İphone 5 kasma ve donma

Bu konuyu okuyanlar

omerozturk367

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ABD üzerinden Apple iPhone 5 aldım yaklaşık 6 ay oldu son 2-3 aydır telefonda kasmalar ve donmalar yaşıyorum mesaj geldiği zaman çok kasıyor bişeye tıkladığımda donuyor vs. ne yapabilirim?
Cihaz jailbreaksiz

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iPhone 5 gibi bir cihaz bile kasıyor ya, o verilen paralara cidden yazık oluyor. Gerçi teknoloji bu, sürekli daha iyisi çıkmasa, hayrına verecek halleri de yok. :) Sorununa gelirsek, verilerini, fotoğraflarını, müzik ve videolarını yedekleyerek cihazı restore et. Büyük ihtimal sorun çözülür. :)

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
imkansız ilk senden duyuyorum çok şaşırdım harbiden!!!
cihazda ios7 beta sürümlerimi yüklü?

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
aynen ilk defa duyuyorum eğer güncelleme felan yaptıysan bir sorun çıkmış olabilir

şarz yerinden içeri doğru üfle :D

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hemde mesajlarda kasacak öylemi ? 50 tane uygulama açık arka planda oyunda dahil. Hayatımda duymadım :)

KEKO_01

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Cihazda virüs falan olmasın. 3000 liralık telefonun mesaj geldiğinde kasacağını sanmıyorum cidden.

omerozturk367

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 5 gibi bir cihaz bile kasıyor ya, o verilen paralara cidden yazık oluyor. Gerçi teknoloji bu, sürekli daha iyisi çıkmasa, hayrına verecek halleri de yok. :) Sorununa gelirsek, verilerini, fotoğraflarını, müzik ve videolarını yedekleyerek cihazı restore et. Büyük ihtimal sorun çözülür. :)

1 ay önce restore ettim bikaç gün geçti yine aynı deli olucam ya valla o kadar para say şu işe bak. Ayrıca sadece bu sorun yok birini aradığım zaman bazen telefon çalmıyor duyduğum ses benim sesim oluyor alo diyorum kendi sesim geliyor yani duyduğum ses benim mikrofonumdan geliyor o sorun bazen oluyor bazen de normal telefonla konuşup aramayı bitirdiğim zaman hoparlörden benim sesim geliyor yani yine aynı sorun gibi birşey kendi sesimi duyuyorum. Ayrı bir sorun da herhangi bir oyunu oynarken çok sık olmasa da bazen donuyor ve oyun kapanıyor ana ekrana dönüyor tekrar girmeye çalışyığımda yine ana ekrana dönüyor uygulamayı sonlandırdıktan sonra giriyorum ve en son yaptığım değişiklikler gözükmüyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

imkansız ilk senden duyuyorum çok şaşırdım harbiden!!!
cihazda ios7 beta sürümlerimi yüklü?

Hayır ios 6.1.4

KEKO_01

Asistan
Reaksiyon puanı
6
1 ay önce restore ettim bikaç gün geçti yine aynı deli olucam ya valla o kadar para say şu işe bak. Ayrıca sadece bu sorun yok birini aradığım zaman bazen telefon çalmıyor duyduğum ses benim sesim oluyor alo diyorum kendi sesim geliyor yani duyduğum ses benim mikrofonumdan geliyor o sorun bazen oluyor bazen de normal telefonla konuşup aramayı bitirdiğim zaman hoparlörden benim sesim geliyor yani yine aynı sorun gibi birşey kendi sesimi duyuyorum. Ayrı bir sorun da herhangi bir oyunu oynarken çok sık olmasa da bazen donuyor ve oyun kapanıyor ana ekrana dönüyor tekrar girmeye çalışyığımda yine ana ekrana dönüyor uygulamayı sonlandırdıktan sonra giriyorum ve en son yaptığım değişiklikler gözükmüyor

En iyi yol telefonu servise yollamak bence. İçinden çıkılmaz bir durum gibi. Fazla uğraşma.

omerozturk367

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen ilk defa duyuyorum eğer güncelleme felan yaptıysan bir sorun çıkmış olabilir

şarz yerinden içeri doğru üfle :D

Maalesef ben de zaten ilk defa yaşadım aynı telefon dayımda var üstelik o benden 1 ay önce aldı TELEFONUNDA EN UFAK Bİ KASMA DONMA YOK ama bende bu şekilde deli olucam ya. Onun da bikaç gün önce kilit tuşu bozulmuş telefon kilitliyken 3 kez basıyosun 3. de ekran açılıyor o da tamir ettirecekmiş.

En iyi yol telefonu servise yollamak bence. İçinden çıkılmaz bir durum gibi. Fazla uğraşma.

Çok haklısın ama servise nasıl yollıycağım bilmiyorum Bursa'da oturuyorum eğer Apple mağazası varsa götürürüm ama onu da bilmiyorum internette bulamadım daha önce Korupark AVM'de vardı kapandı yerine Samsung mağazası açıldı şok oldum zaten.

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
iphone anlattığınız kadar kasmaz.donanımsal bir sorun var.tamire gönderin.
ayrıca abd'de aldığınız apple store götürüp yurtdışına çıkacağınızı belirtirseniz yenisi ile değişim yapıyorlar.

bizde genpa ile uğraş dur :D

az kaldı apple açacak bir store.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22

Hayır ios 6.1.4
geçici kayıtlı mı kalıcı kayıtlı mı?

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Cihaza temiz bir restore atın ve yedeğinizi yüklemek yerine yeni iphone olarak ayarlayın. Olmadı donanımsal bir problemdir servise götürün değiştirsinler. İlk defa duyuyorum iPhone 5 te kasma sorununun olduğunu bende iPhone 4 var iOS 7 beta 6 dayım bende bile çok hafif kasıyor.

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Iphone stabil değilmiydi nasıl kasar ya hayret.Devlet gibi telefon halbuki..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de aynı sorun var aynen mesaj gelince donuyo çok kasıyo :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimki ıPhone 5c ama beniki dondu kaldı açıncada aynı ekran geliyo ios7 süümlü ama neden gelmiyor anlamadım gitti şuna bir çara bulun yahu :( :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:(bnde 5s var 1 ay oldu alalı cok kasıyor iphoto acılmıyor facedeki videolar acılmıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bndede var bnmkıde ck kasıyor donmalar oluyor servıse gonderdım bı sonuc cıkmadı para bosa gıttı

LGMAHMUT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef ben de zaten ilk defa yaşadım aynı telefon dayımda var üstelik o benden 1 ay önce aldı TELEFONUNDA EN UFAK Bİ KASMA DONMA YOK ama bende bu şekilde deli olucam ya. Onun da bikaç gün önce kilit tuşu bozulmuş telefon kilitliyken 3 kez basıyosun 3. de ekran açılıyor o da tamir ettirecekmiş.

Çok haklısın ama servise nasıl yollıycağım bilmiyorum Bursa'da oturuyorum eğer Apple mağazası varsa götürürüm ama onu da bilmiyorum internette bulamadım daha önce Korupark AVM'de vardı kapandı yerine Samsung mağazası açıldı şok oldum zaten.
bende bursada oturuyorum kardeşim bizimki sokagimizda yetkili servis var FSM Bulvarı acıbadem Hastanesi karşısında ordan kime sorarsan gösterirler zaten orada 3 tane eczane var bursaspor şampiyonluk anitinin üstündeki eczanenin yanında aşağıdan bakinca zaten servisi görüyorsun adı IPOINT

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iPhone kasar alışın.... 2 günde 1 kapatmazsan kasar... :lol:

Pοseidon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende bursada oturuyorum kardeşim bizimki sokagimizda yetkili servis var FSM Bulvarı acıbadem Hastanesi karşısında ordan kime sorarsan gösterirler zaten orada 3 tane eczane var bursaspor şampiyonluk anitinin üstündeki eczanenin yanında aşağıdan bakinca zaten servisi görüyorsun adı IPOINT

iPoint'i ben de görmüştüm, tavsiye ediyor musunuz?

LGMAHMUT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet çünkü bursadaki tek apple servisi ayr yeten satışlarında var apple.com dan daha ucuz örneğin iphone 5c 16 gb versiyonu apple.com da 1800 tl iken IPOINT te 1500 tl ydi ama şimdi apple.com da iphone5c 8 gb versiyonu 1500 tl (satışlarda ne kadar güvenilir bilmiyorum arıza görmüş cihazı paketletiyor olabilirler)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Evet kasar çok doğru soylemissiniz sayın sdn okuru; hatta ne 2 günde 1 kapatması, 12 saatte bir falan yapmak lazım yoksa menü geçişleri falan bile çok kasiyor.

Ben program buldum her 3 saate bir otomatik açıp kapatıyor kendini yoksa işkence aşırı kasıyor.