iPhone 5s Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
iOS 5-6 zamanları jb'ye gerek vardı ama artık yok, denetim merkezi geldi zaten ki ios 8 ile daha kişileştirebilecek. Beleş uygulama ile işin yoksa daha iyi ama tweak işleriyle falan uğraşcam,sistemi daha açık hale getircem diyorsan yapabilirsin tercih senin.

Bro Tewak nedir? Sistemi açık hale getirmek ne demektir? yani o ne ola ki :D

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
[MENTION=122937]What The Hell[/MENTION] sana kolay gelsin ben kaçtım :D

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İos7 de wp rüzgarından geliyor ama. Hatta animasyonları bile aynı. Belli olmasın diye biraz değiştirmiş. :D
Kesinlikle! Özellikle o görev yöneticisi aynısı. Uygulama kapatırken birinde yukarı diğerinde aşağı sürüklüyorsun. Bu minimalist modasını da windows başlattı. IOS'tan touchwiz'e kadar her şey etkilendi. :D

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
ama jailbreak hapisten kaçış demek? :D

takılıyorum ios beğendiğim bir sistem üstüme gelmeyin uyarayım :)

Valla abi herkes bişi diyor ama galiba alamadıkları için kıskanıyorlarmı yoksa antilermi anlayamadım. Tamam ios android gibi kişiselleştirmesi yok fakat ben artık rom root olaylarına nokta koymaya karar verdim. Nexus almak istiyordum ya takasla veya satıp alıcaktım sonra satmayacam takasta etmeyecem bitirdim işi dedim ardından ayfon beş es geldi işimede geldi yani romlarla falan uğraşmama gerek kalmıyor.

Ali abi senden bir ricam olucak, Jeailbreak yaparsam bana ne gibi + ve -leri olur? iosta tamamen yeniyim yani jb nedir bilmem, JellyBean sandım bi ara o kadar uzağım yani :D :D Mesela root gibi bişimi bu jb? yüklersek telefonun garantisine veya telefonun hızına stabilitesine bir zararı varmıdır? istediğimiz zaman kaldırabilme şansımız varmı telefon üstünden? bunları söylersen cok sevinirim :p

Reaksiyon puanı
2,146
Onları tecrübesi olanlar söylesin, ben hiç anlamam ama daha çok kişiselleştirme imkanı sunuyor orası kesin ve jailbreak artık yasallaştı diye duymuştum bi kaç sene önce.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Onları tecrübesi olanlar söylesin, ben hiç anlamam ama daha çok kişiselleştirme imkanı sunuyor orası kesin ve jailbreak artık yasallaştı diye duymuştum bi kaç sene önce.

Ya ben böyle devam ediyim şu anda hiç bir şeye ihtiyacım yok belki ilerde :p

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar bişi sorucam, sol üstte 3G yazıyor ama ben wifi kullanıyorum. Dışarı çıktığımda mobil internetimi aktif etmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Androidde mobil veriyi kapatırdım evde wifi açardım, dışarı cıkarken wifi kapatıp mobil veri açardım. Bunda hep 3g yazıyor buda mobil verinin açık olup şarzı götürmesi demek değilmidir?

tekkebey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayarlar->hücresel ->hücresel veri yi kapali konuma getirirsen 3g kapanir.

LeoNScooT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu 25pp iPhone 5s destekliyor mu uyulama indirdim yükleyemedim

12kfy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen öyle. hesap makinesini 5s 0.5 saniyede açarken g2 1 saniyede açar.
biraz göze batıyo ama ekran fiyat oyun indirme hızı... da g2 önde.
tabi appleın bi havası var. mesela ben g2 yi iphone temasıyla kullanıyorum. keşke yazılm 5s donanım g2 bir telefon yapsalar.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
İPhone 6da bildirim Işığı ve su geçirmezlik olursa ekranda en azından 4.3 olursa almamak icin bir sebep kalmaz vala :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Ayarlar->hücresel ->hücresel veri yi kapali konuma getirirsen 3g kapanir.

Hocam çok teşekkürler ya büyük dertten kurtardınız. Ben 3Gyi orda öyle hep olucağını sanıyodum başta bu yüzden hızlı şarz tüketmiş hem wifi hem mobil veri :D

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar bişi sorucam, G2 yi ilk satın aldığımda kamerası 10MP ayarlıydı, Videosuda en üstün bir altıydı bunu el ile en iyisine çıkarttım.

Şimdi 5S de böyle bişi varmı acaba? fotoraflardan gayet memnunum mükemmel çekiyor. Belki olması gereken kalitenin altındadır yükseltebiliriz belki ama ayar yerini bulamadım?

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bişi sorucam, G2 yi ilk satın aldığımda kamerası 10MP ayarlıydı, Videosuda en üstün bir altıydı bunu el ile en iyisine çıkarttım.

Şimdi 5S de böyle bişi varmı acaba? fotoraflardan gayet memnunum mükemmel çekiyor. Belki olması gereken kalitenin altındadır yükseltebiliriz belki ama ayar yerini bulamadım?

Maalesef onu ayarlama bu cihazlarda yok:(

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar bir sorumun daha var :p App storeden bişi indirirken 15 dakika sonra tekrar parola soruyor ya ben onu parmak izime ayarladım, uygulama indirirken her uygulamada parmak izi soruyordu ve şifre yazmama gerek kalmıyordu buda beni büyük uğraştan kurtarıyordu. Bugun Apple uygulamalarına girdim iphoto imovie 'e tıkladım indir dedim şifre sordu anlamadım gitti? ayarlardan Touch ID Ve Parolaya giriyorum İphone'un Kilidini açma, İTunes ve Apps Store seçeneklerinin yanında tik işaretleri var. Telefon kapalıyken home tuşuna basıyorum ardından elimi homenin üstüne tutunca otomatik şifre istemeden açıyor fakat app storede indirme işlemlerimde şifre soruyor neden böyle sizce?

!!!!EDİT!!!!

Sorun düzeldi arkadaşlar. Daha doğurusu sorun değilmiş, Applenin uygulamalarını indirirken parmak izi sormuyor şifreyi verirsem hepsini indirebiliyorum, fakat öne çıkanlar sekmesine girdiğimde veya uygulama arayıp seçip indir dediğimde parmak izimi istiyor tamamdır arkadaşlar kendinden düzeldi :p

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar dün iphone 5s aldım eski cihaz galax 4s miniydi orada oynadığım oyun vardı.Subway surfers sadece rekor duruyor oyun ilerlemesi kayıpoldu bunu iphona aktarmanın bir yolu varmı acaba?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar htc one,ı phone 5s, note 3 hangisini önerirsiniz:confused1:

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar htc one,ı phone 5s, note 3 hangisini önerirsiniz:confused1:

HTC oneyi çıkart. 5S ile Note3'ün arasındaki farkları araştırıp kendine en uygun olanı almalısın. Note3'ü telefon olarak görmüyorum zaten tablet gibi, tek elle kullanımıda zor. Büyük ekran için Note3, Küçük ekran için 5S almanı öneririm. Bana göre 5S her türlü on basar.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ı phone 5s ile 5c nin farkı nedir,hangisini önerirsiniz?

Çok farkları var. İşlemci olsun Kamera olsun cart curt olsun vs vs. 5S ile 5C arasında dağlar kadar performans ve donanım farkı var. Kısaca 5s almaya bütçeniz yetiyorsa 5S alın. 5c'de sizi yıllarca idare edebilecek bir cihaz sadece daha düşük bütçesi olanlar için piyasa sürülmüş bir telefon. İphone 5'den daha iyi 5s den daha kötü diye biliyorum 5cyi.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
- - - Mesaj Güncellendi - - -

Çok farkları var. İşlemci olsun Kamera olsun cart curt olsun vs vs. 5S ile 5C arasında dağlar kadar performans ve donanım farkı var. Kısaca 5s almaya bütçeniz yetiyorsa 5S alın. 5c'de sizi yıllarca idare edebilecek bir cihaz sadece daha düşük bütçesi olanlar için piyasa sürülmüş bir telefon. İphone 5'den daha iyi 5s den daha kötü diye biliyorum 5cyi.

5 ile 5c aynı donanıma sahipler tek fark malzeme kalitesi. 5c'lerin arka kısmı tamamen plastik. 5 yada 5c hangisini alırsa gene 3 sene rahat götürür sorunsuz.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
5c deki işlemciker.

Dual-core 1.3 GHz Swift (ARM v7-based)
PowerVR SGX 543MP3 (üçlü-core grafik)

5s teki işlemciler
Dual-core 1.3 GHz Cyclone (ARM v8-based)
PowerVR G6430 (dört çekirdekli grafik)

-------------------
5c Kamerası
8 MP, 3264x2448 piksel, otofokus,led flaş,

5s Kamerası
8 MP, 3264x2448 piksel, otofokus, çift LED (Gerçek Ton) flaş , ikinci kamera 1.2 MP, 720p @ 30fps, yüz tanıma, Wi-Fi veya hücresel üzerinde FaceTime

---------
5c de 1 gb ram

5s te 1gb ddr3 ram

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
5c deki işlemciker.

Dual-core 1.3 GHz Swift (ARM v7-based)
PowerVR SGX 543MP3 (üçlü-core grafik)

5s teki işlemciler
Dual-core 1.3 GHz Cyclone (ARM v8-based)
PowerVR G6430 (dört çekirdekli grafik)

-------------------
5c Kamerası
8 MP, 3264x2448 piksel, otofokus,led flaş,

5s Kamerası
8 MP, 3264x2448 piksel, otofokus, çift LED (Gerçek Ton) flaş , ikinci kamera 1.2 MP, 720p @ 30fps, yüz tanıma, Wi-Fi veya hücresel üzerinde FaceTime

---------
5c de 1 gb ram

5s te 1gb ddr3 ram

Baya derinleme anlatmışsın ellerine sağlık iyi oldu öğrendiğim :) artık donanım hakkında geniş bilgim var :p