İphone 5 Tanıtıldı

Bu konuyu okuyanlar

cnone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Apple'dan teknolojik olarak yenilik beklemek ve çığır açmasını istemek artık çok ütopik. Evet 2007 yılında bir devrim yarattılar ve cep telefonunu başka bir boyuta taşıdılar ancak o 2007'de kaldı. O kadar övdüğünüz ya da en azından bir kaçınızın övdüğü yok herşeyi kendi yapıyor vs teranesini geçin arkadaşlar iphoneların bie neredeyse %40'ını samsung üretiyor. (şimdi diyecekler ki taşeron o sadece aracı. kapatsın bakalım üretim bandını ne oluyor.) apple artık devrim yaratamadığı gibi milletinde emeğini çalmaya başlıyor. bas bas bağırmaya başladı 4g artık mobility standart olsun diye neden çünkü patent desteği yok. nfc kullanamadı neden çünkü patenti başkasında ve satın alma yiğitliğini de gösteremiyor. iphone 5 seni tatmin etmiş olabilir ama kalkıp deme s3'ten daha iyi bir teknoloji. başlıbaşına ayrı bir işletim sistemi dediğiniz ios bile unix tabanlıdır. herşeyi geçtim android kullanıcılarını emek hırsızı diye suçlamadan önce satılan iphoneların kaçtanesi jailbreak'siz onu bir sayın. yok diyeceksiniz ki jailbreak korsan yazılım için yapmıyoruz özgürlük için yapıyoruz. artık hangisini kabul ederseniz edin ikisi de bana uyar:D Bende bir samsung fanıyım evet ama apple fanları gibi de körükörüne değilim benim galaxy s (sadece s 2 ya da 3 değil) telefonumda yaptıklarıma hala birçok iphone kullanıcısı gıbta ile bakıyor. yazılım desteği vermiyormuş plastikmiş. eğer vaktiniz varsa galaxy s telefonları ile iphoneların darbe testlerine göz atın. apple kullananlar ekranı nasıl koruyalım derdine girerken ben anahtarlık çakmak ile braber tasıyorum telefonumu. lütfen birilerini övecekseniz bunu diğerlerine saldırmadan yapın ya da iyice araştırarak

tek tek cevap vereyim sana arkadaşım;

- ilk başta söylediklerine katılıyorum, bazı patentleri almak istemediğinden o özellikleri koymamış olabilir, ayrıca s3 den daha iyi bi teknoloji söylemine de katılmıyorum bi apple fanı olarak, çünkü bir aşağı bir yukarı aynıdır yani çok bi üstün tarafı yoktur.
- Jailbreak olayına girmişsin, ios da jailbreak olaynın herkes ücretsiz yazılım için yapıyor bu bir.
- ikincisi ben her iphone u da kullandım ama hiç birine jail break yapmadım, gidip her türlü saçma sapan iş için onlarca lira döküyoruz da bir tane program için bir kereliğine 1 veya 2-3 dolar çok mu ? zaten tutup da 1000 tane uygulama indirmiyorum, işime yarayanları alıyorum, ve sonraki iphonelarda da kullanabiliyorum senin de bildigin gibi, o yüzden hiç gerek yok jailbreak ile uğraşmaya.
- darbe testi için de şunu söyleyebilirim, ben de anahtarla olsun bozuk paralarla olsun aynı cebe koyuyorum telefonumu hiç bi sıkıntım da olmadı bugüne kadar, sen de iyi araştır o anahtarla çizilmezlik videolarını bence iphone için, düşme testleri için bişey diyemem ama bir kere 3gs yi düşürmüştüm giden araçtan üstelik, hiç bir şey de olmadı, ekranı çizilmedi, arka kapagında yüzülme oldu haliyle ama onu da zamanında 700-800 liraya satmıştım üstelik düşürdüğümü söyleyerek. Sorunsuz çalışıyordu çünkü.

Ayrıca iphone kullanıcılarının telefonlarına o şekilde gözü gibi bakmalarının sebebi değerli birşey taşıdıklarının farkında olmalarıdır, s2 veya s3 kullanıcıları aynı hissi duyamıyorlarsa bu bizim sorunumuz değil arkadaşım bunu da bilmeni isterim.

Ekran büyütmek içinde yeni bi telefon çıkartılmazki ! Apple 'Herkes sadece bu telefonu beklesin', yok işte 'Çok iyi bi telefon olcak' falan filan diye bekleten mühendislerde gerçekten çok zekiymiş herşey aynı

iyi söylüyorsun da, apple ın 2007 de yaptıgı devrimden sonra herkez aynı şeyi sonraki telefonlarda da olacagını düşünmeye başladı doğal olarak ama zaten yapılacakları yaptı apple bana göre, yani samsung ne yeniliği yaptı da ona kimse laf söylemiyor onu anlamıyorum.

magex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
karşılaltırma koyanlar olmuş ama bakıldığında büyük bir fark yok ikisi arasında. Galaxy nin önde olduğu doğru önceden çıkmasına rağmen ama zaten apple önceki çıkardığı modellerde de galaxy den daha iyi bir telefon çıkarmamıştı. Burda önemli olan işletim sistemi ki bunda da tercih edilen genelde iOS telefon olarakta tablet olarakta

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonun uzunluğu çok orantısız geldi bana. 4 inch yerine 4.3 gibi bir ekran tercih edilse telefon bu kadar çok kumandaya benzemezdi bence. Bir de hoparlör ve mikron kısmınının tasarımı hiç hoşuma gitmedi. iPhone 4S'imi satın bu telefonu almak için ortada hiçbir neden göremiyorum. Büyük hayal kırıklığına uğrattı Apple.

hay ağzına sağlık ben de onu diyorum....

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
:D arkadaşım güldürüyorsun :D s2 ile yarışabilir diyor bi de ya utanmadan arkadaşım iyimisin sen, sgk varsa bi doktora falan git :D töbe ya beyinden ne çok yoksun kişiler var bu ülkede :D sabah sabah insanın asabını kaldırıyorlar :D sana kısaca bsg diyorum sevgili arkadaşım.

Bak kardeşim terbiyemi bozmayın diğer yanım çok pistir :D S2 zaten 4S'ten üstün bir telefondu.İphone 5 S3,Note 2 rakibi olamaz artık kabul edin bunu ya seve seve yada...:D

halberhacker58

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar işte bu apple cılar bunu anlamıyo samsung un tarihi işte bu 1938 bu apple cılara yeter bide apple nkine bakalım 1976 anladınız heralde... tarihiniz ne olummm :D

arkadaşlar bi artılarına bakın lütfen:http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Apple-iPhone-5-vs-Samsung-I9300-Galaxy-S-III

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
:D:D:D

01EA753481FB4495973F2208427F9042.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bak kardeşim terbiyemi bozmayın diğer yanım çok pistir :D S2 zaten 4S'ten üstün bir telefondu.İphone 5 S3,Note 2 rakibi olamaz artık kabul edin bunu ya seve seve yada...:D

S2 4s den üstün mü :D ya hocam cidden git bi görün sen ya, hayal dünyasında yaşıyorsun sen bence, sana iyi uykular arkadaşım.

cnone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

S2 4s den üstün mü :D ya hocam cidden git bi görün sen ya, hayal dünyasında yaşıyorsun sen bence, sana iyi uykular arkadaşım.

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bakalım nokia bu telefona nasıl bir telefonla cevap verecek :)

bakalım nokia bu telefona nasıl bir telefonla cevap verecek :)

godiswatchingus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nokia daha önce tanıttı telefonunu olsa olsa iphone 5 ona cevap vermiş olur ama oda olamaz çok zayıf kalıyor yanında..:)

polat1986

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kac kisi bu telefonu 24 ay taksitle almak icin sabirsizlaniyor elleri gorelim taksitciler sizi :D

mentes87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet s2 4s den daha üstün.2012 yılının en iyi telefonu seçildi.internet kullanmasını biliyorsan google dan araştırma yapta gör:))))

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ciddi manada telefondan anlamayanlar çok güzel tartışmış..

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bazı arkadaşların fikirlerine saygı duymakla birlikte bazılarına katılıyorum.Ancak ikide bir kiyas.la'nın karşılaştırmasını paylaşıp ''Alın işte farklar burda!'' diyen arkadaşı anlamıyorum iphone5 cıktı ancak özellikleri kesin degil , bunu yapmanız biraz yanlış olmuş.

Galaxy kullanıcılarının telefonlarını körü körüne övmelerini anlamıyorum.Herkesin telefonu kendine güzel , ha dünyada kanıtlanmış olabilir ama her şey rakamlarda bitmiyor , S3 ün 4çekirdeği olmasına rağmen bir kullanıcı İphone4s te daha rahat oldugunu söylüyor.Kişiden kişiye degişen bir şey bu.

Gelelim Ram'e İphone işletim sistemi olarak abartı Ram rakamlarına ihtiyaç duymuyor,android kadar değil en azından.Şahsen ben çekirdek olayına pek inanmıyorum vay efendim 10 cekirdek 4 çekirdek vb. gibi şeylere.Yalnız İphone5 te de Apple, boy olarak artırdıgı kadar , az bir miktar en olarak da arttırmaya gitse göze daha hoş gelirdi İphone5, dedikleri gibi kumandavari bir görüntü sunmazdı bence bizlere.Bu benim görüşürüm.Bir de arkasındaki alüminyum tabaka hoş olmamış keşke İphone4S teki tasarım cizgilerini aşmasalardı pek...Pek söylenecek bir şey yok sanki Steve Jobs aramızdan ayrıldıktan sonra Apple da bir şeyler eskisi gibi değil.Bunu yeni İphone5 te görebiliyoruz.Bunlar benim görüşlerim iyi akşamlar :)

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Iphone 5 tanitilsa ne olacakki arkdas bes para etmez Sonucta Uzayip Giden Bi Telefon CÖP telefon :D