Iphone 11 mi S10 plus mı

S10 plus mı ıphone 11 mi

• Kullanılan toplam oy
    44

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
45
Sen bu iki telefonuda balsanirini alsanda bazı özelliklerden feragat etmeniz gerekecek. Şuanda biz cephede teröristlerle savaşıyoruz değil mi? peki bu teröristlere silah yardımını kim yapiyor? Her bir iphone dan kesinlen vergi ile silah yardımı yapılıyor. Kesilen vergi kime gidiyor? Tabiki de amerikaya dolayısıyla sen bir iphone alınca sınırda çatışan teroristlere yardım etmiş oluyorsun. Karar senin. Şimdi sen diyeceksin neden windows kullanıyorsun onu kullanıyorsun bunu kullanıyorsun e napalım kulanmak zorundayız çünkü başka adam akıllı isletim sistemi yok yada başka konular için yapacak başka bir durum yok ama telefon konusunda elimizden geleni yapabiliriz bende elimizden ne geliyorsa yapabilecek lerinizi soylemeye çalışıyorum.
Ben bu konuya girmek istemiyorum hangisini alırsam alayım yine o Amerika’ya gidecek para öyle düşünürsek kesmemiz çok zor whatapp kullanıyoruz Facebook YouTube onlar da gidiyor. Oyun sisteminin çoğu Amerika’ya bağlı onlarda gidiyor ne yapalım hocam adamlar ana merkezi bu sistemin. Siyasi konuya girmeden ülkesini seven bir çok büyük mevkili insanlar bile ıphone kullanıyor. Mecburiyetim olmasa yine almam almak istemem tabi

Reaksiyon puanı
45
Ozaman şöyle bir örnek vereyim. Peygamber efendimizin bi sözü "Bir gün Peygamberimiz (asm), sahabîlerden birinin abdest alırken suyu israf ettiğini görür.“Bu israf nedir?” diye sorar. Bunun üzerine sahabî, “Abdestte israf olur mu?” diye karşılık verir. Peygamberimiz (asm): “Evet, akan bir nehrin kenarında bile olsan, normal bir miktarın üzerinde su kullanman israf olur.”buyurur." dolayısıla hangisini alirsam alayim amerikaya gidecek dusuncesi yerine 1 kuruş bile olsa amerikaya paramizi yedirmesek daha iyi olur. Ben karari gene senin gonlune birakiyorum senin icinden ne geliyorsa alabiirsin ben sana bu konuda karışamam ama sana fikir verebilirim.
Ne güzel dediniz hocam emeğinize sağlık eyvallah dikkate alacam ama son çare imkanım olmazda mecbur ihtiyaç meselesi günümüz de
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ozaman şöyle bir örnek vereyim. Peygamber efendimizin bi sözü "Bir gün Peygamberimiz (asm), sahabîlerden birinin abdest alırken suyu israf ettiğini görür.“Bu israf nedir?” diye sorar. Bunun üzerine sahabî, “Abdestte israf olur mu?” diye karşılık verir. Peygamberimiz (asm): “Evet, akan bir nehrin kenarında bile olsan, normal bir miktarın üzerinde su kullanman israf olur.”buyurur." dolayısıla hangisini alirsam alayim amerikaya gidecek dusuncesi yerine 1 kuruş bile olsa amerikaya paramizi yedirmesek daha iyi olur. Ben karari gene senin gonlune birakiyorum senin icinden ne geliyorsa alabiirsin ben sana bu konuda karışamam ama sana fikir verebilirim.
Ne güzel dediniz hocam emeğinize sağlık eyvallah dikkate alacam ama son çare imkanım olmazda mecbur ihtiyaç meselesi günümüz de

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Karar sizin kararınız hocam 1 kurus 10 kurus demeden paramizi amerikaya kaptirmazsak herkes icin iyi olur.
telefon seciminizi yaptığınız da bildirirseniz sevinirim açıkçası merak ettim yani :)

Reaksiyon puanı
45
Karar sizin hocam dikkate alırsanız sevinirim yani 1kuruş 10 kuruş demeden amerikaya paramızı kaptirmazsak herkes için iyi olur :)
Karar sizin kararınız telefon seciminizi yaptığınız da bildirirseniz sevinirim açıkçası merak ettim yani :)
Ona yapacak hiç birşey yok mecbur kapıyor bir şekilde bizde seve seve veriyoruz bazen bu cebimizden para vermiyor gibi oluyor

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Karar sizin hocam dikkate alırsanız sevinirim yani 1kuruş 10 kuruş demeden amerikaya paramızı kaptirmazsak herkes için iyi olur :)
Karar sizin kararınız telefon seciminizi yaptığınız da bildirirseniz sevinirim açıkçası merak ettim yani :)
Hocam yeter ama ya şu teknolojiyi siyasete dökmeyin türkiye iyi bir telefon uretsinde o zaman alalım. Samsung nerenin ? Kore nin o zaman kore ye niye para kaptiriyozda abd ye kaptirmayalim??

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Hocam yeter ama ya şu teknolojiyi siyasete dökmeyin türkiye iyi bir telefon uretsinde o zaman alalım o zaman. Samsung nerenin ? Kore nin o zaman kore ye niye para kaptiriyozda abd ye kaptirmayalim??
1.cisi dediklerim siyasetle ilgili deildir siyaset olsa bu kadar ustunde durmam burda vatanım ici en iyisi neyse onu anlatmaya calisiyorum.
2.cisi suanda sınırda teroristlerle savaşan bizbiziz ve kimin yuzunden savasiyoruz? Amerika yuzunden peki neden? Amerika teroristlere silah destegi vs. Yaptigi icin. Peki bunlari kore yapiyormu tabikitabikide hayir ben kore iyi mi diyorum tabikide hayir. Ustte yazdigim peygamber efendimizin sozu gibi düşünebilirsin. Kore de kotu bir ulke ama amerikadan en azindan suanda daha iyi diyebiliriz.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Ama bunu telefonla baglamak çok yanlış bir şey hocam sen bunu o zaman türkiye nin total nüfusu kaç ? 80 milyon bu 80 milyonda birazi çocuk olsun nerden baksan yine 20 milyon ios kullanıcısı var 1 kişi daha alsın konfor için ne olur

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Anket çok rekabetli, sandım iPhone 11 önde götürür bi baktım 22 ye 22 i

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Ama bunu telefonla baglamak çok yanlış bir şey hocam sen bunu o zaman türkiye nin total nüfusu kaç ? 80 milyon bu 80 milyonda birazi çocuk olsun nerden baksan yine 20 milyon ios kullanıcısı var 1 kişi daha alsın konfor için ne olur
Bir gün Peygamberimiz (asm), sahabîlerden birinin abdest alırken suyu israf ettiğini görür.“Bu israf nedir?” diye sorar. Bunun üzerine sahabî, “Abdestte israf olur mu?” diye karşılık verir. Peygamberimiz (asm): “Evet, akan bir nehrin kenarında bile olsan, normal bir miktarın üzerinde su kullanman israf olur.”buyurur.
aynı bu sözdeki gibi olur. 1 kişi 10 kişi farketmez bizim elimizden geleni yapmamız lazım onlar bu durumun farkında olabilir yada olmayabilir farketmez ben burda kime birşeyler katabilmişsem ne mutlu bana. Ayrıca telefona nasıl baglaniyor acikca anlatıyım. Apple bir amerika markası apple hangi urunu satarsa satsın yuzde bilmem kaç amerika vergi aliyor. Bence bu yeterince aciklayici olmustur. Teror orgutlerine giden silah vs. amerikenın kasasından gidiyor yani vergiler vs. SenSende o telefonu alinca 1 kurus 100 tl hic farketmez onlarin kasasina gitmis oluyor gönül isterki ulkemizde apple satılmasın ama bu saatten sonra zor tabi elimizdenne geliyorsa milletimizi uyarmamiz lazim bu konuda.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Bir gün Peygamberimiz (asm), sahabîlerden birinin abdest alırken suyu israf ettiğini görür.“Bu israf nedir?” diye sorar. Bunun üzerine sahabî, “Abdestte israf olur mu?” diye karşılık verir. Peygamberimiz (asm): “Evet, akan bir nehrin kenarında bile olsan, normal bir miktarın üzerinde su kullanman israf olur.”buyurur.
aynı bu sözdeki gibi olur. 1 kişi 10 kişi farketmez bizim elimizden geleni yapmamız lazım onlar bu durumun farkında olabilir yada olmayabilir farketmez ben burda kime birşeyler katabilmişsem ne mutlu bana. Ayrıca telefona nasıl baglaniyor acikca anlatıyım. Apple bir amerika markası apple hangi urunu satarsa satsın yuzde bilmem kaç amerika vergi aliyor. Bence bu yeterince aciklayici olmustur. Teror orgutlerine giden silah vs. amerikenın kasasından gidiyor yani vergiler vs. SenSende o telefonu alinca 1 kurus 100 tl hic farketmez onlarin kasasina gitmis oluyor gönül isterki ulkemizde apple satılmasın ama bu saatten sonra zor tabi elimizdenne geliyorsa milletimizi uyarmamiz lazim bu konuda.
Cidden iyi hesaplama olmuş, her iPhone alışınızda suriyedeki teröristlere 1 adet silah gittiği şeytanın aklına bile gelmezdi.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Hocam ben sizin düşüncenizi zorla degistiremem ama su düşüncede ortagizdir keşke türkiye uretsede desteklesek dis ulkelere gideceğine para bizim ülkemizde kalsada bu para amaçlı şeyler için harcanilsa

Haklısınız hocam abd yi savunamam size ama iste insan kendi çıkarını düşünüyor

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Hocam ben sizin düşüncenizi zorla degistiremem ama su düşüncede ortagizdir keşke türkiye uretsede desteklesek dis ulkelere gideceğine para bizim ülkemizde kalsada bu para amaçlı şeyler için harcanilsa
Hocam ben burda dogru olanı anlattigimi dusunuyorum keske ulkemiz uretse diyorum ama malesef işte onun icin bizlerde vatabimiznicin en iyisi neyse onu yapmamiz lazim. Tekrar vurgulayarak soylurum 1kisi yada 10 kisi farketmez iphone almasa amerika ekonomisine katki saglamamis oluruz.
burda ben bu sozleri de herkes kendi çıkarını dusunmeyip vatanını milletini dusunmesi saglamak. Cephede askerlerimiz kendileri icin savasmiyor VATANIMIZ için savasiyor bizlerde onlara cephde yardım edemiyorsak ekonomi yoluyla 1 kuruş 10 kuruş demeden yardım edelim.

Cidden iyi hesaplama olmuş, her iPhone alışınızda suriyedeki teröristlere 1 adet silah gittiği şeytanın aklına bile gelmezdi.
Keşke herkes bu durumun farkında olsa hocam. :)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Sen bu iki telefonuda balsanirini alsanda bazı özelliklerden feragat etmeniz gerekecek. Şuanda biz cephede teröristlerle savaşıyoruz değil mi? peki bu teröristlere silah yardımını kim yapiyor? Her bir iphone dan kesinlen vergi ile silah yardımı yapılıyor. Kesilen vergi kime gidiyor? Tabiki de amerikaya dolayısıyla sen bir iphone alınca sınırda çatışan teroristlere yardım etmiş oluyorsun. Karar senin. Şimdi sen diyeceksin neden windows kullanıyorsun onu kullanıyorsun bunu kullanıyorsun e napalım kulanmak zorundayız çünkü başka adam akıllı isletim sistemi yok yada başka konular için yapacak başka bir durum yok ama telefon konusunda elimizden geleni yapabiliriz bende elimizden ne geliyorsa yapabilecek lerinizi soylemeye çalışıyorum.
Konu yine raydan çıkıyor. Arkadaşın s10 almasını istiyorsan ona s10 alması için (konuyu raydan çıkarmadan) bir neden ver. Mesela s10’un iyi yanları ve/veya iphoneun kötü yanları gibi. Siyaset yapmakla konuyu hem raydan çıkarıyorsun,hem de arkadaşın çıkarına çok yardımcı olmuyorsun.

Ha bu arada,Türkiye’de satılan iphoneların vergisinden de bahsetseydin...7400₺’lik bir iphoneun vergisi 2100₺....2100! O vergiyle yeni bir telefon alınır be!

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Konu yine raydan çıkıyor. Arkadaşın s10 almasını istiyorsan ona s10 alması için (konuyu raydan çıkarmadan) bir neden ver. Mesela s10’un iyi yanları ve/veya iphoneun kötü yanları gibi. Siyaset yapmakla konuyu hem raydan çıkarıyorsun,hem de arkadaşın çıkarına çok yardımcı olmuyorsun.

Ha bu arada,Türkiye’de satılan iphoneların vergisinden de bahsetseydin...7400₺’lik bir iphoneun vergisi 2100₺....2100! O vergiyle yeni bir telefon alınır be!
Bu konu siyasete girmez ben burda vatanına milletine katkıda bulunmaları için goruşlerimi sunuyorum alıntı yaptığınız mesajda zaten hangi telefonu almasını gerektigi az da osla açıklayıcı.

Cephede askerlerimiz kendileri icin savasmiyor VATANIMIZ için savasiyor bizlerde onlara cephde yardım edemiyorsak ekonomi yoluyla 1 kuruş 10 kuruş demeden yardım edelim.
iphone alınmaması konusunda burdaki bu sözüm bence gayet açıklayıcı.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bu konu siyasete girmez ben burda vatanına milletine katkıda bulunmaları için goruşlerimi sunuyorum alıntı yaptığınız mesajda zaten hangi telefonu almasını gerektigi az da osla açıklayıcı.

iphone alınmaması konusunda burdaki bu sözüm bence gayet açıklayıcı.
Eğer iphone alacaksa o 2100₺ vergiyle vatanına katkıda bulunuyor olacak sen hiç merak etme :)

Senin dediğin açıklayıcı değil demedim. Konuyu raydan çıkarmadan açıklayıcı ol dedim. Telefon konusunu ülkeye bağlayarak konuyu raydan çıkarıyorsun. Ne bileyim progamer’ın dediği gibi mesela “iphone 11’in ekran çözünürlüğü düşük olduğu için s10 almak daha mantıklı” gibi bir şey dersen konu sahibine daha çok yardım etmiş olursun.

Hem burada çok yardımcı olmuyorsun bile diyebilirim. İphoneu alırsa onun Amerika’ya giden payı,Amerika’ya göre hiç sayılır. Nasıl olsa o kadar miktarı saniyeler içinde kazanıyorlar. Bunu kazanmasalar batacak değiller ya...

Son düzenleme:

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
O 2100₺ vergiyle vatanına katkıda bulunuyor sen merak etme :)

Senin dediğin açıklayıcı değil demedim. Konuyu raydan çıkarmadan açıklayıcı ol dedim. Telefon konusunu ülkeye bağlayarak konuyu raydan çıkarıyorsun.
Hangi telefonu alirsa alsin her turlu vatanina katkida bulunuyor ben bide hangi ulkeye katkida bulundugunu anlatiyorum burda. Hepimiz bu ulkede yasiyoruz neden konuyu ülkeye bagla mıyım? Apple kullanan kac kisi var bilemem amankafadan bir hesaplama yaparsak 30m kullanan var desek her cihaz icin minimum rakami soyluyorum 2000 tl desek vergisi cartı curtu amerika yaklasık buyuk bir rakam cikiyor bu rakamın bir kismi amerika kasasina gidiyor amerika ne yapiyor suanda cephede olan teroristlerin ellerine silahlar vs. yardımında bulunuyor. Teroristler ne yapiyor bizim askerlerimizi vurup sehit ediyor yani aldigimiz apple larla sehit veriyoruz bilmiyorum anlatanildim mi şimdi diyeceksin mi bilmiyorum ama biz apple almasak bile teroristler bizi vuracak , ustteki yazdigim mesajlar gibi 1 kurus 10 kurus demeden amerikaya destek vermeyelim. Artık anlatabildim mi bilmiyorum ama konu raydan çıkmıyor aslında konu akışında gidiyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Konuyu kilitliyorum belli bir süreliğine. Olayı saçma sapan siyasete alet etmeyin lütfen. Apple'da sanki bizim alacağımız iPhone'lara bakıyor. Şu olaya milliyetçiliği katmayın lütfen. Sanki Türk malı bir firma dünya markası telefon üretiyor da biz almıyoruz. Tüketici en iyi şekilde hangi firma düşünüyorsa, sizin ihtiyacınızı en çok hangisi karşılıyorsa onu alın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...