İphone 11 mi Monster Tulpar v20.1 mi ? (Anket)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

İphone 11 mi Monster Tulpar v20.1 mi ?

• Monster Tulpar v20.1

• İphone 11

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Jefness

Üyecik
Uzun bir süreden sonra herkese merhaba :)
Ankette ve başlıkta gördüğünüz gibi telefon mu yoksa bilgisayar mı alayım sizce.Bildiğiniz gibi bugün iphone 11 fiyatı 7300 ₺ olarak açıklandı.Bir yandanda Monster f/p laptop alasım vardı.(Bu kullanmak istediğim aygıt üniversite için alacağım) elimde p20 lite modeli mevcut ancak özellikleri artık cezbetmiyor.Bir yandanda bilgisayarsız olmaz gibi geliyor.Yurtta kalırsam çalınır gibi geliyor.Arkadaşlarıma ve tanıdıklarıma sorduğumda yarı yarıya karar çıktı.Sizce Monster Tulpar v20.1 mi almak mantıklı yoksa İphone 11 mi ?
Ankete katılırsanız sevinirim.

AlteredTech

In absentia lucis, tenebrae vincunt...
Uzun bir süreden sonra herkese merhaba :)
Ankette ve başlıkta gördüğünüz gibi telefon mu yoksa bilgisayar mı alayım sizce.Bildiğiniz gibi bugün iphone 11 fiyatı 7300 ₺ olarak açıklandı.Bir yandanda Monster f/p laptop alasım vardı.(Bu kullanmak istediğim aygıt üniversite için alacağım) elimde p20 lite modeli mevcut ancak özellikleri artık cezbetmiyor.Bir yandanda bilgisayarsız olmaz gibi geliyor.Yurtta kalırsam çalınır gibi geliyor.Arkadaşlarıma ve tanıdıklarıma sorduğumda yarı yarıya karar çıktı.Sizce Monster Tulpar v20.1 mi almak mantıklı yoksa İphone 11 mi ?
Ankete katılırsanız sevinirim.
Ben olsam 2100’e A50 alıp kalanıyla da bunu alırdım:

Jefness

Üyecik

Tommy Vercetti

Profesör
Mümkünse telefon olarak iphone almayı planlıyorum.Stabil bir işletim sistemi isterim ve kamera
Ben şahsen 11 ile Xr arasında kalmıştım ve Xr almaya karar verdim. Siparişi verdim kargoda, yarın gelir. Gittigidiyor dan 5900 liraya aldım indirim koduyla beraber. Neden xr a karar verdiğime gelirsek, iPhone 11 ile arasında yalnızca ultra geniş açı kamera farkı ve işlemci +1gb ram farkı var. Birde dolby atmos diye bir şey eklemişler. Şimdi kamerada ultra geniş açı belki size çok lazımdır bilemem. Ama benim için pek gerekli değil. Artı olarak işlemci tarafında yapılan bir tık performans artışının ve ek 1gb ram in günlük kullanımda hissedilir bir etkisinin olacağını zannetmiyorum. Dolby atmos denen şeyde bence çok gerekli değil. Tüm bunları göz önünde aldığımda. 11 e fazladan 1400tl vermeye gerek görmedim. Zaten xr da kabaca 3 - 4 sene performans sıkıntısı yaşatmayacak bir cihaz. Sadede gelirsek, iPhone almaya karar verirseniz 11 yerine daha ucuza hemen hemen herşeyi aynı olan xr alabilirsiniz.

Korkmazz

Üyecik
Bence laptop almalısın, iphone 11 guzel telefon evet ama iyi bi laptop her zaman şart ve elindeki telefon her türlü idare eder seni, her geçen gün yeni telefon modelleri cıkıyor ayak uydurman zor zaten buna

Leand

Dekan
Telefon sana bir şey katmaz sadece ufacık ekranda ne yapacaksın yada appstore yada playstoreda ne yapacaksın onun cevabına göre hareket etmek lazım. Birde şu var bir ihtiyaçtan bahsetmişsiniz (laptop) birde elimdeki telefondan sıkıldım demişsiniz eğer maddi sıkıntı varsa birde öğrenci iseniz öyle sıkıldım filan konuları geçin laptop iyidir.

ozmen_celik

Asistan
Ben daha farklı bir öneride bulunayım madem yurtta kalacaksın ne iphone 11 nede monster pc al. Şöyle ucuz f/p cihazı almalısın ki yurtta çalındığında çok bir masraf olmasın. Belki sen bunu düşünmezsin yaşından dolayı ve sorumluluğun olmadığından ama ailene yazık olur seni okutmak için bir ton para harcayacaklar belkide kredi çekecekler.

Elindeki cihazın özellikleri cezbetmiyor demişsin bu nasıl bir şımarıklıktır anlamıyorum. Sanki kendin kazanıp alıyorsun da beğenmeyip harman savuruyorsun. Ben ailenin yerinde olsam seni günde 5-10 tl lik bir harçlıkla bırakırım ( yeme içme dahil ) ve o zaman anlarsın ailenin o parayı kazanmak için ne kadar çabaladığını. ( zaten zengin aileden olsan yurtta kalmazsın )

Bak yanlış anlama genç arkadaşım hayat senin yaşam senin ama üniversite sadece sana akedemik bir tecrübe kazandırmaz ayrıca seni hayata hazırlar ve ayakların üstünde durmayı öğretir ( yani asıl amacı bu aslında ) O yüzden alabildiğince verim alıp kendini geliştir hayata hazırla.

Bilgisayarmı lazım ? Bilgisayar mühendisliği bile okusan 3000-3500 tl lik bir bilgisayar işini görür / elindeki cep telefonu zaten işini görecektir.

Bu dediklerimi olumlu ve yapıcı eleştiri olarak alırsan ne mutlu sana ama aksi olursa Allah seninde aileninde yardımcısı olsun derim geçerim ( anlaman dileğiyle )

İyi forumlar

Jefness

Üyecik
Ben daha farklı bir öneride bulunayım madem yurtta kalacaksın ne iphone 11 nede monster pc al. Şöyle ucuz f/p cihazı almalısın ki yurtta çalındığında çok bir masraf olmasın. Belki sen bunu düşünmezsin yaşından dolayı ve sorumluluğun olmadığından ama ailene yazık olur seni okutmak için bir ton para harcayacaklar belkide kredi çekecekler.

Elindeki cihazın özellikleri cezbetmiyor demişsin bu nasıl bir şımarıklıktır anlamıyorum. Sanki kendin kazanıp alıyorsun da beğenmeyip harman savuruyorsun. Ben ailenin yerinde olsam seni günde 5-10 tl lik bir harçlıkla bırakırım ( yeme içme dahil ) ve o zaman anlarsın ailenin o parayı kazanmak için ne kadar çabaladığını. ( zaten zengin aileden olsan yurtta kalmazsın )

Bak yanlış anlama genç arkadaşım hayat senin yaşam senin ama üniversite sadece sana akedemik bir tecrübe kazandırmaz ayrıca seni hayata hazırlar ve ayakların üstünde durmayı öğretir ( yani asıl amacı bu aslında ) O yüzden alabildiğince verim alıp kendini geliştir hayata hazırla.

Bilgisayarmı lazım ? Bilgisayar mühendisliği bile okusan 3000-3500 tl lik bir bilgisayar işini görür / elindeki cep telefonu zaten işini görecektir.

Bu dediklerimi olumlu ve yapıcı eleştiri olarak alırsan ne mutlu sana ama aksi olursa Allah seninde aileninde yardımcısı olsun derim geçerim ( anlaman dileğiyle )

İyi forumlar
Öncelikle selamlar abi
Ön yargıyla yaklaşmışsın maalesef ki.Ben bu parayı tamamen kendi emeğimle biriktirdim ailem tatilde gezerken ben uykumdan fekarlık ederekten çalıştım.Telefonumu dahil 2 sene kendi emeğimle para biriktirerek aldım ki özelliklerine bakmadan hemen aldım ki pişmanım.Ailem bana zaten maddi destek vermiyor (sadece teknoloji ürünleri anlamında) Zaten aldığım harçlıkta sizin dediğiniz gibi.Teknolojik ürünleri kullanan ve içinde bulunan bir bireyim.Ayrıyeten bölümüm "Eşit Ağırlık" mühendis okuma şansım yok.Emin ol abi ben ego yapan şımarık bi insan değilim.Sadece emeklerimin karşılığımda iyi bir ürün elde etmekti.Gittiğim yerin fotoğrafını kaliteli çekip ilerde görmek isterdim.Masada iphone var diye değil.Her ürünüyle şahane marka yada beni yarı yolda bırakmayacak montaj,kurgu,oyun gibi konularda yüksek bütçeli bir bilgisayar almak isterim.Maalesef ki canım ülkemde ihracattan çok ithalat var üzerine vergide eklenince çok pahalı oluyor.Dolar ve Euro'nun değer kazanması haliyle etkiliyor.Atalarımızın dediği gibi ucuz etin yahnisi yenmez.Aileme engel olacak bi durumum yok abi çok şükür ama önerin için teşekkürler yarı yarıyada mantıklı :)
Yaşım küçük olduğu için destek veriyorsun eyvallah abi :)
İyi Forumlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefon sana bir şey katmaz sadece ufacık ekranda ne yapacaksın yada appstore yada playstoreda ne yapacaksın onun cevabına göre hareket etmek lazım. Birde şu var bir ihtiyaçtan bahsetmişsiniz (laptop) birde elimdeki telefondan sıkıldım demişsiniz eğer maddi sıkıntı varsa birde öğrenci iseniz öyle sıkıldım filan konuları geçin laptop iyidir.
Teşekkürler hocam öneriniz için :)

Bence laptop almalısın, iphone 11 guzel telefon evet ama iyi bi laptop her zaman şart ve elindeki telefon her türlü idare eder seni, her geçen gün yeni telefon modelleri cıkıyor ayak uydurman zor zaten buna
Öneriniz için teşekkürler :)

Ben şahsen 11 ile Xr arasında kalmıştım ve Xr almaya karar verdim. Siparişi verdim kargoda, yarın gelir. Gittigidiyor dan 5900 liraya aldım indirim koduyla beraber. Neden xr a karar verdiğime gelirsek, iPhone 11 ile arasında yalnızca ultra geniş açı kamera farkı ve işlemci +1gb ram farkı var. Birde dolby atmos diye bir şey eklemişler. Şimdi kamerada ultra geniş açı belki size çok lazımdır bilemem. Ama benim için pek gerekli değil. Artı olarak işlemci tarafında yapılan bir tık performans artışının ve ek 1gb ram in günlük kullanımda hissedilir bir etkisinin olacağını zannetmiyorum. Dolby atmos denen şeyde bence çok gerekli değil. Tüm bunları göz önünde aldığımda. 11 e fazladan 1400tl vermeye gerek görmedim. Zaten xr da kabaca 3 - 4 sene performans sıkıntısı yaşatmayacak bir cihaz. Sadede gelirsek, iPhone almaya karar verirseniz 11 yerine daha ucuza hemen hemen herşeyi aynı olan xr alabilirsiniz.
Dediğin gibi sadece 1 sene daha yazılım alır.Telefon almaya kalkarsam düşünürüm.

Son düzenleme:

ozmen_celik

Asistan
Öncelikle çalışıp okuman taktire şayan bir davranış tabi yazdığımı gerçek anlamda okuyup yapıcı ve olumlu bir eleştiri olarak almanda öyle.
Sana tavsiyem kendinde kazansan öğrencilik hayatın boyunca tasarruflu olman sende kazansan başkalarıda verse.

tahsil hayatında başarılar dilerim ☺👍

iyi forumlar

hasanb1

Üyecik
Bence kesinlikle bilgisayar. Nasıl bir yurtta kalıyorsun bilmiyorum ama dolabında bazı önlemler alabilirsin. Okula götürüp getirsen bile yeterli olur.

Jefness

Üyecik
Elinde telefon bulunuyor ve bir bilgisayar şart ben olsam düşünmeden laptop'u alırdım.
Büyük ihtimal laptop alcağım gibi gözüküyor

Ne var şu iphone 11 de anlamadım herkes istiyor tasarım özürlü cihazı

Bence laptop al
Kardeşim senin için adamlar sırf tasarım değiştirmezler kapitalizmin oyunları işte 1 özellik eklerler yeni diye tanıtırlar.

Demek ki sıkıntı sende.
Tasarımı bence güzel ama gereksiz duyar kasıyorlar

Paranın yarısına telefon yarısına da güzel bir laptop al.
Ankete göre 1 kişi hariç herkes laptop demiş laptop alacağım sıkıntı olmazsa herkese teşekkürler :)

stat counter