iPhone 4 ios 7 beta 6 yükledim garantiye götürsem ''garanti dışı'' derler mi?

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Evet sorum başlıkta belirttiğim gibi. Ios 6 defterini tamamen kapattım ama bu aralar telefonda ufak bir wifi çekim problemi var telefon n11 den alınma ve garantiye götürmek istiyorum ve ios 6.1.3 yüklemek istemiyorum açık söyleyeyim. Geliştirici hesabım yok UDID kaydımda yok.

kagansozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum öncelikle seninde bildiğin gibi beta sürümleri geliştirici ve UDID kaydı olmamasına rağmen yüklenebilmesine rağmen, sadece geliştiricilerin uygulamalarını yeni sürüme uyarlayabilmeleri için çıkar. Bende beta 1 den itibaren güncel beta sürümü beta 6 ya kadar kurdum ve kullandım fakat daha sonra ios 6 geri döndüm. Çünkü bilindiği üzere beta sürümlerinde belli sıkıntıların olması doğal. Bunlardan biri wifi olabilir, batarya, uygulamadan atma...vs. Eğer telefonu garantiye götürürsen bilgim yok ama tahminim sorunların beta sürümünden kaynaklandığını söylerler. Aynı sorunu ios 6 da yaşıyorsan tavsiyem restore edip sürümü düşürüp garantiye götürmen. Keşke 2-3 hafta daha sabretseydin, tam sürümü yayınlanıcak. Ben garantiye götürürken ios 6 sürümüne indir derim ama tercih senin kolay gelsin...

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
o tamamen ios 7'den kaynaklanıyor wifi sorunu ios 6.1.3'e dönmek zorundasın

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Dostum öncelikle seninde bildiğin gibi beta sürümleri geliştirici ve UDID kaydı olmamasına rağmen yüklenebilmesine rağmen, sadece geliştiricilerin uygulamalarını yeni sürüme uyarlayabilmeleri için çıkar. Bende beta 1 den itibaren güncel beta sürümü beta 6 ya kadar kurdum ve kullandım fakat daha sonra ios 6 geri döndüm. Çünkü bilindiği üzere beta sürümlerinde belli sıkıntıların olması doğal. Bunlardan biri wifi olabilir, batarya, uygulamadan atma...vs. Eğer telefonu garantiye götürürsen bilgim yok ama tahminim sorunların beta sürümünden kaynaklandığını söylerler. Aynı sorunu ios 6 da yaşıyorsan tavsiyem restore edip sürümü düşürüp garantiye götürmen. Keşke 2-3 hafta daha sabretseydin, tam sürümü yayınlanıcak. Ben garantiye götürürken ios 6 sürümüne indir derim ama tercih senin kolay gelsin...

Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim fakat aynı sorun ios 6.1.3 tede başıma geliyordu ve tethered jb yardımıyla "wifi booster" yükleyerek sorunumu çözüyordum yani ios 7 den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Ama haklısınız sanırım servislerin acımasızlığını bilmeyen yok insanlara atmayı çok severler telefon suçlarını. En iyisi sürüm düşürüp götürmek teşekkür ederim.

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
wifi booster ile oluyorsa senin sorunun verici ve yazılımdan kaynaklanıyor

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
wifi booster ile oluyorsa senin sorunun verici ve yazılımdan kaynaklanıyor

Alıcıdan kastınız anten sanırım fakat yazılımda kaynaklı derken neyi kastettiğinizi anlayamadım kimse bu sorunu yaşamıyor ios 6.1.3 te ve 1-2 kere restore etmiştim düzelmesi için ama fark olmadı.

Fox River

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Garanti için iOS 6.1.3 ile göndermen daha sağlıklı gelince tekrar 7 betayı kurarsın. Bende 7 beta var ve maşallah sorunsuz cihaz 4 ona göre.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bugün Lydia'ya gittim adama sordum bozulmaz dedi ama tabii wifi problemim için betayı suçlayabilirler. Herkese çok teşekkür ederim 6 yı kurup götüreceğim.