iPhone 4s mi 5 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

tolq4h4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar bır sorum olucak sıze suan ben ve 3 arkadasımız evde otururken bırden apple konusu acıldı ve tartısmaya gırdık ve ortak yol bulamıyoruz ve sıze sorma kararı aldık . demek ıstedıgım arkadasım ıphone 5 ıphone 4s ten kat kat ustundur diyo ben ıse soyle bır acıklama yaptım 4 ıle 4s arasında coook fark var ama 4s ıle 5 arasında boyut olarak fark oldugunu soyledım tabı ınternet hızıda var sanırım yanı kısacası 4s mi 5 mi :S sızden gelecek yorumlar bızım ıcın onemlı..

sımdıden tesekkurler arkadaslar...

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Totale bakacak olursan iphone 5 işlemcisi yongaları vs ile tabiki önde. Bunu sorman saçma olmuş yeni çıkan bir ürün eskisinden kötü olamaz zaten düz mantık ile. Ama fiyat performans diyorsan 4s almak daha mantıklı. Gözle göremeyeceğin performans farkları + bir satır ekrana 600TL civarı para ödemek ...

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nerden saymaya başlasam bilemedim.

A6 İşlemci (4S E Göre 2 Kat Hızlı)
1 GB Ram (512 4S)
4G LTE (4S Te Yok Fakat Ülkemizdede yok)
Müzik Kalitesi (Kulaklık ve Hoperlör Çıkısı 4s e Göre Üstün Ve Yanında Ear Pods Geliyor)
İncelik & Hafiflik.
4 İnch Ekran (4s te 3.5 İnch)
Ön Kamera 1.2 Megapixel & HD Video Kaydı (4s VGA Ön Kamera)
Pil Süresi Aynı Kullanımda 1 saat Uzun.
Lightning Bağlantı Girişi (4s'in 30 Pinlik Bağlantı girişine göre birazcık daha hızlı Daha Güncel bir bağlantı girişi sonucta)

Yetmiştir sanırım ?

tolq4h4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nerden saymaya başlasam bilemedim.

A6 İşlemci (4S E Göre 2 Kat Hızlı)
1 GB Ram (512 4S)
4G LTE (4S Te Yok Fakat Ülkemizdede yok)
Müzik Kalitesi (Kulaklık ve Hoperlör Çıkısı 4s e Göre Üstün Ve Yanında Ear Pods Geliyor)
İncelik & Hafiflik.
4 İnch Ekran (4s te 3.5 İnch)
Ön Kamera 1.2 Megapixel & HD Video Kaydı (4s VGA Ön Kamera)
Pil Süresi Aynı Kullanımda 1 saat Uzun.
Lightning Bağlantı Girişi (4s'in 30 Pinlik Bağlantı girişine göre birazcık daha hızlı Daha Güncel bir bağlantı girişi sonucta)

Yetmiştir sanırım ?

fazla bıle geldı dıyebılırız kardes :D

paylasımın ve bılgın ıcın tesekkur ederım sana ...

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iphone 5 al. Emin ol aldıktan sonra ne demek istediğimizi anlayacaksın.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Her yeni iphone bir öncenin yaklaşık iki katı donanım yükseltmesi ile geliyor. Nokta.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Paran musaitse 5 al yoksa 4s

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iphone 5 tabiki de. Arkadaş açıklamasını yapmış zaten. Ekran boyutunun büyümesi, ramin artması, işlemcinin iki kat hızlanması bunlar çok büyük artılar.

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
5 Aldım memnunum bütçen yeterli ise tavsiye ederim. Eğer sadece bir idda ise kesinlikle 5 daha iyi. TR garantili alıcaksan ben öyle aldım 4s ile aralarında 300 tl var. ve 4s 2 senelik bir cihaz.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Şuan için 4s almak çok saçma, denildiği gibi aralarında 200-300 liralık bir fark için eski teknolojiye para dökmeye gerek yok. Her açıdan I5 daha mantıklı.

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
s'ler her zaman daha sorunsuzdur.eksikleri giderilmiştir.ama her zaman en yenisi en iyisidir.yapacak bişi yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:huh:Bende 4s almayı düşünüyordum fakat bunları okuduktan sonra vazgeçtim . Bende sizin gibi arasında çok fark olduğunu düşünmüyordum ikisini de kullanmıştım ama hala emin değil arada çok fiyat farkı olmadığı için sorun değil bana da yardım ederseniz sevinirim ..

yigit_efe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende dün iphone 5 aldım ben bi hata fark edemedim :p bi sorum var bu 5s çıkınca bide ekonomik bi iphone çıkıcakmış ve 5 üretimden kalkıcakmış doğrumu bu ?

mertsozuer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşime 5 aldık aynı ikilemi biz de yaşamıştık ama sanıyorum ki 5 mantıklı. çübkü iphone modelleri çok çabuk eskiyor.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
Paran yetiyorsa iphone 5 ben dün aldım (note 2'yi sattım) çok süper bir telefon

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İphone 5 daha iyi ama ekran küçük geliyo 4.7 ideal bence.

kanka_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
donanım olarak illaki fark var zevk meseli ama sunu belirtmek isterim tasarım ve görsel olarak iphone 4S teki tasarım kalitesi kesinlikle yok isteyen yalan desin ben şahsen aynı paraya verseler almam iphone 5 neden derseniz iki tane arkadasımda var telefon aynı samsung telefonlar gibi renk atıyor köşelerinden soyuluyor böyle saçma bir malzemeden yapılmaması lazımdı şıklık ve tasarım olarak 4S i tek geçerim ben kullanıcı olarak ikisinide kıyasladım dağlar kadar bir fark yok olsa olsa küçük tepeler kadar var.. :) bunlar benim izlenimlerim

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
donanım olarak illaki fark var zevk meseli ama sunu belirtmek isterim tasarım ve görsel olarak iphone 4S teki tasarım kalitesi kesinlikle yok isteyen yalan desin ben şahsen aynı paraya verseler almam iphone 5 neden derseniz iki tane arkadasımda var telefon aynı samsung telefonlar gibi renk atıyor köşelerinden soyuluyor böyle saçma bir malzemeden yapılmaması lazımdı şıklık ve tasarım olarak 4S i tek geçerim ben kullanıcı olarak ikisinide kıyasladım dağlar kadar bir fark yok olsa olsa küçük tepeler kadar var.. :) bunlar benim izlenimlerim

Katılıyorum az da olsa. Mavi renkli olan Iphone 5 soyuluyor. Tasarımda 4s evet ama oyun, pil, ekran kalitesi, kamera konusunda Iphone 5 daha önde.

Arkadaşım ikisi arasında kalıyorsan tabiki Iphone 5 almalısın ama Apple şahsen ürününe o kadar para verilir mi, şüphe ediyorum.

bilgehanl.03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba;
iphone 5 ile 4s arasında çok fazla fark görmemenizin sebebi ikisininde tüm uygulamaları çalıştırabilmesi, iphone5 a a6 iphone 4s e a5 işlemcisi güç verir. Ram farkıda vardır. İphone 5 donanım olarak daha güçlüdür. Ama bu şu an hangisinin daha güçlü olduğunu gösteremez. İphone 5 4s e göre önü açık bir telefondur. Zaman geçtikçe göreceksiniz ki iphone 5 4s e göre daha fazla uygulamayı verimli şekilde çalıştırabilecek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Iphone 4s in güncellersen iphone 5 yile aynı özelliği taşır hem iphone 4s camdan pek kolayı çizilmez ama iphone 5 âliminyon olduğu için kolay çızılır arasındaki tek fark büyüklüğü iphone 5 biraz daha büyük iphone 4s al ama iphone 5 büyük diye çok para verme