Soru iPhone 13 Pro Max vs. S21 Ultra [Kamera]

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Arkadaşlar merak ettim kamera konusunda hangisi daha iyi netlik berraklık çekim odaklama her konuda hangisi daha iyidir?

Konuyu merak ettiğim için açtım soruyorum, durumum olduğunda iphone alacam isterse samsung nikon fotoğraf makinesi gibi olsun kıyas sonucuna göre almayacam.

Rica ederim kulaktan dolma bilgiden ziyade test etmiş olarak tarafsız yorumlanırsa sevinirim, iphone cuyum ama samsung daha iyi samsungcuyum ama apple daha iyi gibi

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Arkadaşlar merak ettim kamera konusunda hangisi daha iyi netlik berraklık çekim odaklama her konuda hangisi daha iyidir?

Konuyu merak ettiğim için açtım soruyorum, durumum olduğunda iphone alacam isterse samsung nikon fotoğraf makinesi gibi olsun kıyas sonucuna göre almayacam.

Rica ederim kulaktan dolma bilgiden ziyade test etmiş olarak tarafsız yorumlanırsa sevinirim, iphone cuyum ama samsung daha iyi samsungcuyum ama apple daha iyi gibi
Videoda 13 Pro max daha iyi.Fotoğraf tarafında renk doğruluğu,portre gibi unsurlarda 13 Pro max; zoom,gece çekiminde S21 ultra daha iyi.İki cihazda kalite olarak gayet iyi ama fiyatlar baz alındığında iphone almak bence daha mantıklı.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Zaten iki firmanın da kamera anlayışı yıllardan beri aynı. Galaxy serisi cihazlar daha canlı, dinamik renkler ve detaylı yerine yumuşatılmış kareler sunarken, iPhone’lar her zaman daha doğal renkler ve detaylı kareler sunar.

Genel olarak da gerek video gerek gece modu, portre, makro, video… çoğu alanda Pro Max daha iyi. Zoom hariç S21 Ultra’nın bir numarası yok.

Benim tercihim 13 Pro Max olurdu.

Aşağıdaki videolardan da fotoğraf ve video karşılaştırmasına bakabilirsin. Hepsi objektif kanallardır:

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Videoda 13 Pro max daha iyi.Fotoğraf tarafında renk doğruluğu,portre gibi unsurlarda 13 Pro max; zoom,gece çekiminde S21 ultra daha iyi.İki cihazda kalite olarak gayet iyi ama fiyatlar baz alındığında iphone almak bence daha mantıklı.
Zaten iki firmanın da kamera anlayışı yıllardan beri aynı. Galaxy serisi cihazlar daha canlı, dinamik renkler ve detaylı yerine yumuşatılmış kareler sunarken, iPhone’lar her zaman daha doğal renkler ve detaylı kareler sunar.

Genel olarak da gerek video gerek gece modu, portre, makro, video… çoğu alanda Pro Max daha iyi. Zoom hariç S21 Ultra’nın bir numarası yok.

Benim tercihim 13 Pro Max olurdu.

Aşağıdaki videolardan da fotoğraf ve video karşılaştırmasına bakabilirsin. Hepsi objektif kanallardır:

Sizce apple neden zoom koymuyor telefonlarına hala?

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Sizce apple neden zoom koymuyor telefonlarına hala?
Apple hiçbir zaman gereksiz özelliğe boğan bir firma olmamıştır. Çünkü ne yaparlarsa yapsınlar çok ufak bir iyileştirme bile olsa o ürünü havada karada satıyorlar. Mesela 6s ve Xs. Önceki nesilden neredeyse hiçbir farkları yok ama Android rakiplerini 10’a katladılar satışlarda. Ancak Android tarafı amiral gemisi cihazlarını satabilmesi için dikkat çeken ve çok da oturup “bu gerçekten gerekli mi” diye düşünmeden bir sürü gereksiz özellik dolduruyorlar. Mesela en bilindik örnek Huawei ile hayatımıza giren telefondan telefonu şarj etme. (adını hatırlayamadım) Neredeyse her firma reklam malzemesi için aldı koydu. S10 serisinde de bu yapıldı. Sor ama bir kere bile kullandım mı diye, hayır. Daha onlarca örnek sayabilirim. Temel olarak Apple koyayım da dikkat çeksin diye bir özellik koymaz cihazlarına.

O yüzden hiç gerek bile yok zooma. Aldığın ilk zaman hevesle kullanıp da sonra aklına bile gelmeyecek özelliklere takılı kalmayın derim.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Şu videoya bakmanı öneririm:
Bir kısmını izleyebildim, iphone açık ara önde, bazı fotoğraflarda vivo nedense samsung tan önde gibi geldi.

İphone tokat machine ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fazla zoom hem maliyet,hemde gereksiz.13 Pro max deki 3x optik 15x digital zoom bence yeterli.
Kardeşim Cvnmrt kardeşimin attığı video üzerine sorayım sorum herkese şimdi 13 ile 13 pro max arasında görüntü farkı ne kadar olur?

Son düzenleme: