İphone 14 serisi beklenir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
754
İyi forumlar. İphone 13 Pro Max 256 GB almayı düşünüyorum yurt içi. Ama zaten 1 aya kalmadan iPhone 14 serisi tanıtılacak. Sizce iPhone 14 Pro Max'ı beklememe değer mi? Olmadı 14 Pro alacağım. 13 serisine göre tam olarak hangi değişiklikler olacak?

@Applemania

@BehzatAmirim

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
İyi forumlar. İphone 13 Pro Max 256 GB almayı düşünüyorum yurt içi. Ama zaten 1 aya kalmadan iPhone 14 serisi tanıtılacak. Sizce iPhone 14 Pro Max'ı beklememe değer mi? Olmadı 14 Pro alacağım. 13 serisine göre tam olarak hangi değişiklikler olacak?

@Applemania

@BehzatAmirim
Siz bilirsiniz :) Bekleyelim bakalım :D

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
754

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472

@Applemania

@BehzatAmirim
Batarya performansı ve kamerada bir kaç iyileştirme dışında çok büyük fark olucağını düşünmüyorum.Senin yerinde olsam 13 Pro max alırdım.14 Pro ios 16 ile gelecek.İos 16 oturmamış bir sürüm.6 ay sürümün oturmasını bekleyeceksin.Bugün 13 Pro max alsan yüzde 97 oturmuş ios 15.6 ile kullanacaksın.Sen bilirsin.13 Pro max almakta,14 Pro max i beklemekte yanlış değil ama bide iOS 16 nin kahrını çekmek var.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Beklersem bir şey kaybetmem ama farklılıklarını bilmek isterdim yine de. Tanıtıldıktan kaç gün sonra Türkiye'de satışa çıkar?
Mesaj otomatik birleştirildi:

40.000'e kadar çıkabiliyorum ama ülkenin ekonomisi stabil değil ondan korkuyorum.
kanka yanlış anlamada şu ekonomik durumda 40k ya çıkıyosan seni pek sarsmaz bu ülkenin gidişatı :D

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Beklenir çünkü 48 mp kamera ile gelecek ve çentik olmayacak deniyor.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
754
kanka yanlış anlamada şu ekonomik durumda 40k ya çıkıyosan seni pek sarsmaz bu ülkenin gidişatı :D

Sonuçta iş adamı değilim, 40K benim için aşırı büyük bir para...

Bence bekleyin. En kötü ihtimalle düz 14 alırsınız. Her türlü beklemeye değer bence.

Düz 14 alacağıma 13 Pro Max alırım. Zaten 14 ve 14 Plus modellerinde çentik olacak gibi.

Batarya performansı ve kamerada bir kaç iyileştirme dışında çok büyük fark olucağını düşünmüyorum.Senin yerinde olsam 13 Pro max alırdım.14 Pro ios 16 ile gelecek.İos 16 oturmamış bir sürüm.6 ay sürümün oturmasını bekleyeceksin.Bugün 13 Pro max alsan yüzde 97 oturmuş ios 15.6 ile kullanacaksın.Sen bilirsin.13 Pro max almakta,14 Pro max i beklemekte yanlış değil ama bide iOS 16 nin kahrını çekmek var.

Onun kahrını çekerim önemli değil. Kamera lensinde Sony'den Largan'a geçecekler o bir gelişme. Çentik kalkarsa zaten sırf onun için bile alabilirim. A16 çip kesin kullanılır Pro ve Pro Max'ta. Bir de Pro ve Pro Max titanyum kasa kullanacak diyorlar.

@Applemania iPhone 14 tanıtıldıktan kaç gün sonra ülkemizde satışa girer?

Son düzenleme:

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Sonuçta iş adamı değilim, 40K benim için aşırı büyük bir para...

Düz 14 alacağıma 13 Pro Max alırım. Zaten 14 ve 14 Plus modellerinde çentik olacak gibi.

Onun kahrını çekerim önemli değil. Kamera lensinde Sony'den Largan'a geçecekler o bir gelişme. Çentik kalkarsa zaten sırf onun için bile alabilirim. A16 çip kesin kullanılır Pro ve Pro Max'ta. Bir de Pro ve Pro Max titanyum kasa kullanacak diyorlar.

@Applemania iPhone 14 tanıtıldıktan kaç gün sonra ülkemizde satışa girer?
Hiç bir fikrim yok.

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Düz 14 almayın. 60 Hz ve A15 olacak diyorlar.
İmkansız. Yani çip kısmı. Yiç öyle bir şey yapmadı, şimdi yaparsa ayağına sıkar. Hem de öyle olması mantıksız.

Diğer yandan 14 Max’i merak ediyorum. Mükamerayı boşver ekranı 120hz yapsa… fakat yapmaz.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
754

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Anlıyorum ama mecbur kılan ne?
Asgari ücretle almak daha zor hocam 5-6 ay calısacan ama kuruşuna bile dokunmayacaksın gercekten sinirleniyorum artık
Hocam aslında mecbur değilim ama İPhone kullanmak benim en doğal hakkım telefon değil mi sanki bana
Lüks görenin Allah bildiği gibi yapsın
Sözün bittiği yerdeyiz

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Anlıyorum ama mecbur kılan ne?
Çünkü ben Android sevmiyorum artık ve IPhone kullanmayı özledim zaten tercih etmemdeki asıl sebep IOS
3 senedir Xiaomi kullanıyorum artık yeter. İPhone kullanmak benim en doğal hakkım telefon değil mi sanki bana ?
Bu kadar basit bir şeyi bana lüks görmeyin

Son düzenleme:

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Çünkü ben Adroid sevmiyorum artık ve IPhone kullanmayı özledim zaten tercih etmemdeki asıl sebep IOS
3 senedir Xiaomi kullanıyorum artık yeter. İPhone kullanmak benim en doğal hakkım telefon değil mi sanki bana ?
Asla hiç kimse için lüks görmüyorum. Teknolojiyi, son teknolojiyi feya istediğimiz şeyi kullanmak hakkımız ve lüks olmamalı. Hele 21. Yy’da hiç lüks olmamalı.

Sadece mecburen almanız gerektiğini söylediğinizde bunu size mecbur kılan şeyin ne olduğunu merak ettim. Yanlış kelime kullanımı.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Çünkü ben Adroid sevmiyorum artık ve IPhone kullanmayı özledim zaten tercih etmemdeki asıl sebep IOS
Kimse sana lüks görmüyor da kredi çekmek tamamen saçmalık.İkinci el XS-XR-11-11 Pro alsan bile uzun kullanımda mutlu eder.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Asla hiç kimse için lüks görmüyorum. Teknolojiyi, son teknolojiyi feya istediğimiz şeyi kullanmak hakkımız ve lüks olmamalı. Hele 21. Yy’da hiç lüks olmamalı.

Sadece mecburen almanız gerektiğini söylediğinizde bunu size mecbur kılan şeyin ne olduğunu merak ettim. Yanlış kelime kullanımı.
Hocam ben aslında mecbur değilim ama İPhone kullanmayı ne kadar özlediğimi fark ettim bu yüzden kendimi mecbur hissediyorum bir de tercih etme sebebim IOS tabiki de.
İPhone 13'e gecip Mi9T'yi babama vermek istiyorum biraz da bu yüzden gecmek istiyorum diyebilirim.

Kimse sana lüks görmüyor da kredi çekmek tamamen saçmalık.İkinci el XS-XR-11-11 Pro alsan bile uzun kullanımda mutlu eder.
Amirim biz zaten 26 bin lira kredi cekmeyiz böyle bir riske asla girmeyiz 11 istemiyorum cünkü cerceveleri cok kalın ve cok kaba duruyor ama 13 daha kibar duruyor ben 5 sene İPhone 5s kullanmış biri olarak yuvarlak hat yerine köşeli hatları daha estetik buluyorum.
Gerçi 11 Pro da fazlası ile işimi görür ama uzun vadede beni ne kadar götürür bilmiyorum

Hocam teknoloji çağında yaşıyoruz telefon, bilgisayar gibi cihazlara erişmek bu kadar zor olmamalı yani neden bir telefon icin 5-6 ay calısalım ki bu bana hiç adil gelmiyor.
Ben aslında 2019'da ben XS istiyordum ama şartlarım izin vermediği icin Xiaomi'ye kaydım şimdi ise Xiaomi'den soğudum hatta bütün Çinli markalardan soğudum çizgilerini çok bozdular OnePlus çok seviyordum Çinli firmalar arasında favorimdi o bile bozdu kendini şahsen Android alacak olsam Samsung Galaxy S21 veya S22+ alırdım. İPhone tercih etmemin asıl sebebi IOS, ikinci el değeri, aksesuar cesitliligi, malzeme kalitesi, servisleri diyebilirim.

Son düzenleme:

Son mesajlar