iPhone 4s kapandı açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

beyuzar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaslar.
dün sabah kalktigimda iphone kapanmisti. acmaya calistim ve siyah ekranda itunes e bagla görüntüsü geldi. baglamaya calistim fakat odaolmadi kabul etmedi ve düzelmedi. simdi ise itunese baglan kismi dahi gelmiyor oylece siyah ekran. elektrik gelip gelmedigi de belli degil. hc tepki yok.
daha sonra internetten cözüm bulmaya calistim. power tusu ve home tusuna basmaktan tutunda ireb, tinnumbrella,vb. denemedigim sey kalmadi.
telefon hic tepki vermiyor. elektrik geliyormu oda belli degil. bilgisayara bagliyorum home+power yapiyorum yok. ireb kullaniyorum tanimiyor.

hicbir sekilde telefonu calistiramadim.

daha sonra esimin ayni telefonu var. kafaya taktigim icin tuttum onun telefonunu da benimkinide actim. youtube deki videolar yardimiyla iyice parcaladim.
esimin calisan telefonundaki logic board (anakart) ile benim calismayan telefondaki logic boardi degistirdim. buradaki amacim eger esimin telefonundaki logic boardi benim telefonuma takinca calisirsa en azindan sorunun nerede kaynaklandigini ögrenmek icin bir yol göstermesi idi.

öyle de oldu. diger logic board ile telefon sorunsuz calisiyordu. yani anladigim kadariyla benim telefondaki logic board da bir sorun var.

simdi sorunum böyle iken sizlerden ricam ( özellikle isin ehillerine istirham ediyorum) bu asamada ne yapabilirim. lehimleme ve birazcik elektronik bilgim var :)
telefon yere düsmedi, suya düsmedi vb. bisey olmadi. eger dogru tespit etmissem ve logic board da ise bu sorun bu neden kaynaklandi.

ve bu sorunu nasil asabilirim. en azindan logic boardda ne yapmam lazim.. kondansatör mü entegre mi nedir mesele. yada baska neyse iste ne yapmak lazim yani.
yada isin ehilleri bana nasil bir tavsiyede bulunabilir.

servise götür de demeyin cünkü bunu bende biliyorum da sadece kendi cabamla cözebilirmiyim basarabilirmiyim derdim bu.
yoksa yeni bir logicboard ile sorunun cözülecegini zaten gördüm.

yardimlarinizi bekliyor, simdiden herkese tesekkür ediyorum.
(telefon iphone 4s 16gb sim kilitsiz)