İphone 5S Donma,Isınma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

^Yağız^

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar annemde iphone 5s var ve bu lanet olası telefonu alalı 1 sene oldu telefon en ufak şeyde ısınıyor ısınıncada donuyor.
Garanti belgesinide bulamıyoruz.Hayırlısı

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Ne zaman ısınıyor ? oyunlarda mı?

onuryurduseven

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Apple garanti sorgulama sitesinden garanti süresini sorgulayın devam ediyor ise garanti belgesine gerek yok servise götürün

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
cihazı 2. el mi aldınız ya da şarj cihazı orjinal mi? yüksek amperli olmasın şarj cihazı...?

^Yağız^

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Cihaz sıfır türk telekomdan aldık herşeyi orjinal

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Cihaz sıfır türk telekomdan aldık herşeyi orjinal
hocam hem geçmiş olsun hem kolay gelsin diyeyim... çünkü sorunun tt'ye kaldı ise çözülmez :) servis garanti işini bir bilen yazarsa iyi olur veya sen internette araştır bulursun iphone garanti kontrol filan diye arat mesela...

Ben iphone kullanmadığım için pek yardımcı olamayacağım internet garanti kontrolü hakkında.

^Yağız^

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Peki telefon kaç gün serviste kalı?

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
sorunun tt'ye kaldı ise çözülmez :)
:D
Haklı arkadaş.
Benim 5s te de şarjda sorun vardı.Garantisi bitmiş telefon.Şarj %20 lerde kapanıyordu.En son 10 gün önce %40 ta kapandı telefon.Açtım bataryayı çıkartmaya çalıştım.Plastik çubukla alttan.Çıkartamadım.Neyse taktım geri şuan yeni gibi oldu.Şarjı daha çok gidiyor %3-5 lerde kapanıyor.Alttan bataryaya baskı yaptım galiba biraz ondan oldu :D Patlamazsa iyidir. sen deneme bunu tabi..

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
  1. Azami tamir süresi arızalı ürünün, teknik servislerimize, teknik servis olmaması durumunda da ürünün satıcısı bayii, acente, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı- üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar ve 20 iş günüdür.
  2. Garanti kapsamındaki bir ürünün arızalanması ve arızanın 10 iş günü içerisinde giderilememesi halinde XXXX ürünün tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir ürünü, kullanıcının kullanımına tahsis etmektedir.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
:D
Haklı arkadaş.
Benim 5s te de şarjda sorun vardı.Garantisi bitmiş telefon.Şarj %20 lerde kapanıyordu.En son 10 gün önce %40 ta kapandı telefon.Açtım bataryayı çıkartmaya çalıştım.Plastik çubukla alttan.Çıkartamadım.Neyse taktım geri şuan yeni gibi oldu.Şarjı daha çok gidiyor %3-5 lerde kapanıyor.Alttan bataryaya baskı yaptım galiba biraz ondan oldu :D Patlamazsa iyidir. sen deneme bunu tabi..

Telefonun şarjını %20 den sonra kullanmamanı öneririm batarya zarar görüyor uzun vadede

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Telefonun şarjını %20 den sonra kullanmamanı öneririm batarya zarar görüyor uzun vadede
Zaten ömrü uzun değil bataryaların.en fazla 2 yıl içinde değiştirmek gerekiyor biliyorsunuz.Her şarj telefonun ömründen yiyor.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Zaten ömrü uzun değil bataryaların.en fazla 2 yıl içinde değiştirmek gerekiyor biliyorsunuz.Her şarj telefonun ömründen yiyor.

Haklısınız ama daha kısa sürede bitmesine yardımcı olmuş oluyoruz bizde kullanım alışkanlıklarımızla :)

Son mesajlar