iPhone 5 Türkiye Gerçek Çıkış Tarihi ve Fiyatı !

Bu konuyu okuyanlar

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Fiyata bak sanki telefon değil de başka birşey, bu fiyat telefon çıktıktan sonra iner ama şu haliyle bile apple severler onu alacağı için herkes halinden memnun olur:)

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben bu iPhone 5'i Türkiye'den satın alacağıma, yabancı bir ülkeye gitmek için gidiş-dönüş uçak bileti alırım. iPhone 5'i orda ucuza alır, hem gezmiş hem de alışveriş yapmış olurum. :)

bolatbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@bolatbey o fiyat resmi satış fiyatı değil ki? iPhone4 gold'da falan 2700TL'den satılmıştı resmi olarak Türkiye'ye gelmeden önce. yani 2400TL ile 3300TL'ye karşılaştırırken elma ile armutu kıyaslıyorsun.

Kadıköy'deki telefoncular da 3000TL diyor bu arada.

Armut'u görüp Elma sananlar 3300TL para istiyorlar zaten. kıyaslamamın sebebi 4S çıktığında Türkiye'de zaten 2400TL ye satılacağını herkes biliyordu ve söylüyordu, bu sebeple ön siparişte de max. 2700TL yi gördü... Ön sipariş fiyatına olan talep, satış fiyatını belirleyecek tabi bir ekonomici olarak burada iktisat kurallarını anlatamam...

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu sefet uçak modunda gerçekten uçuyor galiba ki fiyatlar böyle olsun

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İncehesap.com'un açıkladığı iPhone 5 fiyatıyla birlikte şimdi de Gold.com.tr de açıklamış. Gold bugün satışa sunduğu ("önsiparişsiz") iPhone 5'lerin tükendiğini duyurdu. 3 Ekim'de tekrar satışa sunacağı iPhone 5'ler için önsipariş almaya başlamış. Param bol, nasıl harcayacağımı bilemiyorum diyenler aşağıdaki linklerden ilgili sayfalara ulaşabilir. Hepsiburada.com için "yuh" dedik ama bunlar için ne desek? :D

iPhone 5 16GB (Gold): http://www.gold.com.tr/U205436/iPhone-5-16GB-Siyah-Cep-Telefonu

iPhone 5 16GB (İncehesap): http://www.incehesap.com/apple_iphone_5-497-23968.html (İncehesap.com'un indirimli fiyatıymış. İndirimsiz fiyatı sizce ne kadar?)

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Armut'u görüp Elma sananlar 3300TL para istiyorlar zaten. kıyaslamamın sebebi 4S çıktığında Türkiye'de zaten 2400TL ye satılacağını herkes biliyordu ve söylüyordu, bu sebeple ön siparişte de max. 2700TL yi gördü... Ön sipariş fiyatına olan talep, satış fiyatını belirleyecek tabi bir ekonomici olarak burada iktisat kurallarını anlatamam...

Bir iktisatçı olarak paralel ithalat ile ön satış arasındaki farkı biraz düşünsen ama güzel olur sanki. :)
Kadıköy'deki İsmail Amca'nın ön satışla falan alakası yok. Bu adamlar kendi aralarında anlaşsaydılar (ki Türkiye'de iPhone5'in ilk partilerini getiren 10-15 kişidir) 4500TL deselerdi ne olacaktı? Asıl fiyatı etkileyecek bir hamle mi olacaktı? Hayır. Bu bir ön satış değil ki, ön talep toplama değil ki. Gayri resmi, paralel ithalat ve resmi fiyat olmamasından kaynaklı boşluğu değerlendirme.

Ayrıca 4S değil 4 2700TL'den çıktı, o 2400TL de değildi, 2000TL'ydi. 4s'i bilmediğim için değil dedim, 4S de 2700TL'den çıktıysa greymarket'e, zaten bu dediğin senin tezini çürüten başka bir şey oluyor. :)

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Bravo gold.com.tr. Iphone 5 için google translate kullanmış :D

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
satısları dusuk olacaktır...ı phone gozumden dusmutur...

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Bu telefonu alacağıma üzerine taksit yapar araba alırım.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ne bekliyordun ki? :) Yazıcıoğlu'ndaki en berbat OEM'ci şimdi "teknostore" oldu. =)
Bu arada, 3300TL'ye bir ürün satıyorlar, ne olduğunun hiç önemi yok ve sayfada arattığımda "Garanti" kelimesi yok.. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Fiyat ortada kimseyi yakasından tutup alacaksın demiyorlar isteyen alır istemeyen almaz ayrıca iPhone 5 kullanmak için iş adamı olmak gerekmiyor...

Corch

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gold'da yayınlanmaya başladı bugün.
Fakat;

"İlk parti iPhone 5’ler tükenmiştir. Yoğun ilginize çok teşekkür ederiz. İkinci parti (3 Ekim Çarşamba teslim) için ön sipariş verebilirsiniz."

diyor Gold :) Maşallah.

acabuco4

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
alıcakların kasıma kadar bekleyip 2milyara almasında fayda var , 3milyar vermeye gerek yok.

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
alıcakların kasıma kadar bekleyip 2milyara almasında fayda var , 3milyar vermeye gerek yok.

Bu konuda duydugum en mantıklı yorum her ıPhone 16 gb modelı Operatorlerde satısa cıktıgında fıyatı 2000 tl oluyor bende onu beklıyorum ama ben 32 gb alıcam :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım bir telefondan bir şey beklemiyorsan sadece arama ve mesaj atacaksan al sana iphone 5 ama tarzını yansıtmak istiyorsan her türlü android telefon.

Gençlik tarz peşinde koşun biraz. :)

ya yanlış anlama ama ne kadar saçma konuşmuşsun. yine yaş seviyesine gelecem ama öyle. bu yaşta kişiliğin belirlendiği için böyle davranman normal aslında. evet. senin tarzın android evlat. biliyorum.

PARATV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
www.vipdunya.com telefonları ucuza garantili getiriyor. istediğiniz telefonu sordurabilirsiniz. sanayi bakanlıgı onaylı faturalı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İphone Kasım sonunda falan yada Aralıkta belkı de Ocak ta gelecek ...

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İphone Kasım sonunda falan yada Aralıkta belkı de Ocak ta gelecek ...

Olmadı Şubat'ta, bakarsın Mart'ta gelir. Gelsin de Nisan'da gelse de olur. Ama Mayıs'a kalmasın. Haziran'da gelmeyecekse hiç gelmesin daha iyi... Haha! :D

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hepsiburada.com, iPhone 5 satışlarını durdurmuş ve şuan için sitelerinden kaldırmış... :)

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Apple firması önünde kusma eylemi yapmayı düşünüyorum ama Amerika da değilim ya tamam iyi güzel hoş son teknoloji de Reklam konuşunda bıktırdılar artık.

sisliarcelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslında androidli çıkarsalar şu apple yi ne olur neden bukadar pahalı vergiler bilmem ne adamlara gelişi 250 dolarmış :)

1e1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone fiyatı İphone göre ucuzdur Türkiye fiyatı soygunculuktur.Alanlarında parası var alıyor bişe diyemeyiz ama yinede 3 milyar verecek param varsa ABD turu yapar dönüşte'de iphone alırım.

netmaniac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla bu 15 aralık fiyatına inanayım mı bilemedim ?

chucky35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iphone 5 i neden bu kadar düşürdünüz anlıyamadım piyasadaki hangi telefondan eksiği var bir anlatırmısınız bana , 1.5 GHZ A6 Chip Çift çekirdekli işlemcisi 1 GB rami piyasadaki tüm telefonlardan daha stabil çalışıyor , S3 ve One X modellerinde hala oyundan atmalar bazı bölümlerde kasmalar var , Iphone serisinde bu tarz sorunlar nerdeyse hiç e yakındır , Ayrıca IOS hala androidden kat kat iyi durumda bu neyin kafası anlamadım ille de 3200 e alın demiyor kimse bu telefon 1 ay sonra 2.000 TL ye heryerde olucak , telefonu o kadar aşşğıladınız ki sanki diğer firmalar 3 GHZ işlemcili 2 GB ram li 12 MP kameralı telefonlar çıkarmışta Apple bunun gerisinde kalmış gibi konuşuyor herkes , arkadaşlar şu an piyasadaki en iyi telefonla kapışacak düzeyde iphone 5 bunun farkına varın fiyatıda her yılki gibi 3000 düzeyinde başlar 1 ay sonra 2000 lere , 2-3 ay sonra 1800 lere düşer.