İphone 4 Hakkında Görüşleriniz.

Bu konuyu okuyanlar

brk.trk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor; ama jailbreaksiz kullanmaya kalkma. Hiç tat vermez. Al, jb yap rahat rahat bedava bedava kullan. Sonuna kadar helal olsun paraya.

doğru diyorsun hocam ama tabiki bu birazcık sana bağlı :) jailbreaksızda mükemmel kullanışı olan bir telefon. sadece iletim raporu felan yok sadece onun için jb yaptım cihazımı gerçetken :) gerisi msn için ebuddy pro satın aldım o zaman 2,99 dolardı onun dışında oyunlar felan var yane o kadar para verdik 1 2 doları mı ödemicez? öyle tabi kullanmayacağın şeyleri alırsan çok harcarsın ama ihtiyacına göre düşünüp satın alırsan bence gayet güzel jailbreaksızda cihaz çok ciddiyim :) eksiklikleride var tabi ama diğer özelliklerine bakınca o eksiklikler olmasa bile olur... yane gereksiz eksiklikler diyim ben onlara :)

T-1000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok pahalı.. Normal bir insanın işini iPhone 3G S çok rahatlıkla görebilir.
Retina ekran, %0.01 iyileştirilmiş batarya, flash aydınlatmalı kamera, yen işlemci... Bunlar bence bu telefona bu kadar para vermek için yeterli özellikler değil.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Ne yalan söyleyeyim, iphone 4 bence galaxy s serilerinden daha iyi bir çok konuda. çift çekirdek ancak android olması kötü bence. en azından iPhone 4 çok daha seri çalışıyor diyebilirim. he internet kullanımı felan dersen browser olarak safari kullanan iPhone biraz daha yavaş ama galaxy en basitinden ekran geçişlerinde bile takılma yapıyor. iphone 4'te bu gibi bir sorun yok. ayrıca bu iphone 5 çıkacak furyasını kim çıkarttıysa iyice sinirim bozuldu :) adamlar reklam yaptırtıyor size kendilerinin siz böyle iphone 5 iphone 6 diyince patlama yaşıyor adamlar :) ben fiyat/özellik karşılaştırmasında neredeyse aynı fiyatlarda olan Galaxy SII ile iPhone 4'ü karşılaştıracak olsam iPhone 4'ü seçerim. Daha iphone 4'teki GPS sistemi kadar kaliteli bir sistem hiç bir telefonda ne yazıkki yok :(

sanırım hiç galaxy s 2 kullanmadın ben yorumlarından bunu anladım :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
yazık gerçekten çok yazık acıyorum sizin gibi fanlara :D telefon bölümüne özellikle bakmanı öneririm :D siz daha o cihazın adını bile duymamışken biz tetris niyetine oynuyorduk :D gitde eline bi bi android cihaz al kullan bak keşfet ama at gözlüklerini bi kenara at da bak :D

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
yazık gerçekten çok yazık acıyorum sizin gibi fanlara :D telefon bölümüne özellikle bakmanı öneririm :D siz daha o cihazın adını bile duymamışken biz tetris niyetine oynuyorduk :D gitde eline bi bi android cihaz al kullan bak keşfet ama at gözlüklerini bi kenara at da bak :D

Kendini birşey sanmayı bırak ;)

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
kahretsin çok bilgiliyim :D hem de cihaz konusunda oldukça tecrübeliyim :D cihazı eline bile almadan yorum yapanlara da tavım :D okey :D

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
her zaman söylüyorum sgs2 çok iyi smartphone eyvallah ama fiyatı biraz pahalı. tasarımı da biraz büyük.

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
[MENTION=36192]freewill[/MENTION] . Sen nasıl doğdun iyice merak etmeye başladım ;)

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
leylek getirmiş beni hani sana küçükken anlatılan masallar varya hani saf saf dinlediğiniz işte o masallar ülkesinden geldim ben ya sen :D dur tahmin edeyim ışığı gördün ve çıktın :D doğumun bile sıradan olmuş :D kahretsin çok iyiyim ya :D

muco678

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben akıllı telefon istiyorum özellilkleri iyi olsun ve şarj derdi olmasın diyorsan Motorola atrix 4G derim.Fakat şarjı çok önemli değil ben 2. bir telefon da taşırım diyorsan Samsung Galaxy S2 derim.İphone 4 e gelince donanım olarak çok iyi olmasa da yazılım olarak ios gibi hızlı ve güvenli bir işletim sistemi kullanması ve appstore gibi binlerce ve ucuz uygulama desteği yönüyle güzel bir telefon.Fakat dayanıklı olmadığını da söylemek gerek.1700-2000 lira arasında bir fiyat verip bir kere bile elinden düşürdüğünde kırılabilecek bir telefon.

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5

Sen daha bilgisayarın Enter tuşunu bilmezken biz içini dışını bilirdik.

Ben bir fan değilim sadece neyin güzel ve gerçekci olduğunun farkındayım.

Android beyinliler Android kullanmaya devam etsin. Samsung'un robotları sizi. Hadeee !

---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 17:26 ----------

Ben akıllı telefon istiyorum özellilkleri iyi olsun ve şarj derdi olmasın diyorsan Motorola atrix 4G derim.Fakat şarjı çok önemli değil ben 2. bir telefon da taşırım diyorsan Samsung Galaxy S2 derim.İphone 4 e gelince donanım olarak çok iyi olmasa da yazılım olarak ios gibi hızlı ve güvenli bir işletim sistemi kullanması ve appstore gibi binlerce ve ucuz uygulama desteği yönüyle güzel bir telefon.Fakat dayanıklı olmadığını da söylemek gerek.1700-2000 lira arasında bir fiyat verip bir kere bile elinden düşürdüğünde kırılabilecek bir telefon.

Kaç kere kırdın :) Veya kırılırken şahit oldun :)

Kulaktan dolma bilgiler ile bilgi sahibi olmaya çalışmayın biraz gerçekçi olun ;)

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
[MENTION=123408]muco678[/MENTION] derler ya herşeyin bir bedeli var işte akıllı telefon kullanmamın bedelide hemen hemen hergün şarz etmek zorunda kalman tabi yoğun kullanımda :D elinize standart bir telefon verilse zatenyoğun olarak kullanacağınız pek bi aktivite olmayacaktır :D elbet mesajlaşma dışında. galaxy nin boyutları gerçekten büyük ama hafifliği bu yönünü biraz daha pasif gösteriyor ya da afettiriyor diyelim misal ben motorla çok sık yolculuk yaparım bazen cihazı düşürdüm mü yoksa diye bazen durmak zorunda kalıyorum hem ince olması hemde hafif olmasının bedeli bu olsa gerek :D şahsen ben cihazın 2 mm daha kalın ve 50 gr daha ağır olup şarz süresinin uzamasını isterdim :)

---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:30 ----------

[MENTION=110040]BEFEGA[/MENTION] sen hala android i samsungdan ibaret sanıyorsun bi de fan olmadığını iddia ediyorsun tuhafsın gerçekten :D bu arada ilk bilgisayarım 8086 ydı hala durur o yüzden yürüde ense traşını göreyim :D

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Emeğinize yazık yav.Valla iphone muş galaxy miş bunlara verilen paralara acırım.Telefon bilgisayar değilki sonuçta.Oyun oynayacam desen küçücük ekranda zevk alınmaz.Film desen yine öyle.Emaillerime bakacam desen bütün telefonlar hemen hemen yapıyor onu.SMS i de hepsi atıyor.İlla android li bi telefon istiyosanız Maksimum huawei ideos x5 alın.Gerçekten ihtiyacınız olmayan bütün özelliğini kullanmadığınız şeylere binlerce lira para dökmeyin.Yazıktır günahtır.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
[MENTION=70458]Altair[/MENTION] inan işim olmazsa telefon bile kullanmam ama işimiz gereği kullanmak zorundayız misal sürekli seyahat halinde oluyorum online sipariş geldiği zaman laptop çıkar taşı dert oluyor ama bu cihazlar sayesinde pek sıkıntı olmuyor email özelliğini demeye gerek artık ortalama her cihazda bu destek var benim işime gelen yanı ofis dökümanları sorunsuzca açabilmem ve düzenleyebilmem. ihalelere giriyoruz çoğu zaman millet laptopu bağlıyacam edecem derken ben ufak kablo aracığılıyla işimi hallediyorum hatta dlna varsa süper ona bile gerek yok :) kesintisiz internet bağlantının olması da ayrı güzel yanı. 4.3" çok ufak ekran değil film izlenmez ama diziler çok iyi takip ediliyor vakit geçirmek için ideal. bazen hdmi girişli tv varsa bağlıyorum cihazı çıkarıyorum bluetooth klavye ve mouse mi al sana bilgisayar :D görenler en çok bu özelliğini seviyor. mobil cihazlarda oyun oynanması benimde hoşuma gitmiyor daha doğrusu bir oyuncu olarak fiziksel joystick kullanma taraftarıyım :) ama dediğim imkanım olsa giderim ıssız bir yere elektronik cihazlardan uzak ohhh kafayı dinlerim valla :D bir de benim bir huyum var bana para kazandırmayacak bir cihazı almam :)

muco678

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaç kere kırdın :) Veya kırılırken şahit oldun :)

Kulaktan dolma bilgiler ile bilgi sahibi olmaya çalışmayın biraz gerçekçi olun ;)
Gözümün önünde oldu. Emin olabilirsin.Hem Bir keresinde SDN de bir haber yayınlanmıştı Amerika da bir adamın çok hafif bir darbe yüzünden İphone 4 ü kırılmıştı ve bu yüzden Apple'a dava açmıştı.Hatırlayamadıysanız buyrun link http://shiftdelete.net/applein-basi-yine-dertte-26808.html

rido_knight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gözümün önünde oldu. Emin olabilirsin.Hem Bir keresinde SDN de bir haber yayınlanmıştı Amerika da bir adamın çok hafif bir darbe yüzünden İphone 4 ü kırılmıştı ve bu yüzden Apple'a dava açmıştı.Hatırlayamadıysanız buyrun link http://shiftdelete.net/applein-basi-yine-dertte-26808.html

Bende bu haberi okumanızı tavsiye ediyorum :)http://www.veteknoloji.com/4-bin-115-metreden-dustu-43374-5-.html
iş açıya bağlı köşeye gelirse bütün kuvvet cama biniyo ve kırılıyo doğal olarak zaten 3gs le yapılan 1 metrelık yere bırakma testlerinde 3gsin ekranı daha az kırılmış KÖŞESİ BOMBELİ olduğu için :)

muco678

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yorumlara bak ya gözümüzle görmesek inanacağız yok piyasada iki telefon var biri Iphone diğeri diğerleri falan filan yok samsung telefondan anlamıyo bunu diyenler Iphone4 le samsung galaxy s 2 yi eline alıp karşılaştırma yapmış mıdır acaba

mesela ikisinde de aynı youtube sayfasını açıp videoyu karşılaştırarak Iphone4'ün sunduğu suluboya çalışması kalitesini ve samsung galaxy s 2'deki video kalitesini fark etmişler midir?

Samsung galaxy s 2'de ki ekran kartından haberleri var mıdır gerçekten bilmek istiyorum. :)

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Yorumlara bak ya gözümüzle görmesek inanacağız yok piyasada iki telefon var biri Iphone diğeri diğerleri falan filan yok samsung telefondan anlamıyo bunu diyenler Iphone4 le samsung galaxy s 2 yi eline alıp karşılaştırma yapmış mıdır acaba

mesela ikisinde de aynı youtube sayfasını açıp videoyu karşılaştırarak Iphone4'ün sunduğu suluboya çalışması kalitesini ve samsung galaxy s 2'deki video kalitesini fark etmişler midir?

Samsung galaxy s 2'de ki ekran kartından haberleri var mıdır gerçekten bilmek istiyorum. :)

Hiç Retina Display görmüşmüsündür bilmek istiyorum. :)

---------- Post added at 20:07 ---------- Previous post was at 20:05 ----------

Bende bu haberi okumanızı tavsiye ediyorum :)http://www.veteknoloji.com/4-bin-115-metreden-dustu-43374-5-.html
iş açıya bağlı köşeye gelirse bütün kuvvet cama biniyo ve kırılıyo doğal olarak zaten 3gs le yapılan 1 metrelık yere bırakma testlerinde 3gsin ekranı daha az kırılmış KÖŞESİ BOMBELİ olduğu için :)

Eee aga Apple haklı bu konumda :D

Sen gel telefonun camını kır sonrada bu kırıldı de :D Allah Allah :D Oldu mu şimdi :)

brk.trk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Birazcık objektif bakmak gerekirse evet Android bir çok konuda iOS üzerinde gibi görünebilir. Apple fan'ı demek için objektif bakamayan insanlara demek lazım ki ben öyle düşünmüyorum. Apple'ın yaptığı en güzel şey olarak GPS demiştim. Bir arkadaşım Galaxy S II kullanıyor ancak kendisi iPhone 4 kadar seri olmadığını söylüyor. İşlemcisi gerçekten çok daha iyi olabilir Apple'ın çıkarttıklarına göre ancak Android sistemi birazcık daha geliştirmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Çunki anladığım kadarıyla sistemi optimize düzeyde kullanmıyor. iOS sistemi her ne olursa olsun Android sistemlerine göre çok daha performanslı olması bence cihazın donanımına göre optimize olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca hala ısrarcıyım, iPhone'daki GPS sistemi bence en kullanışlı ve en gelişmiş sistem...

Android cihazları içerisinde bir kaç yaptığım araştırmaya göre (forumda da baktığım kadarıyla) bir tek cihaz gözüme çok çarptı araştırma gereği duydum. O da ekstra bir kaç özelliğinden dolayı olabilir diye düşünüyorum :) Beni cihaz kendine farklı orjinal özellikleri ile çekiyor.

He bir de Avrupada 3D çekim yapan bi telefon çıkmış Optimus 3D sanıyorum adı LG firmasının. İşte bu gibi cihazlar çıkarsa denerim belki :) ama yine zannetmiyorum Apple'dan vazgeçebilirmiyim :) Çunki dediğim gibi optimum düzeyde çalışıp çalışmayacağından emin olamıyorum her ne kadar güçlü bir donanıma sahip olsa bile cihaz...

metebyr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şekilciysen iphone alacaksın sonuçta özelliklerini at bir kenara en pahalı telefonu kullanıyorum olayı var. bizim memlekette en pahalısı en iyisidir diye bilinir. eğer özellik arayışındaysan s2 veya sensation al ikisi de iphoneyi 3 e katlar o kadar mükemmel cihazlar. ama iphone markası var işte en pahalı telefon çoğu kişi alınabilecek en iyi telefon zannediyor fiyatı görünce, biraz araştıran eden işi bilen almıyor zaten iphone (ama karızimatik telefon )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben 2. el ıphone 4 uldum temize benziyor ve 650 lira istedi sizce ıphone 4 nasıl ve fiyatı nasıl kafama da yatıyor açıkcası almayı düşünüyorum