İphone 5 sarj durumu

Bu konuyu okuyanlar

utkugncfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, ben 3-4 gün önce iphone 5 aldım. Aldığım zaman sarjı yarılardaydı hemen sarja koydum full %100 oldu yine ondan sonra da biraz sarjda bıraktım sarjdayken bi kaç kere sarjdan çıktı onuda belirteyim. Ondan sonra bir kere daha sarjı doldurdum sonra %100 deyken çıkardım oyun oynadım internette dolandım çok olmasa da sarj %1 ken sarj durumunu belirten ayarların resmini çektim buyrun
jsmhv.jpg

Bu sarj durumu normal mı sizce ? kullanım da biraz az çok oyun felan oynamadım sizce sarjım çok az değil mi ? şimdi sarjı bitip kapandı sarjı tamamen bitirip %100 yapınca yeni aldığımızda pil ömrü artar diyolar bu doğru mu peki ? bu sorularıma cevap verenlere çok teşekkürler iyi forumlar..

MrtOzler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğal gibi geliyor oyun internet düşman zaten .)

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İos'un sürümlerinden birisi sorunluydu şarj konusunda 6.0.1 di herhalde. Ondan olabilir..

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Iphone'da oyun oynamak, 3g'ye bağlanmak zaten hızlı giden şarjı daha da hızlı götürüyor.. 6.30 saat normal gibi geldi bana.

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
grafikleri fazla kullanmışsındır gta oynarken içiyor bildiğin ;)

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Telefonun yeni. Bataryan tamamen bitmeden şarja takmamalıydın bundan sonra bataryan %1 kaldıgında şarja tak genelde geceye denk getir sabah kadar dolsun ben böyle kullanarak 3g den muzik dinledigim halde 2 gün gidiyor sarjım. Kimse böyle ufak seylere dikkat etmiyor ama 1 -2 gün yapmayla olmuyor bu düzenli olarak yaparsan sonuç alırsın püf nokta sarjın bitmeden şarja takmamak.

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Birde kullanmadıgın zaman, Ayarlar / Genel / Hücresel / Hücresel veri ve 3G yi kapatırsan şarjın çok daha fazla dayanır. Kullanıcagın zaman açarsın

utkugncfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğal gibi geliyor oyun internet düşman zaten .)

Doğalsa sorun yokta bazılarının çok daha fazla idare ediyomuş sanırım ondan tereddüt ettim biraz :)

İos'un sürümlerinden birisi sorunluydu şarj konusunda 6.0.1 di herhalde. Ondan olabilir..

Benimki de 6.1. Öyleyse bidaha ki güncellemede düzeltirler inşallah

Iphone'da oyun oynamak, 3g'ye bağlanmak zaten hızlı giden şarjı daha da hızlı götürüyor.. 6.30 saat normal gibi geldi bana.
Elimden geldiğince 3g yi kapatmaya çalışıyorum da lazım oluyor cogu zaman

grafikleri fazla kullanmışsındır gta oynarken içiyor bildiğin ;)
GTA henüz yüklemedim ama FİFA gibi oyunlar var onlarda yiyodur sanırım :)

Telefonun yeni. Bataryan tamamen bitmeden şarja takmamalıydın bundan sonra bataryan %1 kaldıgında şarja tak genelde geceye denk getir sabah kadar dolsun ben böyle kullanarak 3g den muzik dinledigim halde 2 gün gidiyor sarjım. Kimse böyle ufak seylere dikkat etmiyor ama 1 -2 gün yapmayla olmuyor bu düzenli olarak yaparsan sonuç alırsın püf nokta sarjın bitmeden şarja takmamak.

Anladım fakat bazıları aldığında sadece bir kere sarjı tam bitirip doldurman gerekiyor, ondan sonra %20nin altına düşürmemen lazım olumsuz etkiler diyolar bazı forumlarda gördüm bunun doğruluk payı nedir ?

Batarya kalibrasyonu yapabilirsin shiftdelete de vardı nasıl yapacagın la ilgili bilgi hatta link vereyım

http://shiftdelete.net/akilli-telefonunuzun-pil-omrunu-arttirin-34502.html

Teşekkürler hemen bakıyorum

Birde kullanmadıgın zaman, Ayarlar / Genel / Hücresel / Hücresel veri ve 3G yi kapatırsan şarjın çok daha fazla dayanır. Kullanıcagın zaman açarsın

Yapmaya çalışıyorum onu sıklıkla fakat yine az gibi geldi sarj danışmak istedim sizlere :)

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
ilk aldığım zamanlar benimde bu şekildeydi ama 1 aydan fazla bir zaman sonra noteyi bile 1 gün anca kullanırken ip5 neredeyse 2. günü çıkarıyor :) yakında biraz daha artar o süre merak etme :)

utkugncfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk aldığım zamanlar benimde bu şekildeydi ama 1 aydan fazla bir zaman sonra noteyi bile 1 gün anca kullanırken ip5 neredeyse 2. günü çıkarıyor :) yakında biraz daha artar o süre merak etme :)

Peki telefonunu ne zaman nasıl sarj ediyosun söyleyebilir misin :)

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
duruma göre değişiyor 2. güne geçiş yaparken %50 nin altındaysa yatarken şarza koyuyorum sabah şarzdan çekiyorum :) bir de kesinlikle battery doctor isimli uygulamayı kullanmanızı öneririm :)

MrtOzler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya depresyon zamanımdayım kardeşim telefonu elime almıyorum uzun zamandır şarzımda bi okadar uzun gidiyor geçen çarşamba çıkardım %37 telefonun yüzüne bakmıyorum uzun gidiyor bak ama elime alıncada seninkinden az :D

utkugncfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
duruma göre değişiyor 2. güne geçiş yaparken %50 nin altındaysa yatarken şarza koyuyorum sabah şarzdan çekiyorum :) bir de kesinlikle battery doctor isimli uygulamayı kullanmanızı öneririm :)

kullanıyorum güzel birşeye benziyor mesala benim %100deyken sarjımı 23-24 saat gösteriyor az mı çok mu tam bilmiyorum :)

ya depresyon zamanımdayım kardeşim telefonu elime almıyorum uzun zamandır şarzımda bi okadar uzun gidiyor geçen çarşamba çıkardım %37 telefonun yüzüne bakmıyorum uzun gidiyor bak ama elime alıncada seninkinden az :D

Kullanmayınca çok iyi gidiyo ya kaç saat önce çıkardım hala %100 ama kullanınca felaket oluyo :D

MrtOzler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
alışacaksın zamanla 4s in olsa kafayı yerdin günde 5 defa şarj yapıyordum :D

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu arada inşallah ışıgı %100 ken bu konuyu acmamıssındır bence ısıgı genelde %35 %35 civarıdna tut %100 deyken oyle gıdıyosa sarjı cok ıyı ama daha dusukse dedıgım gıbı bı batarya kalibrasyonuna hersey cozulur pil den maxımum performansı alırsın...

utkugncfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
alışacaksın zamanla 4s in olsa kafayı yerdin günde 5 defa şarj yapıyordum :D

5 Sarj açısından daha iyi diyosun yani :)

Bu arada inşallah ışıgı %100 ken bu konuyu acmamıssındır bence ısıgı genelde %35 %35 civarıdna tut %100 deyken oyle gıdıyosa sarjı cok ıyı ama daha dusukse dedıgım gıbı bı batarya kalibrasyonuna hersey cozulur pil den maxımum performansı alırsın...

Işık %85lerde hep %85ken çektim o resmi. Batarya kalibrasyonunuda pek anlıyamadım ya :)

MrtOzler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
günde 5 sefer en aşa takardım bazen hiç çıkarmazdım okulda olduğum zamanlar şimdi sabah çıkar akşam gelince tak miss rahat ettim valla :D
ama dikkatinizi çekiyim 5 4s e göre (6 mAh) daha düşük pil olarak buda kafa karıştırıcı bir konu

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0

5 Sarj açısından daha iyi diyosun yani :)

Işık %85lerde hep %85ken çektim o resmi. Batarya kalibrasyonunuda pek anlıyamadım ya :)

Isıgı %40 a getir ve batarya kalibrasyonunu sırasıyla uygula detaylı anlatılmıs zaten attıgım lınkte ılk sayfayıac ve adım adım ılerle .)

Edit :Işıgı %40 a getirip batarya kalibrasyonunu yaptıgında %40 a yakın fark olucaktır belkı daha fazla .

utkugncfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Isıgı %40 a getir ve batarya kalibrasyonunu sırasıyla uygula detaylı anlatılmıs zaten attıgım lınkte ılk sayfayıac ve adım adım ılerle .)

Edit :Işıgı %40 a getirip batarya kalibrasyonunu yaptıgında %40 a yakın fark olucaktır belkı daha fazla .

Mesala duvar kağıdı ile ilgili birşey var kalibrasyonda ama bildiğim kadarıyla iphonlarda AMOLED yok. öyle biliyorum ben yanlışım varsa düzeltin :) Orada ki şeyler kafamı karıştırdı da biraz ondan anlıyamadım

Batarya kalibrasyonuna gelirsek, verdiğiniz siteye baktım yaptıklarımı ve sorularımı yazıyım

Ana Ekranda Kullanılan Duvar Kağıdı ve Temanın Etkisi bu dediğim gibi AMOLED yok sanırım iphonede. Bilginiz varsa söylerseniz fena olmaz:)

Ekran Aydınlatmasının Etkileri Dediğinizden beri %30larda ışığı etkisi oldu. bunu yaptım.

Kablosuz Bağlantıların Etkileri Gerekmedikçe 3G ve Hücresel veriyi kapatıyorum. Evde oldukça sadece wifi açık dışarıdayken de wifi kapalı 3g ve hücresel veri açık. Bu arada wifi yokken hücresel veri açmak lazım internet için peki 3g de lazım mı bunu denemedim. Bu bölümüde yaptım sayılır

RAM ve Uygulama Kontrolü Ben açtığım uygulamayı kapattıktan hemen sonra görev yöneticisinden kapatırım birşey açık kalmaz. Ama o verdiğiniz sitede kastedilen programı indirmeli miyim etkisi olur mu ? telefonuma zarar verir mi virus vb.

Batarya Kalibrasyonu nasıl yapılır ve ne işe yarar? Bu bölümü pek anlıyamadım yardımcı olursanız sevinirim:)

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Parlaklıkta üst seviyedeymiş bence çok çok iyi bir durum şarjı on numara gitmiş bence kurma kafanda hocam :) 30 saat gitmiş normalde bekleme dahilinde daha ne istiyorsun o kadar oyun ve internetten sonra böyle performans veren çok telefon yok parlaklığı %50 yap o zaman daha iyi gider süresi vs. :)

utkugncfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Parlaklıkta üst seviyedeymiş bence çok çok iyi bir durum şarjı on numara gitmiş bence kurma kafanda hocam :) 30 saat gitmiş normalde bekleme dahilinde daha ne istiyorsun o kadar oyun ve internetten sonra böyle performans veren çok telefon yok parlaklığı %50 yap o zaman daha iyi gider süresi vs. :)

o 30 saatin içinden 6 saati kullanım sadece ama :) telefonda sorun felan olmasın sarj sorunu vb. diye kafa yoruyodum da günlerdir, eğer iyiyse süresi felan güzel olmuş yani :) parlaklık şuan %30larda işte biraz daha fazla dayanır herhalde, teşekkürler yorumun için :)

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
o 30 saatin içinden 6 saati kullanım sadece ama :) telefonda sorun felan olmasın sarj sorunu vb. diye kafa yoruyodum da günlerdir, eğer iyiyse süresi felan güzel olmuş yani :) parlaklık şuan %30larda işte biraz daha fazla dayanır herhalde, teşekkürler yorumun için :)

Rica ederim ayrıca bende ilk baş sizin gibiydim 4s e sahibiyim normalde nokia telefon kullanmıştım şarj süresi onun bile 1 günü çıkartıyordu ama 3gyi açınca 4 saat zor dayanıyordu telefon e6 dan söz ediyorum o yüzden pek kafanızı yormayın çok iyi bir süre 6 saat aktif kullanım

utkugncfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rica ederim ayrıca bende ilk baş sizin gibiydim 4s e sahibiyim normalde nokia telefon kullanmıştım şarj süresi onun bile 1 günü çıkartıyordu ama 3gyi açınca 4 saat zor dayanıyordu telefon e6 dan söz ediyorum o yüzden pek kafanızı yormayın çok iyi bir süre 6 saat aktif kullanım

Aynen şu 3g çok sarj yiyo sanırım o attığım kullanım resminden sonra dışarıda geçirdim günümü haliyle 3G ve Hücresel veri çoğu zaman açıktı ve o 30 saat bekleme 20 saate 6 saat aktif kullanım da 4 saate indi. 3G baya etki ediyomuş şarj konusunda..

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Aynen şu 3g çok sarj yiyo sanırım o attığım kullanım resminden sonra dışarıda geçirdim günümü haliyle 3G ve Hücresel veri çoğu zaman açıktı ve o 30 saat bekleme 20 saate 6 saat aktif kullanım da 4 saate indi. 3G baya etki ediyomuş şarj konusunda..

evet her telefonda var bu problem ama her sanise şebeke aradığı için normal yani :) ben dışarı çıktığımda kapatıyorum çoğunlukla diğer türlü eve telefonum açık zor geliyorum :D

utkugncfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi ne olduysa bekleme 15 16 saat civarına kadar dayanıyo bi anda sarj süresi okadar indi. Birşey de yapmadım parlaklığıda düşürmeme rağmen. Durup dururken ne olmuş olabilir ?

utkugncfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diğer İphone 5 kullanan arkadaşlarda sarjları ne kadar dayanıyor yazabilirler mi ? :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Daha yeni iphone 5 aldim sarjim 1 gun bile dayanmiyorum
bir de cok cabuk sarj oluyorum yarim saatte %40 dolmus oluyor bu normal mi acaba ?

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
valla benim cihaz gaza geldi tam 24 saat oldu ve şarz %69 da :D

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
20 saat bekleme, 3 saat kullanım sonucu %64'teyim