iPhone 4 Pil Değiştirme (Resimli Anlatım)

Bu konuyu okuyanlar

Msfk

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Herkes kendi iphone unu kendisi tamir edebilir hemde sadece 25$ maliyetle.

tumblr_lplukg65IO1qj3odt.jpg

İşlem basit olsada daha önce eline tornavida almamamış iphone 4 kullanıcılarına önermiyorum.
Bu işlemlere başlamadan önce bazı alet/edevat ‘lara ihtiyacınız olacak. Bunlar öncelikle değiştireceğiniz yeni iphone 4 pili ve uygun ölçüde bir tornavida ile tırnak uçlu plastik bir aletten ibaret. Bulması gayet kolay internetten temin edebilirsiniz hatta hepsi bir arada setler bile, satılmakta.

tumblr_lpltfaKYyq1qj3odt.jpg

tumblr_lplt9yMFqZ1qj3odt.jpg

1. Adım : Arka kapağı açma
İphone 4’ün Alt kısmındaki data ve şarj portunun iki yanındaki iki adet vidayı tornavida yardımıyla açın ve cihazın arka yüzünü çevirerek arka kapağı hafifçe ittirin arka kapak açılacaktır.

tumblr_lplt2nuiMo1qj3odt.jpg

tumblr_lplti02x4o1qj3odt.jpg

tumblr_lpltirOLtJ1qj3odt.jpg

2. Adım : Pil bağlantılarını sökme
Cihazın arka tarafındaki pil bağlantı soketini çıkarmadan önce işaretli yerdeki minik vidayı tornavida ile sökün.

tumblr_lpltoyKdM81qj3odt.jpg

Vidayı söktükten sonra plastik alet yardımıyla nazikçe metal kapağı çıkarıp pil bağlantısını anakart’tan ayırın. Metal koruma kapağını daha sonra tekrar takacağız onun için vidasını ve kapağı kaybetmeyin.

tumblr_lpltyj6pSU1qj3odt.jpg

3. Adım : Pili gövdeden ayırma
Metal koruma kapağını ve pil bağlantısını söktükten sonra pilin altından çıkan şeridi çekerek pili gövdeden ayırın. Bu işlem için plastik ayırma aletinide kullanabilirsiniz.

tumblr_lplu4gRY7m1qj3odt.jpg

4. Adım Pili değiştirme ve cihazı kapatma
Yeni iphone 4 pilini eskisiyle değiştirin. pil bağlantısını söktüğünüz gibi yapın. Koruma kapakçığını yerine vidalayın. Kapağı kapatıp önceden söktüğümüz iki vidayı takarak kapağı sabitleyin.
Pili yenilenmiş iphone 4 ünüzü keyifle kullanmaya devam edin.

feza08

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam iyi hoş da pili nerden temin edicez yahu :D

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
telefonun herseyi maliyet :D

ama şuan bana göre tüm telefonlar arasında en güzel tipe sahip telefon arkasındaki apple isareti filan çok karizma duruyor

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Şu pillere bir çözüm bulsalar teknoloji uçacak ama elden bir şey gelmiyor :)
Cihazın yarısı batarya...

O batarya yarı yarıya küçülse dahi bu telefona ne kadar daha donanım eklenebilir siz düşünün...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu bataryanın bir markası var mıdır ? İnternette baktığım her yer orjinal diyor 110 liradan 25 liraya kadar fiyat var doğru markayı nasıl tercih edebiliriz optimum fiyat nedir (Sadece bataryayı satın almaktan bahsediyorum değiştirmeyi kendim yapıcam)