İphone 4 Mikrofon Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Merhaba arkadaşlar;

Elimde 16 GB iPhone 4 var. Üzerindeki yazılım da 4.2.1 ve greenpois0n RC5 ile jailbreak ettim. Her şey güzel kullanıyordum ki bu aralar ortaya çıkan bir problemim var.

Biri beni aradığı zaman ya da ben birini aradığım zaman mikrofondan sesim karşıya gitmiyor. Fakat Hands-Free'yi açtığım zaman birbirimizi duyabiliyoruz. Ya da kulaklığı taktığım zaman kulaklık üzerinden yine her şey duyuluyor.

Bu sorunu yaşayan başka kimse var mı?

Çözebildi mi? Çözdüyse nasıl çözdü?

Yazılım yükseltmeyi (4.3'e yükseltmeyi) düşünüyorum ama daha henüz jailbreak (untethered jailbreak, yoksa tethered jailbreak var) olmadığı için yapmak da istemiyorum.

Sorun donanımsal da olabilir yazılımsal da o yüzden tam bir fikrim yok.

Sizlerin fikirleri nedir bu durum ile ilgli?

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Merhaba arkadaşlar;

Elimde 16 GB iPhone 4 var. Üzerindeki yazılım da 4.2.1 ve greenpois0n RC5 ile jailbreak ettim. Her şey güzel kullanıyordum ki bu aralar ortaya çıkan bir problemim var.

Biri beni aradığı zaman ya da ben birini aradığım zaman mikrofondan sesim karşıya gitmiyor. Fakat Hands-Free'yi açtığım zaman birbirimizi duyabiliyoruz. Ya da kulaklığı taktığım zaman kulaklık üzerinden yine her şey duyuluyor.

Bu sorunu yaşayan başka kimse var mı?

Çözebildi mi? Çözdüyse nasıl çözdü?

Yazılım yükseltmeyi (4.3'e yükseltmeyi) düşünüyorum ama daha henüz jailbreak (untethered jailbreak, yoksa tethered jailbreak var) olmadığı için yapmak da istemiyorum.

Sorun donanımsal da olabilir yazılımsal da o yüzden tam bir fikrim yok.

Sizlerin fikirleri nedir bu durum ile ilgli?

benim arkadaşımda oldu aynı sorun servise yolladı servis yazılımda problem varmış sonra restore etti aynı sorun oldu jailbreak yaptı düzeldi 4.3 bekle derim olmassa servis...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Benim de 4.3'e yükseltesim var ama iki arada bir derede kaldım. Ne yapsam bilemiyorum açıkçası...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Shsh kaydın varsa tekrar orijinal 4.2.1fw yükle jbsiz deneme yap bakalım sorun var mı?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
İyi güzel de işte telefondaki verileri yedeklemem lazım :( Nasıl zor geliyo var ya :D