iPhone 5S ile denize girdim

Bu konuyu okuyanlar

atospatos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Servis yeni telefon veriyor diye biliyorum.

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bana Avea'daki adam 1300-1400 tl tutar ana kart değişimi dedi.Doğru mu bu ya çıldıracağım bir anakart yeni bir telefon parası eder mi?? :O
Kardes genpaya gönder bi anakart değişimi diye bişey yok iphonelarda. Genpaya gönder bi ücret karsiliginda değiştirecekler telefonunu sifiriyla avea ya falan bakma sen çoğu bayinin bildiği bişey yok

atospatos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardes genpaya gönder bi anakart değişimi diye bişey yok iphonelarda. Genpaya gönder bi ücret karsiliginda değiştirecekler telefonunu sifiriyla avea ya falan bakma sen çoğu bayinin bildiği bişey yok

Tamam dostum bugün gönderiyorum.İnşallah 1300-1400 TL tutmaz...

roadthegenesis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeni bir telefon al denizde telefon kullanmak istiyorsan xperianın sanırım su geçirmeyen bir telefonu var ama ne kdr gider bilemem

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bende denize havuza girdim su geçirmez kılıf ile. Hiç bir soun yaşamadım benimkinde silikon vs yoktu sadece komple içine koyuyordun telefonu. Baya video fotoğraf çektim. İyiki başıma böyle bişey gelmemiş.

cagdasc

Asistan
Reaksiyon puanı
13
geçmiş olsun geçen sene benim iphone5 im de cebimdeyken benimle havuza girdi ve ana kart zarar gördüğü için çalışmadı.
3 servis günlerce telefonu çalıştırmak için uğraştı ancak olmadı.
umarım ana kart zarar görmemiştir yapılması çok masraflı olduğu için servisler yapmıyorlar.
telefonun enkazını da bir telefoncuya 250liraya sattığımı bilgi olarak ekliyim. ne yaptı bilmiyorum.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Merhaba Shiftdelete okurları,internette gördüğüm Lifeproof Frē kabını satın aldım.Birçok kez denize girdim ve hiçbir şekilde sorun çıkartmadı,kullanıyordum.Bugün deniz altında çekim yapmak için denize girdim.10 dakika telefona hiç bakmadım 10 dakika sonunda baktığımda telefonun ekranına su kaçtığını fark ettim.Tam kabı çıkarttım ki şarj girişini kapatan silikonun yerinde olmadığını fark ettim.Telefonu aldım eve gittim her girişi elektrikli süpürgeyle vakumladım.Şarj girişi ve kulaklık girişinden bayaa su çıktı.Sonra 5-6 dakika ısıtmadan kurutma makinesini girişlere tuttum.Bir kavanoza piriç doldurup hava almayacak şekilde kapattım ve telefonu pirince yatırdım.Ekranda herhangi bir şey yok ama içine su kaçmış.Telefonu açmaya çalıştım açılmıyor ve kapalı durumda.Şimdi yaklaşık 1-2 saattir pirincin içinde.Başka yapmam gereken birşey var mı ve ne kadar süre pirinçte durması gerek? Teknik servis çok para ister diye götürmedim düzelmezse götüreceğim.Teşekkürler...

Kurutma makinesi belki batarya temaslarına hasar vermiş olabilir.