IPhone 5 şarj sorunu

Bu konuyu okuyanlar

abdullahzo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ios 6.1 yüklü iPhone 5 cihazımın şarjı wifi-3G-bluetooth-Konum servisleri hepsi kapalı olmasına rağmen hatta parlaklıkta yüzde 20lerdeyken en fazla 4-5 saat dayanıyor. 2 gün gidenler var.Nedeni ne olabilir? ve neler yapabilirim? Şimdiden Teşekkürler...

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar ios 6.1 yüklü iPhone 5 cihazımın şarjı wifi-3G-bluetooth-Konum servisleri hepsi kapalı olmasına rağmen hatta parlaklıkta yüzde 20lerdeyken en fazla 4-5 saat dayanıyor. 2 gün gidenler var.Nedeni ne olabilir? ve neler yapabilirim? Şimdiden Teşekkürler...
Garantili ise uğraşma servise götür bence. Ama öncesinde kalibrasyonu deneyebilirsin tabi.

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bence büyük bir olasılık telefonda kısa devre problemi olabilir.
Cihazı yetkili servisine götürmek en mantıklısı gibi yine da karar senin.

OnurErgin

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
ayarlar gizlilik konum servislerine gir ordan iphonemu bul seçeneğini kapat

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
kalibrasyon nedir biraz aydınlatır mısınız
Androidde bataryayı doldu boşalt yapardık kalibrasyon için ama iphone u yeni aldım bunda nasıl olur bilmiyorum. Bence işin yazılımsal sorunu varmı yok anlamak için cihazı en güncel duruma getir ve restore et itunes üzerinden. restore etmeden servise götürme derim

abdullahzo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Androidde bataryayı doldu boşalt yapardık kalibrasyon için ama iphone u yeni aldım bunda nasıl olur bilmiyorum. Bence işin yazılımsal sorunu varmı yok anlamak için cihazı en güncel duruma getir ve restore et itunes üzerinden. restore etmeden servise götürme derim
Peki dediklerinizi deneyeceğim Teşekkürler.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
ios 6.1 kullanıyorum ben de, wifi - 3g - hücresel veri - bluetooth - konum servisi kapalıyken ortalama 48 saat gidiyor. sorunun donanımsal olduğu çok açık, garantisi var ise servise götür bence

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
4-5 saat dediginiz süre ekran açıkmı kalıyor 5 saat aralıksız oyun mu oynuyorsunuz (Cevap evet ise kalibrasyon yapın hayır ise alta bakın :) )

Olay yazılımsal veya kalibrasyon ile olacak bir şeye benzemıyor dedıgın seyler kapalıyken 10 saat cıvarı deseydınız batarya kalibrasyonunu önerirdim ama 4 - 5 saat çok anormal bir durum.
Telefonu Garantiye gönderiniz Batarya problemı Oldugunu Not ediniz istediginizde özel not olarak yazı yazabılıyorlar Bataryasını Değiştirip Denerler Vede iPhone 5 inize kavusursunuz.

(Sakın bilinmedik yerlerde yaptırmayı denemeyın ekranı calar lar kamerayı calarlar sahteleriyle değiştirirler yaşanmamıs olay değil Arkadasımın iPhone 4 ünü İzmir Çankayaya bıraktı ekranı değişsin diye cocuk a sahte iPhone 4 verdiler sonra sen bize bunu verdin dediler)

abdullahzo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4-5 saat dediginiz süre ekran açıkmı kalıyor 5 saat aralıksız oyun mu oynuyorsunuz (Cevap evet ise kalibrasyon yapın hayır ise alta bakın :) )
Genel olarak oyun oynuyorum. Kalibrasyonu biraz açar mısınız. Kalibrasyondan sonuç alamazsam garantiye yollucam.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bende merak ettim. Sistem restore ve kalibrasyon yapıp sonucu yazarsan seviniriz

abdullahzo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Tavsiyem kalibrasyon yapmaman. Nedeni şu ki kalibrasyon yapmadan önce pilin %100 dolmayıp boşalmıyor. Bu bir güvenlik önlemi. Kazancın %3+3 olur ancak kaybın pil şişmesi yanması bile olabilir. Denemen gereksiz. Cihazda problem olduğuna inanıyorsan götür tabi ama oyun oynadığında 2-3 saatte şarjın bitmesi normal tabi oyuna göre de değişir

abdullahzo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tavsiyem kalibrasyon yapmaman. Nedeni şu ki kalibrasyon yapmadan önce pilin %100 dolmayıp boşalmıyor. Bu bir güvenlik önlemi. Kazancın %3+3 olur ancak kaybın pil şişmesi yanması bile olabilir. Denemen gereksiz. Cihazda problem olduğuna inanıyorsan götür tabi ama oyun oynadığında 2-3 saatte şarjın bitmesi normal tabi oyuna göre de değişir
Kalibrasyon konusunda böyle bi sıkıntı çıktığını ilk kez duyoyorum kararsız kaldım şimdi. Oynadığım oyunlara gelince öyle küçük oyunlar falan değil. Belki bu yüzden de olabilir

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Kalibrasyon konusunda böyle bi sıkıntı çıktığını ilk kez duyoyorum kararsız kaldım şimdi. Oynadığım oyunlara gelince öyle küçük oyunlar falan değil. Belki bu yüzden de olabilir

Kalibre etmek pilde şu demek oluyor, şarjın bittiğinde telefonu tekrar açarsın çünkü içinde enerji vardır tam bitmemiştir. Bu dibinde kalmış enerjiyi de kullanmanı sağlar ama lipo piller tükendiğinde şişip bozulurlar. Bence de denememek en iyisi olur

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bu pilleri (iphone için konuşuyorum ) yüzde kaç olunca şarja takmak daha sağlıklı bilginiz varmı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,

Apple ürünlerinde kendi kırmızı ikaz verdiği sayı olan %20 ve altına düştüğünde şarja takmak gerekir.

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşım son durum nedir?
Gelişmelerden bizleri de haberdar edersen seviniriz.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yahu tam dıyorum alayım su telefondan bu konuyu gordum bana gıcıklıgına mı yapıyorsunuz arkadas sarj olmuyo falan :D :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
alın kardeşim şarjı iyi gidiyor oyun oynamazsan internettede fazla gezmezsen 2 gün gidiyor zorlarsan da rahat bi gün gidiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sürekli mesajlaşma ve internet dolaşımı yapıyorum günde en fazla 8 saat dayanıyor sizce normal mi ?

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5
yahu tam dıyorum alayım su telefondan bu konuyu gordum bana gıcıklıgına mı yapıyorsunuz arkadas sarj olmuyo falan :D :D

Hakkaten bende öyle yav :D Alacam derken bu pürüzle karşılaştım şimdi..

4S mi alsak yoksa, sadece 5te mi oluyor bu durum..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bendede aynı durum var tam alıcam diyorum yok şarjı 1 gün bile gitmiyo falan na yapıcam yav :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
BatteryLife iphonenunuz bu programla şarz edin.. hangi uygulamanın ne kadar sarz götürdüğünü, kaç saatdk sarzı kaldıgını, kaç satte dolacağını kısaca şarzla alakalı herseyi çözün... sistem performans bilgileri ve ram düzenleyicide hediyesi...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ios 6.1 kullanıyorum ben de, wifi - 3g - hücresel veri - bluetooth - konum servisi kapalıyken ortalama 48 saat gidiyor. sorunun donanımsal olduğu çok açık, garantisi var ise servise götür bence

Beklemede 48 saati buluyor kullanımda en fazla 9-10 saat (3G,Wifi,Konum Servisleri kapalı,parlaklık %40 lardayken)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya arkadaşlar, tamamen kompleks yani her işi yapabilen bir telefondan bahsediyoruz burada. Telefon istediğiniz her şekle giriyor; oyun oyna, radyo, mp3-4 dinle televizyon seyret, navigasyon olarak kullan, kısacası aklınıza gelen her şey, tansiyon bile ölçüyor alet. Ufacık pil ne yapsın, nasıl dayansın. Bu kadar kusur kadı kızında da olur. Seviyorsanız gülü dikenine katlanacaksınız!...