İphone 5s hala alınabilir mi ??

Bu konuyu okuyanlar

GangWarsLS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alınır ama yakında desteği biter ios 11den sonra keserler aynı ip5 veya 5c gibi modelllere kestiler buna da keserler.olsa olsa ömrü 1-1.5 sene anca gider.Satarken de ucuza satmak zorunda kalırsın.En iyisi 6,6+ veya 6s al.Yok android dersen g5,note4,htc 10,sony z5 alabilirsin şu dönemde yok biraz dha az olsun fiyatı dersen a5 2015 veya a3 2015 al biraz daha yüksek dersen de 2016 olanını veya s6 edgeyi al çünkü artık 5s devri bitiyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Androidddeki ROM desteği syesinde S4 S3 vb telefonları alırsın iPhonedan şaşmam dersen de 6 a çok güzel.5s istiyorsan tavsiyem 1 sene kullan ve sat.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Yahu sırf apple diye alıyorsan söyliyim artık 6 ve öncesi apple kullanıcılarına acıyan bakışlar mevcud benden söylemesi .

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Cevaplarınızı bekliyorum :)
Yani telefon temiz sıfır mı 2. El mi tanıdıktan temiz olur ve fiyatı çok uygun olur ancak öyle alınır son güncellemesini alıyor bir sene daha güncel kalır bir sene de öyle böyle ayakta durdu diyelim 2 yıl bazı program desteği yavaş yavaş kalkar gider sonra bir zamanlar böyle bir telefon vardı deriz günümüz de 4s dediğimiz gibi. Kullanan yok mu illaki vardır aşırı hız ile işi olmayan hani bana alo desin internete falan girsin donması falan önemli deyil diyenler için kullanılır. Bende mesela halla iPad mini var ben kullanıyorum oyun falan oynanıyor mu dersen çok zor internette falan gezmesi bile sıkıcı yani akıcı değil ama yiyenlere bazen küçük oyun açmak için birde nostaji için evde duruyor.

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Yaa güncelleme konusunda son 1.5-2 senesi kaldı tahminen ama
işlevsellik anlamında fazlasıyla iş görüyor ve görecektir, babalar gibi alınır paşalar gibi kullanılır, tasarım olarak kendine has retro bir tasarımı var ve dünya çapında bu telefon 30 milyondan fazla sattı, insanlar sırf bu tasarımı sevdikleri için büyük iPhone Yani 6 serisi ve sonraki modelleri almayıp hala daha 5s alanları gördüğü için Apple mühendisleri 5s'in kasasını aynen koruyup içine iPhone 6s özelleri koyup Iphone SE diye telefon çıkardı ve tutuldu.Yani gayet rahat bir şekilde alınır 5s.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Yaa güncelleme konusunda son 1.5-2 senesi kaldı tahminen ama
işlevsellik anlamında fazlasıyla iş görüyor ve görecektir, babalar gibi alınır paşalar gibi kullanılır, tasarım olarak kendine has retro bir tasarımı var ve dünya çapında bu telefon 30 milyondan fazla sattı, insanlar sırf bu tasarımı sevdikleri için büyük iPhone Yani 6 serisi ve sonraki modelleri almayıp hala daha 5s alanları gördüğü için Apple mühendisleri 5s'in kasasını aynen koruyup içine iPhone 6s özelleri koyup Iphone SE diye telefon çıkardı ve tutuldu.Yani gayet rahat bir şekilde alınır 5s.
Tasarım konusun da arkadaş sana katılıyorum bende uzay grisi modeli vardı eskiden ya halla tasarımına hayranım eğer 6s almadan önce se gibi modelin çıkacağını bilseydim uzay grisi se alıp kullanırdım tasarımı kullanım olarak bana göre çok güzel bir modeldi ve halla söylediğiniz gibi tasarımını beğendiği için bırakmak istemeyen kullanıcılar var

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Fanboylar basmış burayı gerek yok artık.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Kendim Iphone 6S Plus kullanıcısıyım ama 5S artık alınmaz bence vazgeçin başka Iphone modellerine ya da başka markalara bakın.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Xperia z2 hala alınır mı gibi bir soru buda eğer gerçekten alınabileceğine dair en ufak umudun varsa zaten al haketmişindir kazık yemeyi.Telefon ne kadar iyi olursa olsun(ki bana göre asla iyi bir telefon değil) çıkalı kaç yıl olmuş 5 in pilinden bıkmış insanlar dolu forumlarda nasıl satarım diye düşünüyorlar.Neyse al üstünde Apple yazıosa sıkıntı yoktur zaten dimi.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Xperia z2 hala alınır mı gibi bir soru buda eğer gerçekten alınabileceğine dair en ufak umudun varsa zaten al haketmişindir kazık yemeyi.Telefon ne kadar iyi olursa olsun(ki bana göre asla iyi bir telefon değil) çıkalı kaç yıl olmuş 5 in pilinden bıkmış insanlar dolu forumlarda nasıl satarım diye düşünüyorlar.Neyse al üstünde Apple yazıosa sıkıntı yoktur zaten dimi.
En güzel tespit.

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Iphone 5s'i sony z2 ile kıyaslamak çok mantıksız :) iPhone 5s tanıtım yılı 2013 iken z2 2014 tanıtıldı bu bir, ıphone 5s zamanında tanıtılan rakipleri Sony z1, lg g2, Galaxy s3 vardı peki bunlardan hangisinin esamesi okunuyor bugün ? Hatta bahsi biraz daha arttıralım bugün Lg g5, Sony Z5, Galaxy s5 bu telefonlardan hangisinin esamesi okunuyor ? Bu telefonları satan yer bulamazsın, ancak İPhone 5s bugün hala daha operatör bayilerinde en çok satanlar standında sergileniyor :)
peki 5s'in rakibi olan z1 ve lg g2 geçtim artık geçen sene tanıtılan (2016)lg g5 ile Sony Z5 ne alemde ? Sony ve lg bile kendi ürettikleri telefondan ümidi kesip güncelleme desteği vermiyorken, ıphone 5s'e Apple tam gaz destek veriyor yazılım konusunda, eee zaten tasarım 4" ekran ile kolay kullanımından ötürü seveninde çok, telefon hem görüntü olarak hem işlevsellik anlamında hala güncel hala cayır cayır kullanılan bir telefon.

Son düzenleme:

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ne yani Xperia z2 oreo güncellemesini alacak olsa bugün hala geçerli mi olacaktı herşey güncelleme mi yani ne saçma bakış açısı arkadaşım biri sana z2 verse de kullanırsın g2 versede g5 veya g4 versede kullanırsın 5Ste öyle bir şekilde idare eder seni bizim burda derdimiz güncel cihazlar varken neden bu kadar eski cihazı tercih etsin.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Yani kullanılırmı dense halen kullananlar büyük bir çoğunlukta görüyoruz ama yinede bence daha güncel bir cihaz tercih edilmeli derim .

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
İşte bak olaya android kafasıyla yaklaştığın için anlamıyorsun mevzuyu, Iphonelarda önemli olan donanım değil yazılımdır,Apple'ın kendisi bile ram'miş, işlemci çipsetiymiş vs. sallamıyorlar sunumda bahsetmiyorlar bile, apple bir güncelleme çakıyor tüm modelleri aynı arayüze kavuşuyor, bugün 4.000₺ lik iPhone 7 Plus ile bugün 1.750₺ ye bulunan iPhone 5s aynı arayüze sahip.Aynı kullanım keyfini sunuyorken, android cephesinde dağlar kadar fark var, mesela ben Samsung seviyorum ve s7 edge'ye karşı hayranlık duyarken Samsung firması S8 diye bir telefon çıkardı akıllara zarar:) hem tasarım hem donanım hemde arayüz anlamında 1 sene önce ki s7 edge ile uzaktan yakından alakası yok telefonun, bu diğer android markalarda da aynı 3 aşağı 5 yukarı.
Dediğim gibi apple cephesinde telefonlar kolay kolay eskimiyor, son model iPhone kullanan ile 3 sene önceki iPhone’u kullanan kişi aynı arayüze bakıyor, aynı özellikleri kullanıyor aynı keyfi yaşıyor yazılımsal anlamda.
Android telefonlarda yazılım desteği gelmeyince insanlar daha yeni işletim sistemi olan android telefonlara yöneliyor, Çünkü yeni çıkan telefon yeni donanımlarla geliyor(kamera,batarya,ekran vs.) bunun üstüne birde yeni işletim sistemi eklenince android kullanıcısı ister istemez triplere girip telefonum eskidi havasına giriyor haklı olarak.

Son düzenleme:

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
İşte bak olaya android kafasıyla yaklaştığın için anlamıyorsun mevzuyu, Iphonelarda önemli olan donanım değil yazılımdır,Apple'ın kendisi bile ram'miş, işlemci çipsetiymiş vs. sallamıyorlar sunumda bahsetmiyorlar bile, apple bir güncelleme çakıyor tüm modelleri aynı arayüze kavuşuyor, bugün 4.000₺ lik iPhone 7 Plus ile bugün 1.750₺ ye bulunan iPhone 5s aynı arayüze sahip.Aynı kullanım keyfini sunuyorken, android cephesinde dağlar kadar fark var, mesela ben Samsung seviyorum ve s7 edge'ye karşı hayranlık duyarken Samsung firması S8 diye bir telefon çıkardı akıllara zarar:) hem tasarım hem donanım hemde arayüz anlamında 1 sene önce ki s7 edge ile uzaktan yakından alakası yok telefonun, bu diğer android markalarda da aynı 3 aşağı 5 yukarı.
Dediğim gibi apple cephesinde telefonlar kolay kolay eskimiyor, son model iPhone kullanan ile 3 sene önceki iPhone’u kullanan kişi aynı arayüze bakıyor, aynı özellikleri kullanıyor aynı keyfi yaşıyor yazılımsal anlamda.
Android telefonlarda yazılım desteği gelmeyince insanlar daha yeni işletim sistemi olan android telefonlara yöneliyor, Çünkü yeni çıkan telefon yeni donanımlarla geliyor(kamera,batarya,ekran vs.) bunun üstüne birde yeni işletim sistemi eklenince android kullanıcısı ister istemez triplere girip telefonum eskidi havasına giriyor haklı olarak.
Bende sana diyorum ki z2 Xperia xz gibi olursa yine de makul mudur Android 8i alırsa arayüz aynı olursa tamam mıdır millete z2 mi al diyecez olay bu mudur yani.Nasıl olsa aynı deneyimse neden millet 3 kat para ödeyip iphone 7
Alıyor o zaman 5s alsa ya kafası mı güzel bu insanların?
Ya 6dan 7ye geçenler hele ki 6sten 7ye geçenler?

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Hala anlamıyorsun değil mi :) bak senin bu söylediğin androidte olmaz çünkü Xperia z2'nin donanımı şuan ki güncel android işletim sistemini kaldıramaz gücü yetmez, bunun sebebi androidin ağır bir işletim sistemi olması ! Eğer sony nougat güncellemesini z2 modeline verirse telefon kasım kasım kasılır ! Kendinden geçer cihaz, rehbere girdiğinde ısınmaya başlar !
Ama bugünkü en yeni iOS işletim sistemi gayet stabil, yağ gibi çalışıyor 4 sene önceki iPhone 5s'te !! İşte buda iOS işletim sisteminin farkı oluyor :)
Şimdi gelelim senin 2.soruna :) hani diyorsun ya insanlar niye son çıkan telefonu alıyor o zaman diye :) işte bunun adı tüketim çılgınlığıdır.Elindeki cihaz eskimeden yenisini alıyorsa o kişi büyük ihtimalle zengindir sırf karizma olsun telefonu kartvizit gibi masa üzerine koyup sergileyeyim, telefon prestij katsın bana öyle kullanayım deyip alır .
Peki bu kişi fakirse veya asgari ücretle çalışıyorsa ama sırf tüketim çılgınlığından dolayı illa son modelini kullanacam diye inat ediyorsa kendi böbreğini, karısının bileziklerini, babannesinin kefen parasını, çocuğunun okul taksitinden kesip telefona veriyorsa ruh hastasıdır, görgüsüzdür.
Hani bu durumu yani sürekli bir üst modeli kullanayım hissini, androidte bir nebze anlarız çünkü android telefonlarda yeni çıkan telefonlar bir öncekini ciddi anlamda eskitiyor, hem tasarımsal hem donanımsal hemde yazılımsal olarak bir önceki telefonun forsunu havasını söndürüyorlar ama Apple'ın ıphone modelinde 6s'i satıp 7 alan kişi ya zengindir yani adamın parası vardır ve paşa keyfi öyle istemiştir almıştır ona birşey diyemeyiz ama zengin değilse Yani zenginden kastım iPhone parasını çat diye cebinden nakit ödeyecek durumu yoksa, bir telefon için 36 ay borçlanıyorsa ve buna rağmen 6s'ten 7 ye geçiyorsa tüketim çılgınıdır.

Son düzenleme:

Trencher

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum :) bende bi tanıdığım için bu konuyu açmıştım kendisine xiaomi mi5s plus önerdim ama kendisi iphone 5s den başka bir şey bilmiyor maalesef :) bu yazdıklarınızı kendisine göstericem İnşallah kararından vazgeçir :)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hala anlamıyorsun değil mi :) bak senin bu söylediğin androidte olmaz çünkü Xperia z2'nin donanımı şuan ki güncel android işletim sistemini kaldıramaz gücü yetmez, bunun sebebi androidin ağır bir işletim sistemi olması ! Eğer sony nougat güncellemesini z2 modeline verirse telefon kasım kasım kasılır ! Kendinden geçer cihaz, rehbere girdiğinde ısınmaya başlar !
Ama bugünkü en yeni iOS işletim sistemi gayet stabil, yağ gibi çalışıyor 4 sene önceki iPhone 5s'te !! İşte buda iOS işletim sisteminin farkı oluyor :)
Şimdi gelelim senin 2.soruna :) hani diyorsun ya insanlar niye son çıkan telefonu alıyor o zaman diye :) işte bunun adı tüketim çılgınlığıdır.Elindeki cihaz eskimeden yenisi alıyorsa ya o kişi zengindir sırf karizma olsun telefonu kartvizit gibi masa üzerine koyup sergileyeyim, kullanayım deyip alır .
Peki bu kişi fakirse veya asgari ücretle çalışıyorsa ama sırf tüketim çılgınlığından dolayı illa son modelini kullanacam diye inat ediyorsa kendi böbreğini, karısının bileziklerini, babannesinin kefen parasını, çocuğunun okul taksitinden kesip telefona veriyorsa ruh hastasıdır, görgösüzdür.
Hani bu durumu androidte bir nebze anlarız çünkü android telefonlarda yeni çıkan telefonlar bir öncekini ciddi anlamda eskitiyor, hem tasarımsal hem donanımsal hemde yazılımsal olarak bir önceki telefonun forsunu havasını söndürüyorlar ama Apple'ın ıphone modelinde 6s'i satıp 7 alan kişi ya zengindir Yani parası vardır paşa keyfi öyle istemiştir ve almıştır ya da zengin değilse Yani zenginden kastım iPhone parasını çat diye cebinden nakit ödeyecek durumu yoksa ve buna rağmen 6s'ten 7 ye geçiyorsa tüketim çılgınıdır.
Yani diyorsun ki elimde bir galaxy gio olsun android 8 olsun note 8le aynı yazılım olsun telefon hiç kasmasın tabiri caizse yağ gibi aksın tamamdır o cihaz alınır hala ve yağ gibi aktığı sürece de kullanırım değişmeye de gerek yok sonuçta kimin umrunda kamera kimin umrunda tasarım kimin umrunda ekran demi :)
Anlamışım tamam :)

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Yani diyorsun ki elimde bir galaxy gio olsun android 8 olsun note 8le aynı yazılım olsun telefon hiç kasmasın tabiri caizse yağ gibi aksın tamamdır o cihaz alınır hala ve yağ gibi aktığı sürece de kullanırım değişmeye de gerek yok sonuçta kimin umrunda kamera kimin umrunda tasarım kimin umrunda ekran demi :)
Anlamışım tamam :)
Valla yukarda bir araba dolusu laf söyledim ve bilal'e anlatır gibi anlattım hala daha anlamamışsın, artık ne desem boş sana :)

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135

Hocam abartmışsınız azıcık ya. iPhone 5s bence ara dönem geçiş telefonu olarak gayet iyi.

2015 yılında note 4 aldım, Haziran ayında ise note4'ü anneme verip iphone 5 kullanmaya başladım. Bir süre kendimi idare ettikten sonra iPhone 7 veya 8 almak planındayım.

Note ile yapabilip, iphone 5 ile yapamadığım pek bir şey olmadı. Sadece biraz daha ağır ve ekranı daha küçük.

Normal günlük kullanımlarda, eğer 2-3 yıl kullanılmayacaksa iphone 5s para toplayıp daha iyisini alabilmek adına iyi bir telefon.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Valla yukarda bir araba dolusu laf söyledim ve bilal'e anlatır gibi anlattım hala daha anlamamışsın, artık ne desem boş sana :)
İyi de sayfalardır güncelleme ve stabil arayüz vurgusu var yani bunlar varsa tamamdıra getirmiyor musun?
Bilmem farkında mısın ama 5s dediğin cihazda ekran kasa oranı %60larda ois desteksiz 8mp miadı dolmuş kamera ön kamera zaten tam fiyasko 1.2mp cat 3 teknolojisi 5. Nesil ac desteği yok 28nm ile müthiş serin çalışan işlemci 1gb ram ile müthiş multitasking ve 1650 tl ama stabil sorun yok değil mi vala daha ne denir bilmem bende gerisi alacak kişiye kalmış
Hocam abartmışsınız azıcık ya. iPhone 5s bence ara dönem geçiş telefonu olarak gayet iyi.

2015 yılında note 4 aldım, Haziran ayında ise note4'ü anneme verip iphone 5 kullanmaya başladım. Bir süre kendimi idare ettikten sonra iPhone 7 veya 8 almak planındayım.

Note ile yapabilip, iphone 5 ile yapamadığım pek bir şey olmadı. Sadece biraz daha ağır ve ekranı daha küçük.

Normal günlük kullanımlarda, eğer 2-3 yıl kullanılmayacaksa iphone 5s para toplayıp daha iyisini alabilmek adına iyi bir telefon.
Hocam doğru diyorsun da ama şunu diyim hala memnuniyetle g2 kullanan insanlarda var dediğim gibi bir şekilde kullanıyoruz ama bu adam yeni cihaz alacak ve yıl 2017 e madem yeni alacak 2017 teknolojisi olan bir cihaz alsın bari hani iphone 5s dediğimiz cihaz ucuz da değil 1650 tl o paraya çok daha iyisi gelir çok daha iyi deneyim verir ve 2 yıl da rahat götürür.

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
İyi de sayfalardır güncelleme ve stabil arayüz vurgusu var yani bunlar varsa tamamdıra getirmiyor musun?
Bilmem farkında mısın ama 5s dediğin cihazda ekran kasa oranı %60larda ois desteksiz 8mp miadı dolmuş kamera ön kamera zaten tam fiyasko 1.2mp cat 3 teknolojisi 5. Nesil ac desteği yok 28nm ile müthiş serin çalışan işlemci 1gb ram ile müthiş multitasking ve 1650 tl ama stabil sorun yok değil mi vala daha ne denir bilmem bende gerisi alacak kişiye kalmış

Evet farkındayım 5s'sin ekran kasa oranından ve diğer özelliklerinden çünkü telefon 2013 çıkışlı, bunun farkında değilsin sanırım :) ayrıca 4 yaşındaki bir telefon hala günümüzde iş görüyor 8 mplik kamerasıyla, ön kamerası 1.2 mp fakat lens kalitesini göz ardı ediyorsun, buna ek olarak kameranın iyi olmasını megapiksel belirlemez, mp sadece çektiğin fotoyu kağıda vs bastırdığında önemli faktör olur. Cat 3 teknolojisi deyip burun kıvırıyorsun ama sanıyormusun ki cat 9'a sahip telefonlar bu bağlantıyı sonuna kadar kullanabiliyor ? Ülkemizde en fazla kaç görüyor cat 9 telefonlar :) ve son olarak 28nm'lik işlemciye ve ram'e gelmişsin ki bu apple iOS işletim sisteminde önemi yok :) ram'in neden iOSta o kadar önemli olmadığı zaten söyledim yukarda peki bu bahsettiğin 28 nm nedir onu açıklayayım sana :)
işlemciler transistör denilen en küçük devre elemanlarından oluşur. 28 nm'nin anlamı iki transistörün birbirleri arasında 28 nm'lik(nanometrelik) mesafe aralığında konuluyor, Samsung s8'de 10 nmlik işlemci var bu android işletim sistemindeki işlemci için fevkalade birşey yani transistörler 10'nm mesafe aralığında.Değer ne kadar az olursa birim alana o kadar çok transistör sığdırıyorlar bu da işlemcinin hızını arttırıyor, fakat iOS işletim sistemi zaten hafif bir işletim sistemi olduğu için yüksek ram ve nm değerleri o kadar önem arz etmiyor.Haa gönül isterki daha fazla ram ve daha düşük nm olsa göz çıkarmaz kimse hayır demez ama androidteki kadar elzem değil. :) yani tüm bunları total'e vurduğunda bu telefon hala güncel bir şekilde günlük ihtiyaçları karşılıyor hem hızıyla hem güncelliğiyle :)
Telefonu alacak olan arkadaş, iPhone 5s ile de günlük hayatta whatsup'a girip instagramda gezincek,diğer taraftan senin tabirinle güncel telefon olan 1.600₺ Bandındaki orta sınıf androidlerlede whatsuptan mesaj yazıp instagrama girecek.Yani 1.600₺'yi android telefona bağlamanın extra bir anlamı yok hiç değilse ıphone 5s'te nereden baksan 1.5-2 sene daha apple tarafından destek alacak.Android cephesinde bırak orta sınıfı, amiral gemisi telefonlar bile 2. Sene zar zor destek alıyor.

Son düzenleme:

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ben olsam xperia x compact alırdım hem 5s'te n her anlamda üstün cihaz hemde güncel hemde güncellemeLeri alacak fiyatı da 1330 tl param da cebimde kalır 2 yıl da gönül rahatlığıyla kullanılır.

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Ben olsam xperia x compact alırdım hem 5s'te n her anlamda üstün cihaz hemde güncel hemde güncellemeLeri alacak fiyatı da 1330 tl param da cebimde kalır 2 yıl da gönül rahatlığıyla kullanılır.
Hah işte bak bu yorumunu sevdim güzel bir öneri bu, özellikle fiyatı ve donanımı düşündüğünde Harika bir cihaz 5s yerine tercih edilir.Zaten Xperia x compactın iPhone tarafındaki rakibi Iphone SE :) ve bu Xperia x compact hiç değilse Xperia xa,Galaxy J, hTc Desire serisinden çok daha iyi bir telefon.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
5s hala alinabilir bir telefon degil.apple zaten muadili se yi sirf bu kasayi sevenler ve kucuk ekran isteyenler icin cikardi.1650 fiyattan bahsedilmis.1750 ye apple turkiye garantili se var illa o kasa olacaksa.aradaki guc fark i muazzam .

M

Murat Burç

SDN Okuru
Iphone 5s'i sony z2 ile kıyaslamak çok mantıksız :) iPhone 5s tanıtım yılı 2013 iken z2 2014 tanıtıldı bu bir, ıphone 5s zamanında tanıtılan rakipleri Sony z1, lg g2, Galaxy s3 vardı peki bunlardan hangisinin esamesi okunuyor bugün ? Hatta bahsi biraz daha arttıralım bugün Lg g5, Sony Z5, Galaxy s5 bu telefonlardan hangisinin esamesi okunuyor ? Bu telefonları satan yer bulamazsın, ancak İPhone 5s bugün hala daha operatör bayilerinde en çok satanlar standında sergileniyor :)
peki 5s'in rakibi olan z1 ve lg g2 geçtim artık geçen sene tanıtılan (2016)lg g5 ile Sony Z5 ne alemde ? Sony ve lg bile kendi ürettikleri telefondan ümidi kesip güncelleme desteği vermiyorken, ıphone 5s'e Apple tam gaz destek veriyor yazılım konusunda, eee zaten tasarım 4" ekran ile kolay kullanımından ötürü seveninde çok, telefon hem görüntü olarak hem işlevsellik anlamında hala güncel hala cayır cayır kullanılan bir telefon.
LG G2 ile 5S'i kıyaslamak nedir G2 ezer geçer :D G2'yi de şuan bir çok kişi kullanıyor.
Note 7 ile s7'nin arayüz olarak alakası bile yoktu bu arayüz hem s7ye hem s6ya geldi bir süre sonra S8 arayüzü S7'ye gelecek
Yav he he :D:D
Bugün G2'nin kutudan çıkan Android sürümü ile kullanan kişi G2'nin aktığını söylüyor onu ne yapacağız ? Saf Android'i Nexus 5 falan da bugün adam gibi çalışıyor.
Ya şöyle bir baktım da iOS'u göklere çıkartmışlar.
Bugün 5S ısınan batarya sömüren bir cihaz yine iPhone 6 bile bataryayı içiyor böyle telefonları iOS için mi alalım?
iOS denilen oyuncak işletim sistemininde hiçbir artısı yok son kullanıcıya yönelik. Yok stabilmiş yok ucuyormus. Şuan 5S fiyatında olan herhangi (ithalatçıları işin içine sokmuyorum bile ) bir sürü Android cihaz performans olarak iPhone 6'yı delik deşik eder size iki cihaz veriyorum . Xperia X ve X Compact böyle cihazlar varken oyuncak iOS yüklü çöp iOS'lu 5S'i almak yerine gidin bir tane pompalı alıp Rusya'ya savaş açın daha mantıklı bir hareket

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
İOS'un alınması gereken nedenlerinden biri sürekli güncelleme alması bu telefonda geçerli değil. Ayrıca o kadar küçük ekrana bakmak gözlerini bile bozabilir :D

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
LG G2 ile 5S'i kıyaslamak nedir G2 ezer geçer :D G2'yi de şuan bir çok kişi kullanıyor.

Note 7 ile s7'nin arayüz olarak alakası bile yoktu bu arayüz hem s7ye hem s6ya geldi bir süre sonra S8 arayüzü S7'ye gelecek

Yav he he :D:D
Bugün G2'nin kutudan çıkan Android sürümü ile kullanan kişi G2'nin aktığını söylüyor onu ne yapacağız ? Saf Android'i Nexus 5 falan da bugün adam gibi çalışıyor.
Ya şöyle bir baktım da iOS'u göklere çıkartmışlar.
Bugün 5S ısınan batarya sömüren bir cihaz yine iPhone 6 bile bataryayı içiyor böyle telefonları iOS için mi alalım?
iOS denilen oyuncak işletim sistemininde hiçbir artısı yok son kullanıcıya yönelik. Yok stabilmiş yok ucuyormus. Şuan 5S fiyatında olan herhangi (ithalatçıları işin içine sokmuyorum bile ) bir sürü Android cihaz performans olarak iPhone 6'yı delik deşik eder size iki cihaz veriyorum . Xperia X ve X Compact böyle cihazlar varken oyuncak iOS yüklü çöp iOS'lu 5S'i almak yerine gidin bir tane pompalı alıp Rusya'ya savaş açın daha mantıklı bir hareket

Ahahaha ne güldüm yaa neymiş g2 ezer geçermiş :D bugün lg g2yi hala kastirmadan kullananlar var dediğini gördükten sonra gulmekten gerisini okuyamadim :D film koptu şuan yerde yuvarlanarak siri'ye söyleyerek yazdırıyorum bu satırları :D
O lg g2 yı kasmadan kullanan biri olsa gerçekten, valla BBC'den kameralar gelir kraliyet nişanı takarlar adama :D lg g2 yı ankesörlü telefon gibi kullansan yine kasar :D ilahi Murat beycigim valla karnıma ağrılar girdi :D

Son düzenleme:

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ahahaha ne güldüm yaa neymiş g2 ezer geçermiş :D bugün lg g2yi hala kastirmadan kullananlar var dediğini gördükten sonra gulmekten gerisini okuyamadim :D film koptu şuan yerde yuvarlanarak siri'ye söyleyerek yazdırıyorum bu satırları :D
O lg g2 yı kasmadan kullanan biri olsa gerçekten, valla BBC'den kameralar gelir kraliyet nişanı takarlar adama :D lg g2 yı ankesörlü telefon gibi kullansan yine kasar :D ilahi Murat beycigim valla karnıma ağrılar girdi :D
LG G2 Android 7.1.1 tabi bu hız testi değil yinede arayüzde gezinmeyi , çift uygulama açınca kasmadığını görceksin
Buda Android 6 da hız
Bak kasım kasım kasılan G2 yi gör :D

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Ahahah :D adresini ver hemen BBC'den kameralar çıktı yola sana doğru geliyor, kraliçe madalyayı paket yapıp göndermiş sizin evde törenle takacaklar :D