İphone 5s , iPhone 5 ten daha mı hızlı?

Bu konuyu okuyanlar

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
İphone 5 imi kardeşime verip 5s almayı düşünmekteyim.5 te ios7 yüzünden hafif kasmalar var
5s te var mı kasma yavaşlama takılma falan
Parmak izi sorun çıkartıyor mu
Kamerası 5 ten kaç gömlek üstün
Batarya süresi kaç dk/saat fark var
Ekranı 5 ten biraz büyükmüş doğru mu

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=332436]byserhatt[/MENTION]

5S te kasma takılma felan yok kardeşim gönul rahatlığıyla alabilirsin. Touch ID de şu ana kadar sorun çıktı diye bir konu görmedim ve olmasıda binde bir ihtimaldir rahat ol. Kamerası elbette birşeyler eklemişlerdir ama kamera konusuna pek vakıf değilim ne desem yalan olur ama kameraya takılma derim. Batarya suresi hemen hemen aynı işlemci yukseldiği için batarya seviyesini biraz arttırmışlar dengelenmiş yani batarya aynı. Ekranı 5 ten buyuk olması söz konusu bile değil tamamen aynı buyukluğe sahipler.

5S almaya değermi dersen değer kardeşim 5 ten 1 yıl daha fazla ömru var 1 yıl daha fazla guncelleme alır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
5S'in tamiri zor... bu garanti bitince pahalı servis demek...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1) Kasma yok
2) Parmak izi güzel çalışıyor, pasaport alırken kullanılan cihazların okuyamadığı parmak izimi 5S'in tarayıcısı okudu.
3) Akıllı telefon kameraları en üst düzeye ulaştı. Artık en az 3-4 yıl kameralar da çok radikal değişimler bekleme. Ama karanlık çekimlerinde daha iyi, dual flash olduğu için flash ile çekilmiş resimler daha doğal duruyor.
4) Bataryanın daha uzun dayandığını duydum.
5) Ekran boyutu aynı

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
Ben 5 kullanıyorum afif bile kasma yok ama 5s güzel cihazdır artıları parmak izi ve daha net kamera

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
5 te nasıl kasma var?Size öyle gelmiş psikolojik olarak.4s bile kasmıyor be :D

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
4s hafif gecikme ile cevap veriyor.5 sorunsuz 5s sorunsuz ios7 için.
gecikme dediğim donam veya saniye süren birşey değil.farkına bile varmıyorsunuz.
5s hızlı gerçekten fakat sıradan kullanımda 5 den bi farkı yok.

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende 4 vardı kasıyordu baya.Benim arkadaşımda da 4s var ama onun ki kasmıyor?
4 kasar çünkü ios 7 ile animasyonlar vs eklendi ram ve cpu yu daha fazla kullanır oldu
fakat 4s de ki 512 mb ram ideal ram oranı olmasada günlük kullanımı etkilemeyecek derecede akıcı

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
4 kasar çünkü ios 7 ile animasyonlar vs eklendi ram ve cpu yu daha fazla kullanır oldu
fakat 4s de ki 512 mb ram ideal ram oranı olmasada günlük kullanımı etkilemeyecek derecede akıcı
Bende arkadaşa onu anlatmaya çalıştım zaten.4 kasar fakat 4 ten sonrası kasmaz demek istedim.

Ali ER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabiki 5s daha hızlı. zaten 5s ios7 ile geliyo yani binevi onun için yapılmış kassa bile senin fark etmen çok zor

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
İphone 6 yı bekleyeceğim kararımı verdim arkadaşlar sağolun

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
İphone telefonlar bozulmaz ki servisi pahalı gelsin

TechANDmobilE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abiler şahsen 4 yıl kullanma hedefim olan bir telefona 2000 tl verip de 2 sene sonra bozulduğunda ortada kalmam sıkıntı olur ,tabi bu bozulacağı anlamına gelmez ama şu ana kadar kullandığım neredeyse tüm telefonlar 1.5 senesinde garantiye gitmiştir ....yani 5s alırsam uzatılmış garanti yaptırmayı düşünürüm açıkçası

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bende öyle düşünüyorum 5c unutulacak ve seneye çıkmayacak gibi geliyor bana ,uzun süre kullanmayı düşündüğüm bir telefon olacağı için android de istemiyorum ...bakacağım bana 5s almazlarsa 6yı beklerim ekran da büyür muhtemelen ,4 yıl telefon almasınlar artıkk..

joker3232

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allahtan korkun be 5 kullanıyorum en ufak kasma yok yağ gbi akıyo 5s in artıları var ama 5 ten 5s e geçmeye hıc degmez

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Allahtan korkun be 5 kullanıyorum en ufak kasma yok yağ gbi akıyo 5s in artıları var ama 5 ten 5s e geçmeye hıc degmez

Yani sık telefon değiştiren biriyseniz değiştirebilirsiniz, ama gereksiz para harcamak istemiyorsanız iPhone 5 ten iPhone 6 ya derim :D

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
İphone 5 in zaten ios 7 yi rahat taşıması lazım ufak tefek yavaşlıklar oluyor arada, ios 7.1 güncellemesini bekliyorum