İphone 4s vs Sony Xperia SP ?

Bu konuyu okuyanlar

cessase

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kafam çok karışık bu iki telefon arasında gidip gelmekteyim evet farkındayım birisi 1200 tl civarı birisi 1700 tl ama Xperia SP den 1200 liraya aynı performansı alacağımı hissediyorum..İOS ve ANDROİD farkı da mevcut İOS her zaman daha iyi o da var..Sony güncelleştirmeleri çok geç veriyor o da var..sizin de fikirlerinizi öğrenmek isterim..Şimdiden ilgilenip yorumunu,görüşünü bildirenlere teşekkür ederim.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
arkadaşlar kafam çok karışık bu iki telefon arasında gidip gelmekteyim evet farkındayım birisi 1200 tl civarı birisi 1700 tl ama Xperia SP den 1200 liraya aynı performansı alacağımı hissediyorum..İOS ve ANDROİD farkı da mevcut İOS her zaman daha iyi o da var..Sony güncelleştirmeleri çok geç veriyor o da var..sizin de fikirlerinizi öğrenmek isterim..Şimdiden ilgilenip yorumunu,görüşünü bildirenlere teşekkür ederim.

Şimdi öncelikle biri 1700tl derken o biri sanırsam 4s oluyor ve o fiyata 5ler mevcut 1700lira asla 4s'e verilmez.Diğer bir konu sp 4s'ten emin ol ki daha üstündür. Eğer iphone alıp bune ya bluetoothla resim atmıyor bune ya pcye bağladım ama resim atmam için itunes lazım bune ya menü değişmiyor hep aynı şeyler sıkıldım demeyeceksen evet ios daha stabil ama şimdi 7 çıktı 4s ve 4te ne kadar sağlam çalışır orası bilinmez.

surfking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum o fiyata iPhone 5 bulursun tertemiz sorunsuz 2. el veyahutta nakite çevirmek için turkcellden vb yerlerden taksitle alıyorlar nakit fiyata satıyorlar

s3 ve xperia z kullanıyorum.
s3 hiçbir program yüklü olmadığı halde 10 saat full facebookta takılayım kasmaya başlıyor yazdıklarım sonradan geri geliyor.

kısacası iOS'ta istediğin kadar program yükle tek gram kasma yaşamassın programlarda kapat hatası vb. çok nadir yaşarsın + cihazda bir sorun oldumu %99 1-1 sıfır cihaz ile değişim yapıyor apple
ama 5 siyahların bazılarında sorun var boya atmaları yaşıyor

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :))

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
İphone 4s 1700 tl ye cok paha lı daha ucuza var bence iphone 4s al ama 32gb al kesinlikle

cessase

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi öncelikle biri 1700tl derken o biri sanırsam 4s oluyor ve o fiyata 5ler mevcut 1700lira asla 4s'e verilmez.Diğer bir konu sp 4s'ten emin ol ki daha üstündür. Eğer iphone alıp bune ya bluetoothla resim atmıyor bune ya pcye bağladım ama resim atmam için itunes lazım bune ya menü değişmiyor hep aynı şeyler sıkıldım demeyeceksen evet ios daha stabil ama şimdi 7 çıktı 4s ve 4te ne kadar sağlam çalışır orası bilinmez.

sanırım 1700 TL ye olan iphone 5 lerden kastınız yabancı ürünler ya da 2. el zira büyük hiçbir teknoloji firmasında 2000 den aşağı değil son doların fırlamasıyla birlikte..onların da garanti sorunu falan oluyor sanırım fazlaslıyla da bilgisizim bu telefon işlerinde.

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ios alırsan huzurlu olursun donma yeniden açılma takılma gibi sorunların olmaz.
4s kullanıcısıyım gayet memnunum.performans anlamında 5 ile gözle görülür bir farkı yok.gelecekte çıkan oyunlarda ne olur bilemem. 4s alacaksan 15$ ını da hazırla 10-12 ücretli uygulama ile androidin "özgürlüğünü" ve saçmalamasını aramazsın ;)
25pp ile de ücretsiz uygulama indirirsin ama tavsiye etmem.

cessase

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum o fiyata iPhone 5 bulursun tertemiz sorunsuz 2. el veyahutta nakite çevirmek için turkcellden vb yerlerden taksitle alıyorlar nakit fiyata satıyorlar

s3 ve xperia z kullanıyorum.
s3 hiçbir program yüklü olmadığı halde 10 saat full facebookta takılayım kasmaya başlıyor yazdıklarım sonradan geri geliyor.

kısacası iOS'ta istediğin kadar program yükle tek gram kasma yaşamassın programlarda kapat hatası vb. çok nadir yaşarsın + cihazda bir sorun oldumu %99 1-1 sıfır cihaz ile değişim yapıyor apple
ama 5 siyahların bazılarında sorun var boya atmaları yaşıyor

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :))

haklısınız iphone u iphone yapan zaten İOS un stabilitesi makineyi çoğu firma üretebiliyor..1700 e satan yerler var mı yardımcı olursanız sevinirim sonuçta sp ne kadar iyi olursa olsun bahsettiğimiz iphone 5.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İphone 4s 1700 tl ye cok paha lı daha ucuza var bence iphone 4s al ama 32gb al kesinlikle

var mıdır hocam tavsiye edebileceğiniz bir platform satın almak için ?

ios alırsan huzurlu olursun donma yeniden açılma takılma gibi sorunların olmaz.
4s kullanıcısıyım gayet memnunum.performans anlamında 5 ile gözle görülür bir farkı yok.gelecekte çıkan oyunlarda ne olur bilemem. 4s alacaksan 15$ ını da hazırla 10-12 ücretli uygulama ile androidin "özgürlüğünü" ve saçmalamasını aramazsın ;)
25pp ile de ücretsiz uygulama indirirsin ama tavsiye etmem.

hepsine sonuna kadar katılıyorum ama 1100 tl civarına alınacak bir Xperia SP nin performans/ürün anlamında çok iyi olduğunu düşünüyorum ben de sonuçta bir iphone 4s i 1600-1800 tl ye iphone 5 i de 1800-2000 arasına mal edebilirim galiba.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=272268]cessase[/MENTION] sanırsam carrefour vb mağazalar ara sıra yapabiliyor o fiyatlara indirim.Hazır Ramazan'dayız kesinlikle yapacaklardır

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3

Eğer istanbulda oturuyosan sirkecideki Doğubanka bakmalısın cok uygun fiyatları yada 2 ay bekle 5s cıkınca fiyatları cok düşüyo babama oldu iphone 4 ü 1200 tl ye aldı suan 750 700 tl civarı

cessase

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@cessase sanırsam carrefour vb mağazalar ara sıra yapabiliyor o fiyatlara indirim.Hazır Ramazan'dayız kesinlikle yapacaklardır

anlıyorum hocam teşekkür ederim tüm yardımların için.

Eğer istanbulda oturuyosan sirkecideki Doğubanka bakmalısın cok uygun fiyatları yada 2 ay bekle 5s cıkınca fiyatları cok düşüyo babama oldu iphone 4 ü 1200 tl ye aldı suan 750 700 tl civarı

ankaradayım hocam zor görünüyor bakalım SP alacam sanırım teşekkür ediyorum size de.

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
anlıyorum hocam teşekkür ederim tüm yardımların için.

ankaradayım hocam zor görünüyor bakalım SP alacam sanırım teşekkür ediyorum size de.
Android alıcaksan amiral gemisi denilen telefonlardan alınmalı hem güncelleme konusunda sıkıntı cekmesin iphone kendi işletim sistemi olduğu için sorun yok ama androidlerde durum böyle degil

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
zaten kararını wermişin bize niye soruyosun

cessase

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android alıcaksan amiral gemisi denilen telefonlardan alınmalı hem güncelleme konusunda sıkıntı cekmesin iphone kendi işletim sistemi olduğu için sorun yok ama androidlerde durum böyle degil

evet en büyük korkum güncelleme muhabbeti zaten performans olarak sony e güveniyorum..karar vermek zor gerçekten.

zaten kararını wermişin bize niye soruyosun

vermedim hocam vermeye çalışıyorum ve bu konunun da yardımcı olmasını umuyorum.

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Markalar artık güncelleştirmeyi hızlandırdı. Eğer İOS seviyor isen iphone ama ben şahsi SP derim. 4s ekranı gerçekten çok küçük. SP ole note 2 tarzi çift el kullancagın bir telefon değil tek ile kullanabilirsin okadar küçük ekran kullanmana gererk yok. İphone her telefona 2 sene günceleme veriyorda son güncellemeden sonra 3GS kullananlardan telefon yavaşladı şikayeti var. Bu şekilde otomatik olarak yeni model almaya zorlanıyorlar. 4s hali hazirda 2 yaşında telefon. SP ise yepyeni. SP de 2 gb ram kullansa idiler o telefonu kimse tutamazdı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ne sony ne de apple... En iyisi Lg nexus 4.... Sizin ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacak, özelikleriyle vay be dedirtecek, fiyatıyla da sevindirecek bir telefon. Eğer ki bu da pahalı denirse general mobile discovery tam size göre olacaktır...

suayba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia sp ile xperia Z ve samsun s4 ün oyun performans test sonucu sp 59 z ile s4 60 sp tam performans ürünü . ben sp alacağım ıponlar sorunlu sp şarj sorununu bitirmiş ve çok fonksiyonel bir cihaz.

Lee Tai

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Güncellemeyle bozma kafanı , sen telefonu gayet iyi guzel kullanabiliyomusun gerisi boş habire güncelleme de ne millet kendini oyalıyo takmışlar kafaya güncelleme , gelmeyince trip atıyolar. Bende android kullanıcısıyım güncelleme umrumda bile değil. Telefonum sensation xe ilk çıktığında s2 ile kapışıyodu ee noldu simdi , telefon miladını doldurdu at beni diyo. İos bence cok cok iyi bi sistem. Hani kapalı kutu diyolar ya hep kendilerini kandırmacalarda yaşıyolar napıcan nasayı mı hackliyicen. Demek istedigim android alıcan bi sure sonra yetmiyicek sana sapıtıcak telefon rom felan atarsın derler ama ben rom isine hiiic girmedim anlamadım da zaten ugrasamam vakit kaybı. Git bi 4s kullan normalde ne yapıyosan whatsapp face twitter instagram bilmiyorum artık ne yapıyosan iki telefonuda kurcala kararını ver. Hayırlı olsun.

Son mesajlar