Iphone 5 mi Galaxy s4 mü almalıyım kararsız kaldım lutfen yardım .. ! :(

Bu konuyu okuyanlar

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Galaxy S4'ü eline aldın mı hiç bu kin bu nefret nerden geliyor size

Kin veya nefret içeren bir söylemde bulunmadım. :) İşin açıkçası GPU'sundan dolayı bir S IV alayım da AOSP kurar kullanırım diyordum. Ama ne Snapdragon ne de Exynos işlemcili modeli performans sahibi olduğunu hissettirmedi bana. Bunu sadece ben söylemiyorum. İstediğiniz yerde araştırın, biraz yükleneyim derseniz lagden geçilmiyor cihaz, widget-rehber gibi listeleri 2-3 saniye bekletiyor. Benim cihazı eline alan S IV sahibi arkadaşlarım hayran kalıyor, çok hızlıymış diyorlar. Cihazın donanımına laf etmedim ama sadece o donanımı ve o kasaya üzerine yapacağım işlemlerin işçiliği de düşünülürse 2000 TL vermem (Ben alırken 2000'di.) He tabi "yazılımı kötü" demek nefret söylemiyse bilemem. :)

Valla bende anlamadım ki :D Ama benimkinde Samsung'un kendi yazılımı kasmıyor :D

İş sende o zaman My Lord, benim çevremdeki S II, S III ve S IV'lerden kasmayan yok, yalanım yok :D

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Kin veya nefret içeren bir söylemde bulunmadım. :) İşin açıkçası GPU'sundan dolayı bir S IV alayım da AOSP kurar kullanırım diyordum. Ama ne Snapdragon ne de Exynos işlemcili modeli performans sahibi olduğunu hissettirmedi bana. Bunu sadece ben söylemiyorum. İstediğiniz yerde araştırın, biraz yükleneyim derseniz lagden geçilmiyor cihaz, widget-rehber gibi listeleri 2-3 saniye bekletiyor. Benim cihazı eline alan S IV sahibi arkadaşlarım hayran kalıyor, çok hızlıymış diyorlar. Cihazın donanımına laf etmedim ama sadece o donanımı ve o kasaya üzerine yapacağım işlemlerin işçiliği de düşünülürse 2000 TL vermem (Ben alırken 2000'di.) He tabi "yazılımı kötü" demek nefret söylemiyse bilemem. :)

İş sende o zaman My Lord, benim çevremdeki S II, S III ve S IV'lerden kasmayan yok, yalanım yok :D

Bi ben göremedim demek ki çok şükür o bahsettiğin kadar kötü cihazları :)

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bi ben göremedim demek ki çok şükür o bahsettiğin kadar kötü cihazları :)

Doğrudur hocam, görmemiş olman var olmadığı anlamına gelmez. Benim 1 kanıt bulmam ise var olduğunu ispatlar. Bu arada şimdi hatırladım, geçenlerde bir S III'ü yeniden kurarken (Donmalardan dolayı stok ROM kurduk) yanımızdaki diğer S III sahibinin S III'ü kasmıyordu. Yalancı çıktık iyi mi :p

Ben lag var, kasıyor deyince acaba 200 Mhz işlemcisi olan cihazlar gibi bir görüntü mü canlanıyor akıllarda? Ben vuruyorum, öldürmüyorum. :) Bariz bir şeye bu kadar itiraz gelmesi üzücü ve şaşırıtıcı çünkü.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Yani arkadaşlar ben cidden anlamakta zorlanıyorum. Bu adamlar hem bu kadar kötü cihazlar yapıyorlar. Hem de diğerleriyle yaklaşık aynı fiyatlarda olmasına rağmen, hep satış rekorları kırıyorlar. Misal bu adamların en çok şikayet edilen cihazı s3, sokakta herkesin elinde var. Bu kadar problemli cihazlar, neden bu kadar satıyor. Tamam s3'ün nispeten problemleri var denilebilir ama s4'ü kullananlar da mı bu kadar şikayetçi? Şahsen ben bir sıkıntı yaşamadım çok şükür. (maşallah diyelim cihaza) One içinde kullananların içinde yok ısınıyor yok kasası problemli diyen bir çok kişi görüyorum ama nedense illa bütün s4 konularında one daha iyi bilmem ne. Bırakın allah aşkına, cihazlar ortada isteyen istediğini alsın... :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben lag var, kasıyor deyince acaba 200 Mhz işlemcisi olan cihazlar gibi bir görüntü mü canlanıyor akıllarda? Ben vuruyorum, öldürmüyorum. :) Bariz bir şeye bu kadar itiraz gelmesi üzücü ve şaşırıtıcı çünkü.

Senin lag dediğin şey 3 cihazdır, geçiş efekti olmasın? Kapatmayı dene :wink:

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Senin lag dediğin şey 3 cihazdır, geçiş efekti olmasın? Kapatmayı dene :wink:

Yok hocam efekt değil, 2 yıllık android kullanıcısıyım, Motorola Milestone kullandım, bana kasmayla efekti gayet iyi öğretti sağolsun :D Touchwiz'i hatalı ve eksik bulduğumu söylüyorum. Özellikle S III sahibi arkadaşlarım, hatta Note II sahibi tanıdıklar bana dert yanıyor "Nasıl çözeriz?" diye. S IV konusunda çok fazla şikayet yok, tabi cihazlar daha yeni o da ayrı ama dediğine aynen katılıyorum bütün cihazlar iyi, benim almama sebebim, gördüklerim bunlar. Her cihaz da aynı olacak diye bir durum yok.

mrcerdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ikisininde özellikleri iyi android kullanmak istersen s4 ios kullanmak istersen ip5 al
paran az ise s4 al cok paran varsa ip5 al :)

kardeslerpc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşla kim ne derse desin . İOS'dan vazgeçme derim hatta iphone 5 alma bekle yeni seri alırsın derim.

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
ikisininde özellikleri iyi android kullanmak istersen s4 ios kullanmak istersen ip5 al
paran az ise s4 al cok paran varsa ip5 al :)
? iPhone 5 ten pahalı şuan S 4 herkes takas istiyor S 4 ile ? Allah Allah zengin telefonu değil artık iPhone. Artık Android cihazlarda iPhone kadar pahalı hatta daha pahalı. Artık kurtulun bu düşünceden "dAndroid ucuz iPhone mükemmel ve pahalı" yok artık bu.

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
? iPhone 5 ten pahalı şuan S 4 herkes takas istiyor S 4 ile ? Allah Allah zengin telefonu değil artık iPhone. Artık Android cihazlarda iPhone kadar pahalı hatta daha pahalı. Artık kurtulun bu düşünceden "dAndroid ucuz iPhonr mükemmel ve pahalı" yok artık bu.
+2013

XReisX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ben Dubai'den getircegım ıcın fıyat onemlı degil 1.324 küsür gibi bişey ip5 'in fiyatı.Sizce ordan gettirince telefon da bir sorun felan olmaz degilmi ? Burdakıler gıbı orjınal alcam.

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Arkadaslar ben Dubai'den getircegım ıcın fıyat onemlı degil 1.324 küsür gibi bişey ip5 'in fiyatı.Sizce ordan gettirince telefon da bir sorun felan olmaz degilmi ? Burdakıler gıbı orjınal alcam.
Tek sorun pasaport kayıtı yaptırmalısın. Birde Sim Kilitli olmamasına dikkat et. Yazar zaten SimFree diye. Gidip SimLock alırsan :D O zaman Gevey alman gerekir :)

XReisX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek sorun pasaport kayıtı yaptırmalısın. Birde Sim Kilitli olmamasına dikkat et. Yazar zaten SimFree diye. Gidip SimLock alırsan :D O zaman Gevey alman gerekir :)

Şimdi ben SimFree alacam degilmi? pasaport kaydı felan kolay b irde buraya telefon 1 ay içinde açtırmam lazımmış vergi dairesinden 30 tl ydi sanırım. simlock alırsam diyelm ne olur.?

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Şimdi ben SimFree alacam degilmi? pasaport kaydı felan kolay b irde buraya telefon 1 ay içinde açtırmam lazımmış vergi dairesinden 30 tl ydi sanırım. simlock alırsam diyelm ne olur.?
Simlock alırsan istediğin kadar kayıt yaptır (Kayıt bu arada 115 TL) hiçbir fark olmaz telefonu kullanamazsın. Arama yapmaz internete bağlanmaz iPod gibi olur. SimFree alacaksın. Geldiğin gibi yaptır kaydını yoksa zor olur. Vergi dairesine git yaptır :) SimFree dikkat et :) (Kısa bir bilgi, Sim kilidini firmalar koyar. Bir adet koddur telefonu açarken "Sim kilitli sim kilidini girin" gibi birşey çıkar girmessen iPod Touch gibi kullanırsın. Bu kodu açtırmak için siteler vardır 70-80 Dolar gibi bir fiyata kod alırsın ve açtırırsın. Yani hiç girme bunlara :D) Türkiye'de de bu fiyatlara var hatta daha ucuz:) SimKilitli 32 GB 1449 TL 1100 TL arasında değişiyor. 200 TL gibi bir fiyata Sim kilidinide açtırırsın diğer şeyleride yaparsın :)

XReisX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Simlock alırsan istediğin kadar kayıt yaptır (Kayıt bu arada 115 TL) hiçbir fark olmaz telefonu kullanamazsın. Arama yapmaz internete bağlanmaz iPod gibi olur. SimFree alacaksın. Geldiğin gibi yaptır kaydını yoksa zor olur. Vergi dairesine git yaptır :) SimFree dikkat et :) (Kısa bir bilgi, Sim kilidini firmalar koyar. Bir adet koddur telefonu açarken "Sim kilitli sim kilidini girin" gibi birşey çıkar girmessen iPod Touch gibi kullanırsın. Bu kodu açtırmak için siteler vardır 70-80 Dolar gibi bir fiyata kod alırsın ve açtırırsın. Yani hiç girme bunlara :D) Türkiye'de de bu fiyatlara var hatta daha ucuz:) SimKilitli 32 GB 1449 TL 1100 TL arasında değişiyor. 200 TL gibi bir fiyata Sim kilidinide açtırırsın diğer şeyleride yaparsın :)

Teşekkür ederim hocam şimdi ben telefonu simfree aldıgım zaman 115 tl ye dırek gıdıp açtırcammı (1 ay suresı warmıs hatta) ? siz 1449 1100 tl felan demısınz orayı anlamadım da :S

XReisX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiyatları hakkında bilgin olsun diye :)

2. el degilmi bunlar :)

Teşekkurler yınede ama ben fıyatlarını bılıyorum 1. 800 ün üstünde :)

Fiyatları hakkında bilgin olsun diye :)

Birde 32 GB'lik al 16 GB'lik alma asla ! :)

Neden kı :S ?

16 lık alacagım buyuk ıhtımal 5-6 tane oyun yuklıcem

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
2. el degilmi bunlar :)

Teşekkurler yınede ama ben fıyatlarını bılıyorum 1. 800 ün üstünde :)

Neden kı :S ?
2. El değiller :D 16 GB'lik alırsan 10 oyun yüklemeye bütün hafıza dolar. Oyun yüklemem dersen fotoğraf çekeceksin 100 fotoğraf 800-900 MB alan kaplayabiliyor. 20 dakikalık video çeksen bütün alan dolar. 1-2 film atim izlerim desen yine dolar :) O yüzden. Ben iPad'den biliyorum :)

XReisX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2. El değiller :D 16 GB'lik alırsan 10 oyun yüklemeye bütün hafıza dolar. Oyun yüklemem dersen fotoğraf çekeceksin 100 fotoğraf 800-900 MB alan kaplayabiliyor. 20 dakikalık video çeksen bütün alan dolar. 1-2 film atim izlerim desen yine dolar :) O yüzden. Ben iPad'den biliyorum :)

Aslında usta ben Fifa 13 , N.o.v.a 3 , World war z , Modern combat 4 , Minecraft (4.6mb) , Gta vice , İnfinty blade bu oyunları yuklıcem inşalah. ama bunların toplam gb 5 en fazla . Birde ben internetten film izlerım ama illa indirmekmı lazım telefona telefonun kendı ınternetınden ızlenmezmı ?

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Birde başlığı okumaya kalkarsan İPHONE 5 İLE GALAXY S4 ARASINDA KALDIM yazıyor. Yani adam diğer telefonları sevmemiş demekki bu yüzden iPhone 5 ve Galaxy S4 demiş :)

Bende ikisinide tavsiye etmediğimi söyledim garip bir şey mi var bu durumda kardeşim

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iPhone alacaksan 4S tavsiye ederim daha ucuz ve aynı donanım, özellikler. sadece biraz daha kalın.