İPhone 5'in En Büyük 5 sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Satılmaya başlaması ile kısa sürede satış rekorları kıran iPhone 5 sahiplerini üzdü.

18876429.jpg

Cep telefonu kullanıcılarının sikayetvar.com’a gönderdiği şikayetlere göre, birçok iPhone kullanıcısı şarj, wifi, ölü piksel sorunu yaşarken ekran kırılması, kapak çizilmesi ve dış yüzey soyulma problemi yaşayanlar da var.

Pazara çıkar çıkmaz stokları dahi tükenen IPhone, kimi şikayetleri de beraberinde getirdi. Şikayetler gün geçtikçe artarken şikayetlerin hangi konularda yoğunlaştığını kullanıcılarından öğrendik. İşte sikayetvar.com’a gelen şikayetlerden bazıları:

“Wifi Sorunları Var!”

“iPhone 5 aldıktan sonra hayal kırıklığı yaşadım. Aldığım günden beri şebeke sorunları wifi sorunları devam ediyor. Gerçekten iPhone 5 alacaklara tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki kesinlikle telefonu iyi araştırdıktan sonra satın alın.”

“Ekranı Kırık”

“Bir gsm bayisinden iPhone 5 aldım. Geldiğinde fark etmemişim fakat 1 hafta sonra telefonun ekranının içeriden kırık olduğunu gördüm. Yetkili bu sorunun genel olarak yaşandığını ve değişim yapıldığını ilettiler. Ben de çalıştığım için ulaştırabildiğim en kısa sürede telefonu ilettim. Ertesi gün bana kullanıcı hatası diye döndüler ve 600 TL’den fazla bir fatura çıkardılar. Diğer cihazları aynı sorundan değiştirmelerine rağmen benimkini değiştirmemeleridir.”

“Şarj Sorunu Var”

“Bir hafta önce iPhone 5 aldım almaz olaydım. Şarj cihazı elimde kaldı. Kasa en ufak değirmende çiziliyor. En sinir bozucu olanda şarjı iPhone 4 s cihazımdan daha az gidiyor. Bir de pil ömrü uzatılmıştı. Daha kötü olmuş. Ekranı uzattılar ama programlar 4 boyutunda çektiğin fotolarda.”

“Ölü Piksel Var”

“2 hafta önce almış olduğum iPhone 5 telefonumda ölü piksel var ve aldığım işletme bunu garantiye göndermeleri gerektiğini 1ay bekleyeceğimi ve kabul edilirse değişeceğini söylüyor. Ben bunu beklerken ise kullanmam için garanti şartlarında olan muadil telefonu vermiyor! Bundan sonra alacağım herhangi bir elektronik üründe alım sözleşmesi yapacağım.”

“Cihazda Soyulma Oldu”

“Gsm bayisinden iPhone 5 aldım. Taahhütlü 24 ay ürünü açtığımda yanında soyulmalar olduğunu gördüm. Bayiyi aradım söyledim ve akşamda yanlarına gittim gösterdim bana haklı olduğumu kutudan bu şekilde çıktığını söylediler ve aynı şekilde bir telefon daha gösterdiler.
Sorunun çok geç çözüleceğini ellerinde ürün olmadığını söylediler. En az 30 gün dediler telefonu alalı 5 gün oldu yalnız bana daha kimse dönüş yapmadı. Gerekli yasal mercilere başvurum yapılmıştır”

Kaynak

Ruffles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu durumları biz biye yaşamioruz şaşırıyorum ama ilk gün on arka yan alt üst ekran koruma taktirim :)

Shıftdelete

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ekranı kırıksa telefonu niye açıyosun direk verirdim ben

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Ev arkadaşım kullanıyor iPhone 5 ve burada yazan hiç bir sorunu yaşamadı daha. İlginç. İlk parti ürünlerde mi var acaba bu sorunlar?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bir de dikkatimi çeken bir durum mesela babama zamanında iPhone 3GS almıştık turkcell ile telefon 3G çekmiyordu yavaştı, arama sorunu vardı. Tabi değişti cihaz, bana da daha sonra iPad 3 aldık gene turkcell den onda da ölü piksel çıktı, çok ısınıyordu safaride baya bir kapanmalar oluyordu garantiye vermiştim. İlk verdiğimde 3 tane ölü piksel vardı. Cihaz yapıldı bana ölü piksel için toz dediler temiz gözüküyordu ama içi açılmıştı yapıştırmışlardı ekranı onu da tam yapıştıramamışlar kalkıkdı alt kısmı cihaza evde bakarken 1 tane kendiliğinden ölü piksel oluştu gene tekrardan verdim cihazı bu sefer ekranda ölü pikseli gösterdim yuvarlak içine aldılar kalemle önceki verdiğimde göstermemiştim direk vermiştim sonra cihaz değişti, hiçbir sorun yok taş gibi çalışıyor cihaz. Yani aklımda soru işaretleri oluştu acaba ilk alınan cihazların sağlam olmaması Amerika'daki cihazlar gibi değil miydi?

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
ben 2008'den bu iphone3 kullanıyorum... yeni çıkan iphone'larda beni cezbeden bir değişiklik olmadığından da değiştirmedim.. hala yukarı da bahsedilen sorunlardan sadece sarj olayını yasıyorum ki o da olsun o kadar kaç yıldır aynı cihaz... kaç kere düşürdüm bir de yere...

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
türkcell ve vodafondan alınan iphone lar kvk ve genpa garantili oluyorlar ve maalesef bu sıkıntıları yaşıyorlar. avea dan alınan iphone lar ise teleservice garantili oluyorlar ve teleservice arızalı cihazları direkt apple firmasına bildirerek sorunları çözüyor. teleservice garantili iphone lardan servise gidenlerin neredeyse hiçbirisi tamir edilmeden direkt apple a gönderiliyor ve yeni telefonla değiştiriliyor. benim 4s in orta tuşu ses çıkarmaya başlamıştı. hiç bir sorun yoktu tuş çalışıyordu ancak çıtırdıyordu basınca. telefonu gönderdim ve 1 hafta sonra bana sıfır 4s geldi. ayrıca yeni gelen 4s ingiltere apple shop tan gönderilmiş olduğu için 1 yılda uluslararası apple garantisi var (apple sitesinden kontrol ettim).

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu sorunlar her iphone de oluyorsa nasıl milyonlar satıyor bu telefon anlamıyorum

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bütün elektronik cihazlarda bu tarz sorunlar meydana gelebilir.Elektronik aletler hassas aletlerdir.Milyonlarca adet üretilen elektronik cihazlarda bu tarz sorunlar meydana gelmesi çok doğal.Bana bir elektronik alet söyleyin ki asla sorun çıkarmamış olsun !

Kendi tezimi çürütüyorum şuan !

Nokia 3310 :D :D :D

Nokia-3310-02.jpg

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bütün elektronik cihazlarda bu tarz sorunlar meydana gelebilir.Elektronik aletler hassas aletlerdir.Milyonlarca adet üretilen elektronik cihazlarda bu tarz sorunlar meydana gelmesi çok doğal.Bana bir elektronik alet söyleyin ki asla sorun çıkarmamış olsun !

Nokia-3310-02.jpg
benim sürekli sorun çıkaran bir 3310 um vardı.. tezin çürümedi yani :D

Snipertr

Müdavim
Reaksiyon puanı
6

Nokia-3310-02.jpg

bu tezin curudugu bence dogrudur. bir gun bu telefonu kaynar suyun oldugu kazana dusurdum. kepceyle kazandan aldim ve kurusun diye mangalin altina koydum.bu seferde orada fazla kalmis ki aldigimda yaniyordu ve ekranindaki boya bir saga bir sola akiyordu :) bu seferde buz dolabinin dondurcusuna koydum bi kac saat sonra telefonu aldim ve tas gibi calisiyordu. eger bu soyledikerimde bir yalan varsa serefsizim. ben boyle muthis bi telefon gormedim. resmen dokuz aylik bile oynadim bu telefonla ya...

gulnazeren

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bende iPhone 5 kullanıyorum yazdığın sorunların hiçbirisi ile karşılaşmadım ilk zamanlar alırken tereddüt etmiştim fiyatından dolayı ama şuan kesinlikle değer diyorum.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Forever Nokia, Forever Symbian..

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bana haber pek inandırıcı gelmedi haber olsun diye yazılmış.Ben androidciyim ama boş çamur atılmamasından yanayım neymiş ekran kırıkmış bu sana özel olabilir başlıkta ip5 in genel sorunlari yaziyor sanki her ip5 de ekran kırık pehh.Telefonu alamayan yok şöle alma yok böle yapma aşırı çekememezlikten başka birşey değil.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Türkiye'de garanti haklarını kullanmak zor iş. Bir keresinde 30' lu DVD aldığımda DVD lerin tümünün çizik olduğunu fark ettim. Geri götürdüm. 30 iş günü içerisinde yetkili servise gönderip size geri döneceğiz dediler. Çizik DVD yi nasıl tamir edeceklerse? Adamların üstüne gittim sonunda yenisiyle değiştirmeyi kabul ettiler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Buradaki hiç bir sorun bende yok, acaba benim ip5 uzaydan mı geldi :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
i phonee5 drop test yazarak bulduğunuz sonuçları izleyebilirsiniz :) i phone 5 i karşılaştırdıkları bütün cihazlar parça parça oldu ama o çalışmaya devam ediyor. yani sağlamlığına diyecek yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de var dış yüzeyi hep soyuluyo sanki iğneyle biri bişey batırmış gibi kalitesiz almayın

utkugncfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende GSM bayisinden aldım iphone 5i 24 ay taahüt ile. Ama dediğiniz sorunlardan bi sarj sorunu yaşıyorum diğerlerini ne ben yaşadım ne de iphone 5 kullanan arkadaşlarım. Sanırım biraz sizin şanssızlığınıza denk gelmiş. Geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sorunları düzeltirler.

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
En büyük sorunu yeni bir şeyler vermemesi. Panoromik fotoğrafı daha yeni çekebiliyor :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende geçen hafta turkcell den iphone 5 aldım. Yalnız yazılan tüm sorunlar olmasa da wifi bulamama sorununu yaşıyorum. Laptop ın gördüğü wifi ağları bir görüyor bir görmüyor ve bağlanma sorunu yaşıyor. Birde arandığımda 5-6sn ses gelmiyor. Şarj problemim yok akşama kadar çok konuşan biriyim ve yatana kadar şarjım yetiyor, 3gs imden daha uzun kullanabiliyorum. Kasa çzilmesinde haklılık payı var çünkü koruyucu kılıf takarken bile -silikon değilse- köşeden ufak bir çizilme olduki çok dikkatli davranırım. Artısıyla eksisiyle yine de başka telefon kullanabileceğimi sanmıyorum. Ancak wifi işine bir el atılmalı.

Kimi yerde yazılım sıkıntısı diyorlar, yazılımı güncelledim hala düzelmedi:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir internet sitesinden aldım ve tel sürekli kapanıyo bazen arıyosun çalıyo ama ekranda arandığına dair birşey yok . bu sorunu yaşayan var mı. daha bir hafta oldu alalı göndereyim mi geri

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iPHONE FIFI tasarım hatalı... bükülür, çizilir... asla güvenilir değil...

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
iPhone5'te şu ana kadar yaşanan en önemli sıkıntı aslında telefonun biraz hafifletmek amacıyla yapılan çalışmalar nedeniyle denge unsurunu kaybetmiş olması. iPhone4'te hiç olmadığı kadar düşüyor telefon ve ekranın üzerine düşme ihtimali de çok daha yüksek hale gelmiş durumda. Haliyle de her telefonda olduğu gibi ekran çok kolay kırılabiliyor.

Bir de,

One X'in ekranı kırıldığında faturanız 300TL
iPhone 5'in kırıldığında 700TL

One X'in ekranı daha iyi bir ekran, daha büyük. Ama fiyat farkına bak. :) Bu da işin diğer boyutu tabii. Apple kendi girsin de Türkiye'ye, biraz daha düzelir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Valla ne yalan söliyim ben siyahını aldım kenarları çabuk soyuluyor kılıf almıştım kılıfa takıp çkartırken kenası soyuldu siyahlarda soyulma sorunu var beyazlarda böyle bi sorun yok ama onlarda çabuk sararır dediler çizikleri belli eder dediler almadım keşke beyaz alsaydım :angry: