iPhone 11 vs iPhone XS

Bu konuyu okuyanlar

Kiyma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba,
Yeni bir telefon almak istiyorum. Suan elimde iPhone 7 Plus var. 11 ve XS arasinda kaldim. Bugun iki telefonu da magazada inceledim. 11’in kamerasi, bataryasi ve donanimi daha iyi. Ancak ekran XS’e kiyasla bence cok geride kaliyor. Ayni zamanda XS tasarim, malzeme kalitesi ve ekran govde orani konusunda daha iyi. Ekranina ayrica hayran kaldim, harika gorundu gozume. Acikcasi gonlum XS’ten yana ancak 11’in daha guncel bi telefon olmasi kafami karistiriyor. 11: 7300₺; XS:6800₺
Sizce hangisini tercih etmeliyim?

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Herkese merhaba,
Yeni bir telefon almak istiyorum. Suan elimde iPhone 7 Plus var. 11 ve XS arasinda kaldim. Bugun iki telefonu da magazada inceledim. 11’in kamerasi, bataryasi ve donanimi daha iyi. Ancak ekran XS’e kiyasla bence cok geride kaliyor. Ayni zamanda XS tasarim, malzeme kalitesi ve ekran govde orani konusunda daha iyi. Ekranina ayrica hayran kaldim, harika gorundu gozume. Acikcasi gonlum XS’ten yana ancak 11’in daha guncel bi telefon olmasi kafami karistiriyor. 11: 7300₺; XS:6800₺
Merhaba,
Dostum bende de aynı problem var. Bende 7 plus 32 gb kullanıyorum Xs Max'e geçmek istiyorum fakat 11 pro da çok iyi kararsız kaldım fakat sana tavsiyem Xs sebebi tasarım :d ben olsam 11 alırdım hem güncellik bakımından hem batarya 3110 mAh hemde A13 kullanıyor.

Şimdiden ne alırsan hayırlı olsun sıkıntısız kullan İnşAllah.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
O fiyata xs i sakın kaçırmayın. 11 bildiğin takoz. Güncellikten ve işlemciden yana da hiç kuşkunuz olmasın. Xs teki a12 de çok güçlü bir işlemci ve uzun zaman güncel kalacak bir cihaz. Kesinlikle xs almalısınız. Ben xr kullanıyorum kabalığından şikayetçiyim canım xs çekiyor. Siz 11 alırsanız büyük ihtimal 2 3 ay sonra sizede aynısı olacak. Xr ve 11 Apple ın kazığıdır. Fiyat performans olarak ilgi çeker sonra pişman eder aman diyim.

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
O fiyata xs i sakın kaçırmayın. 11 bildiğin takoz. Güncellikten ve işlemciden yana da hiç kuşkunuz olmasın. Xs teki a12 de çok güçlü bir işlemci ve uzun zaman güncel kalacak bir cihaz. Kesinlikle xs almalısınız. Ben xr kullanıyorum kabalığından şikayetçiyim canım xs çekiyor. Siz 11 alırsanız büyük ihtimal 2 3 ay sonra sizede aynısı olacak. Xr ve 11 Apple ın kazığıdır. Fiyat performans olarak ilgi çeker sonra pişman eder aman diyim.
Xr ve 11 Apple'ın kazığıdır demişsiniz Xr en çok satılan telefonlarından bir tanesi kazık kelimesi yanlış olur. İki telefonda pişman etmez diyorum. İyi forumlar.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Xr ve 11 Apple'ın kazığıdır demişsiniz Xr en çok satılan telefonlarından bir tanesi kazık kelimesi yanlış olur. İki telefonda pişman etmez diyorum. İyi forumlar.
Tamam işte millet nispeten uygun fiyatından dolayı alıyor sonrada pişman oluyorlar.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
6000+ telefon alacağım ve geniş açı kamerası olamayacak . Bence çok saçma . Xs deki 2. Kameranın varlığıyla yokuluğu değişen bir şey yok . 11 ezer gecer xs i

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
6000+ telefon alacağım ve geniş açı kamerası olamayacak . Bence çok saçma . Xs deki 2. Kameranın varlığıyla yokuluğu değişen bir şey yok . 11 ezer gecer xs i
Aynen 720p ekranıyla kalas gibi çerçeveleriyle 200gram ağırlığıyla ezer geçer.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
iPhone 11 panel olarak geride kalan bir cihaz ama XS panel dışında her türlü 11'e göre geride kalıyor (birde ağırlık var ama çok sıkıntı edilebilir mi bilemiyorum), ben olsam 11 yerine XS alırım çünkü kamera mı ekran mı sorusu bu ve benim cevabım ekran.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
iPhone 11 panel olarak geride kalan bir cihaz ama XS panel dışında her türlü 11'e göre geride kalıyor (birde ağırlık var ama çok sıkıntı edilebilir mi bilemiyorum), ben olsam 11 yerine XS alırım çünkü kamera mı ekran mı sorusu bu ve benim cevabım ekran.
Geride kalıyor diyorsunuzda geniş açı kamera ve gece modu dışında kullanıcıya hissettirdiği bi olumsuzluk yok ki xs in. Aksine yüksek ppi oled ekran keyfi var. Çelik kasanın verdiği premium hissiyat var. Tek elle rahatça kullanabilmenin keyfi var. İnce çerçevelerin oluşturduğu güzel görüntü var. Eşofmanının cebine koyduğunda 11 gibi aşağı indirmemesi var. Hafifliğinden dolayı telefonun altına tuttuğun serçe parmağın ağrımaması var. İşlemcisi geride kalıyor diyorsunuz, benchmark skorları dışında neye etki ediyor ki bu işlemci farkı? Bütün oyunları en son ayarda akıcı bir şekilde çalıştırıyor zaten xs. A13 ün oyunlara yada diğer uygulamalara kattığı ekstra bir performans artışı yok. Batarya desen mah değeri düşük ama testlerde pil ömrü xr ile aynı çıkıyor. 11 in günlük kullanıma yansıyan iki artısı gece modu ve geniş açı kamera. Bunları tercih etmeniz durumunda xs in avantajlarından vazgeçiyorsunuz. Ben geceleyin deli gibi fotoğraf çekerim geniş açısız duramam diyen gitsin 11 alsın. iPhone 11, xr gibi ara model bir cihazdır. Adının 11 olması birşeyi değiştirmiyor. Xs ise amiral gemi modelidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çevremde bir çok kişi aldı kullanıyor hala daha pişman olan görmedim daha.
Ben 11 alıp pişman olan gördüm hemde bu forumda. Xr dan da ben pişmanım etti iki. Keşke 2000 lira daha çıkıp xs alabilseydim.

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Geride kalıyor diyorsunuzda geniş açı kamera ve gece modu dışında kullanıcıya hissettirdiği bi olumsuzluk yok ki xs in. Aksine yüksek ppi oled ekran keyfi var. Çelik kasanın verdiği premium hissiyat var. Tek elle rahatça kullanabilmenin keyfi var. İnce çerçevelerin oluşturduğu güzel görüntü var. Eşofmanının cebine koyduğunda 11 gibi aşağı indirmemesi var. Hafifliğinden dolayı telefonun altına tuttuğun serçe parmağın ağrımaması var. İşlemcisi geride kalıyor diyorsunuz, benchmark skorları dışında neye etki ediyor ki bu işlemci farkı? Bütün oyunları en son ayarda akıcı bir şekilde çalıştırıyor zaten xs. A13 ün oyunlara yada diğer uygulamalara kattığı ekstra bir performans artışı yok. Batarya desen mah değeri düşük ama testlerde pil ömrü xr ile aynı çıkıyor. 11 in günlük kullanıma yansıyan iki artısı gece modu ve geniş açı kamera. Bunları tercih etmeniz durumunda xs in avantajlarından vazgeçiyorsunuz. Ben geceleyin deli gibi fotoğraf çekerim geniş açısız duramam diyen gitsin 11 alsın. iPhone 11, xr gibi ara model bir cihazdır. Adının 11 olması birşeyi değiştirmiyor. Xs ise amiral gemi modelidir.

Ben 11 alıp pişman olan gördüm hemde bu forumda. Xr dan da ben pişmanım etti iki. Keşke 2000 lira daha çıkıp xs alabilseydim.
Herşey gönlünüzce olsun. İnşAllah alırsınız. İyi forumlar.

niklausmikaelson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
11 tabiki 1 sene öncensinin cihazına , yeni cihaz parası vermek mantıksız bir hareket olur. Ayrıca kamera işlemci batarya ekran (inç) olarak 11 her türlü üstün. Son olarak satışta 11 daha avantajlı.

Ayponeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32

Pişman olanların biri benim 11 aldım iphone x den geçtim 20 gün kullanıp geri sattım iphone 11 pro max a geçtim olan cebime oldu

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Herkese merhaba,
Hocam tercihin Xs olmalı.İphone 11 hayvan gibi çerçevesi,720 p leş çözünürlüğü ile iPhone kalitesine yakışmayan bir cihaz.İphone 11 in kamera da gece modu,ultra geniş açı gibi avantajları olduğu söyleniyor.Buna katılmıyorum.İki sözde avantajında emin ol çözümü var.Gece modunu App Store'dan Neurulcam uygulama sını indirip 5 saniye uzun pozlama yaparak çözebilirsin.Ultra geniş açı olayını da Xs kamerasında Panorama modunu açıp hangi detayları almak istediğini okla belirleyip ok tuşuna basarak güzel manzara fotoğrafları çekebilirsin.İphone 11 in ön kamera da 4k 60 FPS video ve 1 saat batarya avantajı dışında bı artısı yok.Kimse kusura bakmasın 7300 lira verip berbat tasarıma sahip, 720 p çözünürlüğü olan bı cihaz almak bana mantıklı gelmiyor.

Ayponeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Neden pişman oldunuz hocam ? Sadece ekran ve tasarımından dolayı mı ?
Tasarım ekran kalitesi kabalığı x kullanıyordum çok kibardı bide 11 e kılıf takınca daha kaba duruyordu alışılmışlığın dışında geldi bana haa hiç iphone kullanmamış adama ver anlamaz onun haricinde hız kamera ve şarj süresi olarak hiç bir lafım yok ama sanki 8 plus kullanıyorsun kullanılan malzemeler hepsi aynı çerçeve ekran gibi

Efe kılınç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Apple telfonları yavaşlatıyor o yüzden apple alacaksanız güncel almanızı tercih ederim ama ben olsam hiç almam
Tekno mehmette s10plus 5500 tl
Note 10 6000 tl
Note 10 plus7000 tl
İphone 11 pro 8000 tl
İnstagram / teknomehmet
Bi bak istersen
Birde su.iletisim var bakmadan alma sakın en iyi fiyatlar orda