iPhone 4S Ön Camı Kırıldı / Garantisini bitirdiler!

Konusu 'iPhone' forumundadır ve tugrulcagri tarafından 10 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. tugrulcagri

tugrulcagri Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- iPhone 4S Ön Camı Kırıldı / Garantisini bitirdiler!

Merhaba arkadaşlar. Başıma gelen kötü bir durumu paylaşayım. Yaklaşık 3-4 ay önce sıfır iPhone 4S aldım. Geçen gün elimden düştü ve ön camı çatladı. Bu ürün kullanıcı hatası kaynaklı bir sıkıntı yaşadığı için doğal olarak garantiye girmiyor. Ücretli olarak onarımı yapılabildiğini söylediler. Fakat asıl sıkıntı bundan sonra başlıyor. Garantiye göndereceğim firma tarafından bana söylenen şu; ürün elimden düştüğü için bundan sonra garanti dışı kalıyormuş. Yani camı kim değiştirirse değiştirsin bu ürün artık garanti dışı kaldı diyorlar. Sizce normal olan bu mudur? Yoksa ürün aldığımız yerlere dikkat mi etmeliyiz?

2. yigot

yigot Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İstanbulda oturuyorsan orda AppleStore Var Diye biliyorum bır haberde okumustum.AppleStore da ürünün camını değiştirirler garantidende cıkmaz ama diğer adamların dedıgı gıbı baskasa bır sırket veya baska bır magaza degıstırırse garantıden cıkar ıcı acıldıgı ıcın

3. poisonboy

poisonboy Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Normal olan ürünün garantisini sağlayan firma eğer ekranı değiştirirse garantisi devam etmeli.Bildiğim duyduğum ve mantıklı olan bu.

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye SDN Okuru

İstanbul da Doğubank İşhanının 3.katına çık hem ucuz,hem orijinal hem de bir saat içinde değiştirirler alırsın.Dükkan sahibi olduklarından kimseyi kazıklamıyorlar.Yaklaşık 7-8 ay önce Iphone 3G min camını değiştirdim 60 TL ye.Şu ana kadar korumasız olmasına rağmen camında ufak bir çizik bile yok.Garanti için bir şey diyemeyeceğim.Geçmiş olsun.

5. REDFOKS

REDFOKS Kürşad'ın Kırkıncı Çerisi Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    63
    Merak ettim bu olayı yakinimda bir apple teknik servis var gidip soracağım bakalım ne diyecekler.

6. tugrulcagri

tugrulcagri Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    "yigot"
    Apple Store bildiğim kadarıyla Türkiye'de henüz açılmadı, keşke olsa da oraya göndersek en azından orjinal yedek parça konusunda şüphemiz kalmaz.

"poisonboy"
    Bence de garanti firmasının camı değiştirdikten sonra garantisini devam ettirmeleri mantıklı geliyor. Yani yarın birgün bu cihazin işlemcisinde bir sorun olsa bana diyecekleri şey şu; "bu cihaz açılmış camı değiştirilmiş o yüzden garanti dışıdır." Çok saçma ya valla sinir oldum kime ne danışacağımı şaşırdım şuan için.

Valla çok sevinirim.. Eğer yasal olan bana söyledikleri ise gerçekten çok kötü.. iPhone sırf bu yüzden çok müşteri kaybeder. En sık karşılaşılan sorun cam kırılması..

7. NecronomicoN

NecronomicoN Profesör

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    eğer ekranı değiştiren yetkili bir servis değil de herhangi bir telefoncu olursa, adam ekranı değiştirmek için telefonun içini açacağı için garanti dışı kalması normal. fakat eğer apple'ın anlaşmalı servislerine götürülürse garanti dışı kalmaz. bilkom apple'ın türkiyedeki yetkili satıcısı. onun servislerine bir ulaşın isterseniz.

http://www.bilkom.com.tr/tr/destek/apple-destek/bilkom-servis-ve-destek/yetkili-servisler/

8. tugrulcagri

tugrulcagri Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilkom a telefonla ulaştım ve problemimi anlattığımda bana Apple'ın yetkili teknik servisinin genpa ve tele (ya da buna benzer isimli bir firma) olduğunu söylediler. onlarla iletişime geçmem gerekiyormuş. genpa ile iletişime geçtim ve onlar da ürün genpa çıkışlı olmadığı için ürün ekran değişimi sonrasında garanti dışı kalır diyorlar. ama ürün genpa çıkışlı olsaydı aynı durumla karşılaşsaydınız ekran değişimi sonrasında ürünün garantisi devam ederdi diyorlar.

Daha sonra bilkom a mail ile bir mesaj yazdım ve verdikleri cevap şu şekilde;
    "iPhone ürünlerinin Türkiyedeki Yekili Servisleri Vodafone, Turkcell ve Avea operatörlerinin Yetkili Servisleridir. Bilkom-Apple Yetkili Servisleri iPhone konusunda yetkili değildir. Lütfen başvurularınızı söz konusu merkezlere yapınız. "

Şimdi de onlarla iletişime geçicem. Bakalım ne olucak.

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye SDN Okuru

gecmıs olsun bızde de ıphone 4 var masallah 3 kez camı kırıldı her kırılmasın da 300 tl verıyorum alıskanlık halıne geldı :) apple storeyı aradım onlar 600 tl cıvarında dedıler o yuzden yapcak bısey yok yanı..,

bı arkadasta 60 tl falan demıs o dukkanın onlıne satısı varsa bı yazabılırse bızde ordan temın edelım bundan sonra..

10. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Bende Vodafone 958 Android var garantiye camı kırıldı garantiye gönderdim ama ücret istiyolar sizce kaç tl dir :unsure::unsure:

11. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Benim 4s in ön camı cok küçük çatlamıstı bisey olmadı kullanmaya devam ettim arada 3 ay falan gecti telefonun hoparlörü kendiliğinden bozuldu ne ses alabiliyordum nede sesimi duyurabiliyordum servise istanbula yolladık bıze garanti dısı oldugunu ve cam catladıgı ıcın telefonun mekanıgının bozulup tamır edilemeyecegini 1.500 tl para verip yenisini verebileceklerini söylediler napıcagımı bılmıyorum yardımcı olabılırmısınız???

12. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

sana zahmet bi sor bakalım cam değilde ekran kırıldı iöerden onu kaça yaparlar

13. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Bu iponenin işte en kötü yanlari bu herşeyi pahali bnmde ekran kirildi garantiye girmiyo yaptir garantiden çikiyor 600 tl istiyorlar utanmadan şuan zaten fiyati nekadar düşmüş telin ama servis fiyatlari ayni sanki audi sefvisi :))

14. İhtiyar

İhtiyar Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aldığın firmaya git "tamam garanti dışı değil siz camımı değiştirin ben parası neyse ödüyeyim" de. Hayır derlerse mahkemelik et.

15. hamza5806

hamza5806 Profesör

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    garantisini aldığınız firma camı değiştirdikten sonra garantisisnin devam etmesi lazım

16. cihadehli

cihadehli Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim 4s ön camı kırıldı haliyle garantisi yok sanırım,birde bu işlemi ucuz yollu yaptırabileceğim Ankarada bir teknik servis varmıdır bildiğiniz.

17. BlackShopAre

BlackShopAre Doçent

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    en çok karşılasan sorunlardan biri ama garantiden tamamiyle çıkması saçma

18. tefonur

tefonur Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ebay den ucuza teğmin edebilirsin

19. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

bu doğbank işhanı tam olarak nerededır arkadaşım

20. emre2535

emre2535 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yanlış anlamazsanız bir şey sormak istiyorum camı cok mu kolay kırılıyor bu cihazın bende 4s almayı düşünüyorum da

Sayfayı Paylaş