Iphone 5 ön kamera resim çekimi neden ters?

Bu konuyu okuyanlar

erayozgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Siz degerli forum arkadaslarina bir konu hakkinda danismak istiyorum. Neden iphone ile on kamera cekiminden sonra resimi terse donuk ceviriyor? Normalde kamera da cekim sirasinda gozuktugu gibi cikmasi lazim degil mi?

Bilgisi olan arkadaslar cozumlerini ve dusuncelerini paylasirlarsa sevinirim.

Hayirli forumlar dilerim.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Muhtemelen yazilimdan ama fotograf uygulamalarinda dondur seçeneği ile bunu halledebilirsin

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ön kameralar ters çeker. Iphone a özel değildir bu. Samsung bu olayı çözmüş. Ön Kamerada ters çekim modunu dekatif etme var, bu sayede fotoğraf düz oluyor. Sizde de vardır belki, bie kurcalayın.

uge9uqas.jpg

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Evet ön kamera ters çeker. Sonyde de fotoğrafı çektikten sonra düzenlemede ters çevirerek normal hale geliyor. Vardır mutlaka .

erayozgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cok karistirdim arkadaslar. Oyle bir ayar bulamiyorum. Iphone 4,4s kullandim daha onceleri inanin boyle bir ayar bile yoktu direk nasil gozukuyorsak oyle cekiyordu. Iphone 5'i de baya oluyor alali kullaniyorum ve cok ilginc geldi bu durum. Bu konu hep aklimda takili kaldi uzun zamandir bi paylasayim dedim. Gercekten bir ayar yok ve olmuyor :(

erayozgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim. Anlasilan uygulama haricinde bunun bir cozumu yok. Tesekkurler. Hayirli forumlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben retrica indirdim tablete ama ön kamera ile ters gösteriyor nden ???:thumbdown:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tablete Retrica yükledim ama ön kamera da ters çıkıyor... Fotoğrafı düzenlerken geri döndürsem bile sağ alttaki Retrica yazısı ters oluyor.. Yok mu bir çözümü diğerlerinde düz çıkıyor. :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaşlar bu olayı çözdüm retrica da gerçek ifadeler seçeneğini hayır yaparsanız bu durum düzelir ama bu seferde retricada renk efektleriniz devre dışı bırakılır..:thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede casper via a3316 var ayarlarıda yok duzeltemıyorum yardımcı olablecek bırı varmı???

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
instagram ile resim cekin normal çekiyor resimi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iPhone nesi düzgün ki ön kamerası düzgün olsun... bükülür, çarpar, patlar... ön kamerası ters çeker... çöp oğlu çöp...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar, ön kamera ters çekiyor çünkü: Aslında bir ayna mantığında kurgulanmıştır. Nasıl ki alışık olduğumuz ayna bizi aslında ters gösterir, ön kamera da öyle düzenlenmiştir. Böylece gerektiğinde ayna gibi kullanılıyor ve aynı zamanda selfi dedikleri çekimlerin de bir çeşit kendine ayna tutmak mantığında olması sağlanıyor. Saygılarımla.

Yanner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamen yazılımsal bi olay Retrica'da ayarlar bölümünden ayarı var fakat kamerada böyle bi ayar olduğuna hiç rastlamadım. Dediğim gibi yazılımsaldır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamlar,

Samsung i9301'de ön kamerada bu ayar yok, kendimi ekranın sağında konumlandığımda, fotoğraf beni soldaymışım gibi çekiyor. İnsanlar ekranda gördüğünün aynısını fotoğraf olarak isterken telefon sanki dışarıdan sana bakan insanın gördüğünü fotoğraf haline getiriyor. Menülere de koymamış bu özelliği kapatmayı, en iyi program hangisi bu hatayı yaşamamak için?

D

damla--/

SDN Okuru
iPhone nesi düzgün ki ön kamerası düzgün olsun... bükülür, çarpar, patlar... ön kamerası ters çeker... çöp oğlu çöp...
iPhone alamadığınız için iPhone'a sövmeyin çok basit gözüküyosun aptal olma dünya üzerindeki en mükemmel telefon markası iPhone kullanmadığın için boş yaparak ezmeye çalıştığın telefon seni yer altına koyar kıskançlığın böylesi ne düşük insansın

biryazilimci

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
22
Aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar için bu yazıyı öneririm : iphone ön kamera ters
Resimleri düzenlemek için birkaç çeşitli program kullanabilirsiniz.. (Hortlatmış olmak istemem ama sorunu hala yaşayan binlerce insan var.)