İphone 5-htc one-galaxy s4 hangisini tercih etmeliyim. Babam için hediye alacağım

Bu konuyu okuyanlar

certeloguz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Babandan bahsetseydin biraz? :)

Ben kendi babama iPhone5 alırdım. Teknoloji cahili bir adam, en rahat onu kullanır ve öyle eşşek kadar ekran ihtiyacı da yok, o nedenle iPhone'un küçüklüğü de avantaj.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
hayırlı evlat :( acaba ileride çocuğumuz olursa(inşAllah) bize böyle hediyeler almayı düşünür mü

certeloguz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
babandan bahsetseydin biraz? :)

ben kendi babama iphone5 alırdım. Teknoloji cahili bir adam, en rahat onu kullanır ve öyle eşşek kadar ekran ihtiyacı da yok, o nedenle iphone'un küçüklüğü de avantaj.
haklisin babam çok teknolojiyle iç içe değil ama kullandikça öğrenen birisi. Resim çekmeyi sever internette dolaşmayi sever. Facebook tan yorum yapmayi sever. Oyun oynamaz. Bi cihazi en az 5 yil kullanir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hayırlı evlat :( acaba ileride çocuğumuz olursa(inşAllah) bize böyle hediyeler almayı düşünür mü
Ben babama araba bile aldım. Onun tırnağına kurban olurum. Sen düşün evlatlarında sana düşünür inşallah.

Babandan bahsetseydin biraz? :)

Ben kendi babama iPhone5 alırdım. Teknoloji cahili bir adam, en rahat onu kullanır ve öyle eşşek kadar ekran ihtiyacı da yok, o nedenle iPhone'un küçüklüğü de avantaj.
Ben kullanıyorum iPhone 5 ama pek ilgisi yok.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=319969]certeloguz[/MENTION] amin hocam inşAllah bizim baba mezarda toprağı bol olsun anneye de elimizden geldiğince yardım ediyoruz 3 telefon hakkında ise one -i5 - s4 olurdu sıralamam alacak olsam tabi babanında fikri önemli eğer senin elinde üst düzey bir telefon yoksa babana telfon almayı planlıyorum kendime sence hangisi daha hoş şeklinde ön bilgi alabilirsin tabi belli etmemek şartı ile

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Simdi soyle dusun. Baban en az 5 yil kullanir dedin. Yazilim destegi ile Apple'a 1 puan burdan,nadir sorun cikaran kullanim kolayligi saglamasi acisindan iOS a da 1 puan burdan. Birde sey tablet alsan daha iyi olmaz mi? Bende babama ipad almayi dusunuyorum

certeloguz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Simdi soyle dusun. Baban en az 5 yil kullanir dedin. Yazilim destegi ile Apple'a 1 puan burdan,nadir sorun cikaran kullanim kolayligi saglamasi acisindan iOS a da 1 puan burdan. Birde sey tablet alsan daha iyi olmaz mi? Bende babama ipad almayi dusunuyorum
Ben teknoloji görgüsüzü biriyim. Tabletim var onu hiç kullanmıyor. Kendi telefonuyla İnternet'e girmeye çalışıyor. Oda yavaş kalınca sinir oluyor.

@certeloguz amin hocam inşAllah bizim baba mezarda toprağı bol olsun anneye de elimizden geldiğince yardım ediyoruz 3 telefon hakkında ise one -i5 - s4 olurdu sıralamam alacak olsam tabi babanında fikri önemli eğer senin elinde üst düzey bir telefon yoksa babana telfon almayı planlıyorum kendime sence hangisi daha hoş şeklinde ön bilgi alabilirsin tabi belli etmemek şartı ile
Başınız sağolsun. Mekanı cennet olsun. Htc yi hiç bilmiyorum. Hiç kullanmadım. O yüzden tereddüt ediyorum

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu sene çıkan tüm telefonları inceledim Htc one tercih etmeniz daha ii olur.Çünkü iphone 5 fiyatına göre hem kısıtlı hemde özellikleri yetersiz s4 ise s3ün plus versiyonu şeklinde donanım olarak pek bi fark yok xperia z ise bu yıla göre geç kalınmış bir piyasa yoklaması asıl bombayı yazın patlatacak Nokia gelcek olursak yıl sonuna doğru 41 mp 4 çekirdekli 2 gb ramli teli çıkartacak almışken bu yılın en iysi olsun diyorsanız zamanınız varsa yaz ayını veya yıl sonunu bekleyin diğer tellerin fiyatlarıda düşer yk ben şimdi alcam derseniz Htc one şuan piyasadaki albenisi olan tek telefondur.

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Babana alacaksan iPhone 5 al. Büyükler büyük boyutlu telefonları pek sevmiyor. Hem iPhone 5'in kullanımı S4'ten vs. daha kolay.

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Babana alacaksan iPhone 5 al. Büyükler büyük boyutlu telefonları pek sevmiyor. Hem iPhone 5'in kullanımı S4'ten vs. daha kolay.
Cebe sığacak kadar olması yeterli önemli olan ince ve hafif olması hem bi iphone 5i al eline daha sonra 4.5-5 inç bir teli al hayata küsersin film izlerken oyun oynarken uygulamaları kullanırken internetten gezerken 1 ekranda 2 iş yaparken büyük ekran daha ii olur fotoğraflar videolardaki detayları daha net görürsün.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ya Allah aşkına bir "baba"ya neyine bakıp One öneriyorsunuz? Ki kişisel fikir olarak iPhone 5 yerine One'ı 25 ker tercih edecek biriyim.
Uzun süreli kullanım da demişsin. Bu tipte cümleler etmeyi hiç sevmem ama, iphone 5 al direk.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Misafirim ama param çok olsa babama i phone 5 alırdım oturupta blinkfeed zoe ve boomsoundla falan uğraşmaz babam ama kendime tabiki htc one

Serhat Y

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence git babana sor baban hangisinin görüntüsünü severse onu al süpriz yapmak istiyosan sadece görüntülerini göster bide boyutlarını söyle çatırma yani :)ha bide okadar özelliklere kafayı da yorma bu dönemde her telefonla hertürlü işlemi uyglamayı yaparsın boşa o iyi bu iyi demeyin hepsi iyi görüntüye bak geç derine girme

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İphone 5 al dostum s4 1 yıla kadar 3 4 kere kapak değiştirsin htc one yorum yapmamayacam onu zor kullanır iphone 5 en ideali

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
mutlaka android bir cihaz al. şu an babam optimus black kullanıyor. annem'de zamanıda turkcell t10 kullanıyordu. android'de arayüzü değiştirebiliyorsun. böylece çok daha kolay bir kullanım mümkün.
ios veya wp8'de arayüzü bu kadar kolay değiştirmek mümkün değil. android'de ise 1-2 tuşa bakıyor.

örnek olarak Big launcher çok basit bir kullanım sunuyor. farklı çözümler de mümkün.

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Yalnız burada kendimizden bahsetmiyoruz. Bu arada ne tabletten ne de Note 2'den iPhone 5 kadar zevk almadım.

certeloguz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İphone 5 almaya karar verdim. Ailede 3 tane daha iPhone var. Aramızdaki iletişimi daha kolay sağlamak için i5 daha doğru sanırım. İmesage FaceTime gibi özellikleri kullanmamız açısından. Birde tanizi AppStore farkı var. Uygulamalar daha düzenli çalışıyor. S4 düşünmüştüm ama ondan vazgeçtim. Htc yi hiç bilmiyorum. Sadece yeni olduğu için düşünmüştü. En rahat kullanım i5 olur galiba. Babam öyle ekranı şöyle renkli olsun müzik sesim bu olsun demez. Tekrar teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız ve ilginiz için.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
doğru tercih yapmışsın anneler babalar genelde android in içindeki ileri düzey ince ayrintili şeyleri kullanmayacagi için iphone doğru tercih olacaktir. androidde rehberin şişmesi, 8 gb sistem yer kaplaması vs ios un gerek stabilliği gerek sade ve basitliği, ''bana telefon konuştursun yeter birde şık görünsün'' diyen anne babalar için birebirdir.

şahsen bende anneme iphone almayi düşünüyorum lakin iphone 4 8 gb alacağım 900 tl. neden mi? annelerimiz öyle sabahtan akşama kadar facebook twitter mail vs bakan insanlar degil. o yuzden bu bile ona fazlasiyla yetecektir. hem şık bir telefon, sade, kullanımı kolay küçük 3.5 inc, ele cebe kolaylikla sığar, hem yazilari büyük net. hemde ekonomik sanada tavsiye ederim. eğer annen teknolojiyle çok iç içe değilse iphone 5 e gerek yok. beyaz bir iphone 4 8gb alirsan hem 800 lira tasarruf edersin hemde anneni mutlu edersin.

not: iphone veya android fanı değilim. objektifim. telefonum eski bir samsung. star wifi .

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Tabiki de iOS cihaz almalısın, rahat kullanır. Android eziyet olur ona.
Windows phone'lardan uzak dur, sıkılır bir süre sonra ondan.

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya Allah aşkına bir "baba"ya neyine bakıp One öneriyorsunuz? Ki kişisel fikir olarak iPhone 5 yerine One'ı 25 ker tercih edecek biriyim.
Uzun süreli kullanım da demişsin. Bu tipte cümleler etmeyi hiç sevmem ama, iphone 5 al direk.
Baba diye teknoloji özürlü olacak değil ya biz burda karar verirken hediye olacağından fiyat baz alındığında en iyi sağlam olanını öneriyoruz ozaman 3310 alsın ne diyim :S Baba ya diyorsun sanki iskele babası adam düşünmüş hediye olarak alıcaksa iphone nun yeni modeli çıkacak zaten gerek yok bence one her açıdan daha uygundur baba die ozaman windows phone alsın kullanımı iphonedan daha basit htc one 4.7 inç 20 gram var aralrında oda boyutundan dolayı incecik tek parca kasaya sahip güzel bi tel cebe her yere girer kullanımındada bir şey yk atomu parçalamıyorsun sonuçta zaten arkadaşın ailede 3 iphone varmış o yönden alması isabetli olmuş biz telefonu önerirken her açıdan düşünüyoruz hediye sonuçta en az 4-5 sene rahat götürür one

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İphone 5 almaya karar verdim. Ailede 3 tane daha iPhone var. Aramızdaki iletişimi daha kolay sağlamak için i5 daha doğru sanırım. İmesage FaceTime gibi özellikleri kullanmamız açısından. Birde tanizi AppStore farkı var. Uygulamalar daha düzenli çalışıyor. S4 düşünmüştüm ama ondan vazgeçtim. Htc yi hiç bilmiyorum. Sadece yeni olduğu için düşünmüştü. En rahat kullanım i5 olur galiba. Babam öyle ekranı şöyle renkli olsun müzik sesim bu olsun demez. Tekrar teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız ve ilginiz için.
Hayırlı olsun ailede 3 iphone olmasından dolayı ii olabilir sizin için.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Baba diye teknoloji özürlü olacak değil ya biz burda karar verirken hediye olacağından fiyat baz alındığında en iyi sağlam olanını öneriyoruz ozaman 3310 alsın ne diyim :S Baba ya diyorsun sanki iskele babası adam düşünmüş hediye olarak alıcaksa iphone nun yeni modeli çıkacak zaten gerek yok bence one her açıdan daha uygundur baba die ozaman windows phone alsın kullanımı iphonedan daha basit htc one 4.7 inç 20 gram var aralrında oda boyutundan dolayı incecik tek parca kasaya sahip güzel bi tel cebe her yere girer kullanımındada bir şey yk atomu parçalamıyorsun sonuçta zaten arkadaşın ailede 3 iphone varmış o yönden alması isabetli olmuş biz telefonu önerirken her açıdan düşünüyoruz hediye sonuçta en az 4-5 sene rahat götürür one

Elmayla armut yapmak zorunda mısın?
Baba diye teknoloji özürlü olacak demedim de, Android telefonların bizler tarafından "avantaj" olarak nitelenen yönlerini kullanabilmek için "ileri kullanıcı" olmak gerekiyor. Bunu kimse hiç inkar etmesin, asla bir iOS kadar kolay değil Android'in kullanımı. Ayrıca teknolojiyle arası pek yoktur, kolay olsun diyince hemen 3310 mu olması gerekiyor. Bunu mu anlıyorsun gerçekten?

ya bir de devam edecektim cevap yazmaya ama lütfen biraz noktalama işareti kullan. 2-3 satırda yoruldum vazgeçtim.

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elmayla armut yapmak zorunda mısın?
Baba diye teknoloji özürlü olacak demedim de, Android telefonların bizler tarafından "avantaj" olarak nitelenen yönlerini kullanabilmek için "ileri kullanıcı" olmak gerekiyor. Bunu kimse hiç inkar etmesin, asla bir iOS kadar kolay değil Android'in kullanımı. Ayrıca teknolojiyle arası pek yoktur, kolay olsun diyince hemen 3310 mu olması gerekiyor. Bunu mu anlıyorsun gerçekten?

ya bir de devam edecektim cevap yazmaya ama lütfen biraz noktalama işareti kullan. 2-3 satırda yoruldum vazgeçtim.
Edebiyat eseri vermiyoruz burda noktalama işaretlerini koymaya gerek duymadım.Emin ol senden daha iyi metin yazarım cevap veremezsin boş konuşuyorsun sen, sanıyormusun şuan androidi kullanan herkes tam anlamıyla verim alabiliyor gerekli işlevleri kullanabilmesi yeterli, profesyönel değil sonuçta babası bir takım ihtiyaclarını karşılasın yeter, oda zor birşey değil iphone 5 kullananlara sor daha titreşime almayı dahi bilmeyenler var çoğu özelliğinden yoksunlar niye aldın dediğinde masaya koyuyorum iphone 5 yazıyor ya okadar diyor bu anlayışla devam edilemez.Çağımız teknoloji çağı öğrenmeye açık olmak gerekir tutup arkadaşın babasına rom yükle root yap demiyoruz.Teknolojiyle arası yoktur kolay olsun diyorsan windows phone(iosdan daha stabil daha hızlı daha basit) seçicen laf olsun diye konuşmayacaksın,3310 da mübalağa yaptım ama anlamışsın ne demek istediğimi mesaj yerine ulaşmış.Adama atomu parçala demiyoruz ne yapcak video,foto çekicek müzik dinler internete girer maillerine bakar uygulamaları kullanır eee bunları her telle yaparsın ne zorluğu var takmışsınız bir iphone özenti gibi sırf ismi var emin ol steve jobsdan sonra bir yenilik bir akım yok.Tabikide ileriyi düşüncek önemli bir kişiye hediye alıyorsun almışken en iysi olsun bütçe doğrultusunda her sene ver baba telin yenisini alcam denmez heralde :S htc one nı kullanırken zevk alcak boşa para gitmicek bir fark olcak bir kaç yıl idare edicek kasası sağlam tek parca görüntü dizaynıda hoş ekranda iyi ailesiyle birşeyler yaparken daha çok işine yarıcaktir diğer türli kısıtlı oluyor iphone 5 le...
Ya Allah aşkına bir "baba"ya neyine bu lafı sana hiç yakıştıramadım görende babayı fil tarihinden geliyor sancak :S neyine diyorsan sen 3310 al boşver iphone 5i felan neyine iphone 5 :S

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
bence de iphone ama yakında 5s çıkacak onada bakarsın

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Edebiyat eseri vermiyoruz burda noktalama işaretlerini koymaya gerek duymadım.Emin ol senden daha iyi metin yazarım cevap veremezsin boş konuşuyorsun sen, sanıyormusun şuan androidi kullanan herkes tam anlamıyla verim alabiliyor gerekli işlevleri kullanabilmesi yeterli, profesyönel değil sonuçta babası bir takım ihtiyaclarını karşılasın yeter, oda zor birşey değil iphone 5 kullananlara sor daha titreşime almayı dahi bilmeyenler var çoğu özelliğinden yoksunlar niye aldın dediğinde masaya koyuyorum iphone 5 yazıyor ya okadar diyor bu anlayışla devam edilemez.Çağımız teknoloji çağı öğrenmeye açık olmak gerekir tutup arkadaşın babasına rom yükle root yap demiyoruz.Teknolojiyle arası yoktur kolay olsun diyorsan windows phone(iosdan daha stabil daha hızlı daha basit) seçicen laf olsun diye konuşmayacaksın,3310 da mübalağa yaptım ama anlamışsın ne demek istediğimi mesaj yerine ulaşmış.Adama atomu parçala demiyoruz ne yapcak video,foto çekicek müzik dinler internete girer maillerine bakar uygulamaları kullanır eee bunları her telle yaparsın ne zorluğu var takmışsınız bir iphone özenti gibi sırf ismi var emin ol steve jobsdan sonra bir yenilik bir akım yok.Tabikide ileriyi düşüncek önemli bir kişiye hediye alıyorsun almışken en iysi olsun bütçe doğrultusunda her sene ver baba telin yenisini alcam denmez heralde :S htc one nı kullanırken zevk alcak boşa para gitmicek bir fark olcak bir kaç yıl idare edicek kasası sağlam tek parca görüntü dizaynıda hoş ekranda iyi ailesiyle birşeyler yaparken daha çok işine yarıcaktir diğer türli kısıtlı oluyor iphone 5 le...
Ya Allah aşkına bir "baba"ya neyine bu lafı sana hiç yakıştıramadım görende babayı fil tarihinden geliyor sancak :S neyine diyorsan sen 3310 al boşver iphone 5i felan neyine iphone 5 :S

Noktalama işaretleri edebiyat eseri vermek için değildir, karşındaki insanlar senin ne yazdığını anlasın diyedir.
Vazgeçtim uğraşılacak bir yanın yokmuş, he he diyorum haklısın eyvallah.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar evet iphone kullanımı kolay olabilir ama bence ilginç bir şey alsa ilginç yazılımsal özelliği olan galaxy s4 gibi daha iyi olur s4 donanımsal olarakta yazılımsal olarakta diğerlerinden çok üstün kamerasıda mükemmel internette dolaşırken dokunmadan hareket etmek gözlerle hareket etmek hoşuna gider belki film izler telefona bakmayınca video durur falan :) bence samsung galaxy s4 her konuda daha iyi gibi sadece ios farkı var biirde büyük telefon seviyomu o var:)

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Noktalama işaretleri edebiyat eseri vermek için değildir, karşındaki insanlar senin ne yazdığını anlasın diyedir.
Vazgeçtim uğraşılacak bir yanın yokmuş, he he diyorum haklısın eyvallah.
Ben gerek duyduğum yerde noktalama işaretlerini kullanırım zaten hızlı yazdığım için gerek duymadım noktalama işaretlerinin ne işe yaradığını anlatacak değilim yalnız bi oraya takılman saçma olmuş biz ne konuşuyoruz senin takıldığın şeye bak :S he he dersin çünkü cvp veremiyorsun çocuk gibi he he dersin haklı olduğumu kabulleniyorsun tartışma ortamı yaratmanın bi anlamı yok özelden yazabilirsin seni yermek kötülemek için sölemiyorum..

@certeloguz iPhone 5 en doğru karar.Android teknoloji meraklısı kişilere göre.

Katılıyorum :)
Ne için katıldığınıda yazarsan sevinirim Android merakı diye birşey yok teknolojiye merak yenilikçi olmanın zararı yok iphone merakı,özentiliği var parayı sokağa atmanın bi anlamı yok.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ben gerek duyduğum yerde noktalama işaretlerini kullanırım zaten hızlı yazdığım için gerek duymadım noktalama işaretlerinin ne işe yaradığını anlatacak değilim yalnız bi oraya takılman saçma olmuş biz ne konuşuyoruz senin takıldığın şeye bak :S he he dersin çünkü cvp veremiyorsun çocuk gibi he he dersin haklı olduğumu kabulleniyorsun tartışma ortamı yaratmanın bi anlamı yok özelden yazabilirsin seni yermek kötülemek için sölemiyorum..

Ne için katıldığınıda yazarsan sevinirim Android merakı diye birşey yok teknolojiye merak yenilikçi olmanın zararı yok iphone merakı,özentiliği var parayı sokağa atmanın bi anlamı yok.
Belki One kağıt üstünde daha iyi olabilir ama,uzun süreli kullanamaz ve bir büyük açısından düşünecek olursak,tasarımın sade olmasını ister diye düşünüyorum.Hem de One alıp şarkı mı dinleyecek? iPhone'un en azından stabilitesi ve kullanışlığı var ve aldığında 5 yıl sıkıntı çekmeden kullanabiliyorsun.Kendini bir baba olarak düşün,sen hangisini seçerdin?
Birde ekleme yapayım;
Ben Apple kullanıcısıyım ama Apple'ı bildiğimden beri sevmem.iPod touch kullanan birisi olarak Apple marka ürün alındığında çöpe atıldığını düşünmüyorum çünkü her ne kadar özgür olmasada,Android'de yapamadığın şeyleri yapabilirsin.