İphone 5 mi galaxy s3 mü

Bu konuyu okuyanlar

Gurgula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
imkan varsa note 2 :) ama kesinlikle iPhone 5 değil

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Iphone 5 şekil olarak gözüme hoş geldi ama soyulmalar vs vs çart curt insanın canını sıkabılır.Illa iphone diyorsan bi sonraki cıkan modeli al 5S vs. Galaxy dersen 14 marta s4 tanıtılıyor yaz aylarına doğru TR ye gelir. Iphone nerden baksan 2 milyar inanıyorum ki S4 ün çıkış fiyatı 5 den daha ucuz olacak.Galaxy S4 ü bekle derim.

keremyilmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tartışmasız S III ! :)
Ama telefonum değer kaybetmesin, ikinci el de satışım da alışım gibi güzel bir fiyat olsun dersen elbette ki IPhone.

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Yaf bazı yorumlara baktımda direk "Iphone 5 veya Galaxy S III" bari gerekçesini yaz. Ben olsam almazdım 3-4 ay beklerdim (Konu ocak ayında açılmış) S IV'e bakardım. S III'ünde kötülükleri var Iphone 5'inde. Kendi telefonum S III diye savunacak değilim. Ama S III Yılın en iyi telefonu seçildi bu yılda S IV seçilebilir. S III'ün ekranının büyük olması çok güzel oyunlarda çok güzel oluyor film bile izleyebiliyorum ama Iphone 5'ten o zevki alamam. Ama Iphone 5'te hiç bir oyun kasmaz nerdeyse ama S III te bazı oyunlar kasabiliyor. Mesela Real Racing 3 bende kastı ama Note II de kasmıyor. Ram'i yetersiz S III ün birazda Andoid alıyor Ram'i bize kalan 300-400 MB maksimum ama Ios ta o kadar almıyor ve oyunlar ona göre optimize ediliyor. Android 1-2 yıl içinde stabillikte Ios u geçebileceğine kesin gözüyle bakıyorum. Ama Ios kötü mü hayır. Ama ben elime Iphone'yi aldıktan sonra 10-15 dakika geçmeden kurcalayacak bir şey kalmıyor sıkılıyorum. Ama S III veya Note II'yi tutunca her şeyini kurcalıyorum onu yapıyorum bunu yapıyorum 1 saati buluyor. Ios'ta sadece Apple'ın sözü geçiyor. Yani Custom Rom benzeri bir şey çıkarılamıyor. Açık kaynak kodlu Android'de ise isteyen geliştiriyor fikirlerini yapıyor Google belkide bunları araştırıp belki irtibata geçip sistemi daha hızlı geliştiriyor. Ios ta sadece kendi içinden 5-10-15-30 kaç kişiyse onlar geliştirebiliyor. Android'i 500-1000-15000 kişi geliştirebiliyor. Yani ben olsan Iphone 5S ve Galaxy S IV'ü beklerdim. Bundan sonraki kişiler inşaAllah yazımı okur ve bir kaç fikir sahibi olabilir. Hayırlı günler.

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Iphone 5 kullanmadim ama bir müddet 4s kullandıktan sonra s3 kullandim s3 kullandıktan sonra 4s çakma telefon gibi gelmeye başladi. Suan note 2 kullaniyorum 4s pazarda. satilan oyuncak telefonlar gibi duruyor yanında 4s artik hic zevk vermiyor. Iphone 5 de degisen birsey olmadigi icin ayni seyler onun icinde gecerli. Isletim sisteminin verdigi özgürlük ve büyük ekranın zevki başka.

Pazarda satılan oyuncak telefonlar gibimi :D siz anlaşılan pek zevkle kurcalamamışsınız s3 s2 olan arkadaşlarım var ne zaman 4s i görseler bizimki neden kasıyor neden oyunda donuyo kanka ya demekten sıkıldım değiştirin iphone alın deyip duruyorum :) ama karar size ait tabiki iyi günler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende ipad mini var iphone 5 yada note 2 düşünüyorum ama hangisini karar veremedim.

cihadehli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence samsung ,sony, htc son modelleri ile dizayn olarak değiştirilemiyen bataryası ile iphonelere benzemeye başlamış bile..

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
6) iphone olanın artık havasi olmuyor. Çünkü artık herkesin elinde iphone görmek mümkün.
8) Güncelleme konusuna gelirsek google destekli cihaz alırsan yazılım desteğin üst seviyede olur. 100 cihaza güncelleme vermeyen google değil firmalardir. Apple güncelleme vermesi ürün yelpazesinin dar olmasindan kaynaklanıyor.
2) S3 olmasa yeni piyasaya çıkan üst düzey android telefonlar stabiliteyi yakalamış durumda. Şarj konusuna girmiyorum bile iphone kullananlarin bir elinde telefon diger elinde sarj aleti ile dolasiyorlar.
3) Ekran konusunda iphone bir adim önde olabilir lakin pentile tabanli ekranlar kalitesiz değil. S3 un ekran parlaklığı yeterli seviyede sadece gün ışığında sorun oluyor ayni zamanda note 2 de kullanılan ekranda pentile tabanlı olmasına karşın görüntüleri keskin bir şekilde gösteriyor.
4) Appstore uygulama çeşitliliği yönünden önde olabilir ama sonuçta bütün marketi indirmiyorsunuz. Gerekli olan ve popüler uygulamalar daha fazlasi google playde de mevcut.
1) Gpu su istediği kadar iyi olsun ben 5.5 inç ekranda oynadığım oyunun zevkini 4 inç ekranda alamam.
Arkadaşın yorumlarindan apple fanboyu olduğu anlaşılıyor.

Teknoloji mağazasına git. 2 telefonu eline kurcala, oyun performanslarina bak biraz kendin karar ver. Biraz daha bekleme fırsatın varsa xperia z yi beklemeni öneririm. Son olarak wp 8 düşünürsen lumia 920 ye bakmani öneririm çok hoşuma giden bir telefon

6) Sence sırf almama sebebi herkesin elinde iphone olmasımıdır ?Demekki memnunki alıyorlar değilmi ? Türkiye de durumlar farklı olabilir ala Appstore yurtdışında yaşayanlar en ufak arızada birebir değişim yapıyor.
8) Yazılım desteği üst seviyede nasıl oluyor ? Bugün en tercih edilen telefonlardan biri samsung daha 1 yıl önceki modellerine güncelleme gelsin diye millet teknoloji sitesinde yatıyor. Bunu koskoca samsung firması çözemiyor ise eğer bu ikisisin sorunudur ürün yelpazesi müşteriyi alakadar etmez.
2) Stabilite dediğin olayı ben android telefonumda göremedim ( s3) Yani menüleri gezerken keyif almıyorsun. Hele ekrana şöyle 2-3 widget ekle veyahut oyundan çıkış yap bir menüleri gez bakalım. Hani sanılıyor ki iphone kullanan babasının malı. Ama gözle görünür şekilde onu farkediyorsun.
3) Ekran konusunda apple 1 değil bir çok adım öndedir. Bugün en iyi paneli ekranı üreter firmalardan birisi apple zaten bunu tartışmaya bile gerek yok. Sadece telefonda demiyorum mac'lerde de öyle. ( Tasarım işi ile uğraşan IPS panel haricinde ki ekranlarda degrade kayıplarının , renk kayıplarının ne demek olduğunu bilir. )
4) Yok birde tüm marketi indirseydik. Bununla ne alakası var. Appstore daha kaliteli uygulamalar var. Hatta onu geçtim ben google play'de ücretsiz uygulamalara girmeye korkuyorum güzel kardeşim. Yok Striptiz uygulaması , yok kim 500 milyar ister.
1) işte en önemlisi. Ekran boyutuna göre sen bu konuyu kıyasladınsa teknolojiden çok iyi anlıyorsun. Bugün note 2 ile yanyana koy bir iphone 5'i sadece 3-4 iyi oyun aç ( Ashalt 7 gibi ) Ben geçtim iyi zevkini osunu busunu yemin ediyorum frame nasıl atladığını an be an görürsün.

Arkadaşlar kimse kendini kandırmasın. Hiçbiri tekel firmalar değil. İyiye iyi diyoruz biz. HTC yeni modeller çıkarıyor onlarıda görecez. Ama şuanda bunları sunan en iyi firma apple.

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
3) Ekran konusunda apple 1 değil bir çok adım öndedir. Bugün en iyi paneli ekranı üreter firmalardan birisi apple zaten bunu tartışmaya bile gerek yok. Sadece telefonda demiyorum mac'lerde de öyle. ( Tasarım işi ile uğraşan IPS panel haricinde ki ekranlarda degrade kayıplarının , renk kayıplarının ne demek olduğunu bilir. )

Apple ekranlarını Samsung firmasından alıyor diye biliyordum??

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca, "iphonenin" "iphoneye" "iphonede" "iphonedende"
Arkadaşlar bu nasıl bir şeydir! Daha Iphone demeyi bile beceremeyen kişiler kalkmış telefon kıyaslaması yapıyor.
Türkçeniz mi bozuk İngilizce mi bilmiyorsunuz karar veremedim.

"Ayfon" diye okunur, Iphone diye yazılır.

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Apple ekranlarını Samsung firmasından alıyor diye biliyordum??

Ayrıca, "iphonenin" "iphoneye" "iphonede" "iphonedende"
Arkadaşlar bu nasıl bir şeydir! Daha Iphone demeyi bile beceremeyen kişiler kalkmış telefon kıyaslaması yapıyor.
Türkçeniz mi bozuk İngilizce mi bilmiyorsunuz karar veremedim.

"Ayfon" diye okunur, Iphone diye yazılır.
Ben sana buradan şuradan mı alıyor dedim iyi oku ondan sonra cevap ver. En iyi ekran kimde kardeşim ? beni nereden aldığı ilgilendirmez. Samsung yapıyorsa kendine de kullansın madem öyle buna itiraz eden mi oldu ?

Ayrıca bana edebiyat dersi vermeye çalışma Iphone değil ! iPhone diye yazılır. :)

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Adamlar 4S ile S3 ü karışlaştırıyor :) Sen iphone 5 mi diyorsun tamam kasa olarak çizilmeler konusunda biraz kalitesiz ama..

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
S3 bencede. iphone 5 bekleneni vermedi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 alan çok rahat ayfon da alır neyin kafasını yaşıyosun sen ? ayfon 4 ün yanına yaklaşamazmış :D s3 iphone5 ten pek çok açıdan üstündür.. kağıt üzerinde falan da değil GERÇEK olarak üstün malesef.. iphone5 ten daha fazla özelliğe ve yoğun kullanımda daha fazla pil ömrüne sahip galaxy s3 ;) paranızla ayfon alacağınıza biraz eğitim alın size tavsiyem en azından okuduklarınızı objektif şekilde değerlendirmeyi öğrenirsiniz.. zahmet olacak size ama her iki telefonu da kullanmayan da yorum yazmasın saçma sapan.. komik duruma düşüyorsunuz :D

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Ben sana buradan şuradan mı alıyor dedim iyi oku ondan sonra cevap ver. En iyi ekran kimde kardeşim ? beni nereden aldığı ilgilendirmez. Samsung yapıyorsa kendine de kullansın madem öyle buna itiraz eden mi oldu ?

Ayrıca bana edebiyat dersi vermeye çalışma Iphone değil ! iPhone diye yazılır. :)

Koçum sen neden bu kadar öfkelisin ?
Kasma bu kadar.
Sen Apple'ın ekranını kendi ürettiğini iddia ettin bende Samsung'tan alıyor dedim.
Ayrıca Türkçe konusunda senin için yazmamıştım fakat sen üstüne alınmışsın ;)
Ve Samsung Apple'a verdiğinden daha iyi bir ekran kullanıyor ama bundan haberin yok. iPad'den daha fazla çözünürlüklük sunan Samsung'un tabletinden bihabersin. Hem bilgisizsin hemde öfkeli. Hızlı ve öfkeli gibisin ;)

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Yaf bazı yorumlara baktımda direk "Iphone 5 veya Galaxy S III" bari gerekçesini yaz. Ben olsam almazdım 3-4 ay beklerdim (Konu ocak ayında açılmış) S IV'e bakardım. S III'ünde kötülükleri var Iphone 5'inde. Kendi telefonum S III diye savunacak değilim. Ama S III Yılın en iyi telefonu seçildi bu yılda S IV seçilebilir. S III'ün ekranının büyük olması çok güzel oyunlarda çok güzel oluyor film bile izleyebiliyorum ama Iphone 5'ten o zevki alamam. Ama Iphone 5'te hiç bir oyun kasmaz nerdeyse ama S III te bazı oyunlar kasabiliyor. Mesela Real Racing 3 bende kastı ama Note II de kasmıyor. Ram'i yetersiz S III ün birazda Andoid alıyor Ram'i bize kalan 300-400 MB maksimum ama Ios ta o kadar almıyor ve oyunlar ona göre optimize ediliyor. Android 1-2 yıl içinde stabillikte Ios u geçebileceğine kesin gözüyle bakıyorum. Ama Ios kötü mü hayır. Ama ben elime Iphone'yi aldıktan sonra 10-15 dakika geçmeden kurcalayacak bir şey kalmıyor sıkılıyorum. Ama S III veya Note II'yi tutunca her şeyini kurcalıyorum onu yapıyorum bunu yapıyorum 1 saati buluyor. Ios'ta sadece Apple'ın sözü geçiyor. Yani Custom Rom benzeri bir şey çıkarılamıyor. Açık kaynak kodlu Android'de ise isteyen geliştiriyor fikirlerini yapıyor Google belkide bunları araştırıp belki irtibata geçip sistemi daha hızlı geliştiriyor. Ios ta sadece kendi içinden 5-10-15-30 kaç kişiyse onlar geliştirebiliyor. Android'i 500-1000-15000 kişi geliştirebiliyor. Yani ben olsan Iphone 5S ve Galaxy S IV'ü beklerdim. Bundan sonraki kişiler inşaAllah yazımı okur ve bir kaç fikir sahibi olabilir. Hayırlı günler.

Dağılın :)

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Koçum sen neden bu kadar öfkelisin ?
Kasma bu kadar.
Sen Apple'ın ekranını kendi ürettiğini iddia ettin bende Samsung'tan alıyor dedim.
Ayrıca Türkçe konusunda senin için yazmamıştım fakat sen üstüne alınmışsın ;)
Ve Samsung Apple'a verdiğinden daha iyi bir ekran kullanıyor ama bundan haberin yok. iPad'den daha fazla çözünürlüklük sunan Samsung'un tabletinden bihabersin. Hem bilgisizsin hemde öfkeli. Hızlı ve öfkeli gibisin ;)
Bu arada bozmiyim dedim seni ama malesef ki Samsung firmasına ait bir ekran yoktu. O kullandığın ekranı bulan firma SHARP. Madem iyi bir ekran kullanıyor önce sen IPS panelin retina panelin ne demek olduğunu araştır ppi değerleriyle bana konuşma. Hadi oğlum şimdi kenara çekilde millet bilgilenmek için kullansın burayı :) Hızlı ve öfkeli olmak, bilgisiz ve cahil olmaktan iyidir koçum ;)

ChuckyS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Iphonenin sadece ismi var en iyisi galaxy s3 ama htc one da deneyebilirsin.

blueice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 Aydır siyah iPhone 5 kullanıyorum hiçbir şikayetim yok . donma takılma menü geçiş hızı süper. S3 olan arkadaşlarım sürekli donmadan kasmadan şikayet ediyor . Bence de iPhone 5

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aahah kardesim guldurme beni lutfen ? Bir arkadasımda s3 bir arkadasımda da ip5 var ikisiinide elime aldım inceledim oha dedirtti ikiside harika hangisini alıcM ama şyle bişi varki samsung & apple hiç bir telefon veya marka geçemez ,.. ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
valah ben şimdi galaxs s3 kulanıyorum ama berbat satıp iphone 5 hepsinden iyi arkadaşlar bunlkar hep kendı telfonun reklamını yapanlar

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İki haftadır iPhone4 kullanyorum, maalesef, şu iPhone stabil diyenlere güzel selamlarımı gönderecek uzun uzadıya bir review yazasım var, bakalım vakit bulabilirsem...

p.s.
Bu ikisi arasından iPhone5 alırım derdim normalde, ama şimdi pek emin değilim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ıphone alamayıp ucuza s3 alanların tipik s3 savunmaları işte meyve veren ağaç taşlanır s3 ıphone4 ün bile yanına yaklaşamazken 5 le kıyas yapıyorlar. bada çıktığında wave 1 le ıphone 4 kıyaslanıyordu :) şimdi s3 ve note 2 yi kıyaslamaya çalışıyorlar samsung kullanıcıları gerçekten dışarından bakınca çok komik görünüyorsunuz savunmalarınızla.

bu yorum hariç herkesin yorumları gerçekten yeterince bilgilendirici. S3 ve aynı zamanda 4s kullandım. S3 ü hala kullanıyorum. İnsanın telefonu ne için aldığına bağlı olarak değişir ikiside uygulama içinmi fotoğraf görüntü kalitesi büyük ekran zevki içinmi bunlara göre. Bu yorumu yazan ki yaşı 17-18 ve muhtemelen bayan arkadaşım herkesin elinde ıphone var. yani artık bir özelliği kalmadı. Her modeli birbirine benzediği için olsa gerek. i5 i bile yakından görmeden tanıyamayabilirsin birinin elinde. yani demem o ki i5 inde olsa dışardan bakıldığında i4s gibi görünüyorsun :) anladın?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:yes:valla ben bır suru telefon kullandım suan 4 s var bende 5 almayı dusunuyorum samsungda kullandım nokıa da nokıa nın allah belasını versın samsunda ıyı goruntu harıka ozellıkler cok guzel ama menu zor kullanımı kolay deyıl bence guncelleme bıle zor ınternnete bakın samsung guncelleme ıphone guncelleme ı phone de guncelle ve bıttı bukadar ı phone alısan dıyer telefonlar zor gelır bırde s 3 herkesın elınde var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Açık ara ıphone 5,şekli bir yana kullanışı bir yana...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bana göre ıphone 5 bin basar fakat bekle Xperia z Veya hazırana kadar galaxy s4 cıkacak onlarıda deneyebilirsin . bu 3 telefon çok süper rekabet yapacağını düşünüyorum ama ıphone durmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnce ıphone diorum bşka bişe demiom nedenmi ıphone ? : samsung s3 tuş kilidini açiom ayarllara girio ayarlardan çıkiom başka bişeye girio yani basmadığın yerlerede kendisi basio sanki hiç dengeli deil ıphone ise nereye basarsan sena odaklanio ve kulanışını rahat hale getirio ıphone bi bşka :/ samsung ıphoneden kopya çekio başka bişe deil :) niye kopya çekio derseniz 1tane örnek vercem samsung telefonlarda küçük hat die bişe yoktu ıphone çıkardı samsungda s3 e çıkardı :D sonuç samsung berbatt ıphone miss :D ii günler dilerim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
apple ı savunan kişiler tonlarca lira verip 3310 özelliğindeki cihazdan farkı olmayan cihaz almalarıdır gözünüz kapalı s3 alabılırsınız i5 yanından bıle geçemez hayırlı forumlar..

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
apple ı savunan kişiler tonlarca lira verip 3310 özelliğindeki cihazdan farkı olmayan cihaz almalarıdır gözünüz kapalı s3 alabılırsınız i5 yanından bıle geçemez hayırlı forumlar..

hocam rica ediyorum en yakın camdan atla aşağıya tamam apple markasını sevmiyor olabilirsin samsung kullanıcısı olabilirsin ama bu kadar da kötülemenin anlamı yok bence bu şu mu bu mu konuları gelmiş geçmiş en gereksiz konular (telefon konusunda). Telefonu kendinize alacaksınız ve ihtiyaçlarınızı bilmeniz lazım başkalarının fikri ile kendi kullanacağınız bir cihazı almak tamamen saçmalık.Ayrıca bu özgürlük konularınıda geçin rica ediyorum artık ne kadar farkı kaldı ki söyler misiniz jailbreak denen şeyi duymadınız mı yoksa duydunuz da sadece beleş uygulama mı sanıyorsunuz? En önemli konuda şu zaten 5 6 adet iphone cihazı var ve tip açısından evet fazla farkları yok 3 ve 4leri ayırmak çok basit 5i ayırmak zaten çok basit boyundan dolayı sadece s kısımlarında takılabilirsiniz peki size soruyorum telefonlar kapalı halde s3 ve galaxy grand telefonlarını ayırt edebilir misiniz? Samsungun yaptığı s2den sonra gelen note ailesi hariç neredeyse her telefon s3 tasarımında ve cihazlar tıpatıp birbirinin aynısı sadece ekran boyutları ve sensör yerleri farklı

hasankubilay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki haftadır iPhone4 kullanyorum, maalesef, şu iPhone stabil diyenlere güzel selamlarımı gönderecek uzun uzadıya bir review yazasım var, bakalım vakit bulabilirsem...

p.s.
Bu ikisi arasından iPhone5 alırım derdim normalde, ama şimdi pek emin değilim.
iphone 4 zamanın biraz gerisinde kalmış bir telefon. kardeşimde var ordan biliyorum. ancak bu yargıya iphone 5 kullanmadan varmamalısın bence :mrgreen:

iphone 5 s3 den daha iyi bence. sadece ekranı biraz küçük eksi olarak büyük ekran isteyenler için. :dil: