İphone 5s için kılıf önerisi?

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

Telefon ve Aksesuarları ile ilgili bölüm aradım da sadece 2ci el kısmında vardı bende buraya açmaya karar verdim :)

İp 5s için kılıf istiyorum : http://www.kilifinitak.com/iphone-5-5s-daenerys-targaryen/

Şu kılıfı istiyorum ama alt ve üst tarafı açık yani telefonu sadece yandan tutuyor bana böyle değil her yerinden tutan kılıf lazım, telefonu içine koyucağım kılıf lazım.

GOT hayranıyım o yüzden şu fotoyu kapağın arkasına eklettirmek istiyorum : http://static.tumblr.com/fjht4zt/xRLm42vru/daenerys_targaryen_660.jpg

Fiyatı uygun olan malzeme kaliteside iyi olan bir kılıf önerebilirmisiniz? arkasına istediğim fotoyu eklettirebildiğim?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Merhaba,

Telefon ve Aksesuarları ile ilgili bölüm aradım da sadece 2ci el kısmında vardı bende buraya açmaya karar verdim :)

İp 5s için kılıf istiyorum : http://www.kilifinitak.com/iphone-5-5s-daenerys-targaryen/

Şu kılıfı istiyorum ama alt ve üst tarafı açık yani telefonu sadece yandan tutuyor bana böyle değil her yerinden tutan kılıf lazım, telefonu içine koyucağım kılıf lazım.

GOT hayranıyım o yüzden şu fotoyu kapağın arkasına eklettirmek istiyorum : http://static.tumblr.com/fjht4zt/xRLm42vru/daenerys_targaryen_660.jpg

Fiyatı uygun olan malzeme kaliteside iyi olan bir kılıf önerebilirmisiniz? arkasına istediğim fotoyu eklettirebildiğim?

O kılıfı nereden bulabilirsin bilemem ama kişiye özel kılıf yapılıyor, bir bak istersen işine yarayabilir, daha önce hiç yaptırmadım:cool:

LİNK

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca D&R da yüzlerce kılıf var oraya da bakabilirsin,

LİNK

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Verdiğim sitede istediğim bir kılıf buldum ama alt ve üstü açıkta ben öyle sevmiyorum.

Sağlam bir site arıyorum fiyatı taş çatlasın 50TL olsun.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
D&r a bak bence fazla çeşit var .

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
tel 7''(hormonlu telefon) olunca pek bişey çıkmıyor iphone5s için çok çeşit var orda orası iphonecu için şeker dükkanı gerçi şekerleme ve çikolata da var orda.
Hormonlu telefon iyiydi :D iphone serisi için heryerde çok çeşit var çünkü model sayıları az olduğu için apple ürünlerine aşırı çeşit bulunabiliyor :D mesela neydi senin şu tablet hormonlu telefon dark mıydı adam neden kılıf üretsin ki satacağı meçhul dimi :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Hormonlu telefon iyiydi :D iphone serisi için heryerde çok çeşit var çünkü model sayıları az olduğu için apple ürünlerine aşırı çeşit bulunabiliyor :D mesela neydi senin şu tablet hormonlu telefon dark mıydı adam neden kılıf üretsin ki satacağı meçhul dimi :D

dark evopad kututudan çıkarsa kılıf şanslısın (o zaman tablet daha pahalı oluyor aksesuar hediyeleri araç askı kiti kılıf mılıf parasını ödemişsin zaten ...) tv olarak başarılı ama çok aç gözlü pili var doymuyor bir türlü...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
dark evopad kututudan çıkarsa kılıf şanslısın (o zaman tablet daha pahalı oluyor aksesuar hediyeleri araç askı kiti kılıf mılıf parasını ödemişsin zaten ...) tv olarak başarılı ama çok aç gözlü pili var doymuyor bir türlü...
10.000mah harici batarya al tak sürekli kullan 3 günden 3 güne şarja takarsın :D

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=390518]sosyalli2[/MENTION] Şarj eden kılıf almaya karar verdim :D

Bana sağlam güzel bir kılıf önerirmisin? şimdi alırım çin malı falan çıkar hiç riske girmeye gerek yok durup dururken :p

http://www.turkcell.com.tr/cihazlar/aksesuarlar/intouch-iphone-55s-sarjli-kilif

Bunumu alsam? kazık yermiyim? daha iyileri varmıdır? :D

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
[MENTION=390518]sosyalli2[/MENTION] Şarj eden kılıf almaya karar verdim :D

Bana sağlam güzel bir kılıf önerirmisin? şimdi alırım çin malı falan çıkar hiç riske girmeye gerek yok durup dururken :p

http://www.turkcell.com.tr/cihazlar/aksesuarlar/intouch-iphone-55s-sarjli-kilif

Bunumu alsam? kazık yermiyim? daha iyileri varmıdır? :D

turkcell kazık atmaz kalitesiz ürünler satmaz güvenle alabilirsin ben ordan philips she 3595bk kulaklık aldım sıfır sorun piyasa fiyatında.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Aklıma ne geldi şimdi ios7 sonrası lightning olayı çıktı ya bu kılıf direk şarj girişine takılıyor lightning çipi olmadığı için hata vermesin :huh:

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Aklıma ne geldi şimdi ios7 sonrası lightning olayı çıktı ya bu kılıf direk şarj girişine takılıyor lightning çipi olmadığı için hata vermesin :huh:

Turkcellden almaya karar verdim baktımda cidden kaliteli gözüküyor.

Bu arada kılıfı telefona takınca usb kablosu ile şarj ediyoruz, kutunun içinden çıkıyor ayrı bir usb kablosu, şarj ağletimizde ki kabloyu çıkartıp kutudan çıkan usb kablomuzu takıp kılıfın usb girinişe takıyoruz.

Hem telefonu hemde kılıfı aynı anda şarj ediyor cidden kaliteli bir case miş.

Bu arada merak ettiğim şey bu kılıf şarjımız bittiği zaman basıcaz bize şarjmı doldurucak yoksa her %1 şarj gittiğinde üstünemi ekleyecek?

Biri şarjlı kılıf hakkında bilgi verebilirmi :D

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Turkcellden almaya karar verdim baktımda cidden kaliteli gözüküyor.

Bu arada kılıfı telefona takınca usb kablosu ile şarj ediyoruz, kutunun içinden çıkıyor ayrı bir usb kablosu, şarj ağletimizde ki kabloyu çıkartıp kutudan çıkan usb kablomuzu takıp kılıfın usb girinişe takıyoruz.

Hem telefonu hemde kılıfı aynı anda şarj ediyor cidden kaliteli bir case miş.

Bu arada merak ettiğim şey bu kılıf şarjımız bittiği zaman basıcaz bize şarjmı doldurucak yoksa her %1 şarj gittiğinde üstünemi ekleyecek?

Biri şarjlı kılıf hakkında bilgi verebilirmi :D

İnternette az bir baktım da gerçekten Turkcell deki uygun 300 liraya bile kılıf gördüm :D

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
İnternette az bir baktım da gerçekten Turkcell deki uygun 300 liraya bile kılıf gördüm :D

Aynen satan çok fiyatlarda deli gibi.

Bir bakıyorsun 2200mAh 286 tl

Farklı yerde 2400mAh 67 Tl şimdi ben ne yapıyım kime güveniyim :)

Turkcell birazcık pahalı ama cidden kalitesiz ürün satmayan bir yer o konuda bir kuşkum yokta kazık yeme korkum vardı ama turkcell gibi bir yer satıyorsa kazık yeme olasılığım internetten almama göre cok az :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Aynen satan çok fiyatlarda deli gibi.

Bir bakıyorsun 2200mAh 286 tl

Farklı yerde 2400mAh 67 Tl şimdi ben ne yapıyım kime güveniyim :)

Turkcell birazcık pahalı ama cidden kalitesiz ürün satmayan bir yer o konuda bir kuşkum yokta kazık yeme korkum vardı ama turkcell gibi bir yer satıyorsa kazık yeme olasılığım internetten almama göre cok az :)
2-3 gün şöyle bir piyasayı dolaş mesela 1-2 farklı bayiye git farklı fiyat çeken filan olabilir,

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Aklıma o tablet geldi de söylemek istemedim yanlış anlaşılma olmasın diye :D

ne yanlış anlaşılcak ki? servisi bile daha bu tabletin mac adresi olduğundan bir haber bunun karşılığı ipad mini'de ki batarya kaç bin mA? bu 2500mA koymuş dolmak bilmez bitmesi daha hızlı...
bunada şarjlı kılıf olsa kendinden pahalı olurdu.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
ne yanlış anlaşılcak ki? servisi bile daha bu tabletin mac adresi olduğundan bir haber bunun karşılığı ipad mini'de ki batarya kaç bin mA? bu 2500mA koymuş dolmak bilmez bitmesi daha hızlı...
bunada şarjlı kılıf olsa kendinden pahalı olurdu.
Ahahhaahhahahha taşınabılır batarya tek çözüm :)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
2-3 gün şöyle bir piyasayı dolaş mesela 1-2 farklı bayiye git farklı fiyat çeken filan olabilir,

Bizim burda Turkcellin bayisi var ve müdürümüdür sahibimidir artık hangi yetkiye sahipse o kişi babamın arkadaşı oluyor, sıkı fıkı değiller ama yıllardır babam ordan alışverişini yapar o adam ile muhattap olur ve indirimide her zaman alır.

Sitede 140TL yazıyor, Nakite bir indirim yaparlarmı bilmiyorum ama babama indirim yapıcakları kesin, 100 olmasada 110'a kesin gelir o kılıf :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bizim burda Turkcellin bayisi var ve müdürümüdür sahibimidir artık hangi yetkiye sahipse o kişi babamın arkadaşı oluyor, sıkı fıkı değiller ama yıllardır babam ordan alışverişini yapar o adam ile muhattap olur ve indirimide her zaman alır.

Sitede 140TL yazıyor, Nakite bir indirim yaparlarmı bilmiyorum ama babama indirim yapıcakları kesin, 100 olmasada 110'a kesin gelir o kılıf :)
İyi o zaman güzelde kılıf ile kalın olacak telefon ya şahsen pek sevmiyorum öyle neyse kişiye göre değişir bu :D hayırlı olsun şimdiden :D

ve zaten taşınırlığı kötü daha kötü olur zaten axess amca da küstü turkcell de küsmek üzere...
taşınırlığı kötü derken :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
İyi o zaman güzelde kılıf ile kalın olacak telefon ya şahsen pek sevmiyorum öyle neyse kişiye göre değişir bu :D hayırlı olsun şimdiden :D

taşınırlığı kötü derken :)
seninki için değil benim hormonlu tel cebe sığmaz olur...
iphone5s için çok fark olmaz.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=390518]sosyalli2[/MENTION]

Dün parayı babama verdim ps3'ü satınca dedim ki sen turkcelli tanıyosun git al, 110TL ye dediğim gibi almış ve eve geldiğinde kutudan bir çıkarttım Galaxy s5'in şarjlı kılıfıymış haydaaa, babama dedim ki sen ne dedin gidince? iphone 5s için sitenizde ki şarjlı kılıfı almak istiyorum demiş orda ki elemanda galaxy s5 vermiş, kutunun bantlarını kesip çıkartmış kılıfa bide bakmış.

Her neyse ben aradım Şengüller'i bir bayan çıktı şöyle dedim: 1 saat önce babam gelmiş iphone 5s için şarjlı kılıf istemiş siz galaxy s5'in kılıfını vermişsiniz hatta açıp kontrol etmişsiniz yani bu nasıl iştir dedim daha telefon kılıflarını ayırt edemeyen '' görmesine rağmen '' elemanmı alıyorsunuz dedim neyse özür dileriz karışıklılık olmuş getirin değiştirelim dedi 30dakikaya da kapatıyorlarmış.

Neyse koşa koşa gittim durumu izah ettim bayan kılıfı değiştirirken şimdiye kadar orda görmediğim siyah takım elbiseli kirli sakallı birisi oturuyordu kalktı dedi ki senmiydin o telefonda konuşan? evet benim hayırdır dedim işte sen nasıl bir bayanla konuşuyorsun dedi? bende dedim ki hayırdır abicim sana ne oluyor ben hakaretmi ettim küfürmü ettim, tamamen sizin hatanız olan bir durumu izah edince suçlusu benmi oluyorum? hadi işine dedim sustu kaldı döndü arkasını.

Ben bunu yamulturum falan diye sesler geliyor ama tam anlayamıyorum arada o kılıfı arıyor orda ki bayan banada çaktırmadan sen takma onu boşver diyor '' sanırım oranın yetkililerinden biri olması lazım, hiç bir eleman karışamıyor ''.

Bir arada ben bunu kırarım dedi o anda bir döndüm kafasını çevirdi anladım bana söyleniyor kulağının altına tüm gücümle bir yumruk patlattım yere yığıldı herif kulağım çınlıyor diye sızlanmaya başladı kaldırdılar falan bide kalkmış bana saldırıcak gel diyorum benide tutuyorlar yani bildiğiniz film ya.

Her neyse orda ki elemanlar ay çok özür dileriz, siz o adamın kusuruna bakmayında şöyle boyle arkadan da dayak yiyen '' 30 küsür yaşında '' 1.60 boyunda takım elbiseli adam kalkmış seni polise şikayet edicem de falan dedim ben sana dava açarsam görürsün polisi sen dedim kimsin haksız yere müşterine hesap soruyorsun? yine kaldı öyle.

Her neyse sonuç olarak gittim kılıfı değiştirdim fazla atar ... batar lafınıda adama yedirip geldim.

Buyrun efendim kılıfda bu:

1924341_10204622903921362_355110974773682326_n.jpg

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
@sosyalli2

Dün parayı babama verdim ps3'ü satınca dedim ki sen turkcelli tanıyosun git al, 110TL ye dediğim gibi almış ve eve geldiğinde kutudan bir çıkarttım Galaxy s5'in şarjlı kılıfıymış haydaaa, babama dedim ki sen ne dedin gidince? iphone 5s için sitenizde ki şarjlı kılıfı almak istiyorum demiş orda ki elemanda galaxy s5 vermiş, kutunun bantlarını kesip çıkartmış kılıfa bide bakmış.

Her neyse ben aradım Şengüller'i bir bayan çıktı şöyle dedim: 1 saat önce babam gelmiş iphone 5s için şarjlı kılıf istemiş siz galaxy s5'in kılıfını vermişsiniz hatta açıp kontrol etmişsiniz yani bu nasıl iştir dedim daha telefon kılıflarını ayırt edemeyen '' görmesine rağmen '' elemanmı alıyorsunuz dedim neyse özür dileriz karışıklılık olmuş getirin değiştirelim dedi 30dakikaya da kapatıyorlarmış.

Neyse koşa koşa gittim durumu izah ettim bayan kılıfı değiştirirken şimdiye kadar orda görmediğim siyah takım elbiseli kirli sakallı birisi oturuyordu kalktı dedi ki senmiydin o telefonda konuşan? evet benim hayırdır dedim işte sen nasıl bir bayanla konuşuyorsun dedi? bende dedim ki hayırdır abicim sana ne oluyor ben hakaretmi ettim küfürmü ettim, tamamen sizin hatanız olan bir durumu izah edince suçlusu benmi oluyorum? hadi işine dedim sustu kaldı döndü arkasını.

Ben bunu yamulturum falan diye sesler geliyor ama tam anlayamıyorum arada o kılıfı arıyor orda ki bayan banada çaktırmadan sen takma onu boşver diyor '' sanırım oranın yetkililerinden biri olması lazım, hiç bir eleman karışamıyor ''.

Bir arada ben bunu kırarım dedi o anda bir döndüm kafasını çevirdi anladım bana söyleniyor kulağının altına tüm gücümle bir yumruk patlattım yere yığıldı herif kulağım çınlıyor diye sızlanmaya başladı kaldırdılar falan bide kalkmış bana saldırıcak gel diyorum benide tutuyorlar yani bildiğiniz film ya.

Her neyse orda ki elemanlar ay çok özür dileriz, siz o adamın kusuruna bakmayında şöyle boyle arkadan da dayak yiyen '' 30 küsür yaşında '' 1.60 boyunda takım elbiseli adam kalkmış seni polise şikayet edicem de falan dedim ben sana dava açarsam görürsün polisi sen dedim kimsin haksız yere müşterine hesap soruyorsun? yine kaldı öyle.

Her neyse sonuç olarak gittim kılıfı değiştirdim fazla atar ... batar lafınıda adama yedirip geldim.

Buyrun efendim kılıfda bu:

1924341_10204622903921362_355110974773682326_n.jpg
Geçmiş olsun iyi yapmışsın birde mera kettim hangi şube bu :)

Kılıfıda kullandıktan sonra deneyimlerini paylaşırsan iyi olur :)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Geçmiş olsun iyi yapmışsın birde mera kettim hangi şube bu :)

Kılıfıda kullandıktan sonra deneyimlerini paylaşırsan iyi olur :)

Teşekkür ederim :) Gazi osman paşa bağlarbaşı şengüller '' Turkcell bayisi ''

Kılıfı taktım biraz ağırlaştı ama cok az ve bu hafif ağırlık çok sağlamlık hissi veriyor sanki çeliktenmiş gibi telefon :p

Arkada ki güç tuşuna 3 saniye basınca şarj ediyor 3 saniye basınca şarj etmeyi kesiyor.

Usb kablosu ile yan taraftan şarj ediyoruz '' merak ettiğim bir şey var kağıtta pcden usb ile şarj edebilirsiniz diyor fakat ben bu usb kablosunu iphone şarj ağletime takıp şarj etsem bir zararı olurmu? ''

Hoparlörler görüldüğü gibi ön tarafta, genelde dua ederken elimizi yaptığımız şekili yapıp telefonu alttan tutarım ki ses yukarı bana gelsin daha net duyulsun, fakat hoparlörler önde olduğu için bu zahmetten kurtuldum :) Sesi hiç bozmuyor hatta basslar biraz artmış diyebilirim, tizlerde çok yüksek geliyor nedense bayıldım.

Sesi muteleyip açma tuşuna cok rahat erişiliyor '' tırnaklarımı dün kestim ona rağmen cok rahat açıp kapatabiliyoruz ''

Ses açma ve Ses kısma tuşu eskisinden bile daha yumuşak diyebilirim '' kılıf olduğu için o tuş yerleri uzunlamasına geliyor yuvarlak değil o yüzden basması cok rahat ''

Güç tuşunu şöyle izah ediyim, o tuş için kesilen boşluğun bir kenarına tuşu tutturmuşlar diğer tarafı telefonunun milim yukarısında duruyor buda elimizle içine kadar bastırmamızı önlüyor cok rahat bir kullanım sunuyor kısaca.

İpad minime evkurdan 60 küsür tlye sanırım bir kılıf almıştım hem kılıf dönüyor bende dik şekilde veya yatay şekilde koyup kullanabiliyorum ama ipadın üst tarafına biraz sert dokununca çat diye düşüyor, yani aşağıda ki derinlemesine olan kısım pek derin değil bu yüzden sabit kalamıyordu, bu kılıfın arkasında bir çubuk gibi bir şey var çıkartıyorsun ve yan olarak masaya koyuyorsun, kılıfın en üstüne sağına soluna vursanda yere düşmüyor bu yanını çok beğendim, yolculuk esnasında otobüs devamlı titriyor veya hızlı fren yapabiliyor '' ipad'in kılıfı düşüyor ama bu düşmeyecek kadar cok sağlam ''

İçinde bir jack kablosu geliyor onu telefona takıp kulaklığımız jack girişini bağlıyoruz arada ki aparata, ses'de bir farklılık olucakmı test edip en yakın zamanda anlatıcam '' ki olucağını sanmıyorum kalite akıyor.

Yanında ki çerçevesi çıkıyor telefonu takınca geriye takıyoruz, elde tutmaya gelince arka tarafı oval geldiği için '' G3 gibi '' el içinde cok konforlu tutuş sağlıyor, o iphonenin kılıfsız kenarlarının acı tadını vermiyor.

Bir kaç foto çektim buyrun:
10549176_10204623163167843_3341182185732218191_o.jpg

10551723_10204623162847835_8726820598788372770_o.jpg

10548809_10204623164047865_2130960602580260408_o.jpg

10498636_10204623164007864_4591871402583279826_o.jpg

10498273_10204623169568003_4840110528475486727_o.jpg

Görüntü biraz kötü çünkü kameranın flash'ını açarsam '' yakından '' çekim yaptığım için çok kötü patlıyor her şey parıl parıl oluyor idare edin :p