşzamanlama tamamlandığında aygıtınızı geri yükleyin.
  4. iOS Ayarlama Yardımcısı aygıtınızı ayarlamanızı isterse “iTunes yedeklemesinden geri yükle” seçimi yapın.
  5. iTunes’da aygıtınızı seçtikten sonra aygıtınızın en yeni yedek seçin

Alıntıdır.www.ozengen.com

salihozcelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İphone 5s ve ve şarj aletini yanında taşıyanlar derneği daha uygun olur :grimacing:

A.Haluk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İPhone 5s imi jailbreak ile ios 7 ye geri yükleyemez miyim ? ( İOS 10.3.2) Teşekkürler :)

utkuagca99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ben de iphone 5s kullanıcısıyım şuan telefonum garanti kapsamı dışında fakat pilim gün geçtikçe şişiyor ve şuan ekranı zorlamaya başladı. Bunun için nasıl bir süreç başlatmalıyım hukuki anlamda veya şirketle iletişime geçerek halledebilirmiyim ? Çünkü bu bana ait bi problem değil. Patlama riski hakkında görüşleriniz nelerdir ?

11 HazGönderildi

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Merhabalar ben de iphone 5s kullanıcısıyım şuan telefonum garanti kapsamı dışında fakat pilim gün geçtikçe şişiyor ve şuan ekranı zorlamaya başladı. Bunun için nasıl bir süreç başlatmalıyım hukuki anlamda veya şirketle iletişime geçerek halledebilirmiyim ? Çünkü bu bana ait bi problem değil. Patlama riski hakkında görüşleriniz nelerdir ?

11 HazGönderildi
Pilin ... defa şarj ömrü olduğunu size mail ile mi yollasınlar yoksa telgrafla mı ?

utkuagca99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım efendim ama benim görüşüm de şu şekilde Apple desteğini telefondan çekmediği sürece o telefonun ömrü bitmiş sayılamaz bunun için garanti süresine bakılmaması gerekir.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Anladım efendim ama benim görüşüm de şu şekilde Apple desteğini telefondan çekmediği sürece o telefonun ömrü bitmiş sayılamaz bunun için garanti süresine bakılmaması gerekir.

Alakası yok.
Adamlar ciddi araştırmalar sonucunda orjinal olmayan şarj cihazları, otomobil şarj kit lerinden tutunda ipad adaptörlerinin kullanımını tespit edebilmekte.
Bu doğrultuda kullanıcı hatasından kaynaklı pil patlaması, pil ömrünün düşmesi yahut şişmesi raporu çıkarsa şaşırmamanız gerekir.
Bu ister yeni telefon olsun veya eski farketmez.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Alakası yok.
Adamlar ciddi araştırmalar sonucunda orjinal olmayan şarj cihazları, otomobil şarj kit lerinden tutunda ipad adaptörlerinin kullanımını tespit edebilmekte.
Bu doğrultuda kullanıcı hatasından kaynaklı pil patlaması, pil ömrünün düşmesi yahut şişmesi raporu çıkarsa şaşırmamanız gerekir.
Bu ister yeni telefon olsun veya eski farketmez.
Pilin kullanıla kullanıla şişmesi normal değil darbe alır vb neyse ama öbür türlü şişmesi normal değil

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Pilin kullanıla kullanıla şişmesi normal değil darbe alır vb neyse ama öbür türlü şişmesi normal değil

Darbe alarakda zaten sorun yaşanır bu durumda yinede servis ve üretici sorumlu tutulamaz ve garanti işlevi beklenemez.

kosed

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Elinde veya biyerde patlamadan degistir bence ve hukuki hersey seni zarara sokar bosa ugrasirsin

burcu fidan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ilk telefonum ve tabiri caizse taş gibi mal denebilir şu an piyasası düşük sanırım alınabilir. :D